Мото Пфое - Люлин

Кой къде си е изпатил
mihail_d
потребител
потребител
Мнения: 6
Регистриран: 19 ное 2010, 18:59
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1.3
Status: Извън линия

Мото Пфое - Люлин

Мнение от mihail_d » 19 ное 2010, 19:19

Здравейте колеги!

Днес посетих Мото Пфое - Люлин за диагностика на двигател (фиеста 1.3, 1992 г.). Колата си вървеше нормално, но имаше леки проблеми с променливи обороти на празен ход (но без да гасне колата), чукане на клапани след 3000 оборота и невъзможност за форсиране на двигателя при рязко подаване на газ.
Приемчикът си прие колата, обясни, че преди диагностиката трябва да регулират клапаните и каза, че ще се обади когато всичко е готово.
Като отидох по-късно да получа колата същия ми обясни, че са регулирали клапаните, но резултата не бил добър според тях, защото вероятно имало износване по разпределителния вал/повдигачи/кобилици и др. Стъпковото моторче за празен ход било за смяна и дюзата на инжекциона (колата е моно инжекция) била безвъзвратно запушена и трябвало да се подмени. Общо в български лева - около 1100 (780 за дюза и 350 за стъпков мотор). Отделно ми взеха 82 лв. за услугата. Благодарих и си тръгнах.
НО - щом запалих колата - НИКАКВИ ОБОРОТИ НА ПРАЗЕН ХОД (повтарям, че преди интервенцията им те бяха променливи, но стабилни), ЧУКАНЕТО НА КЛАПАНИ ВЕЧЕ Е ПОСТОЯННО И В ДОПЪЛНЕНИЕ СЛЕД 5-6 км колата просто спря в движение. После тръгна, след 5-6 км пак спря. Като погледнах под капака и видях, че винтчето за регулиране на оборотите на празен ход (което бях поставил в крайно положение - за максимални възможни обороти на празен ход) е в съвсем друга позиция. За съжаление - щом го върнах в старото положение нищо не се промени! Това е!
Мислих да ходя да се разправям, но после реших, че е по-добре да споделя с вас. Нека всеки прецени за себе си!
Успех на всички!
п.с.: Считам, че ако споделите своя опит по темата ще бъде полезно за всички.

Потребителски аватар
essex
потребител
потребител
Мнения: 2401
Регистриран: 28 окт 2008, 14:15
Модел на автомобила: Форд Фокус СТ170
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Мото Пфое - Люлин

Мнение от essex » 19 ное 2010, 19:51

ти си луд как ще дадеш толкова пари за тая кола бре, как ще отидеш в мото фое да ти направят ремонт дето колата няма 1000 лв, приятел майстор или поне познати нямаш ли, ако бех аз на твое място щех да я предам за 400 лв и да си купя друга!
По-добре 10мин закъснял, но поне жив и здрав.

Потребителски аватар
Alexi
потребител
потребител
Мнения: 1559
Регистриран: 18 май 2008, 22:50
Модел на автомобила: '06 Mondeo 2.2 TDCI Ghia ,'08 Transit Connect 1.8 TDCI
Местоположение: Шумен
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Мото Пфое - Люлин

Мнение от Alexi » 19 ное 2010, 20:18

нормални са си цените .. колко мислиш че може да струва дюза за инжекциона ,20-30 лв ли .. просто колата е много стара и не си струва да се прави ...

Потребителски аватар
baidido
потребител
потребител
Мнения: 1254
Регистриран: 22 фев 2008, 08:39
Модел на автомобила: Форд Мондео 2.0 TDDI Ghia 2002
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Мото Пфое - Люлин

Мнение от baidido » 20 ное 2010, 09:29

Аз едно нещо не мога да разбера, как така отиваш за диагностика, а ти слагат части колкото и колата не струва!!! Не се ли обаждат предварително, това и това мислим, че е за смяна, да го правим ли...
Който кара Форд е горд!

