мото пфое

Кой къде си е изпатил
katya spasova
потребител
потребител
Мнения: 7
Регистриран: 30 май 2007, 11:56
Модел на автомобила: mondeo
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

мото пфое

Мнение от katya spasova » 17 юни 2007, 15:59

бих искала да споделя нещо с всички в този форум и дано го четат и някои хора, от които зависи нещо в мото пфое:(
жалко е, че единственият специализиран сервиз не може да обезпечи качествено обслужване- за огромно мое съжаление ще кажа, че хората, на които попаднах /а те не бяха малко/ са абсолютно некомпетентни- не само, че не откриха проблема, не само, че взеха пари за нищо, но колата е по-зле и от преди, възмутително е! Инъче някакви госпожи два пъти ми се обаждаха дали съм доволна от обслужването- от какво да съм доволна всъщност, след като там освен да взимат пари, нищо друго не правят?!

Потребителски аватар
paci
Модератор
Модератор
Мнения: 7883
Регистриран: 18 яну 2005, 07:52
Модел на автомобила: Fiesta MK4 Zetec-S 1.4 16V 90 коня
Местоположение: Плевен
Status: Извън линия

Мнение от paci » 17 юни 2007, 23:58

Върна ли се да мрънкаш ?
Щото и аз имах забележки и се върнах и ми намериха друг проблем който и сам видях и като си го оправя и няма резултат пак ще мрънкам :)
Един омазан Windows найш как се оправя без чиста преинсталация ?
Е същото е и според мен и със старите коли, ръчкаш едно то се изплези на друго място :)

katya spasova
потребител
потребител
Мнения: 7
Регистриран: 30 май 2007, 11:56
Модел на автомобила: mondeo
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Мнение от katya spasova » 18 юни 2007, 09:32

толкова съм възмутена от тях, че повече въобще не искам да се занимавам с това. истината е, че не е за първи път. това, което ме успокоява е, че собствениците на форд четат този форум и се надявам, че ще имат все по-малко клиенти- дано тогава някой се замисли защо и как се е стигнало дотук:)
така, че колеги- моят призив е "за бога, братя, не ходете там!"- докато не си вземат поука разбира се, т.к специализираният сервиз е най-доброто, което можеш да направиш за колата си естествено- в нашия случай обаче, такъв няма:(

cocoff
потребител
потребител
Мнения: 1543
Регистриран: 17 окт 2006, 18:30
Модел на автомобила: Fiesta 1.25 Zetec 16V
Местоположение: София
Status: Извън линия

Мнение от cocoff » 19 юни 2007, 18:04

Кате, Катеее :)
Добре дошла в клуба!
Хич и не се надявай, че някой от отговорните фактори влиза тук. А и да влиза, то е за да ни се посмее от сърце. Поразрови се из рубриката и особено из заключените :?: :!: теми и ще се ориентираш за какво иде реч.

Потребителски аватар
cossy
потребител
потребител
Мнения: 4564
Регистриран: 22 яну 2005, 22:20
Модел на автомобила: Ескорт 1.6 -> 2.0 16V
Status: Извън линия

Мнение от cossy » 19 юни 2007, 19:04

Има си отдел за клиенти до колкото знам, свържи се с тях. Освен това не каза кое МП си посетила, Младост или Люлин? От люлинското има повече оплаквания, а аз от другото съм доволен, там си дават повече зор явно :)
Изображение

katya spasova
потребител
потребител
Мнения: 7
Регистриран: 30 май 2007, 11:56
Модел на автомобила: mondeo
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

не ходете там

Мнение от katya spasova » 21 юни 2007, 20:19

люлинското:( после разбрах, че трябваше да отида в младост, обаче не разбрах- къде да отида- в експрес не искат автоматик, джемини също ника не ми харесват....

