Новото ни Мондео Титаниум - вече Titanium S

Снимки и обща информация на Вашите коли
Потребителски аватар
divxstore
потребител
потребител
Мнения: 757
Регистриран: 03 ное 2007, 15:36
Модел на автомобила: Mondeo'10 2.0 TDCI 143hp Titanium X5988BX
Местоположение: Димитровград
Status: Извън линия

Re: Новото ни Мондео Титаниум

Мнение от divxstore » 13 авг 2011, 19:22

Днес сложих наличните елементи от спортния пакет, горна решетка и фарове за мъгла:
Изображение
Изображение
Реших да сложа и тънка резервна гума, но се оказа , че подложката за пода на багажника не пасва, което ме изненада неприятно. Ако някой колега има такава тънка резервна гума ще го помоля за малко снимки, да жидя дали няма да ми трябват и някакви подложки.
Изображение

Потребителски аватар
vzhivkov
потребител
потребител
Мнения: 47
Регистриран: 04 мар 2011, 19:55
Модел на автомобила: Мондео 2007
Status: Извън линия

Re: Новото ни Мондео Титаниум

Мнение от vzhivkov » 18 авг 2011, 13:05

divxstore написа:В понеделник бях за обслужване и реших да упдейтна малко софтуера на дислплея и PCM модула. Ефекта относно ъпдейта на диспля е, че вече не ми забива когато го ползвам с Iphone-а, а и сега се свързва много по-бързо с него. Друго което се почви като функция е, че с бутона ОК мога да сменям директно показателите на борд компютъра между среден разход, моментен разход, км до свършване на горивото и други(доста удобно, а не да се ровиш по менютата). Ето и снимка:
Изображение

Относно ъпдейта на РСМ модула - колата стана малко по-отзивчива при рязко подаване на газ. Най-голяма промяна за мен има 2-ра предавка, сега е по-дълга и ускорението е много по-добре. Като цяло съм доволен от ъпдейта и смятам да направя и на останалите компоненти, само да ми остане време де.
Би ли дал малко подробности. Колко струва този ъпдейт и на какво от колата се отразява?

Потребителски аватар
divxstore
потребител
потребител
Мнения: 757
Регистриран: 03 ное 2007, 15:36
Модел на автомобила: Mondeo'10 2.0 TDCI 143hp Titanium X5988BX
Местоположение: Димитровград
Status: Извън линия

Re: Новото ни Мондео Титаниум

Мнение от divxstore » 18 авг 2011, 13:36

Беше ми безплатен, защото колата е гаранционна. Има и още ъпдейти които искам да направя, но за тях ще си плащам. Цена ще мога да кажа когато ги ъпдейтна и платя нещо. Засега вече след събора ще ходя да монтирам седлаките и сигурно тогава ще мога да кажа нещо по-точно.

Потребителски аватар
vzhivkov
потребител
потребител
Мнения: 47
Регистриран: 04 мар 2011, 19:55
Модел на автомобила: Мондео 2007
Status: Извън линия

Re: Новото ни Мондео Титаниум

Мнение от vzhivkov » 18 авг 2011, 14:25

А това всъщност е бордовия компютър, нали така или бъркам? Т.е. ъпдейтите му дават отражение цялостно върху колата, а не са козметични.

Потребителски аватар
divxstore
потребител
потребител
Мнения: 757
Регистриран: 03 ное 2007, 15:36
Модел на автомобила: Mondeo'10 2.0 TDCI 143hp Titanium X5988BX
Местоположение: Димитровград
Status: Извън линия

Re: Новото ни Мондео Титаниум

Мнение от divxstore » 18 авг 2011, 14:42

Да, ъпдейтите дават цялостно отражение, има ъпдейти за АБС-а, за борда, за двигателя и още други. Могат да добавят и функции които преди това ги е нямало. Но не съм запознат с всички подобрения. Мен ме интересуваше да не ми блокира екрана заради блутут модула и ъпдейта на двигателя.

