гуми NANKANG

Кой къде си е изпатил
Отговори
Потребителски аватар
kasketa
потребител
потребител
Мнения: 5
Регистриран: 19 апр 2015, 09:31
Модел на автомобила: FOCUS
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

гуми NANKANG

Мнение от kasketa » 19 апр 2015, 09:52

ХОРА,НИКОГА НЕ СИ КУПУВАЙТЕ ГУМИ - NANKANG.Казвам го от личен опит,не от слухове и т.н.Това е опасна и рискова за живота гума,както на мокро така и на сухо.Купих ги преди седмица и положението е трагично!Утре ще хода да ги връщам!Казвам това за да не се подведе и някой друг,даже мисля да стигна до съответните органи,тази гума НЕ ТРЯБВА ДА СЕ ПРОДАВА!

Потребителски аватар
pepy1
Модератор
Модератор
Мнения: 4777
Регистриран: 18 май 2005, 22:38
Модел на автомобила: бивш форд ескорт 1.6i 16v zetec Ghia Combi'96
бившо пежо 306 комби 1,9 ТД пак комби и Сеат ибиза 3 цилиндров 1.4 дизел
Местоположение: шоп от Младост-4
Контакти:
Status: Извън линия

Re: гуми NANKANG

Мнение от pepy1 » 19 апр 2015, 10:40

Не са това единствените гуми, които не трябва да се купуват, но се купуват и тези и другите.Да не говориме, че има политика на големите търговци на гуми да продават на промоция 4-5 годишни гуми, маркови но стари.Това е не по-малко опасно. Но в тези времена , когато се търси повече цена отколкото качество е така. Всеки има глава на раменете си за да мисли с нея, а не да му служи за равновесие.
времето е като парите-никога не стига

Потребителски аватар
antipower
потребител
потребител
Мнения: 431
Регистриран: 11 окт 2013, 18:59
Модел на автомобила: Focus 1.6 16v 2002г. Ghia
Местоположение: Карлово
Status: Извън линия

Re: гуми NANKANG

Мнение от antipower » 19 апр 2015, 10:50

За тези китайски гуми и аз гарантирам, че са боклуци.
Бяха на един сезон и просто тресеше колата.
Със баланси и така нататък нищо не се оправи ... просто бяха криви.

Milcho
потребител
потребител
Мнения: 428
Регистриран: 16 дек 2006, 17:49
Модел на автомобила: BMW E46 325i, '04 Focus C-Max 2.0 TDCi, '92 Sierra TD, разни НЕ Фордове
Местоположение: Шумен
Status: Извън линия

Re: гуми NANKANG

Мнение от Milcho » 19 апр 2015, 11:29

Добре де, разбрахме че са кофти. Макар аз лично да не вярвам да е чак толкова отчайващо положението колкото го изкарваш.
Ама вместо да пишеш наред из форума, дай малко повече информация - на каква кола ги сложи, модел на гумите, размер, ДОТ, снимки???

Потребителски аватар
kasketa
потребител
потребител
Мнения: 5
Регистриран: 19 апр 2015, 09:31
Модел на автомобила: FOCUS
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Re: гуми NANKANG

Мнение от kasketa » 19 апр 2015, 12:09

Пиша пич,за да предпазя другите хора от грешка!А гумите са - nangang xr 611.195/60/15 88 v.dot 2014. Колата е фокус,при този индекс им дават до 240 км/ч. но колата при 120 км/ч. е не сигурна!? И да кажа,че автомобила ми е в изрядно техническо състояние,проверена ходова част / преден и заден мост /,преди летните гуми бях със зимни фулда,никакви проблеми - карам много,100 - 150 км. на ден СОФИЯ градско.така ,че проблема е изцяло в гумите!

Milcho
потребител
потребител
Мнения: 428
Регистриран: 16 дек 2006, 17:49
Модел на автомобила: BMW E46 325i, '04 Focus C-Max 2.0 TDCi, '92 Sierra TD, разни НЕ Фордове
Местоположение: Шумен
Status: Извън линия

Re: гуми NANKANG

Мнение от Milcho » 19 апр 2015, 12:51

Добре, сега вече съм съгласен :) А и само като погледнеш ТУК и ставя ясно защо си недоволен.

Ще си позволя от личен опит да ти препоръчам гуми, които не са скъпи, но съм сигурен, че се представят доста по-добре.
1. Matador MP44
2. Dayton D320
3. Kormoran Runpro B2
Препоръчвам ги в този ред. Дори и Корморана да вземеш, пак няма да си разочарован, предвид цената им. Карал съм такива 15-ки почти 3 години на E36 и съм ги изтествал по взякакъв възможен начин - спирания, завои, максимални скорости, минаване на цяла магистрала със 180... :oops:

Потребителски аватар
kasketa
потребител
потребител
Мнения: 5
Регистриран: 19 апр 2015, 09:31
Модел на автомобила: FOCUS
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Re: гуми NANKANG

Мнение от kasketa » 19 апр 2015, 15:09

Да,благодаря за информацията,но говоря за реномиран сервиз в София управителя ми препоръча НАНкАНГ и .... за пръв и последен път се доверявам за евтини гуми!Лошото е,че всеки иска да те излъже,било с по малко или повече.

Потребителски аватар
pepy1
Модератор
Модератор
Мнения: 4777
Регистриран: 18 май 2005, 22:38
Модел на автомобила: бивш форд ескорт 1.6i 16v zetec Ghia Combi'96
бившо пежо 306 комби 1,9 ТД пак комби и Сеат ибиза 3 цилиндров 1.4 дизел
Местоположение: шоп от Младост-4
Контакти:
Status: Извън линия

Re: гуми NANKANG

Мнение от pepy1 » 19 апр 2015, 16:20

По добре да се беше доверил на форума, вярно че тук колкото мнения- толкова предложения, но поне са от опит и няма да са подвеждащи :D
Аз наппример си купих 4 гуми тойо -нано енерджи 3 на изплащане. Исках точно тези гуми а само в ... ги даваха на изплащане.
времето е като парите-никога не стига

Eastbourne
потребител
потребител
Мнения: 901
Регистриран: 18 юни 2014, 10:14
Модел на автомобила: Focus c-max 1.8
Status: Извън линия

Re: гуми NANKANG

Мнение от Eastbourne » 19 апр 2015, 22:52

Такива тайванци или китайци си е опасно да се кара. Едно, че не е сигурна едно че и износването е много по-голямо и ги хвърляш след 2 макс 3 години.
По-добре дай 10-15 повече, да си земеш по-добра гума и да ти е мирна главата

Отговори

Върни се в “НЕ ходете там”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 8 госта