Panther Black vol.2

Снимки и обща информация на Вашите коли
Потребителски аватар
RanditY -.-
потребител
потребител
Мнения: 133
Регистриран: 03 окт 2010, 15:30
Модел на автомобила: Mondeo '06 1.8i.125hp, Focus '08 2.5i 225hp
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Status: Извън линия

Panther Black vol.2

Мнение от RanditY -.- » 16 окт 2017, 16:35

И така, както вече написах в старата тема, старата черна пантера бе продадена. С доста мъка се разделих с нея, та да не кажа, че и все още ме е яд. Но, винаги има едно НО. Всеки край, поставя ново начало, а ето го и него:

Ford Focus ST225 Panther Black.

Изображение

Най-общо разказано, около продажбата на старата и покупката на новата.

Появи се като оферта Форд Фокус 2012г. 1.6 100к.с. (стария модел, фейслифт, но от последните) с остатъчна гаранция и много добра цена. Тогава и реших, че е време да сменя стария послушник. Бях много ентусиазиран. След като преспах, установих, че това не е моята кола :D: Все пак, от онова леко купенце с 131 к.с. да се метна на 100к.с. Да.. беше немислимо. Но мухата в главата ми вече беше влезнала и твърдо реших да пусна за продажба старата кола и да започна търсене на нещо ново. Така и стана, автомобила се обяви за продажба в няколко народни сайта и чакането започна. Цената му не беше от най-приемливите и сред обявите, беше нареден между същите купета, но с 170к.с. двигател. Много хора ми казваха, че съм луд да искам такава цена, но един ден получих обаждане. Дойдоха момче и момиче, които наистина се бяха влюбили в колата. Разбрахме се за цена и така, след няколко часа, аз вече нямах Фокус. Доста мъка.

Беше решено, че ще се търси по-нов автомобил. Имах три условия за следващ автомобил и нямаше да направя компромис, а именно. Четири врати, бензин и ако не по-бърз от стария, то същия като вървеж. И така се започна лутането. В продължение на половин година, аз седях без кола, скубещ си косите и обвинявайки се, как и защо продадох стария си красавец, който толкова години (5) ме слушаше. Минах през какви ли не автомобили, но все нещо ме спираше. Дори и аз не знаех какво искам. Знаех, само, че имам три условия и трябва да ги спазвам стриктно. Бях се засилил към МК2 2.0 145к.с., но повечето бяха само комби, тук таме хеч-бег, но всичките с АГУ. По едно време, дори бях залитнал към 136 коньов дизел, но бързо се отърсих. И така, в един прекрасен момент осъзнах, че перфектния автомобил, който търся е ST. И разбира се, отново се започна лутането. Защото читави на пазара нямаше. В един момент си казах - мамка му, защо не искам Фиеста с 1.25, виж колко има от тях.. Появи се едно прекрасно ST, което повечето от вас знаят, но пък и собственика искаше прилична цена (оправдана разбира се), която аз нямах.

И така, една вечер, вече тотално отчаян, влизам в един от сайтовете за автомобили за пореден път, търсейки ST и хоп.. излиза чисто нова обява, на една черна перла. Влюбих се още от първия път в който я видях и веднага позвъних на собственика, въпреки ,че беше едва 23:30ч. Разбрахме се, още на следващия ден да се видим и да видя автомобила. Разбира се, цяла нощ не спах, цял ден работа за пет стотинки не свърших, но накрая момента дойде. След обстоен преглед в официалния за марката сервиз, си стиснахме ръцете. И така, след няколко дни, аз вече бях горд собственик на Ford Focus ST225 в прекрасния черен цвят.

