и моя Ford Focus 1.8TDdI 90kc. 00'г.

Снимки и обща информация на Вашите коли
west4life
потребител
потребител
Мнения: 49
Регистриран: 31 юли 2007, 00:55
Модел на автомобила: focus coupe
Status: Извън линия

и моя Ford Focus 1.8TDdI 90kc. 00'г.

Мнение от west4life » 15 юни 2008, 02:11

това е моя фокусник който търкалям от 6-7 месеца :) но чак сега му дойде реда да застане тук ,след малко подмяна на чсти и разни неща :)

2000г. -август месец първа регистрация
1.8 TDDI , 90 kc.
със обичайните екстри за модела
подменени :
салон - стария беше много гадна дамазка , не беше лоша но ме дразнеше факта някой да е пърдял преди мене там :) - подменен със нов поръчков , кожа и дамаска
малко игра със CD-то и започна да чете и пиратските дискове също и цвета му не ми допадна и мина в сивия нюанс :)
стъкла - фолио - UV Shield Protection на страничните стъкла / има полза и то голяма/ поръчано от ЮСА
фарове - H4 би-ксенон Willenberg&Adller /сори ако бъркам точно името , мисля че те слагаха на ФВ Туарег осветление/ свети перфектно и не ме псуват ,като преди с китайския ксинион :)
спирачна с-ма - дискове Феродо Стрийт Едишън /гладки/ ; накладки - Паджит I-клас /така вече и спира / ; апаратите са ръсени със силиконова боя температурно устойчива , както и задните барабани /става перфектно/
в вторник предстой подмяна на Дюзи и разпръсквачи със чисто нови :)
под капака състоянието е ъндър контрол с чисто нов акумулатор 75АЧ. ; пренавит генератор -статор-ротор колектор и подменени четки и един KN-AirFlow филтър /препоръчвам го на всеки с този модел кола/ при правилна експлоатация 1мил.километра пробрег :))
на колелетата - Бранд Ню гуми Марангони Версо 195/60/15/ , мое мнение е че тези гуми са уникални , търкалям ги вече почти 1500км. и на мокро досега не се е случило все още някой да кара пред мен :)) зверски са , на един умник от форума на на бМв му показах как се кара със 160 на почти пет пръста вода по магистралата в големия порой и момчето меко казано не му се верва :) - пак казвам , мое мнение за тези гуми!

предстоящи събития ако не стане война до една година :

Лети жанти , 15" с по-голямо ЕТ за да излезнат малко навънка и подмяна на пружини със амортисиори /комплект - задължително/ без разни кустомизаций с ъглошлайфа и на око :))
следваща подмяна на комплект дюзи на 235атм. -може и повече/сега на 195атм/ ; смяна на софтуера / казаха че настоящия мнооого спъва колата
14062008173.jpg
малко е мръсен за което се извинявам предварително ...
14062008173.jpg
малко е мръсен за което се извинявам предварително ...
Прикачени файлове
14062008185.jpg
отличителен знак :)
14062008186.jpg
новия облик на CD-to
14062008183.jpg
светлини
14062008178.jpg
барабаните отзад
14062008179.jpg
спирачния диск със накладките
14062008176.jpg
новия салон
... нема оттърване от пияна жена и от прегряла кола ;)

Потребителски аватар
Bijutera
потребител
потребител
Мнения: 1850
Регистриран: 12 авг 2007, 14:51
Модел на автомобила: Ford Fusion 1.6 16V
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: и моя Ford Focus 1.8TDdI 90kc. 00'г.

Мнение от Bijutera » 15 юни 2008, 15:23

браво много е готин,със здраве да си го караш :D

Потребителски аватар
msotiroff
потребител
потребител
Мнения: 461
Регистриран: 30 мар 2007, 21:30
Модел на автомобила: Ford Galaxy 1,9 TDI
Ford Mondeo 1,8 TD
Местоположение: Пазарджик
Status: Извън линия

Re: и моя Ford Focus 1.8TDdI 90kc. 00'г.

Мнение от msotiroff » 15 юни 2008, 15:37

Браво, много е красив... Много безаварийни км.
Същността на човешката личност може да се оприличи на дроб,
където в числителя стои оценката на обществото за личността, а в знаменателя - самооценката й.
Така колкото повече знаменателя клони към безкрайност, толкова повече дробта клони към нула.

