Мото-Пфое= ИЗМАМНИ ЕСНАФИ

Кой къде си е изпатил
Отговори
maroder1977
потребител
потребител
Мнения: 3
Регистриран: 03 фев 2012, 18:38
Модел на автомобила: Fiesta
Status: Извън линия

Мото-Пфое= ИЗМАМНИ ЕСНАФИ

Мнение от maroder1977 » 03 фев 2012, 19:59

Здравейте на Вси4ки.
По-ве4е от 10 години карам Форд-Фиеста 1,8Д 92г. Много бях доволен от него до тази година когато запо4на да пали трудно сутрин и реших да си купя втора употреба пак Форд-Фиеста но по нов модел 1,6ТД 2007 г. Предпо4етох да го избера от представителите на Форд за Българиа, а именно "Мото-Пфое"
Мото-Пфое в Шумен ме убеждаваха през цялото време, до момента в които платих цялата сума за колата а именно 8500лева, че автомобила Бил проверен от техния сервиз и няма никакви забележки, да не говорим за скрити дефекти. В деня на получаването на колата от тях, след първите 10 километра установявам, че не духа топъл въздух в купето. Върнах се веднага в магазина и направих устна рекламация, при което се установи от техен монтьор че няма наличност на антифриз в разширителното казанче на "ТЕХНИЧЕСКИ ПРОВЕРЕНИЯТ АВТОМОБИЛ". След което наляха 1,5литра антифриз и ме накараха да платя 23 лева за него. Причината за липсата на това количество антифриз не беше обяснена??? От 11.01.2012 до днес 03.02.2012г. количеството на антифриза в разширителното казанче отново го нямаше. Отидох отново да направя рекламация, но напразно. Беше ми заявено, че антифриза изтичал от гарнитурата на термостата, но за да го сменят трябва аз да платя 6 лева за гарнитурата и 35 лева за труда като това ми било с отстъпката от 7%. До тук съм платил 64 лева на Мото-Пфое Шумен заради "сините им очи". На всичко отгоре установих, че на автомобила му изключва втората предавка по време на движение, което освен за прикрит дефект не мога да си обясня как им е убягнало от защо не съм информиран предварително за това.
Е това за мен са хора които с извинение плюят на имиджа си и не държат на репотацията. А отделно от това най вероятно ще отнесат и глоба от Агенцията на Потребителите, защото вече пуснах и жалба срещу Мото-Пфое Шумен.
Моля, не се лъжете като мен че Мото - Пфое са по различни от всички средностатистически автокащи в БГ. Дори автоджамбазите са по-големи търговци, защото правят отстъпки от цените на колите, а "ТИЯ" и това не правят.

За контакти: Йордан Йорданов
0888865519

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10847
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Мото-Пфое= ИЗМАМНИ ЕСНАФИ

Мнение от ЯЛТА » 03 фев 2012, 20:31

Сега вече след като каруцата е "обърната", ще ти кажа че си позакъснял с регистрацията си тук, защото ако беше споделил предварително намеренията си, е ние си имаме и в Мото-Пфое наши си доверени колеги,които може би щяха да помогнат. Сега вече вървиш по друга пътека. Съжалявам, но пазарна икономика- кой кого излъже.
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

maroder1977
потребител
потребител
Мнения: 3
Регистриран: 03 фев 2012, 18:38
Модел на автомобила: Fiesta
Status: Извън линия

Re: Мото-Пфое= ИЗМАМНИ ЕСНАФИ

Мнение от maroder1977 » 03 фев 2012, 20:57

Така е прав си, но не е коректно такава фирма да си реже сама клона на който стои.
А тук се регистрирах за да предпазя други колеги а не да се жалвам. Тя жалбата е пусната на друго място и бъди сигурен че ще има развитие и темата ми ще има продължение.

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10847
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Мото-Пфое= ИЗМАМНИ ЕСНАФИ

Мнение от ЯЛТА » 03 фев 2012, 21:17

Така е, но цяло щастие ще е да ти отремонтират автомобила за тяхна си сметка, а виновният ще го накажат с "мъмрене". В бизнеса всичко е измислено, и битият си е бит а е****** е*** , и извинение винаги си имат.
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

Потребителски аватар
dimkar
потребител
потребител
Мнения: 1364
Регистриран: 03 мар 2007, 23:21
Модел на автомобила: Nissan
Местоположение: Сопот
Status: Извън линия

Re: Мото-Пфое= ИЗМАМНИ ЕСНАФИ

Мнение от dimkar » 03 фев 2012, 23:52

Аз пък искрено се надявам да ги поставиш на мястото им. Мошеници. Бил съм там и горе-долу ги знам какви са некадърници.

