Проблем с Мото Пфое - Габрово

Кой къде си е изпатил
Потребителски аватар
the_killer
потребител
потребител
Мнения: 265
Регистриран: 17 сеп 2007, 12:56
Модел на автомобила: Audi A4 1.8 125k.c.
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Проблем с Мото Пфое - Габрово

Мнение от the_killer » 06 юли 2009, 21:17

Незнам дали тук трябва да попитам и ако не извинявам се. Имам проблем след ремонт в Мото - Пфое.

Пътувах за Габрово с повреда в кормилната уредба а по-точно при достигане на волана в средно положение колата бягаше на ляво. Като пристигнах в Габрово установих че има сервиз на Мото-Пфое. Уж ми оправиха колата,но на следващия ден пътувах пак за София. Колата сега е по-зле отколкото преди ремонта. Сега при волан в средно положение колата (управлението) бяга ту на ляво ту на дясно.

Сменени бяха следните части:

преден десен носач
биалетки на двете предни колела
две стабилизиращи щанги и два тампона
реглаж на предница

Всичко това на обща стойност : 203 лева с ДДС

Въпроса ми е мога ли да ида в Мото Пфое - София и да дигна луд скандал или просто да не се занимавам и да си търся друг сервиз ?
Mess with the best, die like the rest

Изображение

Потребителски аватар
paci
Модератор
Модератор
Мнения: 7883
Регистриран: 18 яну 2005, 07:52
Модел на автомобила: Fiesta MK4 Zetec-S 1.4 16V 90 коня
Местоположение: Плевен
Status: Извън линия

Re: Проблем с Мото Пфое - Габрово

Мнение от paci » 06 юли 2009, 22:53

Нямам идея по въпроса ти, просто искам да ти изкажа съчувствие. :(
Настъпи ги, дири си правата, но повече при тях не се лъжи да ходиш.
Убедих се, че НИЩО НЕ СТАВА ОТ ТЯХ!!!

Бях се примирил, че това й е пътното поведение на моята в завой.
Държеше се все едно няма амортисьори.
Сменени бяха при тях и 4те заедно с опорите и прахозащитните маншони.
Ходих след това да мрънкам, че таз кола не се държи добре с новите амортисьори.
Стенда показа 80% на новите и ме убедиха, че всичко е ОК.
Свалих амортисьори на 63% задни 73% предни.
За 7% над 500-600 кинта .. оки съм :evil:
Яви се проблем с една от опорите и не си поеха гаранцията защото амортисьорите не били оригинални.
Те си ги предложиха, те си ги доставиха, те си ги монтираха!
Сети се, че повече там няма да стъпя!
Имат и друга издънка с диагностика по проблем с климатика!
Ходих на друго място да разбера, че не съм имал добра сходимост на предницата.
Не се усещаше ни да дърпа, ни да тресе. Абсолютно перфектно се държеше с изключение на поведението в завой.
След реглажа пича ме пита не се ли е държала така и така в завой след като не съм имал други оплаквания и аз потвърдих.
А МП идея си нямат за какво иде реч.
С климатика се оправих благодарение на форума и един който го наричам по име а не "майсторе"
Мързи ме да пиша и не ми се занимава повече с тях.

Успех!!!

Потребителски аватар
DigiPro
потребител
потребител
Мнения: 4336
Регистриран: 08 фев 2005, 23:15
Модел на автомобила: служебен C-Max 1,0 EcoBoost
ex служебен B-Max 1,0 EcoBoost
ex служебен Fusion 1,4 Duratec 16V.
ex Fiesta Si 1,6 16V MK3,5
ex Fiesta 1,1i MK3
Местоположение: Велико Търново
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Проблем с Мото Пфое - Габрово

Мнение от DigiPro » 07 юли 2009, 19:00

the_killer написа:Въпроса ми е мога ли да ида в Мото Пфое - София и да дигна луд скандал или просто да не се занимавам и да си търся друг сервиз ?
Трябва пак в Габрово да ходиш. Доколкото знам представителствата са си отделни фирми с договори за франчайз. При нас в Търново дори се казват "Даскалови-57"