Потребителски аватар
mitakinen
потребител
потребител
Мнения: 426
Регистриран: 04 фев 2005, 22:07
Модел на автомобила: S-Max 2.0 TDCI Titanium X
Местоположение: Карнобат
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Новото ни Мондео Титаниум

Мнение от mitakinen » 19 авг 2011, 09:57

С подгрева на седалките може да срещнеш проблем като при мен. След като монтирах бутоните и си светнаха седалките не почнаха да топлят - проверих бушоните но установих, че няма пуснати кабели за тях, но имаше кабели към седалката - явно са спестили част от ел.инсталацията.

Потребителски аватар
divxstore
потребител
потребител
Мнения: 757
Регистриран: 03 ное 2007, 15:36
Модел на автомобила: Mondeo'10 2.0 TDCI 143hp Titanium X5988BX
Местоположение: Димитровград
Status: Извън линия

Re: Новото ни Мондео Титаниум

Мнение от divxstore » 19 авг 2011, 16:47

mitakinen написа:С подгрева на седалките може да срещнеш проблем като при мен. След като монтирах бутоните и си светнаха седалките не почнаха да топлят - проверих бушоните но установих, че няма пуснати кабели за тях, но имаше кабели към седалката - явно са спестили част от ел.инсталацията.
Мерси, това може да ми спести много ядове. Сега съм пред друга дилема. Тези седалки са от кола 2010 година, а моята е производство 2008 и мисля, че има и разлики в окабеляването. Та се чудя дали да взема по-новите кабели (дали ще паснат на колата) или да взема по-старите (те пък може да не паснат на седалките). Явно ще изчакам събора и ще прегледам колите на колегите които имат МК4-ки с подгрев.

Потребителски аватар
nikolovvd
потребител
потребител
Мнения: 4952
Регистриран: 15 май 2006, 16:18
Модел на автомобила: Mitsubishi X
Местоположение: Видин
Status: Извън линия

Re: Новото ни Мондео Титаниум

Мнение от nikolovvd » 19 авг 2011, 16:51

Правилно решение! Нали знаеш, че след Макс и Енгелс всички са преписвали! ;): :D:

Потребителски аватар
mitakinen
потребител
потребител
Мнения: 426
Регистриран: 04 фев 2005, 22:07
Модел на автомобила: S-Max 2.0 TDCI Titanium X
Местоположение: Карнобат
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Новото ни Мондео Титаниум

Мнение от mitakinen » 19 авг 2011, 18:51

схемата на буксата към седалката е същата като на старото ми Мондео. Досвидяло им се жицата от буксата до предната врата до бушоните ми намиращи се в багажника - 2-3 метра кабели са все пак :D

Потребителски аватар
divxstore
потребител
потребител
Мнения: 757
Регистриран: 03 ное 2007, 15:36
Модел на автомобила: Mondeo'10 2.0 TDCI 143hp Titanium X5988BX
Местоположение: Димитровград
Status: Извън линия

Re: Новото ни Мондео Титаниум

Мнение от divxstore » 08 ное 2011, 11:12

Вчера ъпдейтнах софтуера на блутут модула:
Изображение
Свалих го ето оттук http://www.ford-mobile-connectivity.com ... adsUpdates" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;
Сега iPhоne-а ми се конектва докато успея да запаля колата, не съм си поиграл още да видя как ще се държи като цяло и какви други предимства има. Инсталацията стана лесно - разархивирах файловете, сложих ги на USB флашка и следвах инструкциите. Отне около 15-тина минути. Става за всички които имат блутут модул с USB.
Ето и още една снимчица от миналия месец:
Изображение

vvas
потребител
потребител
Мнения: 8
Регистриран: 31 юли 2007, 23:10
Модел на автомобила: Mondeo
Status: Извън линия

