МОТО ПФОЕ,Люлин ПРОЧЕТЕТЕ

Кой къде си е изпатил
Потребителски аватар
montisimad
потребител
потребител
Мнения: 53
Регистриран: 15 май 2010, 18:37
Модел на автомобила: FORD MONDEO 2006
Status: Извън линия

Re: МОТО ПФОЕ,Люлин ПРОЧЕТЕТЕ

Мнение от montisimad » 28 май 2010, 10:47

Нещо не ми се връзват нещата,толкова дни я карахме без проблеми,същият ден я карахме до сервиза също без проблеми и виждаш ли хоп изведнъж станала в авариен режим,след излизането от сервиза на МОТОПФОЕ-ЛЮЛИН ,тези неща ги разправяй на някой друг,може и да ти повярва! :?

Потребителски аватар
XN3K
потребител
потребител
Мнения: 221
Регистриран: 22 юли 2007, 15:55
Модел на автомобила: Fiesta Trend 1.25 (82 HP), 2017
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: МОТО ПФОЕ,Люлин ПРОЧЕТЕТЕ

Мнение от XN3K » 29 юни 2010, 01:56

FORD___MONDEO написа:А за липсата на резервни части - винаги се случва да нямаш някоя определена част на склад(може да са я купили 1 час преди теб).

Точно така е.
Колеги, понякога като ви чета ми се струва, че разсъждавате доста наивно ... без да се обиждате. Помислете малко. Мото-Пфое внася колко марки - 4, нали така. Всяка от тези марки е представена от поне 5 модела. Какво стана, Мото-Пфое предлагат минимум 20 броя различни автомобили. Всеки един от тези модели се състои от около 15 000 детайла (май бяха толкова, но не съм съвсем сигурен). 20 х 15 000 = 300 000 артикула!!!!! Представяте ли си за каква инвестиция говорим, ако трябва да имат на склад дори и само по една бройка от всичко! А представяте ли си какъв е процента на разваляемост на по-голямата част от тези детайли и каква е вероятността да си останат в склада за вечни времена?! Недейте да гледате нещата само от собствената си камбанария. Взаимоотношенията между нас ползвателите на колите и официалният сервиз на Форд си е чиста проба БИЗНЕС, а в бизнеса има компромиси, има толерантност, има и разбиране, но няма място за припряност и необуздани емоции ;)
FORD___MONDEO написа:А в мото пфое повечето счупени работи по колата не се ремонтират, а се заменят с нови( някои път дори заради едно счупено нещо се сменя цял възел) - и това си е много по-добре. Друг е въпроса, че някои работи са си скъпички за нас българите, но това е отделен въпрос. В Германия също много рядко се правят частични ремонти на нещо - най-често се заменя целия възел с нов. И това не е само в мото пфое а във всички официални вносители на коли.

И това е точно така.
Разберете, че Мото-Пфое работи по правила спуснати от Форд. Непрекъснато им се правят проверки. Тези директиви важат за сервизите на Форд по цял свят. Едва ли някой от тук пишещите очаква да отиде в сервиз на Форд в Германия (примерно) и някой механик да му завърже дамски чорапогащник вместо пистов ремък, само защото било скъпо и не ни било по джоба. Колата не е само удоволствие. Колата си е една непрекъсната инвестиция. Който не може да си го позволи, просто не си купува ;)

И въпреки всичко, Мото-Пфое винаги правят компромиси. Ще ви дам пример.

Колата ми беше месец и половина в сервиз за цялостно боядисване (не в Мото-Пфое, защото нямам право там - колата ми е над 3 години). През нощта си стоеше разглобена на паркинга на сервиза (който е неохраняем) и понеже задната ми броня беше свалена, отзад ми висяха кабелчетата с цоклите и крушките на светлината за заден ход и халогена. В една прекрасна нощ, на някой му е трябвала фасунга и си я е откраднал. Преди няколко дена си взех колата и бързо в Мото-Пфое за цокъл ... да, ама не. Оказа се, че след цокъла има една част, която не се предлага отделно, а заедно с цялата електрическа инсталация, която е няколко хиляди лева. Момчета веднага ми влязоха в положение и след като си купих цокъла, взеха изолирбанд, сложиха ми шлаух на двете кабелчета (за да не дават накъсо) и ми ги омотаха с изолирбанда за цокъла, за да не влиза вътре вода. Воала ... имам си светлина за заден ход, без да купувам цяла инсталация. На всичкото отгоре не ми взеха и един лев. Цялата манипулация стана в приемната, където не е пусната сервизна поръчка и не се плаща. Ето това нещо едва ли ще го направят в друг сервиз на Форд в нормална "бяла" държава ;)