Потребителски аватар
paci
Модератор
Модератор
Мнения: 7883
Регистриран: 18 яну 2005, 07:52
Модел на автомобила: Fiesta MK4 Zetec-S 1.4 16V 90 коня
Местоположение: Плевен
Status: Извън линия

Re: Проблем с Мото Пфое - Габрово

Мнение от paci » 08 юли 2009, 22:02

Да са таковам у кухата глава.
Така съм го написал все едно за МП в Габрово се отнася.
За наще в Плевен съм писал, ма то май е все тази.
На всякъде са зле така като гледам.

Потребителски аватар
the_killer
потребител
потребител
Мнения: 265
Регистриран: 17 сеп 2007, 12:56
Модел на автомобила: Audi A4 1.8 125k.c.
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Проблем с Мото Пфое - Габрово

Мнение от the_killer » 11 юли 2009, 15:05

Днес си оставих колата в сервиз в софия , в който знам че работят добре . Очаквам понеделник да ми се обадят да ми кажат какво не е в ред в колата , че вече ме боли сърцето колко пари хвърлих по ремонти и сервизи в които техниците нищо не разбират и сменят каквото им попадне. Просто ми се плаче вече :cry: и да поясня не е Мото Пфое

а да бия още 240 километра до Габрово да се карам с идиотите от Мото Пфое няма смисъл
Mess with the best, die like the rest

Изображение

Потребителски аватар
samsung_bg
потребител
потребител
Мнения: 1992
Регистриран: 24 сеп 2006, 13:51
Модел на автомобила: Fiesta MK4 FUN 1.4 16V 90PS Zetec-S FHA '96г
Местоположение: Габрово
Status: Извън линия

Re: Проблем с Мото Пфое - Габрово

Мнение от samsung_bg » 12 юли 2009, 09:28

the_killer написа:...
а да бия още 240 километра до Габрово да се карам с идиотите от Мото Пфое няма смисъл
И аз съм патил от тях, нямат кадърни майстори(говоря за диагностика и ремонт на двигател, ел. инсталация)... това им е най-големия проблем.

Но! Специално на стенда работи един човек(от 96г. до сега), който си разбира от работата и я върши както трябва. Не ми е никакъв, да не помислиш че нещо го оправдавам, просто му се носи славата че е добър и когато става въпрос за ремонт на предница много хора отиват директно в Мото Пфое. Чудя се как е станало това с твоя автомобил и единственото ми обяснение е, че въпросния майстор го е нямало... иначе той в никакъв случай нямаше да ти върне колата с такива проблеми.
Изображение

Потребителски аватар
evg2
потребител
потребител
Мнения: 708
Регистриран: 06 сеп 2005, 10:33
Модел на автомобила: Mondeo-комби 2.0-136 PS-NGA.-GHiA-1993г.
Местоположение: Дряново+42° 58' 17.86", +25° 28' 15.07"
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Проблем с Мото Пфое - Габрово

Мнение от evg2 » 12 юли 2009, 10:35

"Но! Специално на стенда работи един човек(от 96г. до сега), който си разбира от работата и я върши както трябва."
Абсолютно вярно.......някой ще се е "упражнявал" на предницата ти, но не и той.
Котките си имат поверие,ако негър им мине път....

