Моето Mondeo 4 Titanium Durashift

Снимки и обща информация на Вашите коли
Потребителски аватар
addic7ed
потребител
потребител
Мнения: 285
Регистриран: 20 юни 2008, 18:24
Модел на автомобила: Mondeo
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Mondeo MK4 Titanium Powershift

Мнение от addic7ed » 06 май 2011, 11:18

Alexi написа:мда ,колегата е със нормалната кутия то това се знае от самото пускане на темата и по добре според мен , че класическата кутия няма обслужване а тия 2 съединителя и маса други неща покрай тях ще им дойде времето някой ден и хич няма да са едни 2-3к ...
Точно заради това се разделих с Пасата защото с неговото DSG - просто си има дефекти и трябва да се борави много леко и внимателно. Не е за ръчкане. Мойта кутия в действителност е като на BMWтата, скоростната кутия е японска наскоро и смених маслото, просто за всеки случай. Доволен съм от поведението и, в действителност има една идея по-висок разход от на Пасата, който имах, но все пак това е сравнително голямичка кола за само градско каране. А аз си я джиткам доста :D
Some people want it to happen, some wish it would happen, others make it happen.

Потребителски аватар
addic7ed
потребител
потребител
Мнения: 285
Регистриран: 20 юни 2008, 18:24
Модел на автомобила: Mondeo
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Mondeo MK4 Titanium Powershift

Мнение от addic7ed » 01 юли 2011, 11:44

Онзи ден най-накрая намерих малко свободно време, да направя малко глезотии по колата, които отлагам от сума ти време.
Прокарах осветление за краката на задния ред (светят при отваряне на вратата до палене на двигателя или 15 секунди) и пилотно/амбиентно осветление от плафона
Изображение - осветление в краката
http://195.149.248.189:8080/2011-07-01/ ... _920x0.jpg - осветление в краката
http://195.149.248.189:8080/2011-07-01/ ... _920x0.jpg
Изображение- самите плафончета за осветление в краката
http://195.149.248.189:8080/2011-07-01/ ... _920x0.jpg - предният/горе/ и задният плафон - като се вижда къде и как трябва да изглеждат тия светлинки ако ги има. На новият поръчан бяха без.

Ползвах захранване от предните плафончета в краката. Страничните прагове/пластмаси, вътре в купето, които са се свалят много лесно и са на по 3 щипки, при свалянето е възможно и да скършите някоя от тях ако не сте внимателни, но от тях има в много автомагазини за по 60ст. За новите плафончета платих общо 10лв с доставката, те са стандартните от багажниците на фокуси, фиести, но не са същите като в багажника на мондеото. Кабелите си ги взех от гаража, останалото е запояване, облепяне. Тъй като няма отредени места за монтирането на плафоните под седалките, се наложи да ги лепна с 3М двойно лепяща лента - следващата снимка съм посочил къде точно съм ги сложил аз, тъй като към края на основата на седалката тя се вдлъбва нагоре и там няма да се закачат на някой в краката и да се отлепят или счупят.
http://195.149.248.189:8080/2011-07-01/ ... _920x0.jpg
Левия заден плафон е свързан с левия преден и от дясно по същия начин.

Осветлението горе в плафона над главите направих сам. Причината е, че плафона който си поръчах дойде без тези светлинки, нищо че имаше отворите, но пък имаше всички останали крушки, но не и тези заради които го купих. :lol: Идеята взаимствах от един англичанин, като снимките по-долу са негови. Аз следвах същата процедура, само че вместо синият уплътнител ползвах силикон, но станаха по същия начин.

Изображение - 2 жака, празни само черната основа ви трябва - 4лв от Практикер комплект 2та.- не е нужно да дълбаете някой стар кабел.
Изображение
http://i1109.photobucket.com/albums/h42 ... 8/0022.jpg - 2 оранжеви диода, за да се връзват с предните останалото е лесно.
Изображение
http://i1109.photobucket.com/albums/h42 ... 68/004.jpg

тъй като аз имам на плафона отпред, просто свързах задните към предните през тавана. Ако пусна габарити светят и предните и задните. Ако предните не светят задните няма опасност да останат включени, ако бяха към запалката например, защото тя ми е активна постоянно. Четох някъде че зависи от бушона който бил за запалките, но може и да се бъркам! :roll:


тъй като емблемите ми бяха захабени и ги смених с черни
Изображение
Изображение
Изображение
http://195.149.248.189:8080/2011-07-01/ ... _920x0.jpg синичкото беше готин акцент, но това повече ми харесва.

