Проблем с Мото Пфое - Габрово

Кой къде си е изпатил
Потребителски аватар
the_killer
потребител
потребител
Мнения: 265
Регистриран: 17 сеп 2007, 12:56
Модел на автомобила: Audi A4 1.8 125k.c.
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Проблем с Мото Пфое - Габрово

Мнение от the_killer » 17 авг 2009, 17:29

Само ще допълня , че съм много очарован и изненадан , тъй като току що получих обаждане от шефа на сервиза на Мото Пфое в Габрово и човека съвсем интелигентно се опита да излезе от ситуация и все пак обра пешкира на този който не си е свършил работата , което му прави чест. Много му благодаря такива хора в България почти няма. Човека съвсем учтиво ми предложи безплатна диагностика или преглед или нещо като процент отстъпка. Не съм вярвал , че човек на ръководен пост би направил такава учтива реакция.

Както написах по горе проблема е отдавна забравен , тъй като колата ми бе отремонтирана една или две седмици след като се прибрах от Габрово в Софийски сервиз Ади 95 в овча купел за по малко от половин ден с точна диагностика на проблема и диагностика като цяло на колата и шок тест на амортесьори. По късно може да видите в темата прикачени всички документи от описания проблем и нека всеки прецени сам.
Mess with the best, die like the rest

Изображение

Потребителски аватар
samsung_bg
потребител
потребител
Мнения: 1992
Регистриран: 24 сеп 2006, 13:51
Модел на автомобила: Fiesta MK4 FUN 1.4 16V 90PS Zetec-S FHA '96г
Местоположение: Габрово
Status: Извън линия

Re: Проблем с Мото Пфое - Габрово

Мнение от samsung_bg » 17 авг 2009, 17:52

the_killer написа:Само ще допълня , че съм много очарован и изненадан , тъй като току що получих обаждане от шефа на сервиза на Мото Пфое в Габрово и човека съвсем интелигентно се опита да излезе от ситуация и все пак обра пешкира на този който не си е свършил работата , което му прави чест. Много му благодаря такива хора в България почти няма. Човека съвсем учтиво ми предложи безплатна диагностика или преглед или нещо като процент отстъпка. Не съм вярвал , че човек на ръководен пост би направил такава учтива реакция.
...
the_killer, има такива хора В България и управителя на Мото Пфое - Габрово е точно такъв. Когато и аз се оплаках, че не са ми свършили работа в сервиза, и на мен ми се обади и съвсем учтиво ми предложи да отида пак да се види кое как е.
Не е моя работа да давам съвети кой как да си върши работата, но не трябва да се чака клиента да се оплаче, та тогава шефа да погне служителите да си вършат работата както трябва.
Изображение

enigma
потребител
потребител
Мнения: 6
Регистриран: 11 авг 2009, 16:06
Модел на автомобила: Ford Focus
Status: Извън линия

Re: Проблем с Мото Пфое - Габрово

Мнение от enigma » 17 авг 2009, 17:54

Колеги, имахме разговор по случая с the_killer, в която всеки си изложи становището по случая. В конкретния ситуация няма как да му решим проблема, тъй като е доста отдалечен от Габрово, а нямаме "мобилни екипи" които да сменят части по домовете, за съжаление :) . Ние потвърждаваме мнението си, че сме сменили само и единствено необходимите части, това, че е имал проблеми с волана най-вероятно се дължи на не - дотолкова добро регулиране на сходимостта на преден мост и/или проблеми с гуми/джанти, за което може и да има проблем при нас. При 8-10 регулирания на преден мост дневно е възможно да има понякога случай, когато нещата не стават от първия път.
Геометрията на предницата на автомобила не може да се измени съществено при смяната на преден носач при Форд Ескорт, но задължително правим проверка, което е наложено като практика и изискване и от производителя.

Когато и ако реши the_killer ще се ползва от една наша услуга, която ще получи или безплатно или срещу минимално заплащане. Може и регулиране на преден мост :P , стига да иска...

Последна молба, за да завършим темата - всички ние, когато сме клиенти и сме недоволни, да се оплакваме първо към този, който не ни е свършил добре работа, пък като няма реакция и решение, може и имаме правото да го разтръбим където и както поискаме, поне така постъпвам аз.

С пожелание за много и безаварийни километри на всички от форума...