Потребителски аватар
DigiPro
потребител
потребител
Мнения: 4336
Регистриран: 08 фев 2005, 23:15
Модел на автомобила: служебен C-Max 1,0 EcoBoost
ex служебен B-Max 1,0 EcoBoost
ex служебен Fusion 1,4 Duratec 16V.
ex Fiesta Si 1,6 16V MK3,5
ex Fiesta 1,1i MK3
Местоположение: Велико Търново
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Мото Пфое - Люлин

Мнение от DigiPro » 20 ное 2010, 17:53

baidido написа:Аз едно нещо не мога да разбера, как така отиваш за диагностика, а ти слагат части колкото и колата не струва!!! Не се ли обаждат предварително, това и това мислим, че е за смяна, да го правим ли...
mihail_d написа:Стъпковото моторче за празен ход било за смяна и дюзата на инжекциона (колата е моно инжекция) била безвъзвратно запушена и трябвало да се подмени. Общо в български лева - около 1100 (780 за дюза и 350 за стъпков мотор). Отделно ми взеха 82 лв. за услугата. Благодарих и си тръгнах.
Надали са ги сменил, а просто са му казали цените. Цената на труда е долу-горе нормална стига обаче да са си свършили работата както трябва. От друга страна 18 годишна кола надали може да работи перфектно, колкото и пари да налееш в нея.

Потребителски аватар
baidido
потребител
потребител
Мнения: 1254
Регистриран: 22 фев 2008, 08:39
Модел на автомобила: Форд Мондео 2.0 TDDI Ghia 2002
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Мото Пфое - Люлин

Мнение от baidido » 20 ное 2010, 19:39

Може и аз да не съм разбрал :). 82 лв. си е нормално като за МП, останалото не го коментирам.
Който кара Форд е горд!

Потребителски аватар
pepy1
Модератор
Модератор
Мнения: 4777
Регистриран: 18 май 2005, 22:38
Модел на автомобила: бивш форд ескорт 1.6i 16v zetec Ghia Combi'96
бившо пежо 306 комби 1,9 ТД пак комби и Сеат ибиза 3 цилиндров 1.4 дизел
Местоположение: шоп от Младост-4
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Мото Пфое - Люлин

Мнение от pepy1 » 21 ное 2010, 09:22

ако беше прегледал форума преди да си закараш колата там щеше да си спестиш 82 лв.
http://www.clubford.org/forum/viewtopic ... 50&t=34068" onclick="window.open(this.href);return false;
времето е като парите-никога не стига

mihail_d
потребител
потребител
Мнения: 6
Регистриран: 19 ное 2010, 18:59
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1.3
Status: Извън линия

Re: Мото Пфое - Люлин

Мнение от mihail_d » 24 ное 2010, 23:44

essex написа:ти си луд как ще дадеш толкова пари за тая кола бре, как ще отидеш в мото фое да ти направят ремонт дето колата няма 1000 лв, приятел майстор или поне познати нямаш ли, ако бех аз на твое място щех да я предам за 400 лв и да си купя друга!
Пичове, вероятно не съм се изразил правилно - не съм им давал никакви пари -само 82 лв. за диагностиката и регулировката на клапаните. Тия цени (780 лв за дюзата и 350 - за моторчето) приемчикът само ми ги съобщи и ако се бях зарибил трябваше да ги дам! Мисълта ми беше, че изобщо не регулираха читаво клапаните и нарочно ми разстроиха моторчето за празен ход. Сега съм дал колата на познат и после като я взема ще стане ясно как стоят нещата в действителност. Ще пиша!