Потребителски аватар
zar
потребител
потребител
Мнения: 166
Регистриран: 26 фев 2006, 10:29
Модел на автомобила: MONDEO MKIII,O7' 2.0TDCI
Местоположение: Бургас
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Мото-Пфое= ИЗМАМНИ ЕСНАФИ

Мнение от zar » 03 май 2012, 21:01

ЯЛТА написа:Сега вече след като каруцата е "обърната", ще ти кажа че си позакъснял с регистрацията си тук, защото ако беше споделил предварително намеренията си, е ние си имаме и в Мото-Пфое наши си доверени колеги,които може би щяха да помогнат. Сега вече вървиш по друга пътека. Съжалявам, но пазарна икономика- кой кого излъже.
Здравей Ялта,
Ами ако наистина се "имаш" с някой от МП да ти споделя аз в каква ситуация съм точно в този момент та ако можеж да дадеш едно рамо докато не се е "обърнала и моята каруца"2007-ма си купих ново Мондео от МП което карам и до ден днешен и съм му навъртял почти 70к.Автомобила е прекрасен и след изтичане на гаранцията му повече в МП за ремонт не съм стъпвал.Купувам само оригинални консумативи от там и ги сменям в сервиза на Тойота,защото там се премести бившия прйемчик на МП,който за разлика от някой други е добър професионалист и разбира от тези коли.Сега обаче семейството ми се увеличи и съответно колкото и да искам обявих за продан моята кола http://www.cars.bg/u626657" onclick="window.open(this.href);return false; с идеята да си купя ван.Опитвам се да продам Мондеото от почти година но хората предпочитат явно коли от "премиум" марките на по 300к с превъртени километражи и "смлени" от каране.Което пък ме радва ,защото продължавам да се радвам на Монда си.Вчера обаче се заинтригувах от един S-max http://www.cars.bg/u597501" onclick="window.open(this.href);return false; ,който се продава от МП-Младост.Е обадих се олатих си 36 лв. за да ми пратят цялата сервизна истирия на вана и вече 2-ри ден чакам да получа оценка за моята кола и сервизна инфо за сервизирането ама няма.Това ме вбеси ако трябва да бъда честен.Е моя въпрос към теб конкретно е може ли "твойте хора" да ми кажат дали си струва да заменя моята кола за тази защото освен това трябва да доплатя от моя страна.Айде със здраве и ще съм благодарен ако въобще нещо стане.Инак за "андешковските" номера на МП мога роман да напиша.Факта че с нетърпение изчаках да изтече гаранцията и колата ми да не влиза повече в техен сервиз повече е достатъчно красноречив. :D

Потребителски аватар
PavelMinchev
потребител
потребител
Мнения: 342
Регистриран: 15 апр 2008, 10:04
Модел на автомобила: Mondeo 2.2TDCI 175 hp Titanium S
Местоположение: Сливен
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Мото-Пфое= ИЗМАМНИ ЕСНАФИ

Мнение от PavelMinchev » 03 май 2012, 21:43

Ако искате история от МП не не нужно да плащате.Затова сме тук.Пишете.Иначе не очаквай да ти дадат повече от 9000 лв за Монди ,което ще е много далече от правилната цена.Просто такава е играта.Имам по-добър S-max за продажба и на по-добра цена.Само трябва да проверя дали не е продаден.Иначе ти препоръчвам за по-висока цена да им го оставиш в МП на комисионерски договор.Успех.Ако имаш нужда то подробно инфо call me (0885/44 00 48)
Изображение

kingralf
потребител
потребител
Мнения: 82
Регистриран: 08 апр 2011, 18:51
Модел на автомобила: Ford Focus 1.6 16v
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Re: Мото-Пфое= ИЗМАМНИ ЕСНАФИ

Мнение от kingralf » 04 май 2012, 00:34

ЯЛТА написа:Сега вече след като каруцата е "обърната", ще ти кажа че си позакъснял с регистрацията си тук, защото ако беше споделил предварително намеренията си, е ние си имаме и в Мото-Пфое наши си доверени колеги,които може би щяха да помогнат. Сега вече вървиш по друга пътека. Съжалявам, но пазарна икономика- кой кого излъже.
Колега, като имаме хора там, кажи къде да си напрявя диагностика в младост или на сливница? Защото доста псувни отнасят, а сигурно има и хора които си вършат работата.
п.с.
Съчувствам на колегата но няма гаранци никъде на какво ще попаднеш.
Да, затова си решил да купиш от МП но като има магарета във всяка фирма името и не само името и ще се оронва. Дано МП да не се циганьосват и оправят колата ти. Успех
Може да потърсиш и Баркод по ТВ7 там ще вземат и двете гледни точки, ще потърсят специалисти и т.н. и ще искат становище от МП за случая.
Успех

