FORD FIESTA 1.6 16V

Снимки и обща информация на Вашите коли
Потребителски аватар
Фиеста
потребител
потребител
Мнения: 147
Регистриран: 09 фев 2019, 13:44
Модел на автомобила: Форд Фиеста мк4 1.3
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: FORD FIESTA 1.6 16V

Мнение от Фиеста » 26 апр 2019, 14:18

Браво колега. Евала

Потребителски аватар
^DAYWALKER^
потребител
потребител
Мнения: 77
Регистриран: 16 ное 2012, 09:06
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1.6 16V Zetec - S
Местоположение: Сандански
Status: Извън линия

Re: FORD FIESTA 1.6 16V

Мнение от ^DAYWALKER^ » 14 май 2019, 20:12

С малко забавяне ми пристигна и маховика ( момчетата имат много работа ) , но пък са си свършили работата повече от перфектно ( олекотяване + динамичен баланс ) . Имах точни изисквания относно това колко и откъде да свалят и са спазили всичко . Резултата е : 6040гр. Заводско тежи 7580гр.
Снимката е преди олекотяването .

Изображение

Резултатът :

Изображение
Изображение

След много проби - грешки и т.н. ми омръзна с колекторите на Форд ( лично мое мнение е , че им куцат много ) , изпадна ми колектор 4 - 2 - 1 . Поръчал съм да ми изрежат на лазер фланец ( чакам го до края на седмицата ) , преправям колектора ( не е много , като работа , днес го прегледах подробно ) и го монтирам . Ето една снимка преди да съм го пипал .

Изображение

Между другото ми изпадна още един комплект чисто нови ДТМ огледала ( тези са електрически , но могат да се ползват и като ръчни ) и ги купих веднага ( като знам , че ги няма налични в нито един магазин в България, свършили са навсякъде ) . Както съм тръгнал ще изкупя всичките появили се за продажба . Тези ще са за препродажба . Все пак ето две снимки и на тях :

Изображение
Изображение

Време е почивните дни да започне сглобяването на автомобила и да я подкарам най - после ......
Последна промяна от ^DAYWALKER^ на 14 май 2019, 21:31, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Фиеста
потребител
потребител
Мнения: 147
Регистриран: 09 фев 2019, 13:44
Модел на автомобила: Форд Фиеста мк4 1.3
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: FORD FIESTA 1.6 16V

Мнение от Фиеста » 14 май 2019, 21:03

Евала за ентусиазма. Колата ще стане супер - сигурен съм

Потребителски аватар
^DAYWALKER^
потребител
потребител
Мнения: 77
Регистриран: 16 ное 2012, 09:06
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1.6 16V Zetec - S
Местоположение: Сандански
Status: Извън линия

Re: FORD FIESTA 1.6 16V

Мнение от ^DAYWALKER^ » 14 май 2019, 21:30

Живи и здрави по план другата седмица трябва вече да се кара . Щом я подкарам ще купя един качествен регулатор за налягане на горивото и съм намерил човек за ремап . За след това съм си направил едно планче кое как и кога да се случи по колата и така ...... действаме *fordlogo* :drink:

Потребителски аватар
sharpshooter_
потребител
потребител
Мнения: 20
Регистриран: 21 окт 2013, 09:30
Модел на автомобила: Ford Fiesta ST150
Volvo XC60 D4 AWD Auto
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: FORD FIESTA 1.6 16V

Мнение от sharpshooter_ » 17 май 2019, 16:29

Браво за мерака и ентусиазма!
От съвсем скоро и аз разтривам една малка забавна Фиеста и все повече осъзнавам, колко недооценени са тези коли (вкл. и от мен :roll: ) по нашите ширини.
Продължавай в същия дух *smilieicon_ford*
[b][size=150][color=#0000BF]GoFurther[/color][/size][/b]

