Мнение за покупка на евтина кола

Снимки и обща информация на Вашите коли
HenryFordx
потребител
потребител
Мнения: 3
Регистриран: 15 авг 2021, 20:34
Местоположение: Ямбол
Status: Извън линия

Мнение за покупка на евтина кола

Мнение от HenryFordx » 15 авг 2021, 20:42

Здравейте.

От известно време сме се заели да намерим евтин автомобил на дядо ми и пиша тук точно по тази причина. Попаднах на една обяви, които са в моя град, обаче никога не съм имал наблюдения върху Форд. Може ли да ми кажете няколко неща точно за този модел? Какво мислите за автомобилите от обявите?

https://www.cars.bg/offer/610d05b4492d2b55aa29e852
https://www.cars.bg/offer/608054dd6f5e9a3b312f2514

Интересува ме най-вече дали тези модели работят добре на газ и какви проблеми създават? Колата ще се ползва за кратки извънградски пътувания, както и за градско. Не се търси нищо специално, а просто да е долу-горе надеждно и да не е в сервиза всеки месец. Търси се бензин и газ. Общо взето това е. :)

Благодаря!

Потребителски аватар
pepy1
Модератор
Модератор
Мнения: 4777
Регистриран: 18 май 2005, 22:38
Модел на автомобила: бивш форд ескорт 1.6i 16v zetec Ghia Combi'96
бившо пежо 306 комби 1,9 ТД пак комби и Сеат ибиза 3 цилиндров 1.4 дизел
Местоположение: шоп от Младост-4
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Мнение за покупка на евтина кола

Мнение от pepy1 » 15 авг 2021, 21:45

Бих заложил на ескорта, просто защото съм притежавал такъв. Но пък никога не е бил на газ, за там нямам съвети. Много здрава машина. Голямата му болка е бушонното табло и евентуално да не е изгнила задната греда. За таблото не е задължетелно, за гредата зависи от много фактори. Моята също беше внос от Германия.
времето е като парите-никога не стига

F Focus
потребител
потребител
Мнения: 1189
Регистриран: 25 сеп 2020, 17:56
Модел на автомобила: Форд Фокус 1.8 бензин 125к.с., 2006г.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Мнение за покупка на евтина кола

Мнение от F Focus » 16 авг 2021, 17:33

За Фиестичката много нагло са излъгали за километрите(воланът с калъф, предните седалки с памперси)-лично аз такава кола не бих гледал.
Повече клоня към Ескорт-а, но не знам и бюджета-инак изчакай за някоя по-запазена(и по-скъпа). Ако държиш на шибедаха провери добре ли работи, че ремонтът е скъп. И си приготви някакъв стар чаршаф, или по-голямо парче плат, за да се изтъркаляш за оглед под колата :wink:
Много автомати-слаби резултати!

HenryFordx
потребител
потребител
Мнения: 3
Регистриран: 15 авг 2021, 20:34
Местоположение: Ямбол
Status: Извън линия

Re: Мнение за покупка на евтина кола

Мнение от HenryFordx » 16 авг 2021, 17:39

Здравейте отново. Благодаря за съветите! Бюджетът е максимум 2000, просто защото не търсим нищо специално. Както казах, просто искаме колата да върви и да е с евтина поддръжка, затова и се загледах точно по тези 2 обяви. Предполагам, че поддръжката е на прилична цена. :)

ivo_63
Потребител
Потребител
Мнения: 1260
Регистриран: 07 авг 2007, 10:35
Модел на автомобила: ford mondeo MK1 1.8 TD ex
ford focus 2 1.6 tdci 2007
Местоположение: ruse
Status: Извън линия

Re: Мнение за покупка на евтина кола

Мнение от ivo_63 » 16 авг 2021, 18:02

Ако покажеш 1000 лв на човека с ескорта , вероятно ще го даде..... Фиестата изглежда зле, цената и е около 500 лв, ако изобщо пали и върви

F Focus
потребител
потребител
Мнения: 1189
Регистриран: 25 сеп 2020, 17:56
Модел на автомобила: Форд Фокус 1.8 бензин 125к.с., 2006г.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Мнение за покупка на евтина кола

Мнение от F Focus » 16 авг 2021, 19:20

Добре, но не бързай, защото евтиното ще ти се отплати с много пари отгоре впоследствие! Такова животно, като кола в добро състояние и евтина НЯМА!
Но понякога се случват чудеса-например предишният собственик на сегашният ми Фокус от Хасково беше капарирал Мерцедес автоматик(много искал автоматик?), а беше вкарал много пари за екстри в колата, та беше на зор. Аз пък преди година си продадох предишната кола-Рено-19 1.8 моно в много добро състояние и отличен мотор и скорости за само 600лв., защото купих Форда, а паркирам в зелена зона в София, а за втора кола се плаща доста повече. Реното беше с чисто нова газова уредба, узаконена, Каско(за 2000лв.), ГО и винетка, и перфектна поддръжка-какво ли не смених по нея! Дойдоха познати от Русе от Офроуд-форума и я отнесоха, като депутат-рушвет! :evil:
Така, че ако не си на зор не бързай-ослушвай се, като плъх в тикви и реагирай светкавично, ако изскочи нещо прилично!
Аз Форда го търсих 3 месеца и къде ли не ходих и все пълни кенефи! И те съветвам да не купуваш кола от авто-къща, само регистрирана от собственик!!!
Много автомати-слаби резултати!

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Мнение за покупка на евтина кола

Мнение от S_C » 17 авг 2021, 19:35

Иди ги виж. Ама не отвън. Отвън не те интересува. Гледай отдолу. Предполагам, че и двете ще са зверски изгнили. Ескорт няма отдавна по пътищата. Единчини бройки останаха. Изгниха.
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

HenryFordx
потребител
потребител
Мнения: 3
Регистриран: 15 авг 2021, 20:34
Местоположение: Ямбол
Status: Извън линия

Re: Мнение за покупка на евтина кола

Мнение от HenryFordx » 17 авг 2021, 20:32

Не бързаме особено много, но дядо ми вече не иска да кара Москвич, защото му се смеели. Затова оглеждам разни обяви. Не търся най-евтината, но и не искаме да надвишаваме този бюджет, който споменах. :)

ivo_63
Потребител
Потребител
Мнения: 1260
Регистриран: 07 авг 2007, 10:35
Модел на автомобила: ford mondeo MK1 1.8 TD ex
ford focus 2 1.6 tdci 2007
Местоположение: ruse
Status: Извън линия

Re: Мнение за покупка на евтина кола

Мнение от ivo_63 » 18 авг 2021, 19:21

Без да се обиждате , но до 2000 лв се купува в днешно време телевизор. Или курник с колела.

Отговори

Върни се в “МОЯТА КОЛА”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 33 госта