Некадърници Автосервиз зад Веник промишлешна зона гр.Добрич

Кой къде си е изпатил
Отговори
focusnik
потребител
потребител
Мнения: 17
Регистриран: 27 фев 2010, 17:17
Модел на автомобила: Ford focus 1.8tdci
Status: Извън линия

Некадърници Автосервиз зад Веник промишлешна зона гр.Добрич

Мнение от focusnik » 10 авг 2011, 02:40

Преди седмица съм в Добрич и Кранево колата незнам защо влиза в авариен режим (почва да ти мига лампичката за подгревните свещи и колата не може да вдигне повече от 3500 оборота ) Поради причината че живея на 500 км от Добрич решавам да я закрам на диагностика и ремонт в Добрич при някой си майстор известен под прякора Светльо помпата зад склада на Веник в промишлена зона в Добрич, та същия "майстор" ми казва грешка в 1ви цилиндър та трябва да се смени някакво клапанче след дюзата 205 лв и да се почистят дюзите общо 300 лв. и взех че се навих и викам добре действай.Отивам да взема колата след 2 дена Плащам си и паля да тръгвам всичко е Ок след няма и 5 километра колата пак е в Авариен режим връщам се при Светльо диагноза трябва да се кодират и другите дюзи викам му да го направи само че той нямал софтуер и ме праща до негов колега наблизо ок оставям колата и след няколко часа отивам да я взема питам всичко е наред сега нали ДА всичко е ОК! Да да ама не след няколко километра пак мига лампата на другия ден отивам пак до сервиза там ми казват проблема е в копютъра и трябва да кодираме всички дюзи аз какво да кажа освен да ги правят след час взимам колата и Отново Авариен режим Вече с изпънати нерви отивам пак при тях и майстора си прави устата за още пари (при условие че аз вече съм платил за ремонта който те не са направили както хората ) взеха да кодират четирите дюзи отново и тук аз дочувам че не са кодирали преди това всички дюзи а само тези който им е показала диагностиката.И тръгвам си незадоволен поради тези майстори който ме направиха на маймуна все пак да се връщаш 6 пъти в сервиза по време на почивка на морето.
Колата нямаше вече проблем с аварийния режим прибрах се 500км. без проблем ,но все още не съм сигурен и не наясно защо колата мина в този режим авариен и какво този Светльо е сменил и почистил и колко още време ще изкарам така.Мисля че този Светло Помпата от Добрич си мисли че не може да направи грешка,Според мен той трябваше да свали отново всички дюзи да прегледа всички маракучета връзки и други неща и тогава да кодираме пак дюзите.Бих искал да запитам и другите колеги нормално ли е да има някакво омасляване около дюзите дали капе или какво трябва да се направи за да нямам повече мъки с некъдърни майстори!?

Потребителски аватар
Alexi
потребител
потребител
Мнения: 1559
Регистриран: 18 май 2008, 22:50
Модел на автомобила: '06 Mondeo 2.2 TDCI Ghia ,'08 Transit Connect 1.8 TDCI
Местоположение: Шумен
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Некадърници Автосервиз зад Веник промишлешна зона гр.Добрич

Мнение от Alexi » 10 авг 2011, 09:28

абе според теб нормално ли е да има омасляване където и да било че питаш така наивно ? относно майсторите .. имал си бол пари дал си ,аз нямам излишни за това ако имам някога проблеми по горивната система ще отида в реномиран сервиз като Мотор Консулт или Авел ,разполагащ с необходимата техника за диагностика и ремонт на Делфи .

Потребителски аватар
baidido
потребител
потребител
Мнения: 1254
Регистриран: 22 фев 2008, 08:39
Модел на автомобила: Форд Мондео 2.0 TDDI Ghia 2002
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Некадърници Автосервиз зад Веник промишлешна зона гр.Добрич

Мнение от baidido » 10 авг 2011, 11:44

Да беше писал по-рано, щяхме да те пратим във Варна където трябва, а не да ходиш по знайни и незнайни майстори. Пък Кранево-Варна е на един хвърлей, да не казвам нещо друго място :)
Който кара Форд е горд!

Отговори

Върни се в “НЕ ходете там”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 6 госта