Потребителски аватар
^DAYWALKER^
потребител
потребител
Мнения: 77
Регистриран: 16 ное 2012, 09:06
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1.6 16V Zetec - S
Местоположение: Сандански
Status: Извън линия

Re: FORD FIESTA 1.6 16V

Мнение от ^DAYWALKER^ » 21 май 2019, 17:32

Мерак имам , ама от такива "фирми" , като тези които трябваше да ми изрежат фланеца за изпускателния колектор ми писва . Беше за миналата седмица в началото , после за средата , стана Петък , Събота , Понеделник и днес сутринта им се обадих да им кажа , като го изрежат да си го пазят за спомен . И въпреки , че точно с фланеца не ми се занимаваше , взех и си го направих сам ......

Изображение
Изображение
Изображение

И така се заех с колектора ( не е малко преправянето , както си мислех преди една седмица ) , разрязах го на съставните му части и се започна едно напасване :

Изображение

Тук искам да кажа , че ако някой е решил да си сменява колектора на Fiesta Mk4/5 се маха дългата полуоска и трябва да се занимава човек , знаещ какво прави . Там където започва двуцевката имате 10см . ( толкова е разстоянието м/у купето и полуоската , а колектора минава между тях ) да уцелите ъглите , общото взето затова им търсят по 250 - 300 Паунда нови ( колектора е супер сложен за напасване , място няма НИКАКВО ) . Ето и две снимки на резултата ( остава да се дозавари , да го разпробия за двете ми Ламбда сонди , слагам му меката връзка и го монтирам ) . Малко се бавя , но имам 4 автомобила и всеки си иска неговото , а и съм на работа и време много не остава ......

Изображение
Изображение

Потребителски аватар
^DAYWALKER^
потребител
потребител
Мнения: 77
Регистриран: 16 ное 2012, 09:06
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1.6 16V Zetec - S
Местоположение: Сандански
Status: Извън линия

Re: FORD FIESTA 1.6 16V

Мнение от ^DAYWALKER^ » 16 юни 2019, 13:44

Здравейте , не съм писал от известно време , но все насам - натам и забравям . Колата я карам от малко над 2 седмици и върви доста по - добре , за момента всичко е Ок по нея , пък ще видим , времето ще покаже . Слагам и няколко снимки за да не е само писане .
Снимките са от днес , колата е с доста по - високи пружини , защото идва време за преглед , а с нейните си не може да мине през валяците ( ще счупи бронята ) , щом мине прегледа пак я свалям , както си беше . Още не съм монтирал огледалата , но се счупи дръжката на шофьорската врата , щом сваля корите да я сменя , ще сложа и огледалата . Поръчал съм пак гайки за джантите ( този път дано станат :D ) и така .
П.С. Отзад седи доста по - добре с фланците ......

Изображение
Изображение

Тук една снимка на изпускателния колектор , вързана е и втората Ламбда Сонда ( тя е долу под купето) , за да си е всичко точно .

Изображение

Една снимка на мотора ( така и не преправих всмукателя от Пума , за момента ще си е стоков , по - натам ще се занимавам с него ) . Мотора НЕ Е МИТ НИКОГА , май му е време :D :D Едно нещо не харесвам в моторния отсек на Фиеста , заводско навсякъде жици и общо взето грозна работа , има какво да се подобри , но за момента нямам време . Като си взема отпуска ще го мисля .

Изображение

И последна снимка , скъсах медната тръбичка за газта , и взех , че я смених с термопластична на марката FARO . Хубавото при тях е , че не Ви трябва газаджия , може да си ги смените пред Вас на улицата само с два гаечни ключа и нож .

Изображение

Това е за момента , скоро ще има още какво да се снима :wink: *fordlogo*

Потребителски аватар
^DAYWALKER^
потребител
потребител
Мнения: 77
Регистриран: 16 ное 2012, 09:06
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1.6 16V Zetec - S
Местоположение: Сандански
Status: Извън линия

Re: FORD FIESTA 1.6 16V

Мнение от ^DAYWALKER^ » 09 дек 2019, 19:46

Не че има нещо ново , но ей така да не замира чисто темата ......