Потребителски аватар
QuickStep
потребител
потребител
Мнения: 21
Регистриран: 06 май 2012, 22:08
Модел на автомобила: Ford - Focus Turnier I - 1.8 Turbo DI (90 Hp)
Status: Извън линия

Re: Мото-Пфое= ИЗМАМНИ ЕСНАФИ

Мнение от QuickStep » 14 май 2012, 16:56

От известно време търся кола, почти се навих да взема от Мото-Пфое защото гарантират за тях и ме притеснихте с тази тема :)

Любо
Администратор
Администратор
Мнения: 2511
Регистриран: 01 ное 2005, 13:48
Модел на автомобила: Мондео 2,0i; 107kW, 2006г.
Ford Ka 1,3 DuraTec 51kW 2003г.
Местоположение: София - Надежда 1
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Мото-Пфое= ИЗМАМНИ ЕСНАФИ

Мнение от Любо » 15 май 2012, 09:58

Ако смятате, че при другите представители на автомобилни марки е по-различно се заблуждавате.
Навсякъде е едно и също кеф ти Мото-Пфое, кеф ти Булвария, а пък за Балкан Стар въобще да не говорим.
Влезте по другите форуми и четете отзиви за фирмените сервизи на различните марки.

Жалко е за нас потребителите, че не можем да разчитаме на фирмен сервиз.
Жалко е и за самите тях, защото ако не са гаранционните им автомобили ще умрат от глад.
Само сервизите, които имат квалифициран персонал и необходимата техника и софтуер са на далавера, но пък такива сервизи са толкова рядко, че почти ги няма. Най-малкото специалистите им бягат след като не получават адекватно заплащане. И после работят в собствения си гараж, без документи, касови ордери и пр.
Съответно отговорността им пада, качеството на работата също. И стигаме до направи си сам - хем е по-евтино, хем имаш удовлетворение от свършената работа, хем научаваш нещо ново. А качеството на ремонта може и да е по-добро.

Искам дебело да подчертая, че винаги има изключение, т.е. има честни и почтенни хора, които наистина могат да се нарекат майстори, но са кът.

Потребителски аватар
madboy
Администратор
Администратор
Мнения: 7254
Регистриран: 20 юли 2005, 09:59
Модел на автомобила: ex. Fiesta 1.1`86
Ford Ka I coupe
Ford Focus 2.0 mk1
You'll Never Walk Alone!
„Душевно болен, но духовно богат!“ "Морално дезоориентиран."
Местоположение: West Park, Blood green
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Мото-Пфое= ИЗМАМНИ ЕСНАФИ

Мнение от madboy » 15 май 2012, 10:32

Аз не бих взел кола от представител на автомобилна марка в България, колкото и да ме убеждават. Единствено ако ми предложат поне 2 години гаранция. Да не говорим, че успяват да пробутат коли видимо перфектни, а всъщност готови за скраб на собствените си служители...
Най-малкото цените на автомобилите им са много над пазарната им стойност, а без покритие.
Изображение Фен на служителите на OMV "Белозем"
Мръсните усти на завистниците са като кофи за боклук - вонящи и винаги отворени.
Парите свършват, глупостите не.

Потребителски аватар
zar
потребител
потребител
Мнения: 166
Регистриран: 26 фев 2006, 10:29
Модел на автомобила: MONDEO MKIII,O7' 2.0TDCI
Местоположение: Бургас
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Мото-Пфое= ИЗМАМНИ ЕСНАФИ

Мнение от zar » 17 май 2012, 22:02

QuickStep написа:От известно време търся кола, почти се навих да взема от Мото-Пфое защото гарантират за тях и ме притеснихте с тази тема :)
Ми що не вземеш моята кола бе колега или ти е голяма.Пак е от Мото Пфое купувана навремето ама чисто нова на 15км пак е със сервизна книжка и пак има сервизна история с тая разлика че е карана от мен за мен.То пак зависи кво търсиш де.знам ли може моята да не е толкова намазана като тази която търсиш :D

