Ето я и моята "Бричка"

Снимки и обща информация на Вашите коли
bibiqn
потребител
потребител
Мнения: 27
Регистриран: 08 ное 2008, 20:30
Модел на автомобила: Ford Eskort 1.4 i 90г. LPG BRC
Местоположение: Kubrat,Bulgaria
Status: Извън линия

Ето я и моята "Бричка"

Мнение от bibiqn » 11 яну 2009, 13:00

Ето с какво се сдобих преди месец и половина само срещу 500лв.Забележки има по задните вежди и задният капак.На пролет ще се коригират.Форда е 90година,1,4 моноИ 74коня на реални 113 000.Така и така пиша тема само да попитам :
Имам някакъв теч точно под термостата и скоростната кутия.Следя маслото грам не е мръднало.Може ли да е антифриз,защото точно под термостата има маркуч който влиза в блока мисля си че може и от него да е.След обед ще направя снимки да покажа.Благодаря на всички отзовали се.:)
Прикачени файлове
Изображение0043.jpg
Изображение0036.jpg
Изображение

bibiqn
потребител
потребител
Мнения: 27
Регистриран: 08 ное 2008, 20:30
Модел на автомобила: Ford Eskort 1.4 i 90г. LPG BRC
Местоположение: Kubrat,Bulgaria
Status: Извън линия

Re: Ето я и моята "Бричка"

Мнение от bibiqn » 11 яну 2009, 13:17

С червено съм отбелязал къде е мястото което е омазнено.И маркуча от който си мисля идва цялата мизерия.Някой ако може да сподели.help *banned*
Прикачени файлове
Изображение0064.jpg
Изображение0063.jpg
Изображение

Потребителски аватар
mladenstefanov
потребител
потребител
Мнения: 13
Регистриран: 27 апр 2008, 21:14
Модел на автомобила: mondeo 2.0
Status: Извън линия

Re: Ето я и моята "Бричка"

Мнение от mladenstefanov » 11 яну 2009, 14:52

ОПИТАЙ ДА ГО ПОДСУШИШ ХУБАВО МЯСТОТО И ЩЕ СИ ПРОЛИЧИ КАКВО Е! А ЩО СЕ ОТНАСЯ ДО КОЛАТА ЗА ТЕЗИ ПАРИ Е ПРОСТО СУПЕР *00133*
mondeo

Потребителски аватар
Bijutera
потребител
потребител
Мнения: 1850
Регистриран: 12 авг 2007, 14:51
Модел на автомобила: Ford Fusion 1.6 16V
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Ето я и моята "Бричка"

Мнение от Bijutera » 11 яну 2009, 20:15

очевидно изтича охладителна течност,но тоя мъркуч дето си го отбелязал къде точно влиза?
Иначе ескорта си е трепач за тия пари,доста добре изглежда :)

Потребителски аватар
ivailo rachev
потребител
потребител
Мнения: 429
Регистриран: 04 авг 2008, 22:37
Модел на автомобила: ford scorpio 2,0 89' OHC 77kw/105hp-бивша,fiat bravo 97' 1,6 103++hp
Местоположение: габрово
Status: Извън линия

Re: Ето я и моята "Бричка"

Мнение от ivailo rachev » 12 яну 2009, 20:46

супер си е колицата със здраве да си я караш _friends_

bibiqn
потребител
потребител
Мнения: 27
Регистриран: 08 ное 2008, 20:30
Модел на автомобила: Ford Eskort 1.4 i 90г. LPG BRC
Местоположение: Kubrat,Bulgaria
Status: Извън линия

Re: Ето я и моята "Бричка"

Мнение от bibiqn » 12 яну 2009, 21:23

Мерси на всичко.Bijutera ако не се лъжа тоя мъркуч влиза в блока.
Изображение

Потребителски аватар
peterdi_bg
потребител
потребител
Мнения: 2076
Регистриран: 11 сеп 2008, 22:02
Модел на автомобила: n/a
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Ето я и моята "Бричка"

Мнение от peterdi_bg » 12 яну 2009, 23:26

Честита придобивка, надявам се при теб ниската цена да не означава много проблеми!

Иначе да питам, антифриза в разширителния съд намалява ли ти и ако да - колко бързо?

Като спреш колата, виж по тоя маркуч къде има мокро. Ако отникъде не тече - маркучите трябва да са напълно сухи. Ако трябва източи течността и го свали, огледай го дали пасва напълно на блока в който влиза и дали няма някакви малки дупки.
ЦЕНИ ЖИВОТА! УБИЙ СКОРОСТТА!

bibiqn
потребител
потребител
Мнения: 27
Регистриран: 08 ное 2008, 20:30
Модел на автомобила: Ford Eskort 1.4 i 90г. LPG BRC
Местоположение: Kubrat,Bulgaria
Status: Извън линия

Re: Ето я и моята "Бричка"

Мнение от bibiqn » 14 яну 2009, 17:35

peterdi_bg написа:Честита придобивка, надявам се при теб ниската цена да не означава много проблеми!

Иначе да питам, антифриза в разширителния съд намалява ли ти и ако да - колко бързо?

Като спреш колата, виж по тоя маркуч къде има мокро. Ако отникъде не тече - маркучите трябва да са напълно сухи. Ако трябва източи течността и го свали, огледай го дали пасва напълно на блока в който влиза и дали няма някакви малки дупки.
Течността като че ли намалява ,но много бавно.За сега така ще карам като се пооправи времето ще видим.А за цената е такава защото е от приятел,който си купи нова и прости искаше да се отърве.До сега съм минал над 1000км и проблем няма.Колата е потдържана добре.ЗА сега само бензин наливам и карам.Само чистачките съм сменил.:)
Изображение

Потребителски аватар
naze
потребител
потребител
Мнения: 501
Регистриран: 16 юни 2008, 21:49
Модел на автомобила: Citroen ZX 1.4i 95''
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Ето я и моята "Бричка"

Мнение от naze » 18 яну 2009, 12:11

аз пък понеже сам се уча на устройството на двигателя и сега като бяха големите студове и снегове ... поледици .. и не ми загряваше парното едвам духаше и все едно студено едвам се стопляше .. и кат няма кой да ми каже че антифриза не му стига .. щото съм сипвал преди лятото и то повечето вода че да не прегрее... и ся като му сипах 1 литър антифриз ималко вода .. то отиде нат максимума ама не му пречи до колкото знам .. и сега е като климатроник точно за 1 минута духа доста допличко парното а и си загрява добре и държи градуси .. и пали като пушка ... е не точно . 5 секунди върти ама мн студено цяла вечер като седи на -10/15 градуса и като запали газ газ да не изгасне и викам бе ко стаа що придърпва а то аз държа ключа.. :) ахха иначе тоя форд за тея пари на външен вид поне е лимка .. аз гледах един тука в Варна за 800 кинта ескортче Ghia 3 врати бял ам ше видим може се сдобия с такъф дзвер скоро ;)
криза.. :)

bibiqn
потребител
потребител
Мнения: 27
Регистриран: 08 ное 2008, 20:30
Модел на автомобила: Ford Eskort 1.4 i 90г. LPG BRC
Местоположение: Kubrat,Bulgaria
Status: Извън линия

Re: Ето я и моята "Бричка"

Мнение от bibiqn » 20 яну 2009, 21:56

Май разбрах от къде е проблема.Свалих цялото делко,вътре има един О пръстен който е износен и от него май тече.За сега навих малко тефлонова лента да видя дали ще капе пак ,докато намеря такъв оплътнител.Благодаря на всички.
Изображение

Отговори

Върни се в “МОЯТА КОЛА”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 43 госта