От Рassat-a ми беше останала мрежата която е за багажника, даже тя е двойна с цип така че освен да придържа нещата може да се ползва и като джоб. Пробих 6 малки дупки в краищата на кората над багажника, където да влизат кукичките и я закачих от долната и страна, това по идея от Голф 5цата на жената. Само че нейното е по завършено с пластмасов кант по края да е точно като джоб. За багаж да носи не става но списания, торби за пазар и други такива леки вещи ще носи. : )

Бих седнал да си направя и предния капак с амортисьор, но се чудя откъде да почна. мястото което имам свободно около мотора е с размер 40см тоест до тези размери трябва да ползвам амортисьор, който в разгънато положение да е максимум 57см - до толкова е отворен предния капак с пръчката. Понеже имам горчив опит с обръщането на един капак не съм го вдигал повече да видя дали има още място. Но не знам и за какви N-ютони да търся. Наскоро попаднах на това - http://www.hid.bg/Amortisyyori-za-kapak ... -07-FKHL03
Some people want it to happen, some wish it would happen, others make it happen.

Потребителски аватар
PcMan
потребител
потребител
Мнения: 1155
Регистриран: 29 яну 2009, 19:00
Модел на автомобила: Ford Focus '01 1.8TDdi 90hp pre-face ниво Zetec
Ford Sierra '90 1.6i CVH 80hp последен face ниво CLX
Местоположение: Ловеч
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Mondeo MK4 Titanium Автоматик

Мнение от PcMan » 01 юли 2011, 17:43

Супер са станали светлинките. Много ми харесват, браво за реализацията. На снимки не личи колко безкрайно удобство е, също така хората по-малко ритат каквото им е в краката качвайки/слизайки. Направо си е must be done тъй като иска не много време и средства.
Изображение ИзображениеИзображение My blood runs blue

Потребителски аватар
amplified
потребител
потребител
Мнения: 465
Регистриран: 16 фев 2008, 02:29
Модел на автомобила: 2008 Mondeo MkIV Duratec 2.0 145bhp Тitanium X
Местоположение: Бургас-София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Mondeo MK4 Titanium Автоматик

Мнение от amplified » 02 юли 2011, 22:00

Супер!!!
Казвай бързо откъде са черните емблеми, че ще ми заспят :)

Потребителски аватар
Gattuso
потребител
потребител
Мнения: 430
Регистриран: 28 окт 2009, 17:33
Модел на автомобила: Ford
Status: Извън линия

Re: Mondeo MK4 Titanium Автоматик

Мнение от Gattuso » 02 юли 2011, 23:30

Много добре се е получило с черните емблеми :wink: И аз с удоволствие бих ги сменил

Потребителски аватар
PcMan
потребител
потребител
Мнения: 1155
Регистриран: 29 яну 2009, 19:00
Модел на автомобила: Ford Focus '01 1.8TDdi 90hp pre-face ниво Zetec
Ford Sierra '90 1.6i CVH 80hp последен face ниво CLX
Местоположение: Ловеч
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Mondeo MK4 Titanium Автоматик

Мнение от PcMan » 02 юли 2011, 23:53

amplified написа:Супер!!!
Казвай бързо откъде са черните емблеми, че ще ми заспят :)
И легнат едно хубаво! И аз умирам за такива! Уникално ще стоят на сив форд. Уникално! Много е играчка с фолио както е направил PavelMinchev(евала му), директно фабрикантчета - за на кормилото да не говорим как ще е визията. Ще си признае, надавям се :twisted: _friends_
Изображение ИзображениеИзображение My blood runs blue

