Против некачествени части

Кой къде си е изпатил
Отговори
maheras
потребител
потребител
Мнения: 10
Регистриран: 21 фев 2009, 17:22
Модел на автомобила: ford
Status: Извън линия

Против некачествени части

Мнение от maheras » 26 сеп 2010, 11:40

Как можем да спрем продажбата на некачествени части? И как да спрем некачествените ремонти, извършвани в сервизи ? С монтажа на такива части рискуваме дори и живота си,а си плащаме за тях.Каква отговорност носят търговците? Убеден съм, че те са наясно какво продават. Каква отговорност носят сервизите които ги монтират и където минаваме технически прегледи? Омръзна ми да ме лъжат. Как мислите, по каква причина катастрофира автобуса в Ямбол преди година? Минал е сервиз на спирачките и технически преглед...След смяна на спирачки/накладки и дискове/колата ми спираше много трудно/с голямо тресене/,при рекламацията/която не бе уважена/ми отговориха че не съм разработил спирачките.Смених си колата, но след смяна на ангренажен ремък, той се скъса.Мога да продължа,но ще спра до тук.Колата ми вървеше докато влезе в сервиз. Неизкам да се примирявам с това.Убеден сам, че повече от половината катастрофи се дължът на негодни части и на ниско квалифициран сервизен персонал.Не искам да обиждам автомонтьорите, но защо допуснаха некадърници сред тях? А за търговците-те са търговци, при тях лъжата е фирмена политика.На въпроса ми в магазин за части, какво образование има продавача,ми бе отговорено:средно мутренско.... За съжаление карам кола и съм принуден да я поддържам.Време е да се променят нещата. Нека да казваме на обслужващия колко сме ''доволни'' и колко са издържали ''оригиналните части''.

Потребителски аватар
paci
Модератор
Модератор
Мнения: 7883
Регистриран: 18 яну 2005, 07:52
Модел на автомобила: Fiesta MK4 Zetec-S 1.4 16V 90 коня
Местоположение: Плевен
Status: Извън линия

Re: Против некачествени части

Мнение от paci » 26 сеп 2010, 13:46

Когато не си доволен от едно място, просто не се връщаш.
Ако има някакъв проблем след ремонта, връщаш се и ако те изкарат теб виновен или марката при очевадно некадърна работа от тяхна страна ... просто там вече не стъпваш :)
Аз си ходя при един от който съм доволен.
Връщал съм се ... той ми вика, че съм болен мозък :D: Човека си върши кадърно и съвестно работата.
Питам от къде да пазаря части и той вдига рамене.
Знам с кой магазин работи и ходя там, но той не ми го завира в носа този магазин, избора си е мой.
Отивам там да си взема биалетки.
Дават ми хората едни биалетки в кутиики и като ми казаха цена та щях да припадна.
Викам "какви са тези биалтеки баси цифрата, вземал бях Лемфьодер от друго място ..." те ми отговориха "ето ги там насипни, но няма да ти дам от тях.
С Лемфьодера бях карал 7000-8000км с 300 зора докъто се наканя да ида да ги сменя, а с тези сега съм на над 20000.

Патил съм си от какви ли не майстори и стендове ...

В МП бих отишъл като последен вариант преди Фиестата да иде за скраб!

Потребителски аватар
pepy1
Модератор
Модератор
Мнения: 4778
Регистриран: 18 май 2005, 22:38
Модел на автомобила: бивш форд ескорт 1.6i 16v zetec Ghia Combi'96
бившо пежо 306 комби 1,9 ТД пак комби и Сеат ибиза 3 цилиндров 1.4 дизел
Местоположение: шоп от Младост-4
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Против некачествени части

Мнение от pepy1 » 26 сеп 2010, 14:18

има и друг вариант -повечето майстори слагат каквото им донесеш,нищо не ти препоръчват
пък и доста от шофьорите предпочитат да вземат нещо "тънко"т.е. отбиват номера (ама за пред кой незнам)
лично аз винаги съм предпочитал частите от майстора за да важи гаранцията-така и правя,досега нямам оплаквания,е понякога излиза скъпо ,но за сметка на това качествено
времето е като парите-никога не стига

Отговори

Върни се в “НЕ ходете там”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 19 госта