Потребителски аватар
amdinside
потребител
потребител
Мнения: 309
Регистриран: 13 юли 2007, 22:08
Модел на автомобила: Ford Focus 1999, 1.6 16V, 74kW, 101 k.c., Zetec-S, хечбек,Trend, бензин
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: и моя Ford Focus 1.8TDdI 90kc. 00'г.

Мнение от amdinside » 15 юни 2008, 17:43

Честито, само се чудя тези промени няма ли да надминат цената на самата кола...
Don't worry, be happy!

west4life
потребител
потребител
Мнения: 49
Регистриран: 31 юли 2007, 00:55
Модел на автомобила: focus coupe
Status: Извън линия

Re: и моя Ford Focus 1.8TDdI 90kc. 00'г.

Мнение от west4life » 15 юни 2008, 19:58

amdinside написа:Честито, само се чудя тези промени няма ли да надминат цената на самата кола...

здравей :)

определено няма да е толкова скъпо в никакъв случай ...
ето малко цени :
дюзи комплект - 860лв. /платени /
турбина чисто нова хибрид - 700-900лв. в клас на двг до 1.8литра
смяна на софтуер - 400лв. /от 90 към 115-120кс./
чисто нова ГНП /дизел/ с увеличен дебит - дирек от БОШ 1200лв с доставка и мито
жанти -600лв. комплект модел 2008г. 15"
смяна на заводските говорители с ХЕРЦ - около 400 лв. в цената влиза и усилвател и комплект трилентови за кората +бас каса /АДС/
смяна на пружини и амортисиори това ми е малко загадка в момента но мисля че има и добри цени под 1500лв. комплект
поне за това се сещам в момента

на останалите колеги благодаря за положителните коментари _friends_ и като го поизмия малко ще го насмимам по чистичък :)
... нема оттърване от пияна жена и от прегряла кола ;)

Потребителски аватар
debug
потребител
потребител
Мнения: 1582
Регистриран: 07 фев 2007, 01:29
Модел на автомобила: триврат Focus Zetec 2.0 99г; Mazda 626 GC купе 84г.; BMW E36 96г.
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: и моя Ford Focus 1.8TDdI 90kc. 00'г.

Мнение от debug » 15 юни 2008, 21:25

Готин триврат Фокусник :lol: Със здраве да си го караш.
west4life написа: малко игра със CD-то и започна да чете и пиратските дискове също и цвета му не ми допадна и мина в сивия нюанс :)
Че то не чете ли такива оригинално? Моя чете всичко - щамповани, записвани, презаписваеми... Разбира се без MP3.

За пружините - в момента има промоция в МП, до края на месеца комплект ниски Eibach са 246 лева.
Изображение

Изображение

Потребителски аватар
amdinside
потребител
потребител
Мнения: 309
Регистриран: 13 юли 2007, 22:08
Модел на автомобила: Ford Focus 1999, 1.6 16V, 74kW, 101 k.c., Zetec-S, хечбек,Trend, бензин
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: и моя Ford Focus 1.8TDdI 90kc. 00'г.

Мнение от amdinside » 15 юни 2008, 22:11

Както смятам, дадените цени излизат около 6000лв.
И с промените описани в началото отива над 8000лв, може даже и да е повече от цената на колата
Едно предложение: добави парктроник и навигация
Don't worry, be happy!

west4life
потребител
потребител
Мнения: 49
Регистриран: 31 юли 2007, 00:55
Модел на автомобила: focus coupe
Status: Извън линия

Re: и моя Ford Focus 1.8TDdI 90kc. 00'г.

Мнение от west4life » 15 юни 2008, 22:14

debug написа:Готин триврат Фокусник :lol: Със здраве да си го караш.
west4life написа: малко игра със CD-то и започна да чете и пиратските дискове също и цвета му не ми допадна и мина в сивия нюанс :)
Че то не чете ли такива оригинално? Моя чете всичко - щамповани, записвани, презаписваеми... Разбира се без MP3.