Потребителски аватар
Pr1s0n3r
потребител
потребител
Мнения: 136
Регистриран: 30 юни 2008, 09:08
Модел на автомобила: Focus 2.0 TDCi - 165hp Sedan '08 Facelift
Местоположение: Пазарджик
Status: Извън линия

Re: Mondeo MK4 Titanium Автоматик

Мнение от Pr1s0n3r » 03 юли 2011, 01:16

http://www.dmb.uk.com/cart.php" onclick="window.open(this.href);return false; Ето тук има пълни комплекти и всякакви разцветки на емблеми! :wink:
Извинявам се за спам-а!
Изображение

Потребителски аватар
addic7ed
потребител
потребител
Мнения: 285
Регистриран: 20 юни 2008, 18:24
Модел на автомобила: Mondeo
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Mondeo MK4 Titanium Автоматик

Мнение от addic7ed » 04 юли 2011, 10:34

Да от сайта могат да се намерят, предлагат и доставка до бг. Заслужават си парите.
Some people want it to happen, some wish it would happen, others make it happen.

Потребителски аватар
dannybo
потребител
потребител
Мнения: 30
Регистриран: 12 окт 2010, 23:53
Модел на автомобила: Ford Kuga 2.0 TDCi Titanium Powershift 4x4
Status: Извън линия

Re: Mondeo MK4 Titanium Автоматик

Мнение от dannybo » 05 юли 2011, 23:37

Колега, ти от споменатия сайт ли ги купи или в БГ ги намери?
И на мен ми трябват емблеми за волана и за отвън.
Ако някой има мондео с двигател 2.3 и оборудване титаниум, подарявам 3D гумирани лепенки, че си правих за мен, но минималната бройка беше 30 бр. и доста останаха.

Потребителски аватар
addic7ed
потребител
потребител
Мнения: 285
Регистриран: 20 юни 2008, 18:24
Модел на автомобила: Mondeo
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Mondeo MK4 Titanium Автоматик

Мнение от addic7ed » 07 юли 2011, 10:12

От сайта, и има доставка до БГ, не помня кви пари бяха обаче. Там има меню в което си избираш какъв модел ти е колата и дали предни или задни искаш, както и за волана.
Some people want it to happen, some wish it would happen, others make it happen.

Потребителски аватар
addic7ed
потребител
потребител
Мнения: 285
Регистриран: 20 юни 2008, 18:24
Модел на автомобила: Mondeo
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Mondeo MK4 Titanium Автоматик

Мнение от addic7ed » 14 юли 2011, 16:52

Изображение мрежата под кората на багажникаИзображение
Some people want it to happen, some wish it would happen, others make it happen.

Потребителски аватар
addic7ed
потребител
потребител
Мнения: 285
Регистриран: 20 юни 2008, 18:24
Модел на автомобила: Mondeo
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Mondeo MK4 Titanium Автоматик

Мнение от addic7ed » 11 авг 2011, 16:14

Онзи ден се заиграх с пръскалките за челното стъкло - сменени са с такива от Golf - и пръскат на "мъгла", а не струя. Доста, по-добре го намирам. Понеже се бях увлякъл и поръчах 2 комплекта, и сега ще ги сложа и на фиестата, че и нейните са тип струя. Едниственото, което трябваше да преправя преди да ги сложа, новите пръскалки е да изрежа, част от основата им, за да влезнат в отворите на капака, но нищо сложно. Купих ги от ebay за 7 паунда с доставката до BG.
Some people want it to happen, some wish it would happen, others make it happen.

