Присъединявам се към обществото ви :>

Снимки и обща информация на Вашите коли
drexter
потребител
потребител
Мнения: 12
Регистриран: 22 ное 2008, 18:47
Модел на автомобила: Ford Mondeo 1.8 16V
Status: Извън линия

Присъединявам се към обществото ви :>

Мнение от drexter » 22 ное 2008, 19:42

Здравейте,
ще си взема едно мондео 1,8 16V 1994 г е от мои познати. Тази вечер бях да я погледна, но то стана тъмно и не успях много много да я огледам.
Имам само едно въпросче към вас. Опитхме се да я запалим (колата е с метанова уредба), за целта закачихме нов акомулатор (стария съвсем е отишъл), та опитхме се да я запалим, но още на половин оборот на стартера и стартера изключва и започва едно трякане. Пробвах и на бензин и на метан, все същата.
Та утре по свтло ще отида да видим дали ще запали. Хората казват че са си я вкарали в гаража съвсем работеща.
Аз май не трябваше още първия пост да го почвам с проблеми, но поне се надявам останалите ми постове да са само по хубваи поводи :>
благодаря ви предварително!

Потребителски аватар
libra
потребител
потребител
Мнения: 154
Регистриран: 15 апр 2007, 23:40
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8 Zetec Ghia
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Присъединявам се към обществото ви :>

Мнение от libra » 22 ное 2008, 21:00

И аз съм на същото мнение, явно и другия акумулатор е слаб.
Аз като изтощих стария акумулатор от слушане на музика после правеше точно така, едно чаткане се получава

Потребителски аватар
Bijutera
потребител
потребител
Мнения: 1850
Регистриран: 12 авг 2007, 14:51
Модел на автомобила: Ford Fusion 1.6 16V
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Присъединявам се към обществото ви :>

Мнение от Bijutera » 22 ное 2008, 21:29

Няма какво да е друго,отделяй пари за нов акУмулатор 8) иначе честито,утре да й удариш едно фото :wink:

drexter
потребител
потребител
Мнения: 12
Регистриран: 22 ное 2008, 18:47
Модел на автомобила: Ford Mondeo 1.8 16V
Status: Извън линия

Re: Присъединявам се към обществото ви :>

Мнение от drexter » 22 ное 2008, 21:40

Благодаря ви,
утре ще вържа акомулатора направо за клемите, а ако не стане направо ще подкачим ток от другата кола. Днес просто вече беше много тъмно и нямаше как.
Радвам се, и силно се надявам това да е проблем :>
А колкото до снимките, днес като я видях беше натрупала 2-3 пръста прах, и има доста кусури на външен вид (броните и предния капак са за пребоядисване, не знам от какво но предния капак се бели като картоф), но щом я вкарам във форма задължително ще се похваля :>

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Присъединявам се към обществото ви :>

Мнение от S_C » 23 ное 2008, 01:10

Това да ти е болката...белещия се преден капак.Кола се взима за каране,не да ходиш на изложба с нея.Гледай механиката да е наред.Външен вид от кола на тия години не чакай.Не,че няма и запазени,ама не си заслужава изобщо да се търсят.Нито са евтини,нито се срещат често.Подведеш ли се по външния вид,100% си си купил бракма,на която всичко и е за смяна.Много хора правят тая грешка.
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

Потребителски аватар
deshi
потребител
потребител
Мнения: 369
Регистриран: 13 сеп 2007, 12:31
Модел на автомобила: Capri 2300 turbo
Puma 1.7
Status: Извън линия

Re: Присъединявам се към обществото ви :>

Мнение от deshi » 23 ное 2008, 10:06

Една поправка да внеса само към мнението на митака ... като махнеш клемата на акумулатора при работещ в момента мотор не ти се прецаква компиутара а изгаря диодния блок на генератора :)
live and let die

dany85
потребител
потребител
Мнения: 141
Регистриран: 19 юли 2008, 10:23
Модел на автомобила: Вече съм с Ford Mondeo 1.8td, набор 98 :)
Status: Извън линия

Re: Присъединявам се към обществото ви :>

Мнение от dany85 » 23 ное 2008, 13:00

drexter написа:Благодаря ви,
утре ще вържа акУмулатора направо за клемите, а ако не стане направо ще подкачим ток от другата кола. Днес просто вече беше много тъмно и нямаше как.
Радвам се, и силно се надявам това да е проблем :>
А колкото до снимките, днес като я видях беше натрупала 2-3 пръста прах, и има доста кусури на външен вид (броните и предния капак са за пребоядисване, не знам от какво но предния капак се бели като картоф), но щом я вкарам във форма задължително ще се похваля :>