Потребителски аватар
the_killer
потребител
потребител
Мнения: 265
Регистриран: 17 сеп 2007, 12:56
Модел на автомобила: Audi A4 1.8 125k.c.
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Проблем с Мото Пфое - Габрово

Мнение от the_killer » 17 авг 2009, 18:02

Ето документите от ремонта в Сервиз Ади 95

Изображение


Изображение

Мото Пфое Габрово

Изображение


останалите като се прибера че бързам
Mess with the best, die like the rest

Изображение

Потребителски аватар
the_killer
потребител
потребител
Мнения: 265
Регистриран: 17 сеп 2007, 12:56
Модел на автомобила: Audi A4 1.8 125k.c.
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Проблем с Мото Пфое - Габрово

Мнение от the_killer » 17 авг 2009, 21:43

Ето обещаните снимки

Документите след като ми оправиха колата в Ади 95

Изображение

Изображение

и статистиката от шок теста

Изображение

Изображение

Измисления ремонт на Мото Пфое с моето мнение надраскано върху фактурата от тях

Изображение

Изображение

Изображение
Mess with the best, die like the rest

Изображение

Потребителски аватар
cenzor
потребител
потребител
Мнения: 3143
Регистриран: 30 авг 2006, 20:28
Модел на автомобила: Fiesta MK6 2004 1.3i/70hp
Местоположение: СОФИЯ
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Проблем с Мото Пфое - Габрово

Мнение от cenzor » 17 авг 2009, 22:00

enigma написа:Колеги, имахме разговор по случая с the_killer, в която всеки си изложи становището по случая. В конкретния ситуация няма как да му решим проблема, тъй като е доста отдалечен от Габрово, а нямаме "мобилни екипи" които да сменят части по домовете, за съжаление :) .
Когато и ако реши the_killer ще се ползва от една наша услуга, която ще получи или безплатно или срещу минимално заплащане. Може и регулиране на преден мост :P , стига да иска...
С пожелание за много и безаварийни километри на всички от форума...
:shock: Аз ли нещо не схващам.. Нали всички се водите "Мото Пфое"?
Защо в този случай клиента да се налага да бие път до Габрово или да му пращате мобилни екипи.
Трябва да може да получи "една наша услуга, която ще получи или безплатно или срещу минимално заплащане" във всеки един сервиз на фирмата, независимо дали е в София или Тутракан?

the_killer - пробва ли в София да предявиш рекламация?
Изображение
Не отговарям на неграмотни постове.

enigma
потребител
потребител
Мнения: 6
Регистриран: 11 авг 2009, 16:06
Модел на автомобила: Ford Focus
Status: Извън линия

Re: Проблем с Мото Пфое - Габрово

Мнение от enigma » 17 авг 2009, 23:25

Cenzor, да те улесня. Провери моля те колко ще струва същия този ремонт в София в Мото - Пфое, с оригинални резервни части. Без да преувеличавам, цената ще е около 600 лв. с ДДС, при наша цена 203 лв. с ДДС. Предполагам ти е ясно, че в случая са използвани качествени неоригинални резервни части, с цел да не гоним нашите клиенти с цена на носач десен от 221 лв. или свързваща щанга по 100+ лв. бройката, колкото е цената на оригиналните такива. Тъкмо затова и the_killer се е съгласил за ремонт при нас, тъй като сме му предложили алтернатива, която не отстъпва като качество, а е поносима като цена.
В момента проблема на the_killer е решен, така че няма какво да му правим на колата. Аз твърдя, че са сменени само необходимите части по автомобила му, и мислех че има някакъв проблем с регулирането на сходимостта на автомобила, от което и ефекта с "играенето" на волана му. Само че в приложените от него файлове сам може да видиш, че автомобила е излязъл от нас в нормите на производителя т.е. т. нар. Toe - in/out (събиране на колелата) е било -0.02'/+0.03' и е станало на +0.11'/+0.11' (в норма), а един месец след нашата намеса пак е станало -0.09'/-0.09' и от Ади - 95 са го направили на +0.09'/+0.09' (пак в норма).
Е това вече аз НЕ мога да обясня, освен с грешка на компютърния стенд (почти изключена) или външна намеса (дупки по пътя и прочие).

За the_killer - нашия ремонт не е "измислен", както ти пишеш, многократно. Сам потвърди, че сме открили защо ти чука отзад в дясно и сме решили проблема. Това обаче досега никъде не го спомена. В приложените файлове от теб файлове сам можеш да видиш, че съгласно компютърния стенд регулировките са в нормата и от нас и Ади - 95. Аз няма какво повече да добавя в случая... мисля че отделихме достатъчно време всички на един прост проблем с лесно решение.

Потребителски аватар
the_killer
потребител
потребител
Мнения: 265
Регистриран: 17 сеп 2007, 12:56
Модел на автомобила: Audi A4 1.8 125k.c.
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Проблем с Мото Пфое - Габрово

Мнение от the_killer » 18 авг 2009, 09:46

Аз също немога да си обясня как може да се получи грешка в стенда. За мен е напълно невъзможно . Или човека който работи със стенда неможе да работи с него или тези данни не са от реглажа на моята кола.

Със сигурност колата излезе с проблем от там. Както обясних бях притиснат от време и обстоятелства и затова не успях да се върна и да направя рекламация. Със сигурност щеше да има такава. Нарочно и умишлено не споменарам положителния ремонт при който се скри чукането отзад , след смяната на тампона и стабилизиращата щанга , защото в момента тя скърца. както и да е тва не е болка за умиране.

