Мото Пфое - Люлин

Кой къде си е изпатил
AndyAndon
потребител
потребител
Мнения: 3
Регистриран: 16 фев 2012, 14:57
Модел на автомобила: Mondeo
Status: Извън линия

Re: Мото Пфое - Люлин

Мнение от AndyAndon » 14 май 2012, 19:45

Там направо ти свалят кожата от гърба. Примерите са безброй. Най-много ме изумиха когато поискаха 1000лв. за да оправят климатика на чичо ми. Като "няма гаранция, че ще проработи".

ZHP
потребител
потребител
Мнения: 4
Регистриран: 09 май 2012, 16:36
Модел на автомобила: Mondeo 01
Status: Извън линия

Re: Мото Пфое - Люлин

Мнение от ZHP » 27 май 2012, 16:38

Аз си купих Мондео МК3 преди месец и тъй като нищо не разбирах от тези коли- тогава си търсех друга, реших да отидем със собственика за диагностика в МП- Люлин.Обясних на приемчика, че искам диагностика, че конкретно искам да знам състоянието на -окачване, съединител, двигател, грешки и т.н. останах с впечатление, че този човек изобщо не ме слуша и не разбира какво му говоря.Цената за механичната диагностика беше към 60 лв. , както и тази на компютъра.Попитах какво точно ще покаже компютърната диагностика, защото така или иначе си има контролни лампи по таблото , които би трябвало да светнат при проблем- целта на въпроса ми беше като бъдещ купувач да ме убедят в надеждността на диагностика им, но получих отговор - ми да, лампите ще покажат.При такъв отговор поисках само механичната диагностика естествено.А да попитах дали могат да видят реалните километри на колата , човека ми каза че не могат и ме попита на колко години е, казах че е на 11 , а той отвърна категоричен - начи е на 300 000.
След 2,5 часа чакане отидох да видя какво се случва, защото това е ненормално много време за една диагностика според мен и същия приемчик стана, обърна ми гръб и през рамо ми каза с насмешка - ми ти нали искаш хубава диагностика.
Накрая бяха открили, че всичко е наред с колата, само не работи запалката -собственика се изсмя ,защото той си я ползва да слуша музика през нея с онези машинариики...
Не съм имал голям проблем с тях просто още ме държи ядосан, мога да кажа посредственото и неадекватно поведение на един от приемчиците там.Разбирате ли, че имам чувството, че колата просто я бяха за карали някъде за около 3 часа, огледа които са й направили (ако са го направили) спред мен е бил " на око ".В този случай аз съм купувач, а те продавачи (на услуга).Така и не разбрах какво точно ми продадоха, и аз какво получих за тези 60лв. Нищо -пръв и последен досег с тях.

Потребителски аватар
RanditY -.-
потребител
потребител
Мнения: 133
Регистриран: 03 окт 2010, 15:30
Модел на автомобила: Mondeo '06 1.8i.125hp, Focus '08 2.5i 225hp
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Status: Извън линия

Re: Мото Пфое - Люлин

Мнение от RanditY -.- » 04 юли 2012, 16:22

Е казвайте поне имена на приемчици и сервизни майстори .. :D:
Изображение

JFS
потребител
потребител
Мнения: 90
Регистриран: 01 авг 2012, 15:39
Модел на автомобила: Ford Focus Mk3 1.6TDCi 95hp Sedan
Status: Извън линия

Re: Мото Пфое - Люлин

Мнение от JFS » 05 авг 2012, 11:14

Много уместна забележка.
От личен опит мога твърдо да заявя, че в 99% не е въпрос на сервиз, а на майстор в сервиза. За това е много добре да се говори с имена, за да сме обективни и да сме си полезни.

ZHP
потребител
потребител
Мнения: 4
Регистриран: 09 май 2012, 16:36
Модел на автомобила: Mondeo 01
Status: Извън линия

Re: Мото Пфое - Люлин

Мнение от ZHP » 28 сеп 2012, 12:05

Да добре е да се казват конкретни имена ама все пак някак не ми беше тогава до това да им гледам имената и да си ги запиша ,защото не помня имена.Не ми е било на ума да им ги прочета - на приемчика и майстора.
Между другото преди 2-3 дни им звънях заради изроненото ми зъбно колело на седалката.Продавали целия механизъм, който не разбрах какво точно включвал ама струвал 1200лв.-как ви се струва :).

Потребителски аватар
nikolovvd
потребител
потребител
Мнения: 4952
Регистриран: 15 май 2006, 16:18
Модел на автомобила: Mitsubishi X
Местоположение: Видин
Status: Извън линия

Re: Мото Пфое - Люлин

Мнение от nikolovvd » 28 сеп 2012, 13:48

Нормално!
Това е т.нар. отказваща цена! Понеже не искат да си признаят, че го нямат ти казват цена, която ще те накара да се обърнеш и тръгнеш без повече въпроси. Това не е само в МП. Преди много години попитах в IBM-България за една част за компютър закупен ІІ-ра ръка за 50-60 лв. Човека седна на компютъра и след малко ми каза - "Имам две новини, една добра и една лоша! Добрата е, че има 6 бройки и цената е 160$, а лошата е че са в Белгия!", та и при теб се е получило така. Като ти обявят цена за част съизмерима с цената на автомобила едва ли ще се втурнеш да я копуваш.

Потребителски аватар
ivo_laskov
потребител
потребител
Мнения: 21
Регистриран: 23 юли 2008, 13:10
Модел на автомобила: Мondeo 1.8 16V (1995), Sierra 1.8 OHC 2V, REB, Pierburg (1987), Мondeo 1.6 16V (1994), Fusion 1.6 (2002)
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Мото Пфое - Люлин

Мнение от ivo_laskov » 06 ное 2012, 13:58

Нямам думи за работата на сервиза - като ред, трудова дисциплина и отношение към клиент. Преди няколко седмици в събота отивам за смяна на ангранажен ремък. Кацвам пред сервиза оптимистично в 9:00ч. - няма жива душа наоколо. Питам охраната кога започват работа. Отговорът му леко ме смути, тъй като каза, че му е странно, че идвам в събота да ми се прави нещо и било под въпрос дали ще има кой да го свърши. Към 10 и нещо се появява магазинера като води с него приятел да му се прави нещо по колата. Приемчик няма. Купувам си ремък за скромните 130 лв :)) ролките ги пропускам, че ще излязат по-скъпи от колата.
Приемчик се появи към 11 без малко, като също си води човек с автомобил. След известно размотаване ми заяви, че има само един механик и има 2 /двама/ :twisted: клиенти със записан час и за мен нямат време да се занимават. :D: Мислех да подам оплакване и да се види има ли наистина записан час някой от тези френдове, но реших да си спестя главоболията. Явно щом си позволяват да си пристигат на работа, когато си искат и си правят каквото си искат едва ли някой ще обърне внимание на жалби.
За МП Младост мога да кажа същото - преди години ходих на диагностика за това, че не държи нормални обороти на празен ход - след като ме държаха цял ден в сервиза - смениха свещи, кабели и какво ли не за маса пари - достигнаха до ГЕНИАЛНАТА мисъл, че трябва да сменя КОМПЮТЪР за 1000 евра....... отидох след това в едно гаражче и се оказа горивен клапан :mrgreen: - ЗА БОГА БРАТЯ НЕ ХОДЕТЕ ТАМ, както казваще един бивш премиер
Изображение

Отговори

Върни се в “НЕ ходете там”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 14 госта