За пружините - в момента има промоция в МП, до края на месеца комплект ниски Eibach са 246 лева.
dEBUG _friends_ и ти доста неща си замислил знам те аз :lol:

ами да ти кажа това ми е първото такова аудио ЦД с характер , от 10-диска преди четеше 1:) а сега от 10-10 :))
а за пружините отще утре в 6:30 сутринта съм с кафето първа писта пред МП да си опаковам един комплект :)

ПС" твоя красавец до къде го докара =P~:
... нема оттърване от пияна жена и от прегряла кола ;)

west4life
потребител
потребител
Мнения: 49
Регистриран: 31 юли 2007, 00:55
Модел на автомобила: focus coupe
Status: Извън линия

Re: и моя Ford Focus 1.8TDdI 90kc. 00'г.

Мнение от west4life » 15 юни 2008, 22:20

amdinside написа:Както смятам, дадените цени излизат около 6000лв.
И с промените описани в началото отива над 8000лв, може даже и да е повече от цената на колата
Едно предложение: добави парктроник и навигация

_friends_ приятел аз не ти ли споделих че съм с навигация ???
а парктроника ...ммммм не ме кефи =::

знам какво ти се върти в главата - ама що не си взе кола за 15 бона ми това и наливаш толкова пари
отговор- щото като дам 15 после ше дам още минимум толкова за да постигна същия успех :)
кое е по-евтино според теб ? :?: :idea:
... нема оттърване от пияна жена и от прегряла кола ;)

Потребителски аватар
debug
потребител
потребител
Мнения: 1582
Регистриран: 07 фев 2007, 01:29
Модел на автомобила: триврат Focus Zetec 2.0 99г; Mazda 626 GC купе 84г.; BMW E36 96г.
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: и моя Ford Focus 1.8TDdI 90kc. 00'г.

Мнение от debug » 15 юни 2008, 23:06

То и аз се оправдавам с лафа "кефът цена няма", ама напоследък ме гледа накриво приятелката, че много кинти отклонява колата. Утре си чакам едната джанта от заварка, че я спукаха като я изправяха, после гуми, и тогава ще видя дали съм за ниски пружини и колко ниски да са... Надявам се до края на лятото да сложа и ксенона, но последният месец не е изпадал ляв фар в ebay :cry: . А имам даже системата с пръскалите...

Пружините мисля, че са само с поръчка от Германия (нямат ги на склад), но промоцията си важи, ако ги капарираш до края на месеца, без значение кога ще пристигнат (обикновено две до четири седмици). Тази цена ми я обявиха за моя, едва ли ще има някаква разлика за дизела. Добра е, щото в ebay са на същите пари без доставката.
Изображение

Изображение

west4life
потребител
потребител
Мнения: 49
Регистриран: 31 юли 2007, 00:55
Модел на автомобила: focus coupe
Status: Извън линия

Re: и моя Ford Focus 1.8TDdI 90kc. 00'г.

Мнение от west4life » 15 юни 2008, 23:19

debug

стискам ти палци да си немриш левия фар и да светнеш , като хората :)

парите са за харчене не за колекциониране :D:
... нема оттърване от пияна жена и от прегряла кола ;)

Потребителски аватар
tha22don
потребител
потребител
Мнения: 64
Регистриран: 16 апр 2008, 12:52
Модел на автомобила: Ford Focus MK1.5
Status: Извън линия

Re: и моя Ford Focus 1.8TDdI 90kc. 00'г.

Мнение от tha22don » 16 юни 2008, 09:29

Като чета из форума, само вие двамата с debug имате мерака /и възможностите/ да се забавлявате с колите си и то на високо ниво :!: /или поне вие го показвате и споделяте с нас/
Карайте я все така ! Живи и здрави и ще следим от близо развитието и на двата проекта и ще завиждаме благородно *00940*

Потребителски аватар
amdinside
потребител
потребител
Мнения: 309
Регистриран: 13 юли 2007, 22:08
Модел на автомобила: Ford Focus 1999, 1.6 16V, 74kW, 101 k.c., Zetec-S, хечбек,Trend, бензин
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: и моя Ford Focus 1.8TDdI 90kc. 00'г.

