Не си купувайте книгата за Мондео

Кой къде си е изпатил
Отговори
Mondeo18TDI96
потребител
потребител
Мнения: 554
Регистриран: 06 дек 2004, 11:51
Модел на автомобила: Mondeo 1.8TD (1996 ... в пенсия) & C4 1.6HDi(2009) & Avensis 2.0 D-4D (2010)
Status: Извън линия

Не си купувайте книгата за Мондео

Мнение от Mondeo18TDI96 » 26 апр 2006, 15:59

Аз си я бях поръчал преди няколко седмици (от интернет книжарница ~ 22лв.) щото си мислех че е нещо различно ... За съжаление това е същото което и в файла "Ford Mondeo.PDF" (руски) - в download секцията на сайта (оказа се че я имам и на полски PDF):

http://www.clubford.org/portal/componen ... lect/id,2/

превода си е едно към едно - дори и грешките са същите (разменени диаграми, ...), само картинките са малко по-качественни (ама много малко :D ) - хартията е тип "вестникарска" (само корицата е лъскава!)
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.

Потребителски аватар
Brock
потребител
потребител
Мнения: 2226
Регистриран: 15 фев 2005, 11:49
Модел на автомобила: Mondeo 1.6 16V - 94г. - комби АГУ
Местоположение: София, Гео Милев
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от Brock » 26 апр 2006, 16:31

Да така е - нали тези PDF файлове са свалени именно от такива книги. Аз си мислех, че това се знае :roll:

:twisted:

Mondeo18TDI96
потребител
потребител
Мнения: 554
Регистриран: 06 дек 2004, 11:51
Модел на автомобила: Mondeo 1.8TD (1996 ... в пенсия) & C4 1.6HDi(2009) & Avensis 2.0 D-4D (2010)
Status: Извън линия

Мнение от Mondeo18TDI96 » 26 апр 2006, 19:22

Brock написа:Да така е - нали тези PDF файлове са свалени именно от такива книги. Аз си мислех, че това се знае :roll:

:twisted:
Така е, ама аз се надявах че качеството на печат ще е много по-добро (специално картинките) и че има допълнения и оправени грешки ... А в ел. схемите надписи/съкращения са си на немски и тук там ужасно преведени ..
Примерно - става въпрос за скоростомер: в книгата пише за жило, а моята е с електронен - да не говорим че тя (книгата) е и за МК2 а там със сигурност е електронен ...

Ако бях я държал в ръка - нямаше да си я купя. (доставяха ми я 2 седмици, даже бях забравил че съм я поръчал :D )

Бях дал адрес за доставка - офиса си - и когато отивах да си я взема (счет. ми се обади че е дошъл пакет) ми се повреди генератора (имах тема по въпроса) :D
Отварям книгата и за оборотомера+генератора: НИЩО (пише само как се сменят четки)!

Как да съм доволен :D

Полска версия на книгата - с доста добро качество 24MB (може да се свали с еMule !):
[url]ed2k://|file|eBooks.PL.Ford.Mondeo.-.Sam.Naprawiam.Samochod.(osiol.NET).pdf|25823508|1E6227EEA29A17DE9CEF6A3B9AFBADA3|/[/url]

zakss
потребител
потребител
Мнения: 1
Регистриран: 08 авг 2007, 10:19
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD
Местоположение: Пазарджик
Контакти:
Status: Извън линия

въпросната книга

Мнение от zakss » 03 сеп 2007, 16:48

имам я на руски език ако я иска някой да напише. при това моята е 70 МБ и си мисля че от нея могат да се прочетат някои интересни неща. макар че аз лично не бих се опитвал четейки от нея да ремонтирам. струва ми се някак като че ли "те на мен ще ми кажат..."

Потребителски аватар
grgeorgiev
потребител
потребител
Мнения: 33
Регистриран: 31 яну 2005, 13:31
Модел на автомобила: Land Rover Discovery 1, 3,5 V8i
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от grgeorgiev » 05 сеп 2007, 16:04

Аз не се оплаквам, защтото ми е подарак тази книжка, ама наистина не си заслужава.

Ако има интерес може да преведем тази на Хайнес дето е на английски. Аз мога да преведе нещо от нея, но не цяла, че ми идва много. Така че , ако има желаещи, може нещо да се организира.

DAN
потребител
потребител
Мнения: 1
Регистриран: 28 сеп 2007, 17:13
Модел на автомобила: Форд мондео
Status: Извън линия

Мнение от DAN » 22 ное 2007, 17:28

Здравей Zakss !
Ще ти бъда много благодарен ако ми изпратиш на имейл книгата за Форд Мондео. Моделът който карам е 1,8л., 115к.с., бензин.
Адресът ми е: iord@abv.bg

Отговори

Върни се в “НЕ ходете там”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 8 госта