Никога повече клиент на МОТО ПФОЕ

Кой къде си е изпатил
Потребителски аватар
ffmk1l
потребител
потребител
Мнения: 725
Регистриран: 15 авг 2008, 14:16
Модел на автомобила: Focus MK1 2.0 Zetec
Местоположение: Стара Загора
Status: Извън линия

Re: Никога повече клиент на МОТО ПФОЕ

Мнение от ffmk1l » 16 май 2013, 21:00

В Стара Загора са същите, преди 3 години ми поискаха 250 лв за смяна на 4 пружини, и то ако нямало проблеми, възможно било да се режат задните носачи, заради клеясали болтове, такива глупости. В друг сервиз ми ги смениха за 100 лв. Не съм стъпил повече там.

Потребителски аватар
bateto_toshko
потребител
потребител
Мнения: 1216
Регистриран: 01 юни 2008, 16:57
Модел на автомобила: Fiesta 1.4 Ghia '96
(Zetec-SE,16V, 90PS)
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: Никога повече клиент на МОТО ПФОЕ

Мнение от bateto_toshko » 16 май 2013, 21:12

Нека да не слагаме всички клонове под един знаменател във всички градове.Ясно е , че има доста некадърни хора по всички фирмени както и по гаражни сервизи.Примерно МП -Бургас са имали многократна възможност да ме прецакат , но не са го правили досега.Още като купих колата не ми работеше вентилатора на купето и можеха да ме "натоварят" с нов вентилатор , но не го направиха , а решиха проблема за 30 лв.Вярно цените им са нереално високи на някои неща(4000 лв за радио-EON 5000 с касетка :lol: ) , а на други пък доста ниски(32 лв-оригинални свещи).Знам , че бургаския клон има добър специалист по електроника , за други неща не мога да гарантирам.За това си правя сметката.Ходя при тях само като питам за цената и ако ме устройва , но не може без тях , има някои специфични части , които трудно се намират другаде
сърцето ми обича форд мустанг , а джоба фиеста :mrgreen:
Една кола не може да се оправи докато не се счупи

Потребителски аватар
urgan
Потребител
Потребител
Мнения: 1834
Регистриран: 16 яну 2009, 16:44
Модел на автомобила: Ford Mondeo 2.0 TDCi 131 h.p. Estate 02' Ghia
Engine code: FMBA
Status: Извън линия

Re: Никога повече клиент на МОТО ПФОЕ

Мнение от urgan » 17 май 2013, 10:43

От няколко дена имам мондео 2,0tdci 2005 година автомотик с типтроник,ходих във мотопфое в Габрово и неможаха да ми проверят маслото в кутията,ако някой може да помогне да пише трябва ли да го сменя или само да долея и от къде да го проверя,
Мнение от форума..... Та ако в МП немогат къде могат? Не са ли те хората които трябва да могат? Хубаво може и да има специалисти, но от колко клона са в цялата страна, тия специалисти може да се преброят до двама максимум. Почвам да се чудя дали могат и двигателното масло да проверят. Разбирате ли щом изобщо са попаднали в този раздел случаите на недоволство не са един или два, това им е начин на работа, дай 60 лв и толкоз.
Изображение

Потребителски аватар
gogik
потребител
потребител
Мнения: 21
Регистриран: 29 апр 2013, 22:50
Модел на автомобила: Ford Focus 1.6 2000г.
Status: Извън линия

Re: Никога повече клиент на МОТО ПФОЕ

Мнение от gogik » 11 юни 2013, 02:48

Да изкажа и аз мнение относно мото пфое и като цяло сервизите на форд в Стара Загора! Първо отидов в сервиз на приятел който ми каза, че обслужването ми ще струва 220 лева за 2 ремака и една ролка + труда... позамислих се .... След което попитах в друг сервиз ми казаха, че трябда да си сменя радиатора и незнам си какво тъй като тои бил на ангряжния ми ремак ( Форд фокус 2000г. 1.6 16v 100кс. 74kw) цена = 550лв! Минавам на трети варият да си купя частите от друг познат и да тарся майстор ... оказва се, че този майстор ми икса 130лв ако не копувам частите от него.... И накрая намирам познат със сервиз който ми прави цялостно опслужване за 250 лева с труда и маслата и филтрите!!!!
Мото пфое казаха: Заповядайте за конкрента цена и ми заявиха 710лева ! (Ако няма други усложнения) ?????????