Мнение от amdinside » 16 юни 2008, 15:32

За навигацията не се сещам да сме споделяли, а от снимките не се вижда
Какъв модел използваш, къде се закрепя и въобще струва ли си това чудо?
А иначе за парите, вярно че е по-добре евтино, ако ще се сменя всичко
Разхода преди промените как е, икономична ли е?
Още една идея: може ли да се сложи бордов компютър както в някои модели на МК1(показва разход на гориво, температура време за дозареждане и т.н.)
Успех в начинанието!
Don't worry, be happy!

west4life
потребител
потребител
Мнения: 49
Регистриран: 31 юли 2007, 00:55
Модел на автомобила: focus coupe
Status: Извън линия

Re: и моя Ford Focus 1.8TDdI 90kc. 00'г.

Мнение от west4life » 16 юни 2008, 17:14

tha22don написа:Като чета из форума, само вие двамата с debug имате мерака /и възможностите/ да се забавлявате с колите си и то на високо ниво :!: /или поне вие го показвате и споделяте с нас/
Карайте я все така ! Живи и здрави и ще следим от близо развитието и на двата проекта и ще завиждаме благородно *00940*
колега честно да ти кажа , не е за завиждане предвид похарчените пари , мерак с пари се гаси и си е много верна приказката , ще ти кажа че съм склонен да наливам пари в колата ,защото много я карам и съм крайно доволен от нея от 20.07.07г. до 31.12.07г. и навъртях около 30хил. км. :)

а това с проекта - не е проект , просто лееека промяна :)
debug е със проекта _friends_

и да се похваля от днес съм с бранд ню горивни дюзи :тотал 900 и нещо с почерпките :)

tha22don лично аз леееко ти завиждам за tdci-то ама леко :wink: и благодарско за доброто настроение _friends_
... нема оттърване от пияна жена и от прегряла кола ;)

west4life
потребител
потребител
Мнения: 49
Регистриран: 31 юли 2007, 00:55
Модел на автомобила: focus coupe
Status: Извън линия

Re: и моя Ford Focus 1.8TDdI 90kc. 00'г.

Мнение от west4life » 16 юни 2008, 17:30

amdinside написа:За навигацията не се сещам да сме споделяли, а от снимките не се вижда
Какъв модел използваш, къде се закрепя и въобще струва ли си това чудо?
А иначе за парите, вярно че е по-добре евтино, ако ще се сменя всичко
Разхода преди промените как е, икономична ли е?
Още една идея: може ли да се сложи бордов компютър както в някои модели на МК1(показва разход на гориво, температура време за дозареждане и т.н.)
Успех в начинанието!
adminside , бате ползвам жипиес Гармин Нуви 200 ,цена-200кинта , подробна карта на БГ с офф-роуд пътеки и трънаци -100лв. , в комплекта на навигацията си има стойки за закрепяне на стъклото /предното/ и на таблото , само че аз и до сега не знам как да го сложа стойката на таблото сигурно е елементарно ама хич не се сещам .
За струването .... да ти кажа че ако ще се ориентираш с навигация по-добре смени колата с джип :idea: :D: казвам ти го от опит иначе върши работа :)
Разхода си е все 5/100 извънградско , градско не съм го засичал а и нямам намерение да го правя , сигурно ми гори доста защото го карам като бензинова кола :lol:

а това за компютъра , има го и си работи , въпроса е дали можеш да го пуснеш - на дисплея на който виждаш километрите , там има една интрига и си изкарваш обороти разход - среден и разни други неща , то да ти кажа че се прави с чалъм , преди да дадеш на контакт ключа , натискаш бутона за зануляване на километража и като запалиш го задържаш 2-3 сек. и пускаш и след това натискаш бутона и си гледаш разни неща , които повечето не знам за какво са :D:
ПС' мисля че с новите дюзи разхода ще падне с малко ама надолу :) и като зареждам с 8% отстъпка на литър нафта за мен си е жив комунизъм :lol:


лека и безавариийна :)
... нема оттърване от пияна жена и от прегряла кола ;)

Потребителски аватар
amdinside
потребител
потребител
Мнения: 309
Регистриран: 13 юли 2007, 22:08
Модел на автомобила: Ford Focus 1999, 1.6 16V, 74kW, 101 k.c., Zetec-S, хечбек,Trend, бензин
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: и моя Ford Focus 1.8TDdI 90kc. 00'г.