Това разбира се е нещо съвсем елементарно и безобидно. Не очаквайте такъв "направи си сам" за нещо по сериозно по двигателя или ходовата част. Просто не могат, а и НЕ БИВА да си го позволяват. Диагностицират проблема и известяват собственика. Той си поема отговорността дали да напусне сервиза без да е ремонтирал повредата. Приемат ли обаче колата за ремонт, след това те носят отговорност за безопасността на пътуващите в автомобила. Мислете по-глобално над нещата. Фирменият сервиз, на който и да е производител не е ГАРАЖА НА "БАЙ ГЕНЧО" ООД и НЕ могат да изпълняват приумиците на собственика на колата. Има си директиви спуснати от производителите на автомобили - кое как се прави, кое се сменя и кое се ремонтира. Съгласете се, че това не е сервиз за телевизори, а за нещо много по-опасно и нещо, от което зависят човешки животи ;)

Сори за дългият пост, май много се отплеснах
Изображение

Потребителски аватар
зуница
потребител
потребител
Мнения: 200
Регистриран: 29 юни 2007, 23:04
Модел на автомобила: ФОКУС 2.0 ГАЗ-БЕНЗИН
2008г.
Местоположение: Перник
Status: Извън линия

Re: МОТО ПФОЕ,Люлин ПРОЧЕТЕТЕ

Мнение от зуница » 23 юли 2010, 20:41

Колега XN3K не искам да навлизам в полемика ,но МОТО ПФОЕ Люлин е нарицателно име за некачествена и некоректна работа.С мед и масло да ги намажете отдолу пак ще замирише.Когато си купих колата като последен наивник я откарах да я прегледат и да ми кажат какво съм купил.Надявах се след прегледа да имам списък с това какво трябва да се оправя.Според написаното колата ми беше идеална.Поне някой да беше погледнал двигателя да види ,че от всякъде тече масло.Колко гарнитури смених само после.Домързяло ги е да се наведат .Но парите взеха. Ако продължа да изреждам роман ще напиша.
Не съм си описвал досега патилата само ,защото четейки оплакванията на колегите от форума реших ,че в Люлин толкова си могат.Лично аз няма да стъпя там, а и никого не съветвам да го прави.
Всъщност раздела не беше ли "Не ходете там"?!
Не казвай "Хоп!" преди да си скочил!

FORD___MONDEO
потребител
потребител
Мнения: 84
Регистриран: 01 фев 2009, 17:20
Модел на автомобила: ford mondeo 2.0tdci
Status: Извън линия

Re: МОТО ПФОЕ,Люлин ПРОЧЕТЕТЕ

Мнение от FORD___MONDEO » 27 юли 2010, 22:17

Напълно съм съгласен с XN3K. А неразбирам защо да се караме за сервиза в люлин или който и да било сервиз. Има много просто решение - който иска да ходи там, а който не иска да не ходи и всеки сам да си избира въобще в кой сервиз да ходи. Аз лично от всички сервизи, в които съм бил там съм най- доволен ама това си е лично мое мнение и немога да накарам никой да мисли по същия начин, а и нетрябва.

Потребителски аватар
XN3K
потребител
потребител
Мнения: 221
Регистриран: 22 юли 2007, 15:55
Модел на автомобила: Fiesta Trend 1.25 (82 HP), 2017
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: МОТО ПФОЕ,Люлин ПРОЧЕТЕТЕ

Мнение от XN3K » 27 юли 2010, 22:59

Да, така е. Явно съм останал неразбран.

Не карам никого да ходи в Мото-Пфое, нито пък ги защитавам. Ваше право е да ходите, където ви харесва. Това, че аз съм доволен от тях, не значи, че трябва всички да ги харесват. Просто гледам да бъда обективен и безпристрастен, защото там работят хора, а частите в магазина ги купуват, а не им ги дават на консигнация. На мен също не ми е приятно да чакам по 10 дена за някоя част, но просто им влизам в положение. Все пак всички сме хора и е нормално да комуникираме човешки. Например, в момента чакам доставка на картер за една от служебните коли. Ударен е много зле и е смачкан. Пробката едвам се държи и всеки момент маслото може да изтече, но ако се ядосвам какво ще постигна? Абсолютно нищо, нали! Мога да кажа, че повече няма да стъпя там, но ако веднъж съм си взел развалено месо от магазина до нас, значи ли, че повече не трябва да стъпя в този магазин? :lol:

Просто призовах за толерантност, това е. ;)
Изображение

Потребителски аватар
зуница
потребител
потребител
Мнения: 200
Регистриран: 29 юни 2007, 23:04
Модел на автомобила: ФОКУС 2.0 ГАЗ-БЕНЗИН
2008г.
Местоположение: Перник
Status: Извън линия

Re: МОТО ПФОЕ,Люлин ПРОЧЕТЕТЕ

Мнение от зуница » 03 авг 2010, 15:21

Здравейте!
Спора доколкото го има е в това ,че раздела е "Не ходете там" и четейки го очаквам да знам защо да не ходя . Обратното е за другия "Сервизи и услуги". Моля оставете ни поне това място (" Не ходете там ") на което да си изливаме огорчението и обидата от" доброто "обслужване! Не искам много, нали?
С най-добри чувства!
Не казвай "Хоп!" преди да си скочил!

