Внимание, много лош бензин!!!!!!

Кой къде си е изпатил
T punchev
потребител
потребител
Мнения: 427
Регистриран: 06 ное 2005, 18:55
Модел на автомобила: Mondeo 2.0 Zetec ST
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Внимание, много лош бензин!!!!!!

Мнение от T punchev » 17 авг 2007, 22:46

Колеги в понеделник тръгнах за морето със на брат ми на жена му Клиото,понеже моето комби е на бояджиа,та зареждам аз рендето на Шел на младост 2 до макдоналдс и тръгвам.Да кажа че клиото е перфектно,1.2 инжекция! И още със тръгването от бензиностанцията усетих че колата не е както беше( имаше 7,8 литра в нея преди да заредя) Тръгвам по магистралата за бургаз,и до стара загора що годе добре,спирам при един приятел,пием кафе ала бала ,и продължавам,нещата се влошават,започва да пуши ,неще да върви,абе мъка.Помилих че се е прецакал мотора от карането по магистралата!Както и да е едва стигам до варна (знаете баира от слънчев бряг към варна<едвам на 2-ра)! На следващиа ден отивам на диагностика във Варна,защото мислех че може да е нещо по електрониката,диагностиката показа че всичко е наред,маистора съответно започна да твърси че е издухан мотор(колата пушеше адски много,и на ниски работи,но трудно се форсира,прекъсва,чука,ужас),както и да е,мерихме компресия,тя перфектна,и други маистори започнаха фоилософиа,знаете как са маисторите,питах ги няколко пъти,дали е възможно от лош бенз да се получи това,те казват твърдо не!На следващиа ден,смених свещите ,но същото,източих горивото сипах друго ,и чудо,колата се оправи,пушеше известно време защото ауспосите бяха пълни със сурово гориво и сажди,но се издуха и сега е пак пушка! Така че внимаваите със скапаните горива!Скапаното гориво е в багажника във туба ,и се чудя какво да направя,как да се разправям,при кого да отида,имам и касова бележка!Та това е кола за 3000лв,ами ако е за 30000. Става дума за ШЕЛ Младост 2!!!!!!!!

Потребителски аватар
madboy
Администратор
Администратор
Мнения: 7254
Регистриран: 20 юли 2005, 09:59
Модел на автомобила: ex. Fiesta 1.1`86
Ford Ka I coupe
Ford Focus 2.0 mk1
You'll Never Walk Alone!
„Душевно болен, но духовно богат!“ "Морално дезоориентиран."
Местоположение: West Park, Blood green
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от madboy » 17 авг 2007, 22:58

Shell + BG = Изображение
Изображение Фен на служителите на OMV "Белозем"
Мръсните усти на завистниците са като кофи за боклук - вонящи и винаги отворени.
Парите свършват, глупостите не.

Потребителски аватар
traqn_savov
потребител
потребител
Мнения: 932
Регистриран: 03 май 2007, 20:23
Модел на автомобила: citroen xsara 1.4i 99 silverlight
Местоположение: VARNA
Status: Извън линия

Мнение от traqn_savov » 17 авг 2007, 23:47

вече имам 11 литра от това гориво, Не Се! пали даже със запалка :shock: :shock: :? който е от варна да дойде в гаража...

и относно майсторите, те са олигофффффффффрени пълни. :evil: :evil: :evil: срам ме е да кажа че съм майстор :roll: :roll: :wink:
Форум на българските неспециалисти.
Траян Савов:
Генерален спонсор на Глобул-ад, Виваком, еон българия и ром-петрол....

а мен кой ще спонсорира.?!!?!!?

Потребителски аватар
nicko
потребител
потребител
Мнения: 285
Регистриран: 03 окт 2006, 15:26
Модел на автомобила: Ford Mondeo-Kombi 2.0 136 DOHC 1993г
Местоположение: Майна
Status: Извън линия

Мнение от nicko » 18 авг 2007, 02:41

Относно Shell вчера тръгвам на път и отивам да зареждам до горе бутилката с газ 40 литра вътре има 5-6 литра. Добре, че погледнах на 42 литра иначе щеше да напълни сигурно 60. Минах 375км. и газта свърши а този пробег го минавах с 9/100. This is Bulgaria.