Потребителски аватар
samsung_bg
потребител
потребител
Мнения: 1992
Регистриран: 24 сеп 2006, 13:51
Модел на автомобила: Fiesta MK4 FUN 1.4 16V 90PS Zetec-S FHA '96г
Местоположение: Габрово
Status: Извън линия

Мнение от samsung_bg » 29 юни 2007, 17:01

Кате,направи като мен.
Написах едно "БЛАГОДАРСТВЕНО" писмо на сайта на Moto-Pfohe и след половин час ми се обади управителя да закарам колата да си свършат работата, за която съм платил.
Изображение

Потребителски аватар
ewgeny
потребител
потребител
Мнения: 1639
Регистриран: 23 фев 2005, 18:03
Модел на автомобила: Sierra 1,6 OHC
Местоположение: Варна (... и няма гараж)
Status: Извън линия

Мнение от ewgeny » 29 юни 2007, 17:40

Ае и аз да каже неща за тях. (цензура) майка (цензура) ще (цензура) заедно със (цензура) там където (цензура) и също (цензура) за да не им (цензура) (цензура)(цензура)(цензура)(цензура)(цензура)(цензура). Сам си го цензурирах за да не създавам работа на модераторите, но съм убеден, че схващате добрите ми намерения към тях.
Кате, ти като жена, най-добре разпитай за читав майстор и каквото да има, първо се консултираш с него. Колкото по-малко народ пипат колата, толкова по-малко ще се налага да я пипа някой изобщо.
Sierra 1,6 OHC из дупките си карам!

katya spasova
потребител
потребител
Мнения: 7
Регистриран: 30 май 2007, 11:56
Модел на автомобила: mondeo
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

не ходете там

Мнение от katya spasova » 30 юни 2007, 10:07

евгени, съгласна съм с теб- само, че кажи един добур майстор-за 2 години смених десетима:((

Потребителски аватар
ewgeny
потребител
потребител
Мнения: 1639
Регистриран: 23 фев 2005, 18:03
Модел на автомобила: Sierra 1,6 OHC
Местоположение: Варна (... и няма гараж)
Status: Извън линия

Мнение от ewgeny » 30 юни 2007, 12:26

Ами Кате, за софия не мога да ти кажа! Поразпитай колегите от Сф. Но все трябва да има такива, на които да може човек да си довери колата.
Sierra 1,6 OHC из дупките си карам!

petert
потребител
потребител
Мнения: 7
Регистриран: 21 яну 2007, 10:29
Модел на автомобила: FORD FOCUS 1.6 Ti-VCT
Status: Извън линия

Мнение от petert » 01 юли 2007, 14:45

Аз също имах някои резерви по отношение на МП, но предполагам, че те се породиха най-вече в МП Люлин, където майсторите те връщат поне с 10 години назад.

В същото време съвсем наскоро колата ми се повреди в гаранция и в МП Младост се справиха много бързо и хората се държаха много отзивчиво /и по-специално Димитър Чулев/

И накрая - ако отворите последния авто билд ще видите колко са лоши оценките на сервизите в Германия. Явно нещата не са абсолютно положителни никъде.

Потребителски аватар
ImpossibleMan
потребител
потребител
Мнения: 565
Регистриран: 17 авг 2006, 20:33
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1.4 Titanium 2011
Местоположение: Селеметя
Status: Извън линия

Мнение от ImpossibleMan » 02 юли 2007, 21:30

Това е техника и то сложна. Не е като едно време, да отвориш книжката за повреди и разлиствайки 2 или 3 страници да се сетиш къде е проблема! Грешки винаги стават, а понякога и ние сме много мнителни. Искаме всичко да е перфектно, но няма как да стане. А за Ауто Билд. Това си е жълта пресаса и сервизите на Форд имат задоволителна оценка. За мен това е добре, тъй като списанието търси под вола теле. Мен например днес ми откриха една повредена щипка на бронята, за която бях забравил да спомена. Значи имат 6 от моя страна! На всичко отгоре дефекта беше добре завоалиран и не си личеше. Оправиха ми това, което искам и по-точно повдигането на дясната седалка. За щастие колата си е ОК и няма проблеми вече година. Даже ми смениха и консумативи безплатно. Спорих в една тема за това, но факта си е факт. Цените са високи, но хората се стараят . Става въпрос за Мото Пфое - Русе. Нямам причина досега да не им вярвам, въпреки, че в началото имах известни съмнения, поради някои недоразумения. Нали знаете. Като е нова колата ти се иска всичко да е перфектно и ако може да се подобрява с времето!