Re: Новото ни Мондео Титаниум

Мнение от vvas » 13 ное 2011, 09:05

divxstore написа:В понеделник бях за обслужване и реших да упдейтна малко софтуера на дислплея и PCM модула. Ефекта относно ъпдейта на диспля е, че вече не ми забива когато го ползвам с Iphone-а, а и сега се свързва много по-бързо с него. Друго което се почви като функция е, че с бутона ОК мога да сменям директно показателите на борд компютъра между среден разход, моментен разход, км до свършване на горивото и други(доста удобно, а не да се ровиш по менютата). Ето и снимка:
Изображение

Относно ъпдейта на РСМ модула - колата стана малко по-отзивчива при рязко подаване на газ. Най-голяма промяна за мен има 2-ра предавка, сега е по-дълга и ускорението е много по-добре. Като цяло съм доволен от ъпдейта и смятам да направя и на останалите компоненти, само да ми остане време де.
Здравей! Наскоро и аз се сдобих с такова Мондео! Искам да те попитам в кой филиал на Мотофое направиха тези ъпдейти и отнеха ли много време!? Смятам във вторник да посетя Мотофое - Младост за да направят тези ъпдейти!

Потребителски аватар
divxstore
потребител
потребител
Мнения: 757
Регистриран: 03 ное 2007, 15:36
Модел на автомобила: Mondeo'10 2.0 TDCI 143hp Titanium X5988BX
Местоположение: Димитровград
Status: Извън линия

Re: Новото ни Мондео Титаниум

Мнение от divxstore » 13 ное 2011, 20:06

vvas написа:
divxstore написа: Здравей! Наскоро и аз се сдобих с такова Мондео! Искам да те попитам в кой филиал на Мотофое направиха тези ъпдейти и отнеха ли много време!? Смятам във вторник да посетя Мотофое - Младост за да направят тези ъпдейти!
Ъпдейта на дисплея отнема около 45 мин, на двигателя около 5 минути. За всеки компонент е различно. Да те попитам коя година ти е мондеото, ако е преди 2008 септември, може би няма смисъл да ъпдейтваш дисплея, преди това слагат такъв който неможе да се ъпдейтва до този софтуер.

vvas
потребител
потребител
Мнения: 8
Регистриран: 31 юли 2007, 23:10
Модел на автомобила: Mondeo
Status: Извън линия

Re: Новото ни Мондео Титаниум

Мнение от vvas » 13 ное 2011, 20:33

Здравей! Благодаря за отговора. Мондеото ми е 07.2008 и явно по твоите думи няма да стане ъпдейта за дисплея. Надявам се поне ъпдейта на двигателя да стане! Другото което исках да питам е, как се отвива капачката на разширителния съд за антифриза??? Други двама мой колеги имат същите Мондеата и при трима ни, при опит да отвием капачката на разширителния съд за антифриза, тя се отвива малко и постепенно започва да затяга и.....до там !?!? Направо съм :shock:!Чудя се, дали като отида във вторник в Мотофое, да поискам да направят една цялостна диагностика на автомобила и дали тя би могла да ми даде някаква информация за състоянието на дюзи, ГНП, датчици и т.н!?!? Какво би ме посъветвал!? Благодаря предварително за отговора ти.

Потребителски аватар
divxstore
потребител
потребител
Мнения: 757
Регистриран: 03 ное 2007, 15:36
Модел на автомобила: Mondeo'10 2.0 TDCI 143hp Titanium X5988BX
Местоположение: Димитровград
Status: Извън линия

