Сервиза за алтернатори и стартери на Одрин 70. Некадърници.

Кой къде си е изпатил
Отговори
Потребителски аватар
valerko1
потребител
потребител
Мнения: 536
Регистриран: 09 авг 2006, 14:57
Модел на автомобила: Ford Focus 1600 cm3, 100 кс, 06.2008 г. фейслифт, АГУ
Местоположение: София
Status: Извън линия

Сервиза за алтернатори и стартери на Одрин 70. Некадърници.

Мнение от valerko1 » 01 дек 2007, 22:07

Айде и тука да си излея яда.
Еми днеска ми оправиха алетернатора. На Одрин 70. Какво видях обаче. Пишлемето да то ми го оправя го заварих да ми лепи въздушния филтър с епоксидна смола :shock: . Сигурно са напъвали да обтягат ремъка и е отплеснало и са го счупили. Друго......нямам вече аларма, а преди да отида имах. Кво са правили та са я откачили или прекъснали....не знам. Друго......мотаха ме 3 часа точно, а бях първа кола сутринта. Друго.......60 кинта ми се струва множко за да ми счупят филтъра и да им *ЦЕНЗУРИРАНО* алармата. Сменили били колекторен блок ли или нещо подобно, дето стоят четките на него....не разбирам.....така май казаха. Друго.....да си *ЦЕНЗУРИРАНО* майката.....няма да стъпя там повече. *ЦЕНЗУРИРАНО* прехвалиния сервиз.

Потребителски аватар
jordj
потребител
потребител
Мнения: 1190
Регистриран: 27 юни 2005, 22:10
Модел на автомобила: Форд Фокус МК2 1,6tdci
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от jordj » 02 дек 2007, 07:58

Ако си и с климатик и хидравлика,свалянето на алтернатора емалко сложно и гадно.
А за парите аз за ремонт на алтернатора дадох повече,но нямам такива поразии.Писал съм из форума но сега не мога да го намеря.
По спомен ремонта ми излезе около130 лева.
Та при италианеца можеш да си вземеш кожух за филтъра за няколко лева и пак ще си ОК.
А за алармата само в някой специлизиран сервиз или там кадето са тия слагали.

Потребителски аватар
valerko1
потребител
потребител
Мнения: 536
Регистриран: 09 авг 2006, 14:57
Модел на автомобила: Ford Focus 1600 cm3, 100 кс, 06.2008 г. фейслифт, АГУ
Местоположение: София
Status: Извън линия

Мнение от valerko1 » 02 дек 2007, 18:46

jordj написа:Ако си и с климатик и хидравлика,свалянето на алтернатора емалко сложно и гадно.
А за парите аз за ремонт на алтернатора дадох повече,но нямам такива поразии.Писал съм из форума но сега не мога да го намеря.
По спомен ремонта ми излезе около130 лева.
Та при италианеца можеш да си вземеш кожух за филтъра за няколко лева и пак ще си ОК.
А за алармата само в някой специлизиран сервиз или там кадето са тия слагали.
Нямам климатик, хидравлика има. Филтъра няма да го закачам, ама ме е яд що тоя тупан ще го лепи. А иначе утре мисля пак да ходя при тия да си ми оправят алармата.

Потребителски аватар
valerko1
потребител
потребител
Мнения: 536
Регистриран: 09 авг 2006, 14:57
Модел на автомобила: Ford Focus 1600 cm3, 100 кс, 06.2008 г. фейслифт, АГУ
Местоположение: София
Status: Извън линия

Мнение от valerko1 » 03 дек 2007, 13:45

Попремина ми. Днеска ми оправиха алармата. Махнаха и туриха едната клема на акумулатора. Ако знаех въобще нямаше да ходя. Така и аз оправям компютри......рестарт и се оправят. Заключвайте я тая тема.