Потребителски аватар
addic7ed
потребител
потребител
Мнения: 285
Регистриран: 20 юни 2008, 18:24
Модел на автомобила: Mondeo
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Mondeo MK4 Titanium Автоматик

Мнение от addic7ed » 12 авг 2011, 09:53

PavelMinchev написа:Sony 6CD е с нормална цена около 200 лв за втора ръка.Единственият им проблем е една много дребна зъбчатка която не мога да намеря вече 5 месеца.Като се износи и не може да сменя дисковете.Просто механиката вътре е уникално сложна.Иначе наистина заводския саунд на Монди е много добър.
Казваш, че е по-добре да се насочя към SONY-то, но без 6те диска? Аз имаш такова на Фокуса ми....аз така или иначе имам АUX, всъщност това което ме бърка най-много е липсата на USB така че да си свържа ipoda и да си селектирам от контролите на волана. Но уви, радиото ми е негодно за USB. За това и искам да сменя със SONY. Колкото до саунда, доволен е. Проблема по-скоро е в изолацията знам ли, на 6цата Пасата - имаше чудовищен звук, този на мондеото е далеч от него. http://electron.bg/pioneer-tsh1703-p-702.html" onclick="window.open(this.href);return false; - това доколкото разбрах е директен заместител на заводските колони. По принцип, едно преправяне на аудиото, като цяло си е играчка и трябва да се обмисли и планира добре. :-/:
Some people want it to happen, some wish it would happen, others make it happen.

Потребителски аватар
addic7ed
потребител
потребител
Мнения: 285
Регистриран: 20 юни 2008, 18:24
Модел на автомобила: Mondeo
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Mondeo MK4 Titanium Автоматик

Мнение от addic7ed » 15 авг 2011, 10:22

Онзи ден и аз се оборудвах за 7 паунда с едно и скоро трябва да си закарам колата за задна броня,че не видях някакво подобие на бордюр и ожулих, долу в ниската част бронята. :roll: Което ме подсеща за парктроник или камера, отново....
Some people want it to happen, some wish it would happen, others make it happen.

Потребителски аватар
addic7ed
потребител
потребител
Мнения: 285
Регистриран: 20 юни 2008, 18:24
Модел на автомобила: Mondeo
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Mondeo MK4 Titanium Автоматик

Мнение от addic7ed » 16 авг 2011, 14:52

http://www.conti-online.com/generator/w ... it_en.html" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;

Компресор за помпане на 12V оригинален на Continental за вграждане във Ford. Има и бутилка с някаква смес, която може да се пъхне в компресора....но не съм имал време да го разуча, че ми пристигна и мотора и му обръщам повечко внимание на него отколкото на колата. :twisted: Въпросната смес според мен запълва дупката на гумата, когато се спука или скъса и по този начин се придвижваш до най-близкият сервиз на МП, където да ти отремонтират гумата и да ти предложат нова с перфектна надценка, но ще те обслужат с усмивка. :D _friends_ - един тип фитил прави, аз така си го представям, но може и да греша.
Some people want it to happen, some wish it would happen, others make it happen.

Потребителски аватар
la4o
потребител
потребител
Мнения: 2269
Регистриран: 19 яну 2005, 10:59
Модел на автомобила: Mondeo '07 2.0 TDCi
Местоположение: София, център
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Mondeo MK4 Titanium Автоматик

Мнение от la4o » 16 авг 2011, 18:58

относно сместа, аз със старата кола направих грандиозната грешка да напълня гумата със спрей за спукана гума, продават се на всяка бензиностанция. Реално е течност, която запълва дупката, омазвайки всичко отвътре и въздух, който е достатъчен да вдигне гумата. Работи доста добре, НО проблема е, че след това ако кажеш на гумаджията какво си направил, категорично отказва да я прави :) аз не намерих гумаджия който да се съгласи да я свали от джантата дори, пък камоли да се занимава с нея :) Обясниха ми, че течността била няк'ва лепкава гнус, която полепва по всичко и се мие трудно и те предпочитат да откажат, отколкото да се мъчат да си почистят машините после :) Гумата се търкаля все още в сервиза ми и един от работниците се е зарекал, че ще я закара да я видят, без да казва - с риск да го бият :)

Та, ако е нова гумата, според мен не е решение :) аз го направих от мързел (за да не свалям спуканата и да слагам резервна)

Потребителски аватар
addic7ed
потребител
потребител
Мнения: 285
Регистриран: 20 юни 2008, 18:24
Модел на автомобила: Mondeo
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Mondeo MK4 Titanium Автоматик

Мнение от addic7ed » 19 авг 2011, 10:37

Да сместа изглежда гнусна :D - това е добре да го знам, като информация, значи само компресорчето ще си ползвам, аз даже главно го взех заради него, защото искам да си помпам гумите сам с качествено компресор. Аз днес се оборудвах с 2 предни гуми Pzero rosso асиметрични, че тези които бях сложил ручаха ужасно, което ме подсеща ако на някой му трябват 2 гуми 235/45/17 за временно закрепване на положението, с удоволствие мога да му подаря Fulda-та, която свалих - ручат, но нямат балони или разкъсани участъци. :)
Some people want it to happen, some wish it would happen, others make it happen.