Потребителски аватар
mutant
потребител
потребител
Мнения: 85
Регистриран: 30 мар 2008, 12:31
Модел на автомобила: Mondeo MK1 DOHC 1.8i 16V '94
Местоположение: Габрово
Status: Извън линия

Re: Проблем с Мото Пфое - Габрово

Мнение от mutant » 30 юли 2009, 09:32

Този човек в Мото Пфое - Габрово ли работи? Как се казва, че искам една консултация да си направя?
Изображение

Потребителски аватар
samsung_bg
потребител
потребител
Мнения: 1992
Регистриран: 24 сеп 2006, 13:51
Модел на автомобила: Fiesta MK4 FUN 1.4 16V 90PS Zetec-S FHA '96г
Местоположение: Габрово
Status: Извън линия

Re: Проблем с Мото Пфое - Габрово

Мнение от samsung_bg » 30 юли 2009, 09:35

mutant написа:Този човек в Мото Пфое - Габрово ли работи? Как се казва, че искам една консултация да си направя?
Най-вероятно се казва Димитър, аз го знам Митака :)
Изображение

enigma
потребител
потребител
Мнения: 6
Регистриран: 11 авг 2009, 16:06
Модел на автомобила: Ford Focus
Status: Извън линия

Re: Проблем с Мото Пфое - Габрово

Мнение от enigma » 11 авг 2009, 16:32

Колега, понеже по една "случайност" съм пряко ангажиран с управлението на сервиза, който си посетил, те моля да дадеш координати, на лично съобщение, да се чуем, и да проверим как са нещата при нас.
По принцип съветвам всички, които ползват услуги, където и да е, първо да се обърнат към мястото, където са ги обслужили и да си заяват проблемите, пък ако не последва решение, тогава да се жалват.Всички знаем, че безгрешни хора няма... и почти винаги има решение...
Само че без да се оплачеш първо към сервиза, вредиш на себе си, и на сервиза... Как да разбере човек, че не си доволен, ако не заявиш това към някого?
А за Митака или Димитър, както му е името наистина, мога да се подпиша с две ръце, че си върши изключително професионално работата, както и че само той извършва регулировките по предницата след другите операции. Това мисля го потвърдиха и другите колеги от форума, които са ползвали услугите му, както и шофьорите от почти цяла Габровска област :D.

Потребителски аватар
samsung_bg
потребител
потребител
Мнения: 1992
Регистриран: 24 сеп 2006, 13:51
Модел на автомобила: Fiesta MK4 FUN 1.4 16V 90PS Zetec-S FHA '96г
Местоположение: Габрово
Status: Извън линия

Re: Проблем с Мото Пфое - Габрово

Мнение от samsung_bg » 11 авг 2009, 17:48

enigma написа:Колега, понеже по една "случайност" съм пряко ангажиран с управлението на сервиза, който си посетил, те моля да дадеш координати, на лично съобщение, да се чуем, и да проверим как са нещата при нас.
По принцип съветвам всички, които ползват услуги, където и да е, първо да се обърнат към мястото, където са ги обслужили и да си заяват проблемите, пък ако не последва решение, тогава да се жалват.Всички знаем, че безгрешни хора няма... и почти винаги има решение...
Само че без да се оплачеш първо към сервиза, вредиш на себе си, и на сервиза... Как да разбере човек, че не си доволен, ако не заявиш това към някого?
А за Митака или Димитър, както му е името наистина, мога да се подпиша с две ръце, че си върши изключително професионално работата, както и че само той извършва регулировките по предницата след другите операции. Това мисля го потвърдиха и другите колеги от форума, които са ползвали услугите му, както и шофьорите от почти цяла Габровска област :D.
Колега, не знам дали в промеждутъка от регистрацията до първия ти пост си успял да видиш, че има още една тема за Moto-Pfohe Габрово. Като пряко ангажиран с управлението на сервиза сигурно много добре знаеш, че примерно за една диагностика на двигателя клиента не се допуска да присъства там(лошо няма), но не мога да възприема начина по който клиента си получава резултата, за който плаща.

