Сервиз BOSCH Симеоновско шосе

Кой къде си е изпатил
Отговори
zhekozhekov
потребител
потребител
Мнения: 15
Регистриран: 30 мар 2008, 12:43
Модел на автомобила: Fiesta, 1.6XR2i
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Сервиз BOSCH Симеоновско шосе

Мнение от zhekozhekov » 14 апр 2010, 19:46

Реших и аз да споделя малко "преживявания" с поредния сервиз, в който влизаш, вземат ти парите и си излизаш.
Колата е Фиеста 1.6 XR2i, бензин.
Първо да кажа за проблема.
От известно време, след като запаля и след 1-2мин. двигателя започва да мени обороти между 1500 и 1000.
Странното е, че се получава не само при спряло положение, но и в движение. С резултат на което двигателя мени мощност, "прехълцва", но не гасне.
След като загрее обаче, проблема изчезва и оборотите направо заспиват - като по книжка.
Сменени са свещи, въздушен филтър и масло преди 2000км, горивен филтър преди 4000км.
И за сервиза.
След като изчетох някой друг форум, реших, че там са едни от най-добрите специалисти за диагностика.
Запазих си аз час, както изрично пише в сайта им. Отивам днес, първи там. Хората любезни, какъв е проблема, едно-друго и аз им казах.
Закачиха компа на колата към компютра им и взеха да гледат. Гледаха, гледаха....
Човека махна въздухоотвода, мисля че почисти дроселовата клапа, извади някоя друга букса на разни датчици, пак запали и проблема си стоеше.
Събраха се 3-ма, гледаха кодовете в голямата книга, но май нищо не установиха.
След 30мин, друг майстор взе колата и отиде да я тества извън сервиза, а аз си чаках там.
След 5мин се върна човека, обсъди с първия майстор всичко това, което им бях казал в началото и ми връчиха ключовете, като ми отвориха и вратата към касата.
Предположих, че е време да си плащам, и си платих. "Скромните" 60лв. Хората си ми издадоха касова бележка, както си му е реда. Само че не разбрах решението на проблема с колата.
Платих си и се връщам при майстора и му викам: "Добре де, какво се оказа?", а той: "Ми трябва да я закачим за големия компютър, ма нямаме софтуер сега, някъде при термостата ми се губи. Даже и да се смени, ефект няма да има. Трябва цял нов панел."
И си заминах. Може би, ако бях с малко по лъскава кола, щяха да ми обърнат повечко внимание.
Колеги, ако някой се сеща за наистина добър сервиз за диагностика в София, нека каже.

Отговори

Върни се в “НЕ ходете там”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 9 госта