Abigor
потребител
потребител
Мнения: 10
Регистриран: 05 сеп 2007, 11:14
Модел на автомобила: форд мондео TD-1997г
Местоположение: София
Status: Извън линия

Мнение от Abigor » 07 дек 2007, 10:07

Мдааа!
С тоз алтернатор се изнервих и аз.
Някъде в надежда ме пратиха, малко след моста от орион към Надежда.Уличка осеяна със сервизи, тенекеджии и кави ли още не.Акумулаторът вече здаде багажа и ако я загасях....
Имаше 4 коли преди мен.
Та исках да кажа, че за да ми свали алтернатора ми разглоби половината двигател.Направо се втрщих.Казах му, че имам в мен само 50 лева, а той ми вика..-Абе човек, аз само да го сваля взимам 35лв.
Явно ми е увиснало ченето, щот се ухили и ми рекна...-Дано не е нещо сериозно та да ти стигнат.
Една четака се бе износила, ама два часа обикяляха складове за да търсят необходимия размер.Не намериха и половин час пили една та да я докара как си требе.
Абе от 8:00 та до 14:300.
Не знам какво да ви кажа!!!На Сиерата баща ми за 40мин обработи алтернатора-разглоби и смаза лагери със специална грес за обезшумяване, смени четки, провери намотки и какво ли още не.

Потребителски аватар
Dundee
потребител
потребител
Мнения: 852
Регистриран: 22 яну 2006, 14:48
Модел на автомобила: Mondeo Mk4 2.5T
Местоположение: София
Status: Извън линия

Мнение от Dundee » 07 дек 2007, 10:25

Не знам как е на мондето, но на моя ескорт да се стигне до алтернатора е голям гърч. Свалят се пластмасовите кори, откачва се радиатора, измества се радиатора и чак тогава се открива достъп до алтернатора. Нормално е самото сваляне да струва доста.
Изображение

Потребителски аватар
valerko1
потребител
потребител
Мнения: 536
Регистриран: 09 авг 2006, 14:57
Модел на автомобила: Ford Focus 1600 cm3, 100 кс, 06.2008 г. фейслифт, АГУ
Местоположение: София
Status: Извън линия

Мнение от valerko1 » 07 дек 2007, 12:53

Dundee написа:Не знам как е на мондето, но на моя ескорт да се стигне до алтернатора е голям гърч. Свалят се пластмасовите кори, откачва се радиатора, измества се радиатора и чак тогава се открива достъп до алтернатора. Нормално е самото сваляне да струва доста.
На Фиестата дето се вика и предния капак не се отваря....абе леснен за сваляне е алтернатора ама като са ми заврени и двете ръце в гъ..тииииит. ...за!

Потребителски аватар
Sim3
потребител
потребител
Мнения: 221
Регистриран: 16 юни 2007, 22:06
Модел на автомобила: Ford Focus 1,8 TDdi '99
Местоположение: Burgas
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Сервиза за алтернатори и стартери на Одрин 70. Некадърници.

Мнение от Sim3 » 17 яну 2010, 13:27

На фокус се сваля дори и компресора за климатика, без да се откача разбира се.
Изображение

Потребителски аватар
izrotbg
потребител
потребител
Мнения: 284
Регистриран: 06 юни 2008, 14:23
Модел на автомобила: Focus 1.8i 16V Ztec '99 <= мойта шейна
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Сервиза за алтернатори и стартери на Одрин 70. Некадърници.

Мнение от izrotbg » 13 юли 2010, 16:43

Здравейте колеги,

И аз да се оплача тука в момента ми е в сервиза колата ... закарах я в 10 сутринта и в 3 го бяха свалили алтернатора чак :( Оказа че той бил за смяна + някво реле :( ама са не могат да намерят релето и ще чакам докато го намерят тия дни :( Иначе при мене трябвало да се откачи двигателя и повдигне леко зада се махне алтернатора ?!? Е вярно е че сам с климатих серво и метан ама чак пък толкова?!? За парите ми казаха че около 100лв ми е алтернатора и релето а за другото ще видим ...
-= JusT Me *** =-
Изображение
Изображение
Изображение

Отговори

Върни се в “НЕ ходете там”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 14 госта