Re: Новото ни Мондео Титаниум

Мнение от divxstore » 14 ное 2011, 08:32

vvas написа:Здравей! Благодаря за отговора. Мондеото ми е 07.2008 и явно по твоите думи няма да стане ъпдейта за дисплея. Надявам се поне ъпдейта на двигателя да стане! Другото което исках да питам е, как се отвива капачката на разширителния съд за антифриза??? Други двама мой колеги имат същите Мондеата и при трима ни, при опит да отвием капачката на разширителния съд за антифриза, тя се отвива малко и постепенно започва да затяга и.....до там !?!? Направо съм :shock:!Чудя се, дали като отида във вторник в Мотофое, да поискам да направят една цялостна диагностика на автомобила и дали тя би могла да ми даде някаква информация за състоянието на дюзи, ГНП, датчици и т.н!?!? Какво би ме посъветвал!? Благодаря предварително за отговора ти.
Незнам как се отвива капачката, не ми се е налагало досега, все пак колата е на година и половина. Относно диагностиката е добре да я направиш в МП, на старото ми МК3 2003 година показваше състоянието на дюзите и дали работят в позволените граници, ако имаш грешки ще ти ги зачистят а и други работи могат да се гледат. Относно ъпдейта на двигателя ще стане, за дисплея на място ще ти кажат, може и да има някакъв ъпдейт и за по-старите версии на софтуера.
Пусни една тема и покажи колата да и се порадваме :D:

Потребителски аватар
divxstore
потребител
потребител
Мнения: 757
Регистриран: 03 ное 2007, 15:36
Модел на автомобила: Mondeo'10 2.0 TDCI 143hp Titanium X5988BX
Местоположение: Димитровград
Status: Извън линия

Re: Новото ни Мондео Титаниум

Мнение от divxstore » 23 мар 2012, 01:28

След доста време на търсене най-после се сдобих със задния дифузьор:
Изображение
Сега остават странични прагове, предна долна решетка и прена долна част. :D:

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10832
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Новото ни Мондео Титаниум

Мнение от ЯЛТА » 23 мар 2012, 10:23

Сериозно го тунинговаш, в завършен вид трябва да го имаме на календара мисля, а на събора ще го видим на живо. Браво.
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

Потребителски аватар
divxstore
потребител
потребител
Мнения: 757
Регистриран: 03 ное 2007, 15:36
Модел на автомобила: Mondeo'10 2.0 TDCI 143hp Titanium X5988BX
Местоположение: Димитровград
Status: Извън линия

Re: Новото ни Мондео Титаниум

Мнение от divxstore » 23 мар 2012, 11:12

ЯЛТА написа:Сериозно го тунинговаш, в завършен вид трябва да го имаме на календара мисля, а на събора ще го видим на живо. Браво.
Незнам дали тази година ще успея да го завърша външно, но за следващата живот и здраве ще е кандидат за кола на събора :D:

Потребителски аватар
amplified
потребител
потребител
Мнения: 465
Регистриран: 16 фев 2008, 02:29
Модел на автомобила: 2008 Mondeo MkIV Duratec 2.0 145bhp Тitanium X
Местоположение: Бургас-София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Новото ни Мондео Титаниум

Мнение от amplified » 27 мар 2012, 04:41

Супер! Честито!
И аз за тия части се боря, ама нейсе не излизат на сносни цени.

Потребителски аватар
divxstore
потребител
потребител
Мнения: 757
Регистриран: 03 ное 2007, 15:36
Модел на автомобила: Mondeo'10 2.0 TDCI 143hp Titanium X5988BX
Местоположение: Димитровград
Status: Извън линия

Re: Новото ни Мондео Титаниум

Мнение от divxstore » 27 мар 2012, 11:06

amplified написа:Супер! Честито!
И аз за тия части се боря, ама нейсе не излизат на сносни цени.
Ако ще играеш на търг пиши на ЛС, че да не си вдигаме цените допълнително :D: , естествено и аз ще пиша. Засега има цяла броня в Англия и се опитвам да накарам продавача да я раздели на детайли, но не иска...

Потребителски аватар
addic7ed
потребител
потребител
Мнения: 285
Регистриран: 20 юни 2008, 18:24
Модел на автомобила: Mondeo
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Новото ни Мондео Титаниум

Мнение от addic7ed » 27 мар 2012, 11:39

Костелив орех е тоя, и аз съм го пробвал, но без успех!
Some people want it to happen, some wish it would happen, others make it happen.

Отговори

Върни се в “МОЯТА КОЛА”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 31 госта