Това ще ми е за урок

Кой къде си е изпатил
Отговори
Потребителски аватар
bugi_75
потребител
потребител
Мнения: 57
Регистриран: 23 мар 2011, 11:06
Модел на автомобила: Fiesta Mk5 1.25 16V (75 Hp)
Местоположение: София
Status: Извън линия

Това ще ми е за урок

Мнение от bugi_75 » 29 ное 2011, 20:03

Първо малко предистория. Преди около месец отивайки една сутрин на работа, фиестата нещо изведнъж позагуби мощност. Все едно някой ме закачи с кука отзад. В сутрешния трафик нямаше какво да направя и криво-ляво стигнах до службата. Същия ден следобед отидох до видя какво е положението. Запалих без проблем, обаче какво да видя - свети check engine лампата. Единственото което ми дойде на ум да направя е да разкача акумулатора за 10 минути - без ефект. Наблизо има сервиз и ща не ща отидох да питам там. Монтьора ми вика почти съм сигурен, че е ламбда сондата, ама иди първо на диагностика. Хубаво си викам, ама къде, пък и времето напредна. Тъкмо се чудех и един колега ми вика, чакай да се обадя на моя монтьор, прави диагностика. Обади се той и оня вика идвай. По щастливо стечение на обстоятелствата, сирвиза се оказва в съседен на моя квартал, на 10 минути пеша от нас. Супер, викам си. Между другото докато ида видях, че освен дето не вървеше както трябва, за около 12-13 кm, разхода скочи драстично. Ккакто и да е, стигнах мястото, вкарах в бокса и обясних проблема. Монтьора извади лаптоп, включи го в диагностичната букса, гледа, цъка, пак гледа, пак цъка. Откачи буксата на ламбдата мери я с мултицет и заяви, че си е читава и проблема на бил там. Мери нещо по TPS-a, по кабелите на свещите - не било от там. Накрая свали свещите и се оказа, че на единия цилиндър, няма никой - свещата не работи. ОК викам, сменяме ги. И без това тези не знам колоко са дърти, явно им е дошло времето. Оня ми вика остави колата, ще ти ги поръчам утре, че нещо май и TPS-a e за смяна. Съгласих се, че идваше края на седмицата и трябваше да пътувам до провинцията. На другия ден ми се обажда по обед и вика - лоша новина. Не са само свещите, преебана е и бобината, не е хвърляла ток към свещта, трябва да се сменя. Тук вече като чух и цената се вкиснах, но какво да се прави, сменяй казвам. Привечер отидох на място, готова е вика машината. Чакай вика да ти я запаля. Тук още трябваше да ми светне лампичката, но в края на деня бях вече уморен и бързах да се прибирам. Запали я оня, седнах аз, изкарах я на улицата, гледам лампата не свети, подкарах нагоре надолу по улицата, върви нормално. Доволен отпраших към вкъщи. През почивните дни направих планираното пътуване - всичко нормално. Минаха 2-3 седмици. Вчера сутринта давам на контакт и чак тогава забелязвам, че check engine не светва, както по принцип е нормално, за да индикира, че работи. Понеже карам на маскимално повдигната седалка, точно тази лампа не се вижда много добре заради волана и не съм обърнал внимание, че не светва при контакт. Днес извадих таблото, разглобих го цялото и какво мислите се оказа? Светодиода го нямаше! Ясно се вижда как е разпоен и премахнат :shock: :shock: :shock:. Утре мисля да запоя нов, който предполагам ще свети при работещ двигател. Явно този задник не е успял да премахне напълно проблема и за това го е маркирал по този дърварски начин. Чудя се дали изобщо да ходя да се разправям с него. За сведение, казва се Яни и тъй наречения му "сервиз" се намира на ул. Твърдишки проход, в ж.к. Гоце Делчев - София. Стойте далеч от там, колеги. А за себе си решех, че повече колата си без надзор няма да оставя. А какъвто и да е ремонт да се налага ще вися ще гледам монтьора в ръцете.

kokala
потребител
потребител
Мнения: 21
Регистриран: 04 юни 2009, 14:34
Модел на автомобила: Ford Fiesta 93, 1.3 -червен
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Това ще ми е за урок

Мнение от kokala » 29 ное 2011, 20:38

леллелеллелелелелелел този е за трепане
олигофрени като не разбира по добре да не пипа
ама нали всичко е за тия пусти пари.....
Ford Fiesta 93, 1.3 - червен
Nissan Primera P11 98, CD20T - червен

Отговори

Върни се в “НЕ ходете там”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 28 госта