Конкретно в моя случай си записах час за диагностика, дадох си колата на човека от рецепцията, като изрично го предупредих, че не работи ABS-а.
Платих си, взех си колата и човека ми КАЗА "Ми, не ти работи ABS-а" >:D<:
Изображение

nqmam-kola
потребител
потребител
Мнения: 2
Регистриран: 11 авг 2009, 16:58
Модел на автомобила: ford
Status: Извън линия

Re: Проблем с Мото Пфое - Габрово

Мнение от nqmam-kola » 11 авг 2009, 17:59

КОЛЕГА ако наистина си имал този проблем с кормилната уредба защо си чакал да отидеш до Габрово,че да си го оправиш,защо не си закара ескортчето директно в този твой сервиз? Трябваше право там,че да те одрънкат яко за всичко и тогава да ни се оплакваш.Писна ми от такива келеши като теб!Правят си някоя едвам кретаща количка на коледна елха и обикалят пътищата все едно са царчета .В Габрово толкова - за тея пари ти какво очакваш нова кола ли да ти изкарат. А относно скандалчетата, които искаш да правиш няма да имат ефект гарантирам ти го навсякъде е едно и също,само че в Габрово е по-ефтиничко от София нали.Ама не ни сподели какво ти казаха в твоя сервиз,какъв е проблема?Не мислиш ли че като оплюеш някого така трябва да му обесниш и в кое е сбъркал.Ще чакам отговора ти с нетърпение.Айде бегай да си оправяш таратайката и да ни кажеш в крайна сметка какво и е било. КОЛЕГА *0032*

Потребителски аватар
aniaeg
потребител
потребител
Мнения: 295
Регистриран: 18 юни 2009, 11:26
Модел на автомобила: vw passat-b3 1.8
Местоположение: ловеч
Status: Извън линия

Re: Проблем с Мото Пфое - Габрово

Мнение от aniaeg » 11 авг 2009, 23:50

nqmam-kola написа:КОЛЕГА ако наистина си имал този проблем с кормилната уредба защо си чакал да отидеш до Габрово,че да си го оправиш,защо не си закара ескортчето директно в този твой сервиз? Трябваше право там,че да те одрънкат яко за всичко и тогава да ни се оплакваш.Писна ми от такива келеши като теб!Правят си някоя едвам кретаща количка на коледна елха и обикалят пътищата все едно са царчета .В Габрово толкова - за тея пари ти какво очакваш нова кола ли да ти изкарат. А относно скандалчетата, които искаш да правиш няма да имат ефект гарантирам ти го навсякъде е едно и също,само че в Габрово е по-ефтиничко от София нали.Ама не ни сподели какво ти казаха в твоя сервиз,какъв е проблема?Не мислиш ли че като оплюеш някого така трябва да му обесниш и в кое е сбъркал.Ще чакам отговора ти с нетърпение.Айде бегай да си оправяш таратайката и да ни кажеш в крайна сметка какво и е било. КОЛЕГА *0032*
колега,здравей.според мен малко грубо се отнесе към колегата с проблема в МП-Габрово.пътува човека,решава да посети в Габрово МП,какъв е проблема :?: той си плаща и желае качествени услуги.постави се на негото положение тогава,какво би направил.на всеки се случва да му се повреди колата.с най-добри чувства. :wink:
Бъди себе си,има достатъчно други

Потребителски аватар
paci
Модератор
Модератор
Мнения: 7883
Регистриран: 18 яну 2005, 07:52
Модел на автомобила: Fiesta MK4 Zetec-S 1.4 16V 90 коня
Местоположение: Плевен
Status: Извън линия

Re: Проблем с Мото Пфое - Габрово

Мнение от paci » 12 авг 2009, 09:38

nqmam-kola написа: ...
Ако го закъсам в Габрово, последната дупка в която бих си заврял колата колкото и да е спешно е МП.
Точно заради постчето ти и отношението!
Ти май си някой гайкаджия в сервизчето там?
Шефчето ти горе се изказа малко по-загрижено щот май го е*е за заплатите ви.