Потребителски аватар
eodor
потребител
потребител
Мнения: 105
Регистриран: 31 дек 2007, 09:38
Модел на автомобила: Mк3 2.2 -228hp
493Nm
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Мото-Пфое= ИЗМАМНИ ЕСНАФИ

Мнение от eodor » 28 фев 2013, 20:47

http://verde.blog.bg/drugi/2008/12/15/m ... uot.266109
Уважаеми читатели,

Тъй като съм потърпевша в една неприятна ситуация, ми се иска да предупредя и други хора, за да не влизат в "капанчето" на една известна фирма. Тази фирма е Мото Пфое. И по-точно сервиза им за леки автомобили.
Какъв е случая, който ме възмути? Ето какъв:
Волво-то на мъжа ми започва да се движи "като спънато" - натискаш газта, а то се "дави", скоростта рязко намалява, вместо да се увеличава и в един момент двигателя се изключва. Баща ми разбира от коли и веднага предполага, че трябва да му се смени филтъра за горивото.
Мъжът ми, обаче, решава, че ще закара колата в оторизирания сервиз на Волво в Мото Пфое. Човекът е живял сума ти години на Запад и е свикнал с други порядки - явно там, на Запад, нормалните хора правят така - дават на специалист да свърши качествено работата. Тук обаче изобщо не е така.

Чака той няколко дни за диагностика. Заявяват му, че трябва да се смени горивна помпа, която струва 600 лв. Диагностиката - отделно към 150 лв.
От тук започва номера на монтьорите в Мото Пфое, вероятно не без знанието и съгласието на началниците и висшето ръководство на фирмата. А този номер е следния: ти като клиент не разбираш нищо от автомобили, оставяш в сервиза колата, те виждат, че си балък, сменят действително развалената част, която да речем струва 50 лв, а ти казват, че проблема е бил в помпата (например), която обаче струва 600 лв. Освен това монтажа струва към 250-300 лв. Автомобилът ти излиза ремонтиран от сервиза, а ти не знаеш, че старата ти помпа си е на мястото, а новата, която си платил, монтьорите са я прибрали и после - продали отново, но на черно или на следващ клиент. Няма как да разбереш, че скъпоструващата част изобщо не е подменена, защото тя си е била в ред и така вместо 50 лв за филтър, си платил 600 лв за нова помпа.

Само че в нашия случай мъжа ми заявява на монтьорите още на диагностиката, че ще купи от тях помпата и ще му я сменят на друго място (т.е. баща ми ще я смени), където няма да даде 250 лв за монтаж. Макар и силно разочаровани видимо, мошениците от Мото Пфое се съгласяват, няма как!

Баща ми сменя помпата с новата и .....волвото пак не върви. Явно е, че проблема е другаде! Мъжът ми, силно вбесен, се връща в Мото Пфое, търси шефа на смяната, която му е продала частта, без да има нужда и му разказва цялата история. Номерът е лъснал, защото мъжа ми не е благоволил да остави колата в сервиза, за да му сменят там помпата. Шефът мънкал, мънкал и се съгласил да приеме обратно новата помпа, стига да бъде демонтирана от колата. Пак баща ми свършва работата. Междувременно сменя и филтъра, за който смята още в началото, че е запушен и за смяна. След тази поправка волво-то сега върви безпроблемно.

След това мъжът ми се връща отново в Мото Пфое с демонтираната нова помпа за 600 лв, но....шефа се отмята от думите си и отказва да приеме частта и да върне парите. Не го позволявала политиката на фирмата. Е, явно политиката им позволява да лъжат клиентите си и да ги крадат! Работата стигнала до изпълнителния директор на Мото Пфое, който по стечение на обстоятелствата е близък познат (вече не мога да кажа приятел) на мъжа ми. И това не помогнало. Онзи се измъкнал, покрил се като мишка и не поискал да вземе отношение. Пределно ясно е, че и той знае как се мамят клиентите, но важното за него е да има приходи фирмата, да се карат и чупят все повече и повече коли. Вероятно бонуса му в края на годината е доста примамлив, за да си създава главоболия с мошеническите практики на подчинените си и то точно сега - преди празниците!

Бих препоръчала по възможност да не ползвате услугите на Мото Пфое, макар че щом това е официалния представител за Форд и Волво (предполагам и за други автомобили, не съм се интересувала), какво ли се случва в по-малките сервизи? Прецакването, измамата, несвършената работа, гарнирани със солено заплащане от страна на клиента-балък, май са станали всенароден български стандарт за качество.