Потребителски аватар
cenzor
потребител
потребител
Мнения: 3143
Регистриран: 30 авг 2006, 20:28
Модел на автомобила: Fiesta MK6 2004 1.3i/70hp
Местоположение: СОФИЯ
Контакти:
Status: Извън линия

Re: МОТО ПФОЕ,Люлин ПРОЧЕТЕТЕ

Мнение от cenzor » 03 авг 2010, 15:35

XN3K написа:Не карам никого да ходи в Мото-Пфое, нито пък ги защитавам. Ваше право е да ходите, където ви харесва. Това, че аз съм доволен от тях, не значи, че трябва всички да ги харесват. Просто гледам да бъда обективен и безпристрастен, защото там работят хора, а частите в магазина ги купуват, а не им ги дават на консигнация.
XN3K написа:Ами аз направо съм златен клиент в Мото-Пфое :lol: От 10 години работя с тях за служебните коли и се познаваме вече много добре. Много от нещата по моята кола вече ми ги правят безплатно в приемната. Да са ми живи и здрави. Колко пари са ми спестили! :shock: *
XN3K написа: Всеки месец ходя до Мото-Пфое за диагностика (безплатно, защото имам приятелче там).
*00147* Как да повярва човек в твоята обективност и безпристрастност... ?
Изображение
Не отговарям на неграмотни постове.

Потребителски аватар
XN3K
потребител
потребител
Мнения: 221
Регистриран: 22 юли 2007, 15:55
Модел на автомобила: Fiesta Trend 1.25 (82 HP), 2017
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: МОТО ПФОЕ,Люлин ПРОЧЕТЕТЕ

Мнение от XN3K » 03 авг 2010, 19:57

зуница написа:Здравейте!
Спора доколкото го има е в това ,че раздела е "Не ходете там" и четейки го очаквам да знам защо да не ходя . Обратното е за другия "Сервизи и услуги". Моля оставете ни поне това място (" Не ходете там ") на което да си изливаме огорчението и обидата от" доброто "обслужване! Не искам много, нали?
С най-добри чувства!
Ами добре, колеги - НЕ ХОДЕТЕ В МОТО-ПФОЕ!
Нито съм собственик на фирмата, нито съм на заплата там. Опитах се да обясня някои неща, за които смятам, че не сте прави, но добре, щом по този начин си изкарвате агресията - аз няма да се меся повече. Нямам намерение да ставам буфер.

С кой акъл изобщо реших, че някой би се вслушал в мнението и опита ми. Старите хора са го казали: "Едно си баба знае, едно си баба бае".
cenzor написа: *00147* Как да повярва човек в твоята обективност и безпристрастност... ?
Да виждаш някъде из форума мой пост, в който хвърлям кал по някого - сервиз, застраховател или друга фирма предлагаща услуги? Просто съм позитивно настроен човек. Работя с много сервизи и фирми и съм склонен да кажа добри думи за всички тях, защото и аз работя във фирма, защото и аз работя с клиенти и знам какво е да си от двете страни на барикадата. Всеки си мисли, че е прав, когато нещата не се случват така, както ги е очаквал.
Да, работя с Мото-Пфое от 10 години, но навремето като започвах бях никой, нали? Просто поредният клиент! Щях ли да изградя с тях такива взаимоотношения със скандали, мрънкане и вечно недоволство? Повярвай ми, колега, с лошо отношение нещата просто се случват лошо!
Миналата седмица например, останах без нет в най-важният за мен момент. Определено ми стана неприятно и можех да се обадя на съпорта и да се попсуваме, а след това можех да ги разнеса навсякъде по форуми и сайтове и да ги понаплюя, нали? И защо? Просто се обадих на поддръжката и проведох един любезен разговор с момичето на телефона. Тя провери и се оказа, че имат повреда в някакво устройство, което се намира в помещение, до което нямат достъп по това време на денонощието (беше 21ч.) Веднага се поставих на тяхно място. Какво наистина можеха да направят? АБСОЛЮТНО нищо. На следващата сутрин в 8 ч. повредата беше отстранена. Да, потребителските ми права бяха нарушени, защото си плащам, но в крайна сметка тази услуга ми се предоставя от хора, а не от Божества. Да, седях една нощ без интернет, но това трябва ли да ме откаже от провайдъра ми?

Наистина вече ми е неприятно да се обяснявам като дете (особенно на моите години) Ако искате вярвайте в обективността ми, ако не искате - недейте. Това си е ваше право.

И, за да съм в синхрон с темата пак ще повторя:

НЕ ХОДЕТЕ В МОТО-ПФОЕ, с което приключвам с писането в този раздел.
Изображение

Отговори

Върни се в “НЕ ходете там”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 20 госта