Акумулатора може да си е ОК, но щом не сте го били закачили направо за клемите, кабелите и щипките може да не контактуват добре и да има голям пад на напрежение при тях. Първо поставете акумулатора на мястото му, пробвай да запалиш и от там нататък действай ;)

drexter
потребител
потребител
Мнения: 12
Регистриран: 22 ное 2008, 18:47
Модел на автомобила: Ford Mondeo 1.8 16V
Status: Извън линия

Re: Присъединявам се към обществото ви :>

Мнение от drexter » 23 ное 2008, 22:47

мдаммм
сутринта отидохме и като закачихме акомулатора за клемите запалихме от първия път.
в общи линии има тук там какво да се барне, но като цяло колата върви много добре.
до сега бях при един приятел, стар фордаджия :> та и неговото мнение е добро :>
от утре започвам обиколките по майстори, иска ми се всичко да се погледне за да се знае в какво състояние е
с удоволствие бих приел препоръки за майстори (еликтричари, по окачването, по двигатела, бояджии, всякакви) за района на Пловдив
Инъче 85 км минахме ми излезнаха 7 лева на метан, което не знам дали е добре или зле, но то ще си проличи:>
ПС забрваих да ви кажа колко ме радва возията, е задните вда амортисьора са отишли, но може би и те допринасят за чувството за кораб :>
трябва и да си намеря от къде да си взема амортисьори за багажника, че много тежи да се държи на ръка :>

drexter
потребител
потребител
Мнения: 12
Регистриран: 22 ное 2008, 18:47
Модел на автомобила: Ford Mondeo 1.8 16V
Status: Извън линия

Re: Присъединявам се към обществото ви :>

Мнение от drexter » 26 ное 2008, 22:20

Здравейте отново,
обиколих няколко магазинчета да разгледам как вървят цените и намерих амортисьори за багажника - китайски за 36 лв комплекта и немски за 55 лв.
А колкото до задните амортисьори цените им варират от 80, 90 лв до 200 и нещо, което много ме обърква. А най странното е, че баща ми днес е бил при някакъв майстор, който кара мондео (ама дизел), който му е казал, че няма смисъл от рециклиране на амортисьори защото стрували 30 лв парчето ...
дайте някакво мнение по въпроса ... в голяма дилема съм на кой да вярвам и какво да вземем. казаха ми че рециклирането било 40 лева на амортисьор, като майстора слагал два тампона и така ставали по здрави.

Потребителски аватар
doctordre
потребител
потребител
Мнения: 1664
Регистриран: 13 апр 2007, 20:53
Модел на автомобила: Sierra '90 Turnier 2.0 GL
Местоположение: Sofia
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Присъединявам се към обществото ви :>

Мнение от doctordre » 27 ное 2008, 09:41

drexter написа:Здравейте отново,
обиколих няколко магазинчета да разгледам как вървят цените и намерих амортисьори за багажника - китайски за 36 лв комплекта и немски за 55 лв.
А колкото до задните амортисьори цените им варират от 80, 90 лв до 200 и нещо, което много ме обърква. А най странното е, че баща ми днес е бил при някакъв майстор, който кара мондео (ама дизел), който му е казал, че няма смисъл от рециклиране на амортисьори защото стрували 30 лв парчето ...
дайте някакво мнение по въпроса ... в голяма дилема съм на кой да вярвам и какво да вземем. казаха ми че рециклирането било 40 лева на амортисьор, като майстора слагал два тампона и така ставали по здрави.
купувай нови амортисьори, това с рециклирането е пълна глупост. и наистина рециклирането е 30-40лв на парче

Aicken
потребител
потребител
Мнения: 348
Регистриран: 17 авг 2007, 12:54
Модел на автомобила: Mondeo Mk1 1.6 16V
Местоположение: Пазарджик
Status: Извън линия

Re: Присъединявам се към обществото ви :>

Мнение от Aicken » 27 ное 2008, 09:50

според мен не рециклираи а си вземи нови направо , цените варират , наи евтините са разни китаиски боклуци , най скъпото ни се иска но първо че не всички имат средствата второ дали си струва на 15 годишна кола... все пак е за каране и да върши работа не е за изложения както се казва. гледаи частите да са качествени (немски ?) и да не са на подозрително ниски цени ;) успех с стягането
mrdds написа:Мисля,че за този датчик става въпрос...според мен това е датчика за управление на колата

drexter
потребител
потребител
Мнения: 12
Регистриран: 22 ное 2008, 18:47
Модел на автомобила: Ford Mondeo 1.8 16V
Status: Извън линия

Re: Присъединявам се към обществото ви :>

Мнение от drexter » 21 дек 2008, 19:02

Така, първо да се извиня за неактивността си ... чак сега намирам време да пиша как минаха ремонтите по новата кола :>