Колата е оправена , темата смятам да приключи. Важното е , че бях чут все пак и изслушан въпреки , че това не поправя грешката. Гледам че не съм единствения недоволен , дано да съм последния
Mess with the best, die like the rest

Изображение

Потребителски аватар
paci
Модератор
Модератор
Мнения: 7883
Регистриран: 18 яну 2005, 07:52
Модел на автомобила: Fiesta MK4 Zetec-S 1.4 16V 90 коня
Местоположение: Плевен
Status: Извън линия

Re: Проблем с Мото Пфое - Габрово

Мнение от paci » 18 авг 2009, 16:29

Човека се съмнява в ляв носач и Ви го казва, а Вие сменявате десен.
Така или иначе и стария е бил вървял по нашите пътища, поумачкал се е, бил е в някакви норми и се е разбирал до някъде с левия. Вие слагате нов десен който е още по-стегнат!
Какво очаквате да стане с неправилна диагностика!?
15000 стенда да мине щом е гледана неграмотно и има износени части няма да върви в пътя.
При ремонта на моята е имало зададено да мине стенд обаче не е минала!
Там ми е бил проблема!
Идея си нямам какви "специалисти" бачкат в МП обаче там не стъпвам вече освен да ми проверят отново климатика.
Само за пълненето му нямам оплаквания.
Сега изглежда пак е загубил фреон и до някъде и аз съм си виновен и не се оплаквам от това което са свършили по него миналата година.
Обаче за "творчеството" по ходовата ми част ....
Гръмна неоригиналния амортисьор заради оригиналата опора за която не си поеха гаранция защото амортесьора не бил оригинален.
Ако бачкаха кадърни и грамотни хора в МП щяха да ми видят проблема.

eliceco
потребител
потребител
Мнения: 54
Регистриран: 13 юли 2009, 10:30
Модел на автомобила: orion1.3mi CL 92г
Status: Извън линия

Re: Проблем с Мото Пфое - Габрово

Мнение от eliceco » 28 авг 2009, 08:31

нека "похваля" колегите от МП Габрово преди 2 г.ме приеха за ремонт на таблото с предп."майстора" там ми каза че се наложило да повтори около 20 спойки и че вече всичко е наред (докото си пиеше биричката каза че е телев.техник и се казва Ивайло но не съм сигурен). след 2 дена проблемите се повториха помпата отново не вкл.но ми бяха взели 40лв .на всичкото отгоре колата без да е на контакт се вкл.чистачки и вентилатор на парното.не се върнах там и оттогава не съм ходил защото ми стана ясно че нищо не са правили а и най-вероятно не могат.лично аз си разглобих таблото и видях че няма повторени споики.проблема го реших с табло втора употреба(явно фабричен дефект на модела)за да се повторят спойките са нужни много по-вече от 4 часа.за сега второто табло работи норм.иначе от стенда за предница съм доволен явно съм случил титуляра на работа.извода ми до тук е че обслужването в България е на ниво малко или много(по преценка)под средното на принципа прееб_ другачето и му вземи парите.плюсовете са че разбираме по-вече от коли от колегите на запад със сигурност.

Потребителски аватар
the_killer
потребител
потребител
Мнения: 265
Регистриран: 17 сеп 2007, 12:56
Модел на автомобила: Audi A4 1.8 125k.c.
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Проблем с Мото Пфое - Габрово

Мнение от the_killer » 30 авг 2009, 09:17

Интересно ми е още колко много недоволни хора има от тоя сервиз, или по-точно казано подобие на сервиз. Кракът ми повече няма да стъпи в сервиз на МП.
Mess with the best, die like the rest

Изображение

mdc
потребител
потребител
Мнения: 3
Регистриран: 12 яну 2010, 15:18
Модел на автомобила: ford fokus,bmw320
Status: Извън линия

Re: Проблем с Мото Пфое - Габрово

Мнение от mdc » 12 яну 2010, 15:31

здравей колега по неволя, и аз посетих сервиза на габрово авто. много са "кадърни" момчетата, не зная защо МОТО ПФОЕ си избират такива представители

Потребителски аватар
the_killer
потребител
потребител
Мнения: 265
Регистриран: 17 сеп 2007, 12:56
Модел на автомобила: Audi A4 1.8 125k.c.
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Проблем с Мото Пфое - Габрово

Мнение от the_killer » 28 авг 2010, 08:57

mdc написа:здравей колега по неволя, и аз посетих сервиза на габрово авто. много са "кадърни" момчетата, не зная защо МОТО ПФОЕ си избират такива представители
Хаха колега съчувствам ти . Добре дошъл в клуба на прецаканите :)
Mess with the best, die like the rest

Изображение

Отговори

Върни се в “НЕ ходете там”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 7 госта