Потребителски аватар
essex
потребител
потребител
Мнения: 2401
Регистриран: 28 окт 2008, 14:15
Модел на автомобила: Форд Фокус СТ170
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Мото Пфое - Люлин

Мнение от essex » 25 ное 2010, 18:29

добре , съжалявам за обидния ми коментар ;):
По-добре 10мин закъснял, но поне жив и здрав.

mihail_d
потребител
потребител
Мнения: 6
Регистриран: 19 ное 2010, 18:59
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1.3
Status: Извън линия

Мото Пфое - Люлин-развитие

Мнение от mihail_d » 03 дек 2010, 19:48

Така - вече със сигурност мога да кажа, че тия от Мото Пфое - Люлин са или пълни некадърници или огромни мошеници, а най-вероятно - и двете. Взех си колата от обикновения майстор и се оказа, че единствено е имало един клапан за смяна (прегорял, както се изрази той). Всичко останало си е ОК! Ник'ви запушени дюзи, моторчета за празен ход и др. Дори клапаните не са били регулирани (за което ми взеха пари обаче от Мото Пфое) -два-три от тях само били пипани. Сега колата върви идеално. По-големи копеленца от тия не съм виждал, така че - не ходете там, ако искате да си нямате ядове!

kenwoodl
потребител
потребител
Мнения: 154
Регистриран: 22 сеп 2005, 03:47
Модел на автомобила: sofiq
Местоположение: fiesta
Status: Извън линия

Re: Мото Пфое - Люлин

Мнение от kenwoodl » 10 авг 2011, 00:14

Купих гарнитура за маслена помпа от мотопфое Люлин и тъй като ремонта на двигателя ще го правя есента въобще не погледнах както имаше в картонената опаковка и след месец ми се обажда един пич там от резервните части и ми казва, че вместо 1 ми е дал 5 броя. Проверих и беше така 5 бяха и той каза..няма проблеми ще бъдеш компенсиран и ако мога да ги върна. Върнах ги и имах и други части да купувам, а не специално за това да бия път въпреки, че не ми беше спешно и след 5мин разговори по телефона с човека, които е объркал, с какво мога да бъда компенсиран...все пак бях компенсиран с невероятната стара карта на България и 3 броя химикалки и аз блокирах...казвам им, че боклуци не ми трябват...стана ми тъпо... после смешно...метнах и карта и химикалки и си тръгнах. Не съм за 40лв, ама отношението е важно, а колко пари съм им дал за резервни части не е истина...

Потребителски аватар
Yamato
потребител
потребител
Мнения: 271
Регистриран: 03 юни 2011, 00:48
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8 TDDI '01 (коНби)
Местоположение: ШОПландия
Status: Извън линия

Re: Мото Пфое - Люлин

Мнение от Yamato » 23 авг 2011, 19:51

kenwoodl написа:Купих гарнитура за маслена помпа от мотопфое Люлин и тъй като ремонта на двигателя ще го правя есента въобще не погледнах както имаше в картонената опаковка и след месец ми се обажда един пич там от резервните части и ми казва, че вместо 1 ми е дал 5 броя. Проверих и беше така 5 бяха и той каза..няма проблеми ще бъдеш компенсиран и ако мога да ги върна. Върнах ги и имах и други части да купувам, а не специално за това да бия път въпреки, че не ми беше спешно и след 5мин разговори по телефона с човека, които е объркал, с какво мога да бъда компенсиран...все пак бях компенсиран с невероятната стара карта на България и 3 броя химикалки и аз блокирах...казвам им, че боклуци не ми трябват...стана ми тъпо... после смешно...метнах и карта и химикалки и си тръгнах. Не съм за 40лв, ама отношението е важно, а колко пари съм им дал за резервни части не е истина...
А ти защо просто не ги запали след като са се вътрили с 4 части в повече след като си ги знаеш че са лайнари?

Chr81
потребител
потребител
Мнения: 87
Регистриран: 28 фев 2011, 10:47
Модел на автомобила: Ford Focus sedan 1.6 Duratec 100PS
Местоположение: София/Стара Загора
Status: Извън линия

Re: Мото Пфое - Люлин

Мнение от Chr81 » 24 авг 2011, 18:05

Кой знае на коя заблеяна дущица ще му ги удържат от заплатата, така че може би е добре, че си ги върнал.

maroder1977
потребител
потребител
Мнения: 3
Регистриран: 03 фев 2012, 18:38
Модел на автомобила: Fiesta
Status: Извън линия

Re: Мото Пфое - Люлин

Мнение от maroder1977 » 03 фев 2012, 21:25

Некадърниците не са само в Мото-Пфое Люлин...... Те са събрани във всичките им представителства май.