Мнение от amdinside » 16 юни 2008, 19:03

Относно бордовия компютър, това коета описваш е за диагностика и показва кодове за грешки
Става въпрос за дисплей на, на който да се извежда информацията по всяко време (на някои модели е в дясно на уредите за отчитане в една малка ниша).
Това не знам може ли да се добави или да се изведе на някакъв дисплей (например на радиото). За датчик за външната температура не знам дали изобщо има.
Въобще ми се струва, че на Фокус му липсва такава изведена бордова информация, каквато има при други марки
Това е като малък недостатък...
Don't worry, be happy!

Потребителски аватар
debug
потребител
потребител
Мнения: 1582
Регистриран: 07 фев 2007, 01:29
Модел на автомобила: триврат Focus Zetec 2.0 99г; Mazda 626 GC купе 84г.; BMW E36 96г.
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: и моя Ford Focus 1.8TDdI 90kc. 00'г.

Мнение от debug » 16 юни 2008, 19:14

Всичко може да се направи, само пари да има... Трябва ти самия модул (трип-компютъра), датчик за температура, датчик за нивото на течността на чистачките, кабели с букса (от модула до компютъра на колата - ECU-то), както и рамката около километража във варианта за трип-компютър. По-яко според мен обаче е да сложиш допълнителните уреди от ST170 :mrgreen: .
Прикачени файлове
62a3_1.JPG
Изображение

Изображение

Потребителски аватар
tha22don
потребител
потребител
Мнения: 64
Регистриран: 16 апр 2008, 12:52
Модел на автомобила: Ford Focus MK1.5
Status: Извън линия

Re: и моя Ford Focus 1.8TDdI 90kc. 00'г.

Мнение от tha22don » 16 юни 2008, 20:04

debug написа:Всичко може да се направи, само пари да има....
Съгласен съм с debug. Ако сте се заглеждали /а то няма как да не сте :D: / от дясно на таблото има една малка ниша, явно е при всички празна 8)
Там се слага въпросния дислей, който debug е качил на снимката и си служи точно за определяне на разхода според движението-т.е. трип комп.
Лошото е, че не е стандарт и трябва да се доплаща и явно е доста, щом го няма в повечето ни фокусници. Из ebay също мисля не беше стотинки, но така е с глезотийките....
@ west4life: По-добре да даваш парите с кеф за глезотийки по колата, от колкото по задължителни / принудителни/ ремонти.
и те така...
Поздрави!

Потребителски аватар
cenzor
потребител
потребител
Мнения: 3143
Регистриран: 30 авг 2006, 20:28
Модел на автомобила: Fiesta MK6 2004 1.3i/70hp
Местоположение: СОФИЯ
Контакти:
Status: Извън линия

Re: и моя Ford Focus 1.8TDdI 90kc. 00'г.

Мнение от cenzor » 16 юни 2008, 20:20

Изображение
Наскоро имаше подобен trip компютър с всички жици, датчици и лоста на чистачката за около 70-80 лири. :wink:
Изображение
Не отговарям на неграмотни постове.

Потребителски аватар
amdinside
потребител
потребител
Мнения: 309
Регистриран: 13 юли 2007, 22:08
Модел на автомобила: Ford Focus 1999, 1.6 16V, 74kW, 101 k.c., Zetec-S, хечбек,Trend, бензин
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: и моя Ford Focus 1.8TDdI 90kc. 00'г.

Мнение от amdinside » 16 юни 2008, 20:27

Това, което е показал debug е на ST170
Иначе става въпрос за трип компютър като този (картинката е от Ford Focus Owners manual.pdf)
Наистина в повечето случай го няма, но съм забелязъл на някои обяви от mobile.bg, че го има по-често на модела от 2002-2003-2004г. (все още MK1)
Но колко струва да се добави и от къде, това е въпроса (на други марки коли сходни с Фокуса си върви като стандарт)
Прикачени файлове
trip_comp.JPG
Don't worry, be happy!

Отговори

Върни се в “МОЯТА КОЛА”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 13 госта