Сещам се за една случка в казармата преди 16 години. На моя Зил му сменяха съединител, а се оказа, че е полуоска! Хе, даже и в армията ни правят прости грешки, какво остава за цивилния живот ;)

Потребителски аватар
Feel The Difference
потребител
потребител
Мнения: 175
Регистриран: 13 мар 2007, 21:18
Модел на автомобила: Focus Anniversary 5 врати 1.6 TDCi 90к.с.
Местоположение: София, Сухата Река
Status: Извън линия

Мнение от Feel The Difference » 07 окт 2007, 18:34

И сега от всички писания стана ли ясно какво всъщност е най-важното :?: :!:
За да има развитие в разрешаването на всички тези недоразумения е необходимо ние като клиенти да си търсим правата когато сме ощетени :!:
Имайте предвид, че не случайно в МП има отдел за клиентско задоволство - за да може да се следи точно работата на служителите и отношението им към клиентите.
Няма как управителите на компанията да гледат в ръцете на всеки един монтьор :!:
Но аз лично не познавам човек, който се е оплакал от сервиза и никой да не му е обърнал внимание :!:
Така се подобрява и качеството на работата и обслужването и т.н

Потребителски аватар
pepy1
Модератор
Модератор
Мнения: 4778
Регистриран: 18 май 2005, 22:38
Модел на автомобила: бивш форд ескорт 1.6i 16v zetec Ghia Combi'96
бившо пежо 306 комби 1,9 ТД пак комби и Сеат ибиза 3 цилиндров 1.4 дизел
Местоположение: шоп от Младост-4
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от pepy1 » 08 окт 2007, 20:53

ми колата ми седи в МП- Люлин (не питайте що не е в МП Младост)вече 11 дни и...... дано си заслужава чакането после ще видим какви са ми впечатленията засега съм пас
времето е като парите-никога не стига

cocoff
потребител
потребител
Мнения: 1543
Регистриран: 17 окт 2006, 18:30
Модел на автомобила: Fiesta 1.25 Zetec 16V
Местоположение: София
Status: Извън линия

Мнение от cocoff » 09 окт 2007, 10:34

За 11 дни в страни без "отдел за клиентско задоволство" се трансплантират сърце, бъбреци и черен дроб, и се прави основен ремонт на Боинг...

Потребителски аватар
Feel The Difference
потребител
потребител
Мнения: 175
Регистриран: 13 мар 2007, 21:18
Модел на автомобила: Focus Anniversary 5 врати 1.6 TDCi 90к.с.
Местоположение: София, Сухата Река
Status: Извън линия

Мнение от Feel The Difference » 09 окт 2007, 22:40

cocoff написа:За 11 дни в страни без "отдел за клиентско задоволство" се трансплантират сърце, бъбреци и черен дроб, и се прави основен ремонт на Боинг...
Така си е, само че тук не.
Ако няма резервната част се поръчва от Германия и си чакаш като пич 2 седмици доставката и после започва да се работи по колата...какво да кажа, колкото и да не ни харесва е факт. То това да е най-големия проблем, направо си е бял кахър :wink:
ми колата ми седи в МП- Люлин (не питайте що не е в МП Младост)вече 11 дни и...... дано си заслужава чакането после ще видим какви са ми впечатленията засега съм пас
А защо колата ти е в Люлин да попитаме все пак и какво трябва да и се прави :roll:

Потребителски аватар
pepy1
Модератор
Модератор
Мнения: 4778
Регистриран: 18 май 2005, 22:38
Модел на автомобила: бивш форд ескорт 1.6i 16v zetec Ghia Combi'96
бившо пежо 306 комби 1,9 ТД пак комби и Сеат ибиза 3 цилиндров 1.4 дизел
Местоположение: шоп от Младост-4
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от pepy1 » 10 окт 2007, 20:38

Feel The Difference написа:
ми колата ми седи в МП- Люлин (не питайте що не е в МП Младост)вече 11 дни и...... дано си заслужава чакането после ще видим какви са ми впечатленията засега съм пас
А защо колата ти е в Люлин да попитаме все пак и какво трябва да и се прави :roll:
малко е отклонение от темата ама ще кажа
в Люлин е защото като разговарях по телефона с началника на сервиза в Младост и му казах каква е колата коя година е и ме питаха къде е куплунга за диагностика като чуха че е в двигателния отсек пък и като разбраха в подробности че не пали и т.н. казаха отивай в Люлин тук неможем да ти помогнем въобще
диагноза - не пали ,проблема който аз установих че имам е че когато дам на контакт диода при часовника не свети т.е. устройството под него няма ток и не разпознава чипа в ключа това ми е фабричния имобилайзер при това положение не ми работи бенз. помпа и не достига ток до свещите -та това са мойте неволи
днес имах разговор с приемчика ми утре си взимам колата ,но .... следва продължение
времето е като парите-никога не стига

Потребителски аватар
Feel The Difference
потребител
потребител
Мнения: 175
Регистриран: 13 мар 2007, 21:18
Модел на автомобила: Focus Anniversary 5 врати 1.6 TDCi 90к.с.
Местоположение: София, Сухата Река
Status: Извън линия

Мнение от Feel The Difference » 11 окт 2007, 21:12

Казваш че си говорил с началника на сервиза в Младост, така ли ?
Не ми се вярва началника на сервиза да ти отговори така...попита ли го за името ?
Иначе дано продължението да бъде възможно най добро за теб от финансова и технологична гледна точка.

Потребителски аватар
pepy1
Модератор
Модератор
Мнения: 4778
Регистриран: 18 май 2005, 22:38
Модел на автомобила: бивш форд ескорт 1.6i 16v zetec Ghia Combi'96
бившо пежо 306 комби 1,9 ТД пак комби и Сеат ибиза 3 цилиндров 1.4 дизел
Местоположение: шоп от Младост-4
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от pepy1 » 11 окт 2007, 21:29

ето го и продължението 80 лв. 23 ст. като сложиме на кантара +и- плюсовете натежават
извода за мен е : водете ежедневни телефонни разговори с вашия приемчик така упражнявате контрол (доколкото можете)
времето е като парите-никога не стига

Потребителски аватар
Feel The Difference
потребител
потребител
Мнения: 175
Регистриран: 13 мар 2007, 21:18
Модел на автомобила: Focus Anniversary 5 врати 1.6 TDCi 90к.с.
Местоположение: София, Сухата Река
Status: Извън линия

Мнение от Feel The Difference » 12 окт 2007, 19:30

pepy1 написа:ето го и продължението 80 лв. 23 ст. като сложиме на кантара +и- плюсовете натежават
извода за мен е : водете ежедневни телефонни разговори с вашия приемчик така упражнявате контрол (доколкото можете)
Браво, най-накрая са ти свършили работа :!:
За съжаление си прав, прекалено мнооого трябва да ги тормозиш, че да свършат добра работа. Даже ако може да им стоиш на главата най-добре, НО затова ли си плаща човек :twisted:
Само не разбрах как се казва този некомпетентния "началник сервиз" в Младост, с който си говорил преди това :?: :roll:

Отговори

Върни се в “НЕ ходете там”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 19 госта