Потребителски аватар
mediacenter
потребител
потребител
Мнения: 36
Регистриран: 25 мар 2009, 22:42
Модел на автомобила: FORD MONDEO 2.0 tdci 2007
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: Мото Пфое - Люлин

Мнение от mediacenter » 04 фев 2012, 03:02

Още помня как, като купихме първия форд с баща ми,едно ескортче '87-ма
и отидохме направо в мото-пфое-бургас за диагностика,
майсторчетата обявиха най-небрежно че видиш ли коляновия вал бил износен :!: и още не знам какво си и ..айде на основен ремонт...
Баща ми пребледня...изкараха ни акъла гадовете мръсни.
А после си го карахме 3 години без никакви проблеми,че и след нас хората още колко го търкаляха.

Потребителски аватар
essex
потребител
потребител
Мнения: 2401
Регистриран: 28 окт 2008, 14:15
Модел на автомобила: Форд Фокус СТ170
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Мото Пфое - Люлин

Мнение от essex » 04 фев 2012, 10:41

нали трябва да получават и те някаква заплата :mrgreen:
просто лъжат и зимат парите, това е истината
По-добре 10мин закъснял, но поне жив и здрав.

hotblooded
потребител
потребител
Мнения: 157
Регистриран: 30 дек 2011, 13:17
Модел на автомобила: Мондео МкIII 2.2 TDCi
Местоположение: Бургас (София - от време на време)
Status: Извън линия

Re: Мото Пфое - Люлин

Мнение от hotblooded » 05 фев 2012, 20:18

Виждал съм от първа ръка как тръгваше марков сервиз - само сериозни хора - 5 човека от общо 7 инженери (ДВГ), как като тръгна работата започнаха да се водят "комшии по лозе" и прочие... как приемчика беше бивш горски... и постепенно инженерите си набихме камшиците защото и парите взеха да стават смешни, след нас си тръгнаха и по-сериозните майстори... и така....
Изображение

inc0rrupt2000
потребител
потребител
Мнения: 48
Регистриран: 17 дек 2011, 21:15
Модел на автомобила: Focus 1.6 TDCI
Status: Извън линия

Re: Мото Пфое - Люлин

Мнение от inc0rrupt2000 » 08 апр 2012, 19:50

Здравейте колеги,

Искам и аз да споделя неприятните ми впечатления от този сервиз.Преди три седмици ходих да сменя на фокусника и всичко беше на пръв поглед ОК , излеземи ми 135.90 лв за 3.7л масло 5В40. Днеска като си подреждах багажика на колата и както повечето колеги си носех 2 лв масълче за зор-заман, ако се наложи нещо и гледам ботилката празнааааа ??????!!!?? И изведнъж ми светна, че са ми го налели в сервиза и съм го платил пак , породиха се съмнения, че може и масленият филтър да не са ми сменили !!!

Не ходете там !!

Потребителски аватар
paci
Модератор
Модератор
Мнения: 7883
Регистриран: 18 яну 2005, 07:52
Модел на автомобила: Fiesta MK4 Zetec-S 1.4 16V 90 коня
Местоположение: Плевен
Status: Извън линия

Re: Мото Пфое - Люлин

Мнение от paci » 08 апр 2012, 21:23

.

Потребителски аватар
Yamato
потребител
потребител
Мнения: 271
Регистриран: 03 юни 2011, 00:48
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8 TDDI '01 (коНби)
Местоположение: ШОПландия
Status: Извън линия

Re: Мото Пфое - Люлин

Мнение от Yamato » 09 май 2012, 00:36

Тия имат ли си представа какво лошо реноме имат и как никой собственик на форд с повече от 2 мозъчни клетки няма да стъпи при тях освен ако не е с гаранция? :lol:

Отговори

Върни се в “НЕ ходете там”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 7 госта