Изображение

Потребителски аватар
^DAYWALKER^
потребител
потребител
Мнения: 77
Регистриран: 16 ное 2012, 09:06
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1.6 16V Zetec - S
Местоположение: Сандански
Status: Извън линия

Re: FORD FIESTA 1.6 16V

Мнение от ^DAYWALKER^ » 22 дек 2019, 13:27

Вчера сутринта тръгвам да излизам , натискам копчето на дистанционното на алармата и не се случва нищо , въртя ключа в ключалката и пак нищо , та се наложи да влизам през багажника ( поне той се отвори :D ) . Разглобих цялата врата , така и така съм почнал да пипам по интериора , направо си поръчах чисто нови копчета за ел. стъклата , нови 2 ключалки + ключове , нови дръжки за вратите , абе общо взето всички копчета и дръжки чисто нови :)

Изображение

Потребителски аватар
pepy1
Модератор
Модератор
Мнения: 4777
Регистриран: 18 май 2005, 22:38
Модел на автомобила: бивш форд ескорт 1.6i 16v zetec Ghia Combi'96
бившо пежо 306 комби 1,9 ТД пак комби и Сеат ибиза 3 цилиндров 1.4 дизел
Местоположение: шоп от Младост-4
Контакти:
Status: Извън линия

Re: FORD FIESTA 1.6 16V

Мнение от pepy1 » 22 дек 2019, 13:46

А е човеко, какво ме направи ти? Откъде тоя ентусиазъм? Януари ако имам път към Гърция, ми се иска да ти стисна ръката! Ако те намеря де.
времето е като парите-никога не стига

Потребителски аватар
^DAYWALKER^
потребител
потребител
Мнения: 77
Регистриран: 16 ное 2012, 09:06
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1.6 16V Zetec - S
Местоположение: Сандански
Status: Извън линия

Re: FORD FIESTA 1.6 16V

Мнение от ^DAYWALKER^ » 22 дек 2019, 14:20

По Сандански съм си , ще пием по едно безалкохолно . Пък за колата , когато остане време се занимавам с нея . Купил съм и задни вежди ( нейните са много зле ) , мислех да я боядисам частично с преливане , но вече и боята е заминала и отвън има много забележки , та щом остане време я вкарам за цялостна реставрация ...... Ама първо има малко работа по Пежото 8) Фиестата ще почака месец - два smileys-car

Потребителски аватар
^DAYWALKER^
потребител
потребител
Мнения: 77
Регистриран: 16 ное 2012, 09:06
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1.6 16V Zetec - S
Местоположение: Сандански
Status: Извън линия

Re: FORD FIESTA 1.6 16V

Мнение от ^DAYWALKER^ » 28 дек 2019, 16:30

Пристигнаха ми някой работи : две ключалки + ключове , копчета за ел. стъкла ( ляво и дясно ) , дръжка за врата от шофьорската страна ( поне утре да мога да си сглобя вратата ) . Очаквам дръжка за врата от пасажерската страна , превключвател фарове/мигачи/чистачки , но покрай празниците е трудна работата с онлайн поръчките ......

Изображение

Потребителски аватар
pepy1
Модератор
Модератор
Мнения: 4777
Регистриран: 18 май 2005, 22:38
Модел на автомобила: бивш форд ескорт 1.6i 16v zetec Ghia Combi'96
бившо пежо 306 комби 1,9 ТД пак комби и Сеат ибиза 3 цилиндров 1.4 дизел
Местоположение: шоп от Младост-4
Контакти:
Status: Извън линия

Re: FORD FIESTA 1.6 16V

Мнение от pepy1 » 28 дек 2019, 17:37

То с поръчките и вземането на парите е лесно, с доставките е трудно, и то защото не работят куриерите! Значи в скоро време ще има снимки.
времето е като парите-никога не стига

