Мондеото на Горския

Снимки и обща информация на Вашите коли
Потребителски аватар
BIGFORDFAN
потребител
потребител
Мнения: 1368
Регистриран: 03 май 2007, 05:06
Модел на автомобила: Mondeo mk2 1.8 TD ''Сребърната стрела'' & 1996 Scorpio 2.9 12v automatic estate
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Мондеото на Горския

Мнение от BIGFORDFAN » 28 окт 2016, 10:14

Еххх, уникалнааааа, благородно завидях...

Sent from my Lenovo A6010 using Tapatalk

Потребителски аватар
gorskiq
потребител
потребител
Мнения: 361
Регистриран: 21 юли 2006, 12:13
Модел на автомобила: Ford Mondeo 2.0i 16v Ghia "99, Renault twingo 1.2 8v "00, Ex Ford Mondeo 1.8 16v GLX ''95
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Мондеото на Горския

Мнение от gorskiq » 08 фев 2017, 17:46

Здравейте приятели, реших да използвам дните, които съм в отпуска да посетя моя майстор за смяна на гарнитурата на капака на клапаните. Още няколко километра и ще станат точно 100 000 изминатите километри от както мондеото е в моите ръце. Забелязах омасляването около капака и доста го потраях, въпреки че не съм такъв човек, когато се касае за колата. :D
Изображение
Изображение
Разглобяването беше лесно, болтовете се развиха почти на ръка.
Изображение
За 207 000 изминати км. капакът беше яко залепнал и си трябваше малко сила за да се отлепи. Ето го сниман отдолу, като да вметна, че аз я карам само с масло Ford Formula 5w30 и сега е на 9000 км. след още 1000 предстои смяна.:
Изображение
и клапаните:
Изображение
Изображение
За гарнитура избрах тази марка:
Изображение
Като разгледахме капака отдолу се оказа, че на места има подпухнали и разцепени повърхности, които бяха озпилени и изравнени.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Главата беше старателно почистена и обезмаслена:
Изображение
Изображение
Накрая капакът си зае мястото и всичко бе монтирано обратно:
Изображение
За мен остана да почистя и лъсна боята отгоре. Това сиво-черно покритие от топлината и времето се люпи и чесно казано алуминиевите капаци повече ми харесват.
Някои може да са забелязали, че антифриза не е на мах., това е така защото предстои смяна на маркучите за водата на газовия инжекцион - изпускат. Само температурите да станат по - поносими, че иначе ми замръзват пръстите :D .

Потребителски аватар
didon80
потребител
потребител
Мнения: 1929
Регистриран: 19 ное 2007, 20:38
Модел на автомобила: Мондео МК3 GHIA X 2.2 TDCI 2005г.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... 74#p545238
Местоположение: Сливен
Status: Извън линия

Re: Мондеото на Горския

Мнение от didon80 » 08 фев 2017, 22:11

Красота, напомня ми за моето.

Потребителски аватар
gorskiq
потребител
потребител
Мнения: 361
Регистриран: 21 юли 2006, 12:13
Модел на автомобила: Ford Mondeo 2.0i 16v Ghia "99, Renault twingo 1.2 8v "00, Ex Ford Mondeo 1.8 16v GLX ''95
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Мондеото на Горския

Мнение от gorskiq » 16 окт 2017, 21:57

Не съм писал в темата последните 8 месеца, но освен навъртяни километри, нищо по-интересно не се е случвало. И тъй-като дойде есента, трябва да се стягаме за идващата зима, реших да изпреваря навалицата по гумаджийниците и преди няколко дни смених двете от четирите верни и добри Сава с Фулда. Следващата зима ще сменя и другите две.
Изображение
Изображение
Решил съм си на около 35000 км. пробег да си сменям запалителните свещи и днес купих новия комплект. Вече 4 смени попадам на нов и различен модел Фомоко. Едните бяха произведени в САЩ, другите в Германия от Бош, новите се оказаха от Мексико.
35000 км. разлика:
Изображение
Изображение
Преди една година Младен се погрижи за външния вид на колата и преди няколко дни му гостувах за да повторим процедурата.
Изображение
Изображение
Изображение
Излъскана и изрядна очаква новите километри.

Отговори

Върни се в “МОЯТА КОЛА”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 26 госта