Потребителски аватар
cenzor
потребител
потребител
Мнения: 3143
Регистриран: 30 авг 2006, 20:28
Модел на автомобила: Fiesta MK6 2004 1.3i/70hp
Местоположение: СОФИЯ
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от cenzor » 18 авг 2007, 11:19

madboy написа:Shell + BG = Изображение
:shock: Аз пък съм много доволен от Shell V-power 95, колата върви като самолетче с него... Вярно , харчи повече, но я настъпвам и малко повече.

Явно опира до бензиностанция...аз сипвам от Shell-a на Сливница, преди Кенар.
Сипвал съм от Shell-a на магистрала Тракия, след разклона за Пазарджик :? , беше трагедия.
Изображение
Не отговарям на неграмотни постове.

Потребителски аватар
ImpossibleMan
потребител
потребител
Мнения: 565
Регистриран: 17 авг 2006, 20:33
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1.4 Titanium 2011
Местоположение: Селеметя
Status: Извън линия

Мнение от ImpossibleMan » 18 авг 2007, 12:08

Един колега пролетта сменя инжекциона си на Golf двойката с карбуратор, точно заради налято гориво от Шел, но в Русе. Аз не му повярвах , че е точно от това гориво. Оказа се, че е имало доста водица, която е прецакала финния инжекцион. Ремонта му щеше да излезе колкото цената на половин кола, затова той предпочете да сложи карбуратор, вместо замяна на инжекциона. Естествено Шел няма да плати разходите.

Потребителски аватар
amonev
потребител
потребител
Мнения: 463
Регистриран: 11 фев 2007, 08:15
Модел на автомобила: Форд Сиера 1983г.
Форд Мондео 1997г.
Местоположение: Разград
Контакти:
Status: Извън линия

...

Мнение от amonev » 19 авг 2007, 08:46

cenzor написа:
madboy написа:Shell + BG = Изображение
:shock: Аз пък съм много доволен от Shell V-power 95, колата върви като самолетче с него... Вярно , харчи повече, но я настъпвам и малко повече.

Явно опира до бензиностанция...аз сипвам от Shell-a на Сливница, преди Кенар.
Сипвал съм от Shell-a на магистрала Тракия, след разклона за Пазарджик :? , беше трагедия.
Аз съм изключително доволен от бензина и обслужването, това в Shell-Разград :!: От 15 годишен /тогава с мотопед :)/ досега /вече със сиера/ 8 години все готини хора и никакви проблеми ... ем и всяка година си и обръщам смарт точките за масло. Аз доволен, колата и тя :)

Бензините им да са толкова различни ли?
Е ли правото право?

Потребителски аватар
b2d
потребител
потребител
Мнения: 527
Регистриран: 25 мар 2007, 19:19
Модел на автомобила: Мондео 2.0 / 2002
Местоположение: гр.София
Status: Извън линия

Мнение от b2d » 19 авг 2007, 10:12

Аз също съм много доволен от Шел Надежда карам колата само с Рейсинг 100 октана и да ви кажа дава ми по-нисък разход от 95 и върви по-добре...

Потребителски аватар
Svetlix
потребител
потребител
Мнения: 524
Регистриран: 21 сеп 2006, 18:38
Модел на автомобила: Nissan Almera SRi 1.6, 16V
Местоположение: Моето гето е д`гето
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от Svetlix » 19 авг 2007, 19:32

Неведнъж е писано в този форум, че няма значение коя е веригата от бензиностанции, важно е в коя бензиностанция сипваш точно ;)

В Плевен са 2 бензиностанции на Шел. Сипвал съм и от двете и смея да твърдя, че горивата на двете бензиностанции нямат абсолютно нищо общо ;) Освен цените де :P
Изображение

T punchev
потребител
потребител
Мнения: 427
Регистриран: 06 ное 2005, 18:55
Модел на автомобила: Mondeo 2.0 Zetec ST
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от T punchev » 19 авг 2007, 23:39

Утре отивам да изсипя тубата със скапания бензин на управителя на главата!