Фирма Мото Пфое ни загуби като клиент. От нас положителен отзив и реклама от сега нататък няма как да получат.

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10847
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Мото-Пфое= ИЗМАМНИ ЕСНАФИ

Мнение от ЯЛТА » 28 фев 2013, 21:52

Къде го "изрови" това от 2008 год.
Щастието на едни, се крепи върху нещастието на други. Как иначе. Образоване му е майката.
П.С.- Щом не е съпреживяно от теб, какъв е смисъла да ставаш адвокат другимо ?
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

Потребителски аватар
eodor
потребител
потребител
Мнения: 105
Регистриран: 31 дек 2007, 09:38
Модел на автомобила: Mк3 2.2 -228hp
493Nm
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Мото-Пфое= ИЗМАМНИ ЕСНАФИ

Мнение от eodor » 28 фев 2013, 23:39

Не ставам адвокат на никого , мислех да напиша и моите перипетии и то с картинки .. но няма смисъл .

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10847
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Мото-Пфое= ИЗМАМНИ ЕСНАФИ

Мнение от ЯЛТА » 28 фев 2013, 23:48

Точно това е смисъла,- на лично изживяното.
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

Потребителски аватар
DigiPro
потребител
потребител
Мнения: 4336
Регистриран: 08 фев 2005, 23:15
Модел на автомобила: служебен C-Max 1,0 EcoBoost
ex служебен B-Max 1,0 EcoBoost
ex служебен Fusion 1,4 Duratec 16V.
ex Fiesta Si 1,6 16V MK3,5
ex Fiesta 1,1i MK3
Местоположение: Велико Търново
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Мото-Пфое= ИЗМАМНИ ЕСНАФИ

Мнение от DigiPro » 01 мар 2013, 09:47

Некоректно е да се поставят всички сервизи на Мото-Пфое и оторизираните от тях, под общ знаменател. Все пак там работят различни хора. Аз последните 7-8 години съм доволен от Даскалови (представителите на Мото-Пфое за В. Търново). Винаги съм присъствал на ремонти и обслужване на колите които съм карал. Вярно стоя на поне 2 метра с цел да не им се пречкам на хората. Винаги са били коректни и не са ми сменяли части и консумативи без нужда. Пипат доста компетентно за разлика от повечето гаражни "майстори".

Потребителски аватар
PavelMinchev
потребител
потребител
Мнения: 342
Регистриран: 15 апр 2008, 10:04
Модел на автомобила: Mondeo 2.2TDCI 175 hp Titanium S
Местоположение: Сливен
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Мото-Пфое= ИЗМАМНИ ЕСНАФИ

Мнение от PavelMinchev » 01 мар 2013, 22:54

DigiPro написа:Некоректно е да се поставят всички сервизи на Мото-Пфое и оторизираните от тях, под общ знаменател. Все пак там работят различни хора. Аз последните 7-8 години съм доволен от Даскалови (представителите на Мото-Пфое за В. Търново). Винаги съм присъствал на ремонти и обслужване на колите които съм карал. Вярно стоя на поне 2 метра с цел да не им се пречкам на хората. Винаги са били коректни и не са ми сменяли части и консумативи без нужда. Пипат доста компетентно за разлика от повечето гаражни "майстори".
Абсолютно подкрепям за външните дилъри.При тях подхода е много различен. ;):
Изображение

Потребителски аватар
tonyfireman
потребител
потребител
Мнения: 117
Регистриран: 10 юли 2010, 17:43
Модел на автомобила: Ford Escort хечбек 1,8 D 95'
Местоположение: Русе
Status: Извън линия

Re: Мото-Пфое= ИЗМАМНИ ЕСНАФИ

Мнение от tonyfireman » 01 мар 2013, 23:31

За външни - да, може би са о.к.
За Русе - не може да оставя 800 лв за ремъци, масла, антифриз и филтри и да не гледам как ги сменят. Добре - не гледам, но отивам да взимам колата - на 20 метра светват лампите - ниско ниво антифриз. Обратен завой - приемат колата със зор, установяват че са разкачили датчици и са ги забравили. (дано не са забравили да сменят ремъците, маслата, филтрите и т.н. за които лиших мен и семейството от 800 лв). Некадърници. С усмивка ти казват - 400 лв. това, 240 лв. онова, ей да не карам нова кола бе :)
Черната перла

Отговори

Върни се в “НЕ ходете там”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 9 госта