Сами си правете сметката, дори и в гаражния сервиз за тая цена ми сложиха ремак на " Gates " и масло на "Comma" , като за маслото немога да трърдя че е кой знай какво но има хора които го предпочитат. Сами си правете сметката къде ходите и на кой си давате парите !
[url=http://dobavi.info/cars/Ford/][img]http://dobavi.info/cars/Ford/m36240.gif[/img][/url]

Потребителски аватар
Dimitar Mihov
потребител
потребител
Мнения: 156
Регистриран: 23 апр 2013, 14:24
Модел на автомобила: Ford Fusion 1.4 TDCi
Ford Fiesta 1.0 EcoBoost
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: Никога повече клиент на МОТО ПФОЕ

Мнение от Dimitar Mihov » 13 ное 2013, 20:34

Не бях влизал от доста време и гледам бая се е изписало по темата ... Те всъщност за моя датчик МП не ми казаха, че имат намерение да го чупят. Казаха "ако не можем да го свалим, без да го счупим ще ви се обадим" ... аз и затова се съгласих. След това ми се обадиха и ми поискаха 300 и кусур лева за ремонт. Истината е, че изобщо не знаят къде се намират, специално пловдивския клон. Втори път отивам там само умрял. Съветвам и всички колеги да ги подминават отдалече и с мръсна газ.

П.С. ... В интерес на истината после мениджърът на сервиза се обади да ми се извинява 2 пъти, което му прави чест. Но едва ли щяха да се поколебаят да вземат парите, ако не бях направил панаир.

Потребителски аватар
solo5
потребител
потребител
Мнения: 61
Регистриран: 26 яну 2016, 13:48
Модел на автомобила: Ford Focus
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: Никога повече клиент на МОТО ПФОЕ

Мнение от solo5 » 03 фев 2016, 22:53

За Великотърновският сервиз съм чувал добри неща
Иначе в Бургас 2007 ги хванах да надписват ремонта на служебната Фиеста.
Оказа се че тогава имахме безсрочен договор за 20% отстъпка на части и 10% на труд. Изчаках ги да кажат предполагаема сума и им оставих автомобила.
Като отидох да го взема сумата, която трябваше да пишат се оказа близка до прогнозната. Тогава им показах договора и онемяха. Почнаха да сноват някакви хора и дойде друг приемчик, който каза че колегата му е допуснал грешка при формиране на цената и хоп сумата стана по-висока. Щеше да оспорвам, но фирмата за която работех тогава реши да не се занимава за 100лв
После (пак 2007) чух разговор м/у приемчици какъв оборот имали и как нямали да стигнат целите, явно имат таргет и от това зависи част от възнаграждението им.
Но за да вземат 5-10лв те товарят с 100лв

Потребителски аватар
Erudit
потребител
потребител
Мнения: 101
Регистриран: 22 яну 2012, 23:04
Модел на автомобила: Ford Mustang 3.8i
Местоположение: Sofia
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Никога повече клиент на МОТО ПФОЕ

Мнение от Erudit » 17 юли 2016, 21:29

Ами теб те товарят с 30-50,друг с толкова и после взимат бонус за месеца 1000 лева.Съвсем нормално.Ако не разбираш си набутан,но пък никога не сменят здрави части,просто предлагат да се подменят някои части преждевременно.

minev79
потребител
потребител
Мнения: 3
Регистриран: 17 мар 2021, 10:05
Модел на автомобила: Форд Фокус 2007 1.6 109к.с
Местоположение: Казанлък
Status: Извън линия

Re: Никога повече клиент на МОТО ПФОЕ

Мнение от minev79 » 21 апр 2021, 14:03

И аз да се оплача от МП Стара Загора пълни некъдърници отдих за диагностика (колата е нов внос) само да констатират без да барат нищо по нея без мое разрешение ъпдейтнаха софтуера и колата умря и не поемат никаква отговорност единствено ми казаха че колата е от Германия само това и я убиха

Потребителски аватар
synthez 3D
Потребител
Потребител
Мнения: 1745
Регистриран: 04 окт 2005, 08:57
Модел на автомобила: C-MAX Titanium 1.0 Ecobоost-125 HP 2014,
FOCUS 1,6-100 HP 2011,
C-MAX -компютърен 3D модел,
бивш C-MAX Ghia 1.8 16V-125HP 2008,
Местоположение: Г.Оряховица
Status: Извън линия

Re: Никога повече клиент на МОТО ПФОЕ

Мнение от synthez 3D » 21 апр 2021, 17:12

Ако са я вързали към системата в онлайн режим (както е по изискване на Форд) автоматично се е ъпдейтнала с последната налична версия на софтуера и ако всичко по колата е било наред не би трябвало да имаш проблем. Възможно е нещо да е променяно по автомобила и да е бил с друг софтуер и затова да се е получила издънка. Сега съвсем ли не върви?
Изображение

Отговори

Върни се в “НЕ ходете там”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 15 госта