Потребителски аватар
evg2
потребител
потребител
Мнения: 708
Регистриран: 06 сеп 2005, 10:33
Модел на автомобила: Mondeo-комби 2.0-136 PS-NGA.-GHiA-1993г.
Местоположение: Дряново+42° 58' 17.86", +25° 28' 15.07"
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Проблем с Мото Пфое - Габрово

Мнение от evg2 » 12 авг 2009, 13:12

Той ако е от тоя сервиз......трябва Вече да не е, и сигорно не е от него, щото баш :twisted: тъй се прави да не стъпва клиент.
Котките си имат поверие,ако негър им мине път....

nqmam-kola
потребител
потребител
Мнения: 2
Регистриран: 11 авг 2009, 16:58
Модел на автомобила: ford
Status: Извън линия

Re: Проблем с Мото Пфое - Габрово

Мнение от nqmam-kola » 12 авг 2009, 13:44

не съм от тоя сервиз даже не работя в тази свера,просто всичко в нашета държава е такова ако си плащаш много добре се работи ако ли не никой не те има за нищо.На българина все нещо не му е наред а какво прави сам за това нищо ето и колегата не се е обърнал директно към когото трябва ами към нас ние с какво можем да му помогнем с нищо да се разбере там с тях да направи рекламация или нещо такова а относно грубоста ми сега младежите не си пазят колите карат ги като луди и после някой не си е свършил работата.

Потребителски аватар
evg2
потребител
потребител
Мнения: 708
Регистриран: 06 сеп 2005, 10:33
Модел на автомобила: Mondeo-комби 2.0-136 PS-NGA.-GHiA-1993г.
Местоположение: Дряново+42° 58' 17.86", +25° 28' 15.07"
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Проблем с Мото Пфое - Габрово

Мнение от evg2 » 12 авг 2009, 14:04

А :P ей така става приказката за сестра (му), професията (и)....т.н.
Котките си имат поверие,ако негър им мине път....

Потребителски аватар
the_killer
потребител
потребител
Мнения: 265
Регистриран: 17 сеп 2007, 12:56
Модел на автомобила: Audi A4 1.8 125k.c.
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Проблем с Мото Пфое - Габрово

Мнение от the_killer » 17 авг 2009, 16:09

Първо да кажа на всички съфорумци че не влизам много във форума и се извинявам.

Второ не съм младеж , а по скоро мъж с дете и смятам че мога да карам много добре , като последните 4 години не спирам да карам усилено по около 100 км на ден в софия градско , за извънградско да не говорим

Трето незнам кой бачка в този сервиз и как се казва и не ме интересува. Платих за ремонт който не оправи проблема , смениха ми здрави части по колата .

Четвърто случая беше спешен и трябваше да тръгна с проблеми в колата иначе щях да си я оправя в софия. Проблема бе че баба ми си счупила крака и спешно приета в болница. И трябваше да я докарам в софия след операцията.

Пето - Не би трябвало да има значение в кой сервиз я вкарвам , важното е че си платих като всеки нормален човек а колата излезе по зле от сервиза отколкото влезе.

Шесто не съм толкова богат та да почна да бия път до Габрово да се разправям със сервиза и кой е сгрешил и защо. Ако бях нямаше да карам форд , а примерно BMW или Mercedes - 2007-ма година.

Седмо мога да докажа че съм споделил със хората от сервиза и на моето копие от фактурата пише че според мен дефектирал е ляв носач. Имам и копие на фактурата от сервиза в софия как седмица или две не помня трябва да погледна ми сменят лев носач и всичко си идва на мястото също и шок тест на амортесьори - който в габрово не ми направиха и ми каза цитирам : Ми май са за смяна ама незнам.

Пак повтарям не ми е толкова голяма заплатата , за да идвам да се разправям . Просто предупреждавам колегите . То е ясно че възмездие няма да има за мен. Аз също съм техник , само че на офис техника и когато немога да оправя нещо казвам Това немога да го оправя и клиента си търси друг сервиз , а не се правя на разбирач и не сменям един кош части да одера клиента и после да изляза виновен, защото той ще се оплаче както правя и аз.

