Mondeo Ghia MK3 2006 2.0 TDCi на Шишманов

Снимки и обща информация на Вашите коли
Shishmanov
потребител
потребител
Мнения: 11
Регистриран: 06 ное 2015, 20:07
Местоположение: София
Status: Извън линия

Mondeo Ghia MK3 2006 2.0 TDCi на Шишманов

Мнение от Shishmanov » 02 дек 2015, 20:27

Здравейте!

От има-няма месец съм горд собственик на Форд Мондео 2.0 TDCi, '06. Колата е внос от Австрия със сервизна книжка, що-годе доказваща пробега от 150-160к и като цяло колата е добро състояния. Ghia изпълнение със всевъзможни екстри. Общо взето липсват само кожения салон (обмислям покупка от морга :D) и навигацията. С 115 коньовия мотор е и като динамика ми допада много. Доколкото разбрах било хубаво да се направи ъпдейт на софтуера на ЕКУ-то, но бих се радвал ако ми кажете няколко думи по този въпрос. Засега освен масла, филтри и ремъци и един шарнир не съм пипал нищо по колата. Следват закупуване на афтърмаркет 2ДИН плеър - набелязъл съм този и закупуване на хубави 17" джанти. Приемам всякакви критики, съвети и предложения по повод лек тунинг, подръжка и каквото още ви дойде на ум.

Ето и малко снимки:

Изображение

Изображение

Изображение

Потребителски аватар
Bijutera
потребител
потребител
Мнения: 1850
Регистриран: 12 авг 2007, 14:51
Модел на автомобила: Ford Fusion 1.6 16V
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Mondeo Ghia MK3 2006 2.0 TDCi на Шишманов

Мнение от Bijutera » 02 дек 2015, 22:03

Колата е много хубава и за джантите съм съгласен, но за плеъра не съм съгласен. Според мен от оригиналното по-хубаво няма :)

Shishmanov
потребител
потребител
Мнения: 11
Регистриран: 06 ное 2015, 20:07
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Mondeo Ghia MK3 2006 2.0 TDCi на Шишманов

Мнение от Shishmanov » 02 дек 2015, 22:10

Bijutera написа:Колата е много хубава и за джантите съм съгласен, но за плеъра не съм съгласен. Според мен от оригиналното по-хубаво няма :)
Оригиналното е Ford 6000 CD, което дори не чете MP3. Вярно че Пайнера идва малко по светещ, но пък има сума функции и блутут, което само по себе си е голямо удобство, поне за мен :)

Потребителски аватар
Bijutera
потребител
потребител
Мнения: 1850
Регистриран: 12 авг 2007, 14:51
Модел на автомобила: Ford Fusion 1.6 16V
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Mondeo Ghia MK3 2006 2.0 TDCi на Шишманов

Мнение от Bijutera » 02 дек 2015, 22:12

ясно :) а я покажи какви джанти си харесал, че ми е интересно.

Shishmanov
потребител
потребител
Мнения: 11
Регистриран: 06 ное 2015, 20:07
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Mondeo Ghia MK3 2006 2.0 TDCi на Шишманов

Мнение от Shishmanov » 02 дек 2015, 22:30

Bijutera написа:ясно :) а я покажи какви джанти си харесал, че ми е интересно.
Ами оригиналните много ми харесват. Честно казано не съм се разглеждал кой знае колко. Едни от Мондео МК4 бях намерил, но нещо ми се губят. Засега не са ми спешни така или иначе :D

Mondeicho
потребител
потребител
Мнения: 90
Регистриран: 26 дек 2014, 21:14
Модел на автомобила: Ford Mondeo, 2.0 Tdci, 96 kW, 2004 г.
Status: Извън линия

Re: Mondeo Ghia MK3 2006 2.0 TDCi на Шишманов

Мнение от Mondeicho » 23 дек 2015, 22:53

Сложи си на Sony оригиналния плеър със тонколоните и ще се видиш в хубав звук(освен ако не си някой музикален маниак). Той чете и МР3 дискове.

Shishmanov
потребител
потребител
Мнения: 11
Регистриран: 06 ное 2015, 20:07
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Mondeo Ghia MK3 2006 2.0 TDCi на Шишманов

Мнение от Shishmanov » 27 дек 2015, 21:54

Mondeicho написа:Сложи си на Sony оригиналния плеър със тонколоните и ще се видиш в хубав звук(освен ако не си някой музикален маниак). Той чете и МР3 дискове.
Вече сложих Pioneer-a и съм супер доволен.

Днес по време на движение ми се размига лампата на подгревните свещи. Не бях чел за конкретния проблем и го игнорирах. Загуба на мощност или пушек НЯМАШЕ, нито пък каквато и да е друга странност в работата на двигателя. След като паркирах запалих колата отново и лампата не мигаше. Попрочетох за какво може да иде реч, но колата няма никой от редовните симптоми. Преди малко ходих да я припаля отново, покарах я около километър на високи обороти и лампата така и не се размига.

Горивният филтър е сменен преди около 3000км със Делфи.
Компютърна диагностига е правена преди 2-3 седмици и нямаше стари грешки.
ЕГР-а не знам в какво състояние е.

Сега предполагам най-добрият вариант е да се закачи на компютър и да се види кода на грешката, като, естествено основното ми притеснение е да не са дюзите...

Ако имате препоръки за читав сервиз в района на Младост/Студентски, казвайте.

Mondeicho
потребител
потребител
Мнения: 90
Регистриран: 26 дек 2014, 21:14
Модел на автомобила: Ford Mondeo, 2.0 Tdci, 96 kW, 2004 г.
Status: Извън линия

Re: Mondeo Ghia MK3 2006 2.0 TDCi на Шишманов

Мнение от Mondeicho » 30 дек 2015, 06:29

Ако пак ти се появи, закачи я на диагностика. Другото сигурно нещо, което можеш да направиш е теста на дюзите. Има теми за начина по който се прави и тогава ще си сигурен дали е там проблемът. Дано е било нещо случайно...

Shishmanov
потребител
потребител
Мнения: 11
Регистриран: 06 ное 2015, 20:07
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Mondeo Ghia MK3 2006 2.0 TDCi на Шишманов

Мнение от Shishmanov » 12 яну 2016, 14:23

Ето и обещания Pioneer.

За да премахнете фабричното радио използвате следните ключета. В Алиекспрес са около 1.5$, или ви давам моите срещу 1 бира :D

Изображение

Следва доста мощно дърпане на четирите ключета едновременно.
Кабелите на буксата на оригиналното радио са ПРЕКАЛЕНО КЪСИ, а самата букса има и лостче, което трябва да отключите, за да излезе тя. Предвид малкото пространство което имате, процедурата е неприятна.

Изображение

Следва навързване на буксата от колата през Steering Wheel Control Module ot eBay. Мога да дам линка при желание. Пристига от Англия за около седмица и запазва пълната функционалност на управлението от волана.

Изображение

Поставяте новия панел (fascia), също от иБей, в комплект с контрол модула и шейната.

Изображение

В него поставяте радиото с поставената на него шейна и сте готови. Шейната се закрепва за радиото по следния начин.

Изображение

Завършения продукт изглежда така:

Изображение
Изображение

Като цяло ми харесва много. Има всевъзможни функции и което е много важно за мен - Блутуут.

Сега ми остава да си оправя подгрева на шофьорската седалка, но т.к. не съм много вещ в жиците не бих се наел да го правя сам, така че моля да ми препоръчате някого, които би могъл да помогне.

Отговори

Върни се в “МОЯТА КОЛА”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 24 госта