Потребителски аватар
addic7ed
потребител
потребител
Мнения: 285
Регистриран: 20 юни 2008, 18:24
Модел на автомобила: Mondeo
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Mondeo MK4 Titanium Автоматик

Мнение от addic7ed » 24 авг 2011, 16:35

Миналата седмица пристигнаха и едни нови 17ки, които искам да сложа на мондеото, но са за гуми 225/45/17, което ме навежда на мисълта да ги ползвам за зимни. Джантите са здрави, но с олюпена боя и трябва да се пребоядисат, но аз исках повече да ги ползвам за летните гуми, защото са по-отворен модел, докато другите са по-затворени=> по-здрави. :D
това са джантите - Изображение
a това, настоящия летен комплект Изображение
Some people want it to happen, some wish it would happen, others make it happen.

Потребителски аватар
addic7ed
потребител
потребител
Мнения: 285
Регистриран: 20 юни 2008, 18:24
Модел на автомобила: Mondeo
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Mondeo MK4 Titanium Автоматик

Мнение от addic7ed » 01 сеп 2011, 16:47

Днес си смених амортисьорите за задния капак, с Aftermarket от MAGNETI MARELLI - за 38лв - подсилени - съборазени с това, че имам заден спойлер на багажника. Заводското рамо държи до 730N натиск, тези са до 850. Сега трябва само да ми остане време за пружините, и с 2та стари амортисьора, трява да намеря уши за закрепване на предния капак. Но преди това и по багажника имам малко работа - да сложа ръкохватка на пода на багажника, защото се вади трудно и не знам защо от Форд са оставили някакво кирливо ухо, което да си пъхнеш малкия пръст. И още едно нещо,не по-малко важно - справяне с проблема при дъждовно време и водата която се събира под стъклото, просто не съм имал време да отида до Фото Мое да ги питам за цена на оригиналните редукции. Четох че е производствен дефект, който в UK например ти отстраняват при дилъра, но понеже в България сме доста далече от Европа - трябва да "играе" силикона и чука, както обичат майсторите. :D :D
Some people want it to happen, some wish it would happen, others make it happen.

Потребителски аватар
vzhivkov
потребител
потребител
Мнения: 47
Регистриран: 04 мар 2011, 19:55
Модел на автомобила: Мондео 2007
Status: Извън линия

Re: Mondeo MK4 Titanium Автоматик

Мнение от vzhivkov » 02 сеп 2011, 14:42

addic7ed написа:Днес си смених амортисьорите за задния капак, с Aftermarket от MAGNETI MARELLI - за 38лв - подсилени - съборазени с това, че имам заден спойлер на багажника. Заводското рамо държи до 730N натиск, тези са до 850. Сега трябва само да ми остане време за пружините, и с 2та стари амортисьора, трява да намеря уши за закрепване на предния капак. Но преди това и по багажника имам малко работа - да сложа ръкохватка на пода на багажника, защото се вади трудно и не знам защо от Форд са оставили някакво кирливо ухо, което да си пъхнеш малкия пръст. И още едно нещо,не по-малко важно - справяне с проблема при дъждовно време и водата която се събира под стъклото, просто не съм имал време да отида до Фото Мое да ги питам за цена на оригиналните редукции. Четох че е производствен дефект, който в UK например ти отстраняват при дилъра, но понеже в България сме доста далече от Европа - трябва да "играе" силикона и чука, както обичат майсторите. :D :D
някакви снимки, нещо да видим :)

Отговори

Върни се в “МОЯТА КОЛА”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 34 госта