Потребителски аватар
Polly
потребител
потребител
Мнения: 905
Регистриран: 24 фев 2005, 16:02
Модел на автомобила: Бира Каменица в кен
Местоположение: село Извор
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от Polly » 20 авг 2007, 09:20

cenzor написа:
madboy написа:Shell + BG = Изображение
:shock: Аз пък съм много доволен от Shell V-power 95, колата върви като самолетче с него... Вярно , харчи повече, но я настъпвам и малко повече.

Явно опира до бензиностанция...аз сипвам от Shell-a на Сливница, преди Кенар.
И аз сипвам от Shell-a на Сливница преди Кенар и също съм много доволна, а като не настъпвам педала на газта разхода е невероятно нисък.
FORD - Feel the difference.

vladislav
потребител
потребител
Мнения: 607
Регистриран: 15 ное 2006, 10:56
Модел на автомобила: Сеат Леон 2002 1.6, 16v 77kw/105 к.с.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Мнение от vladislav » 20 авг 2007, 09:33

Polly написа: Shell-a на Сливница преди Кенар и също съм много доволна, а като не настъпвам педала на газта разхода е невероятно нисък.
Лично от този Шел и аз съм много доволен, като разход основно на газ, сипвам повече от година и половина само там, ако съм в Сф.
За този които е писал колегата сипах газ и май наистина много бързо свърши, за вървене си вървеше, но явно е сипано по-малко.

Потребителски аватар
madboy
Администратор
Администратор
Мнения: 7254
Регистриран: 20 юли 2005, 09:59
Модел на автомобила: ex. Fiesta 1.1`86
Ford Ka I coupe
Ford Focus 2.0 mk1
You'll Never Walk Alone!
„Душевно болен, но духовно богат!“ "Морално дезоориентиран."
Местоположение: West Park, Blood green
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от madboy » 20 авг 2007, 10:10

Аз затова не си правя експерименти със Шел. При другите вериги също има разлики в горивото, но не чак толкова драстични(това от мой опит и на навалицата покрай мен).
За Шел срещу Електрокарния завод мога да ви кажа, че сипват добра газ. За другата, която е на бул. Възкресение преди К. Величков ми казаха да не сипвам нищо, въпреки това съм се пробвал веднъж да си купя от там винетка.
Изображение Фен на служителите на OMV "Белозем"
Мръсните усти на завистниците са като кофи за боклук - вонящи и винаги отворени.
Парите свършват, глупостите не.

Потребителски аватар
licho
потребител
потребител
Мнения: 505
Регистриран: 17 юли 2005, 13:19
Модел на автомобила: Форд Фиеста 1.1 mi, 1992, Черна лимунзина с три врати
Фиат Браво 1.2 1999, Черна лимунзина с три врати
Status: Извън линия

Re: Внимание, много лош бензин!!!!!!

Мнение от licho » 20 авг 2007, 10:36

сипвам често на шел в младост. и нямам такива грижи за сега. напоследък сипвам vpower 95. определено се усеща разликата.
:) Човек това звучи гордо, но всичко може да се очаква от него!

T punchev
потребител
потребител
Мнения: 427
Регистриран: 06 ное 2005, 18:55
Модел на автомобила: Mondeo 2.0 Zetec ST
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Внимание, много лош бензин!!!!!!

Мнение от T punchev » 24 авг 2007, 14:12

Колеги,от Шел излязоха много коректни!Отидох да се оплача за сипаното от тях гориво,и те казаха че има и други оплакали се,и ми наляха безплатно гориво колкото бях налял от скапаното,и поемат разходи за ремонт на колата следствие на лошия бенз!Проблема бил във доставката,шофьора бил объркал нещо! Но все пак случая е недопустим! Но за момен се почувствах гражданин на европа! Взимаите касови бележки когато зареждате!!!!