Потребителски аватар
^DAYWALKER^
потребител
потребител
Мнения: 77
Регистриран: 16 ное 2012, 09:06
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1.6 16V Zetec - S
Местоположение: Сандански
Status: Извън линия

Re: FORD FIESTA 1.6 16V

Мнение от ^DAYWALKER^ » 28 дек 2019, 18:50

То и повечето фирми не работят , едни са почивка до 3 - ти , други до 6 - ти , но е нормално хората да си почиват и да не се занимават с хора като мен , занимаващи се с лудости на връх Нова година😁😁

Потребителски аватар
Фиеста
потребител
потребител
Мнения: 147
Регистриран: 09 фев 2019, 13:44
Модел на автомобила: Форд Фиеста мк4 1.3
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: FORD FIESTA 1.6 16V

Мнение от Фиеста » 29 дек 2019, 09:45

Евала за ентусиазма и мерака :D Колата е супер

Потребителски аватар
^DAYWALKER^
потребител
потребител
Мнения: 77
Регистриран: 16 ное 2012, 09:06
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1.6 16V Zetec - S
Местоположение: Сандански
Status: Извън линия

Re: FORD FIESTA 1.6 16V

Мнение от ^DAYWALKER^ » 29 дек 2019, 13:34

Мерак все си има :D Днес поръчах и уредче за смесите , на Газ я докарах г/д както искам , сега остава да се оправя и с Бензина , но за да не я карам само по цвета на свещите , пак малко от малко ще видя какво се случва на уредчето .

Потребителски аватар
^DAYWALKER^
потребител
потребител
Мнения: 77
Регистриран: 16 ное 2012, 09:06
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1.6 16V Zetec - S
Местоположение: Сандански
Status: Извън линия

Re: FORD FIESTA 1.6 16V

Мнение от ^DAYWALKER^ » 31 дек 2019, 16:20

Ето едно късо клипче с колата как звучи ( понеже доста малко хора са я слушали ) ...... P.S. На слушалки се слуша най - добре ( не че е кой знае какво де ) .
https://youtu.be/eVFw4lIuQ2E

Потребителски аватар
Ozzie
потребител
потребител
Мнения: 1152
Регистриран: 06 май 2016, 21:28
Модел на автомобила: Focus Turnier MkIII facelift 1,6 TDCi 85 kW / EZ 02/15
Ex:Ford Focus C-Max 1,6 TDCi - 80 kW
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: FORD FIESTA 1.6 16V

Мнение от Ozzie » 31 дек 2019, 18:03

аууу, баса на субуферa криви
ама то защото, май сина преди време го е пробвал в мое отсъствие, колко може да поеме
Хубав глас иначе!
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...

Потребителски аватар
^DAYWALKER^
потребител
потребител
Мнения: 77
Регистриран: 16 ное 2012, 09:06
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1.6 16V Zetec - S
Местоположение: Сандански
Status: Извън линия

Re: FORD FIESTA 1.6 16V

Мнение от ^DAYWALKER^ » 01 яну 2020, 17:07

Преди всичко Честита Нова Година на всички и всичко най - хубаво през новата 2020 - та година :drink:
Днес беше слънчев и топъл ден , покарах 300 км. и реших да метна една автомивка в бързината и така започваме 2020 - та година ......

Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Фиеста
потребител
потребител
Мнения: 147
Регистриран: 09 фев 2019, 13:44
Модел на автомобила: Форд Фиеста мк4 1.3
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: FORD FIESTA 1.6 16V

Мнение от Фиеста » 02 яну 2020, 07:57

Честита Нова Година и на теб.Жив и здрав :) Много безаварийни километри през новата година smileys-car-racing

Отговори

Върни се в “МОЯТА КОЛА”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 27 госта