Смяна на свещите и един кабел - 65 лв

Амортисьори за багажника - 55 лв

Елкон - 20 лв

Смяна на кабели на дюзите (бяха се позаголили малко и имаше опасност да предават искри един на друг) - 30 лв

Диагностика на компютъра - 20 лв

Почистване на дюзите - 60 лв (момчетата се наеха да изолират дюзите, които газаджиите ми сложиха допълнително, явно са си оставили ръцете та за това взеха още 10 лв отгоре )

Окачване (предни носачи, биалети, тампони макферсон, задни амортисьори, тампони и щанги, въздушен и маслен филтър и ново масло) Всичко общо 700 лв лв. Тук знам само че амортисьорите са 250 лв комплекта, и че чбълковидния болт на носача струвал 40 лв, а целия носач бил 60 лв за това го сменили целия

Смяна на бобината и още един кабел на свщите – 245 лв

Стенд предница – 30 лв

Значи след ремонта по окачването колата стана много по-стабилна, но гумите скърцаха в завой дори и при много ниска скорост, което се оправи след стенда.

Колата на бензин работише едва едва, като очаквах след смяната на свещите и кабелите да се оправи, после свалихме и почистихме МАФ-а, сменихме кабелите на дюзите, имаше някакво подобрение, но не беше желания ефект. Колата все още искаше да завърти няколко пъти стартера за да запали. Сменихме и бобината, но и това помогна много малко. През това време и газаджиите сложиха клапите защото колата започна много често да киха. Накрая като отидохме на ултра звук и като доизолираха клапите все едно баща ми се върна с нова кола. Пали по-лесно и от моята :> Много се радвам защото сега удоволствието да я караш и да се возихш в тази кола е къде къде по-голямо :>

Опревихме и халогените (преди не светиха), изчистихме бутона на ръчната, че лампата не свтише, тавана висеше гадно, та го хванахме с кърфички :>
С течение на времето ми ства все по-голямо удоволствие да я карам :>
За сега това, като се постопли ни очаква предоядсване исмяна на броните, за един по-добър външен вид!

Благодаря ви за съдействието и търпението да прочетете този пост :>

ПП Сега се сещма да ви попитам, при включване на задна предавка трябва да държа лоста плътно назад за да ми работи светлината за заден ход, ако пусна лоста светлината огасва, въпреки че все още съм си на задна и колата си върви. Има ли начин това да се оправи?

drexter
потребител
потребител
Мнения: 12
Регистриран: 22 ное 2008, 18:47
Модел на автомобила: Ford Mondeo 1.8 16V
Status: Извън линия

Re: Присъединявам се към обществото ви :>

Мнение от drexter » 24 дек 2008, 17:32

Може би не трябваше тук да ви споделям за ремонтите и въпросите ... съжалявам ако е така!

ПП Желая ви весели коледни и новогодишни празници :>

Потребителски аватар
DigiPro
потребител
потребител
Мнения: 4336
Регистриран: 08 фев 2005, 23:15
Модел на автомобила: служебен C-Max 1,0 EcoBoost
ex служебен B-Max 1,0 EcoBoost
ex служебен Fusion 1,4 Duratec 16V.
ex Fiesta Si 1,6 16V MK3,5
ex Fiesta 1,1i MK3
Местоположение: Велико Търново
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Присъединявам се към обществото ви :>

Мнение от DigiPro » 25 дек 2008, 10:40

drexter написа:Може би не трябваше тук да ви споделям за ремонтите и въпросите ... съжалявам ако е така!

ПП Желая ви весели коледни и новогодишни празници :>
Евала, че си инвестирал толкова средства за да бъде колата ти както трябва. Все пак в този раздел колегите слагат снимки на колите си и очакват и ти да сложиш.

drexter
потребител
потребител
Мнения: 12
Регистриран: 22 ное 2008, 18:47
Модел на автомобила: Ford Mondeo 1.8 16V
Status: Извън линия

Re: Присъединявам се към обществото ви :>

Мнение от drexter » 27 дек 2008, 17:26

Aми аз поради други съоражения все още не съм я снимал, защото предния капак боята се люпии предна и задна броня са за смяна :>

Потребителски аватар
dean_stz1990
потребител
потребител
Мнения: 4
Регистриран: 03 яну 2009, 01:37
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1993
Status: Извън линия

Re: Присъединявам се към обществото ви :>

Мнение от dean_stz1990 » 03 яну 2009, 23:30

да ти е честита колицата :D :D :) ;):

Отговори

Върни се в “МОЯТА КОЛА”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 80 госта