Автомобила имаше доста забележки, в частност външни. Интериорните са нормални за употребяван автомобил (освен протритото копче на ESP :D: ). Автомобила влезе в официалния за марката сервиз за отстраняване на всякакви забележки. Първо започнах с външните забележки, които не бяха заведени по каско, а автомобила към момента нямаше такова. Отстраниха се без боядисване, китосване и каквото и да е било друго. След това дойде време и за механичната част. Сменихме два тампона на носача (оригинални), пълно обслужване, зареждане и проверка на климатик, смяна на единият подкалник (беше счупен) с нов и обновяване на софтуер. Разбира се, като всеки по-бърз автомобил, и този имаше петна по пасажерската седалка. Беше подложен на професионално изпиране и салона определено светна. След един проливен дъжд, отворих багажника и за мое нещастие установих, че в автомобила влиза вода от някъде. Веднага се задействаха и установиха теча. Само да споделя, че по време на действията за откриване на теча, вече бях максимално изнервен и бях готов да върна колата на обява в сайтовете за продажба на автомобили.

И така, след доста премеждия, най-накрая го подкарах.

Изображение

И вече с изминати около 300 километра, имам и някакви впечатления, които бих споделил с вас.

Първото е, че спрямо Фокус МК1, този е доста по-евтин като изработка в интериорен аспект. Като вървеж, определено е това, което очаквах и исках. Страхотно ускорение и доускорение, страхотно поведение на пътя, адски стабилен. За комфорт, има ли смисъл да говорим? Спортен автомобил, със спортно окачване и 18" джанти? Кой каза комфорт? :mrgreen:
Общо взето, горд съм, че притежавам един такъв автомобил. Доволен съм от покупката и вече ни най-малко съжалявам, че се сдобих с тази прелест.

Пускам и една интериорна сника от преди малко, по-професионални малко по-натам :D

Изображение

Поздрави и приятна седмица на всички!
Изображение

Потребителски аватар
Ozzie
потребител
потребител
Мнения: 1152
Регистриран: 06 май 2016, 21:28
Модел на автомобила: Focus Turnier MkIII facelift 1,6 TDCi 85 kW / EZ 02/15
Ex:Ford Focus C-Max 1,6 TDCi - 80 kW
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Panther Black vol.2

Мнение от Ozzie » 16 окт 2017, 17:58

Честито! Прекрасен е!
И да, за съжаление, доста са пластмасови фордчетата отвътре. :|

P.S. Какво е разпределението на теглото преден / заден мост?
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...

Потребителски аватар
gorskiq
потребител
потребител
Мнения: 361
Регистриран: 21 юли 2006, 12:13
Модел на автомобила: Ford Mondeo 2.0i 16v Ghia "99, Renault twingo 1.2 8v "00, Ex Ford Mondeo 1.8 16v GLX ''95
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Panther Black vol.2

Мнение от gorskiq » 16 окт 2017, 22:13

Черното не ми от любимите цветове, ноооо този фокус изглежда супер. Пожелавам много, много приятни пътувания с черната пантера.

Потребителски аватар
Иван_Иванов
потребител
потребител
Мнения: 37
Регистриран: 29 сеп 2016, 15:38
Модел на автомобила: Ford Focus 1.6 tdci 2005
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Panther Black vol.2

Мнение от Иван_Иванов » 18 окт 2017, 12:31

Честито колега! Колата е много красива,да си я караш със здраве и безаварийно!

Потребителски аватар
Запрян.Б.
потребител
потребител
Мнения: 93
Регистриран: 04 авг 2016, 18:39
Модел на автомобила: Mondeo
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: Panther Black vol.2

Мнение от Запрян.Б. » 18 окт 2017, 19:25

Много яка, честито и безаварийно. :) smiley-transport03

Eastbourne
потребител
потребител
Мнения: 901
Регистриран: 18 юни 2014, 10:14
Модел на автомобила: Focus c-max 1.8
Status: Извън линия

Re: Panther Black vol.2

Мнение от Eastbourne » 18 окт 2017, 21:07

Яка е и над капака и под капака

Отговори

Върни се в “МОЯТА КОЛА”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 44 госта