BOROOO
потребител
потребител
Мнения: 125
Регистриран: 21 юни 2006, 12:47
Модел на автомобила: екс Ford Fiesta 1.1 '94г. с BRC, сега Opel Astra G '03г. комби-метан
Местоположение: гр. София
Status: Извън линия

Мнение от BOROOO » 27 авг 2007, 18:10

Миналата седмица по това време някъде на тази бензиностанция зареждах с газ. Бензиноколонките не работеха, защото бензина бил свършил и най-вероятно на "печелившите" са заредили с утайката от резервоарите :wink: .
П.С. Бяха скъсали и единия маркуч на газовата колонка :shock: .

Потребителски аватар
S@sel@
потребител
потребител
Мнения: 597
Регистриран: 28 яну 2005, 23:39
Модел на автомобила: ex.Фиеста 1.1 mi `94 / ex.Фокус 1.8 115к.с.
Местоположение: deep in Colorado mountains
Status: Извън линия

Мнение от S@sel@ » 28 авг 2007, 10:02

Сложих газ на ЛУК ойл в началото на магистралата за Пловдив /след караулката/ и мъката дойде. Колата бръмчи, не ускорява, глъхне. В пловдив въртях кръгчета да я изгоря, и на другия ден /заредих на някаква неизвестна газостанция/ колата се оправи. Та името на фирмата май няма значение- ШЕЛ, Лук, ОМВ - навсякъде може да се нахендриш на лошо гориво!
БОГ създаде хората, COLT ги направи равни!

Потребителски аватар
naftova pechka
потребител
потребител
Мнения: 288
Регистриран: 05 мар 2007, 11:10
Модел на автомобила: FIESTA II 86г., 1600 D, 54 h.p.
Renault Kangoo 1870 D, 65 h.p.
Местоположение: София
Status: Извън линия

може и да си внушавам

Мнение от naftova pechka » 05 окт 2007, 12:28

може би се лъжа но май нафтата на лукойл повече ми допадна от тази на ОМВ....например още ме е яд че заредих на ЛУкойл /ЛЯСКОВЕЦ/ на връщане от морето само 5 л. старата тенекия вървеше чудесно.
изминати 1435 км. с 64 л. нафта - 4.5/100.....а представете си ако нафтата е читава.
преди тръгване пълна до горе ОМВ-до затвора
5 л. - ОПЕТ Варна
15 л. ОМВ - варна
5 л. Лукойл Лясковец
5 л. Лукойл при Ябланица

airborn
потребител
потребител
Мнения: 2
Регистриран: 05 ное 2006, 03:47
Модел на автомобила: Focus
Status: Извън линия

Re: Внимание, много лош бензин!!!!!!

Мнение от airborn » 07 юни 2008, 12:12

Карам само с от Шел. Много е важно къде зареждате. Аз лично смятам че риска на другите бензиностанций е по голям.
Шела за който говорите зареждам често и нямям проблеми за сега. Със сугурност Шела на Царградско е с отвратителна репутация там не зареждам. Друг гаден Шел е тоя на Бояна.

Потребителски аватар
Eatthat
потребител
потребител
Мнения: 33
Регистриран: 28 ное 2007, 17:29
Модел на автомобила: Fiesta 1.1
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Re: Внимание, много лош бензин!!!!!!

Мнение от Eatthat » 13 юни 2008, 15:14

Всичко зависи от това кой е оправитела на дадена бензиностанция :) Имах едно приятелче което заедно със сестра си бяха управители на OMV на 7км. в София. Та той ми обясни как седят нещата.. идва цистерничката.. и след нея 1 с вода през ноща налива... :) Това е... Както е тръгнало да си кажа и за газ-та на OMV- Мусагеница парво на бутилка 27 литра.. сипва редовно към 29-32 литра.. МАГИЯ :P с който минавах готините 160-180 км. Направо пушка .. преди 2 месеца сипах на Газ-ком в Младост 3 винаги си стига лимита от 27 литра и не го надвишава... от 160-180 км отидох на 260-270 .... колата върви 2 пати повече.. просто нямам думи :) Повече в OMV няма да стъпа :)

Отговори

Върни се в “НЕ ходете там”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 2 госта