Форд Фокус 1,6 16в комби

Снимки и обща информация на Вашите коли
Потребителски аватар
Благо87
потребител
потребител
Мнения: 41
Регистриран: 01 окт 2010, 18:33
Модел на автомобила: focus
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Форд Фокус 1,6 16в комби

Мнение от Благо87 » 21 дек 2012, 16:31

Здравейте, колеги.Ето, че малко късно, но все пак и аз реших да си пусна една темичка за Фокусника, с който се сдобих преди почти 2 години и половина и малко повече от 42 000 км.Колата е 1,6 16в бензиново комби, 100 к.с. произведена 2001 година И така, ето няколко снимки във вида, в който се сдобих с колата
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Първото нещо, което направих след обслужването на маслото и всички ремъции ролки беше смяната на страничните мигачи в калника
Изображение
В последствие се сдобих с оригиналния касетофон от снимките(съвместим с чейнджър), защото колата беше със сд, което не ми харесваше как стои с допълнителната бленда, която се слага, пък и не можех да си използвам управлението от волана, което според мен си е много добра екстра. Към касетофона свързах X car link http://www.xcarlink.bg/XCarLink-avtomob ... tooth-Ford , който поставих в жабката.
След това сложих и халогени и затъмних всички задни стъкла
Изображение
Изображение
Изображение
На пролет се сдобих с далеч по- приемливо изглеждащите 16 цолови джанти
Изображение
След това вкарах колата в бокса и смених съединител с оригинален на ЛЮК, напречни щанги на задния мост, спирачни дискове и накладки и задни амортисьори и оригинални кабели и свещи Моторкрафт, а в последствие реализирах и няколко визуални промени - ксенонови фарове, бели мигачи и решетка от МК 1,5 и плафон от Гиа, със светлини за четене и диодни крушки(за жалост не съм го снимал)
Изображение
Изображение
След известно време и прогресивно покачване на цената на бенза реших, че колкото и да не ми се иска ще се наложи да слагам газ и 'кихнах' 1200 лева за газов инжекцион Фобос, като в последствие се оказа точно както си ми каза майстора, който ми монтираше газовата- не че пестя пари от гориво или харча по- малко, просто за същите пари карам повече, което за сега ме устройва. След над 15 000 км на газ мога да кажа, че разлика в динамиката се усеща главно като се прибирам към Смолян по баир и то при поне още двама пасажери, иначе в Пловдив няма никаква разлика. Тук обаче идва голямото "НО", защото това е така при положение, че буталата на газовите инжектори са нарад, защото се оказа, че са доста капризни и искат доста честа смяна, което до сега ми обясняват с дефектна партида, факт е, обаче, че до сега съм сменял всички клапанчета( не едновременно) по 2-3 пъти-добре, че още съм в гаранция и ми ги сменят безплатно от сервиза, където ми монтираха ГИ (beer)
След това логично километрите ми на го дина се повишиха и дойде момент да запишем един юбилей
Изображение
Ето и малко снимки от тазгодишната разходка до морето
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Тази есен реших да махна смешните 14 ки и си купих обикновени, но здрави и алуминиеви 15 ки и ги оборудвах с предни нови Фулда Кристал Монтеро 3 195/60 и задни втора ръка Ханкок 195/60. На вид не се справят като 16 ките, но пак са по - добре от 14, пък и вярвам гумите ми ще се пазят по дълго, че на тия зими 14ки, не можех да им смогвам на страничното износване, но нямаше как иначе с тези 175/65/14 с които я карах
Изображение
Изображение
И сега на 8ми на връх студентския празник се наложи да тествам гумите, защото за една вечер докато сме провеждали разговори на високо равнище (buddies) (party), времето ни показа, че не бива да се взема на шега
Изображение
Изображение
Ами за сега е това, което се сещам. Имам още някои идеи, които може да се материализират в бъдеще, а и допълнителни гледни точки никога не са излишни
П.С. Качеството на снимките не е много добро, тъй като почти всички са правени с телефон (shy), но с клик върху тях излизат в по- голям размер и горе долу предават идеята си :)
И почти бях забравил да спомена, че съм сменил с диодно осветлението на номера Изображение и на габаритите Изображение . Сложил съм и подлакътник Армрест, но него не съм го снимал
Изображение

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10831
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Форд Фокус 1,6 16в комби

Мнение от ЯЛТА » 21 дек 2012, 16:56

Браво, добре се грижиш за Фокуса,- ще ти се отплати вярвам.
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

Потребителски аватар
mladen1984
потребител
потребител
Мнения: 1471
Регистриран: 14 апр 2006, 12:16
Модел на автомобила: ford scorpio 2.8i Ghia 204к.с.автоматик
ford scorpio 2.0i Ghia 136k.c. DOHC (1995)
ford scorpio 2.9i Ghia 210k.c. V6 (1995)cosworth
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: Форд Фокус 1,6 16в комби

Мнение от mladen1984 » 21 дек 2012, 17:41

=D>: =D>: =D>:
Изображение

Потребителски аватар
Dundee
потребител
потребител
Мнения: 852
Регистриран: 22 яну 2006, 14:48
Модел на автомобила: Mondeo Mk4 2.5T
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Форд Фокус 1,6 16в комби

Мнение от Dundee » 22 дек 2012, 23:48

Браво, много добре му стоят джантите 16-ки.
Изображение

Потребителски аватар
marek3435
потребител
потребител
Мнения: 211
Регистриран: 27 окт 2011, 08:57
Модел на автомобила: ford s-max 2.0 TDCI-140ps titanium
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Форд Фокус 1,6 16в комби

Мнение от marek3435 » 24 дек 2012, 12:13

Поздравления и от мене за Фокусчето!Грижи се все така за него и няма да те разочарова.
Още много безаварийни километри с него.
Изображение

Потребителски аватар
Благо87
потребител
потребител
Мнения: 41
Регистриран: 01 окт 2010, 18:33
Модел на автомобила: focus
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: Форд Фокус 1,6 16в комби

Мнение от Благо87 » 02 май 2013, 23:03

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
..От десетина дни хубавеца е с черни, пластмасови прагове. Много ме радва стойката му в този си вид ^-^
Изображение

Потребителски аватар
kimi666
потребител
потребител
Мнения: 197
Регистриран: 29 фев 2012, 17:14
Модел на автомобила: ford focus 1.8 i, ghia , kombi 99г. GI Romano
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Форд Фокус 1,6 16в комби

Мнение от kimi666 » 05 май 2013, 19:47

Много красив, браво. А тогава защо го продаваш??? :evil:

Потребителски аватар
Благо87
потребител
потребител
Мнения: 41
Регистриран: 01 окт 2010, 18:33
Модел на автомобила: focus
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: Форд Фокус 1,6 16в комби

Мнение от Благо87 » 06 май 2013, 21:24

Ами, примерно, защото съм събрал някой друг лев отгоре и искам да си купя по-нова и мощна кола 8) . Пък и най-вероятно си видял и, че цената която и търся не е като да се отърва от колата за 1 седмица, а да я дам на някой, който ще оцени състоянието и и вложените в нея средства :). И така, като сме споменали вече, дано да е подходящо да спомена тук и на други колеги, които не са видели в другите сайтове, а търсят такава кола, че в момента колата се продава.
Изображение

Отговори

Върни се в “МОЯТА КОЛА”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 27 госта