Карал съм с 90 до софия , бабата се измъчи , а също и аз в усилията си да задържа колата в прав път. На никой няма да му е приятно, на мен също не ми беше. Явно трябва да стана мутра и да троша кокали за ме взимат хората на сериозно.

Нека приключим темата и модераторите да я затворят. За мен е минало но не прави чест на оригинален сервиз като Мото Пфое да неможе да отремонтира собствената си марка автомобили. Но ще разглася и по другите форуми хората да не го посещават , защото както колегата каза по-нагоре. Не трябва да стъпва повече човек там и всичко ще си дойде на мястото. Поне аз така ще направя.
nqmam-kola написа:не съм от тоя сервиз даже не работя в тази свера,просто всичко в нашета държава е такова ако си плащаш много добре се работи ако ли не никой не те има за нищо.На българина все нещо не му е наред а какво прави сам за това нищо ето и колегата не се е обърнал директно към когото трябва ами към нас ние с какво можем да му помогнем с нищо да се разбере там с тях да направи рекламация или нещо такова а относно грубоста ми сега младежите не си пазят колите карат ги като луди и после някой не си е свършил работата.
Mess with the best, die like the rest

Изображение

Любо
Администратор
Администратор
Мнения: 2511
Регистриран: 01 ное 2005, 13:48
Модел на автомобила: Мондео 2,0i; 107kW, 2006г.
Ford Ka 1,3 DuraTec 51kW 2003г.
Местоположение: София - Надежда 1
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Проблем с Мото Пфое - Габрово

Мнение от Любо » 17 авг 2009, 16:34

enigma написа:Колега, понеже по една "случайност" съм пряко ангажиран с управлението на сервиза, който си посетил, те моля да дадеш координати, на лично съобщение, да се чуем, и да проверим как са нещата при нас. ...

the_killer, дай му координати да ти се обади. Нека си провери в сервиза какво е станало. И пак да се обади да ти съобщи дали приема, че си прав или не. В първия вариант би трябвало да ти възстанови сумата заплатена от теб в твоя сервиз.
При втория вариант нещата ще си останат така както са в момента - още един човек, който никога няма да стъпи в Мото-Пфое.
За теб остава горчивия опит и евентуално надеждата, че нещата ще се оправят.

А господата от въпросния сервиз в Габрово при добро желание могат и без да им се обаждаш да си направят проверката, но както казах желание трябва. Достатъчно точно си описал какво са сменили и сумата освен това имат жокер - датата на първия ти пост. И да според мен можеш да отидеш в МП Люлин и да им дигнеш скандал. Опита показва, че след скандал се държат много по-добре с клиентите си, и което е по-важно - вършат работата по-бързо и по-качествено.

Успех!

Потребителски аватар
the_killer
потребител
потребител
Мнения: 265
Регистриран: 17 сеп 2007, 12:56
Модел на автомобила: Audi A4 1.8 125k.c.
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Проблем с Мото Пфое - Габрово

Мнение от the_killer » 17 авг 2009, 17:29

Само ще допълня , че съм много очарован и изненадан , тъй като току що получих обаждане от шефа на сервиза на Мото Пфое в Габрово и човека съвсем интелигентно се опита да излезе от ситуация и все пак обра пешкира на този който не си е свършил работата , което му прави чест. Много му благодаря такива хора в България почти няма. Човека съвсем учтиво ми предложи безплатна диагностика или преглед или нещо като процент отстъпка. Не съм вярвал , че човек на ръководен пост би направил такава учтива реакция.

Както написах по горе проблема е отдавна забравен , тъй като колата ми бе отремонтирана една или две седмици след като се прибрах от Габрово в Софийски сервиз Ади 95 в овча купел за по малко от половин ден с точна диагностика на проблема и диагностика като цяло на колата и шок тест на амортесьори. По късно може да видите в темата прикачени всички документи от описания проблем и нека всеки прецени сам.
Mess with the best, die like the rest

Изображение

Отговори

Върни се в “НЕ ходете там”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 4 госта