Ремонт броня

Кой къде си е изпатил
Отговори
Потребителски аватар
billy_boy
потребител
потребител
Мнения: 845
Регистриран: 01 фев 2006, 12:40
Модел на автомобила: Audi a4 1.8TQ AJL, караше Sierra
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Ремонт броня

Мнение от billy_boy » 14 дек 2006, 10:18

Колеги на пърчи се случи инцидент и един колега от далечна варна с един ескорт спря в мен и ми потроши бронята. Занесох я на ремонт на Сточна гара (пада се отдясната страна като тръгнеш към Козлодуи) пише "Ремонт брони, радиатори". Първо закарах колата със счупената броня и майстора ми каза 60лв. и става както е била готоза за боядисване. Да уточня бронята беше счупена само от лявата страна (ще пусна снимки ако има желаещи) аз казах добре, кога дойда? разбрахме се и му я занесох след няколко дни. Той пак ме попита за пари и аз му казах той да си казва след което сумата беше 40 лв. Явно е бил в настроение. Изпратиме да си ходя и каза че ще е готова след обед. Минах аз след обед те още я прфавеха като видях как бързаше само я размяташе. В крайна сметакз ех бронята и като я занесох на бояджията той трябваше да си игеае още мн с нея и да лепи даже защото бяха пропуснали мн места. А и трябваше да се боядиса цялата броня. Не ходете там за сведение само и бояджията ме удрапа после та сичко на сичко ми излеза 160 лв. :shock:
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
bigdady
потребител
потребител
Мнения: 168
Регистриран: 03 окт 2006, 14:16
Модел на автомобила: SCORPIO 2.0i 122 hp седан
Местоположение: София-Младост
Status: Извън линия

Мнение от bigdady » 14 дек 2006, 11:24

дай снимки ако ти се занимава
NO PAIN NO GAIN

Потребителски аватар
gmivanko
потребител
потребител
Мнения: 270
Регистриран: 02 юли 2006, 02:40
Модел на автомобила: Peugeot 205 GTI16 & 405 1.9GRi Renault Espace2 2.1TD
Местоположение: Елин Пелин
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от gmivanko » 14 дек 2006, 16:04

Е какво й е било толкова спуканото та са ти искали 60лв./40лв. Само за лепене :shock: :roll: .
Дай снимки да видим ще за огромна пукнатина/цепнатина ще да е това, та да струва лепенето й 60лв. :evil:
Изображение Изображение

Потребителски аватар
billy_boy
потребител
потребител
Мнения: 845
Регистриран: 01 фев 2006, 12:40
Модел на автомобила: Audi a4 1.8TQ AJL, караше Sierra
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от billy_boy » 14 дек 2006, 16:56

Eто снимки. Да кажа само естествено пак съм вътрешно макар и с каско и гражданска застрахователите се наприха. На мен ми излезна 160 лв + мн разправии, а те днес ми изписаха 146,1 лв. :shock: как го изчислиха незнам. Но ми бяха писали попринцип нова броня водач 1 бр. и ремонт на 3то гърне. Представям си ако бяха писали възтановяване какво щяха да ми дадат. :roll:

П.С. Нямам място за качване на други файлове :( ще ви дам линк.

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
paci
Модератор
Модератор
Мнения: 7883
Регистриран: 18 яну 2005, 07:52
Модел на автомобила: Fiesta MK4 Zetec-S 1.4 16V 90 коня
Местоположение: Плевен
Status: Извън линия

Мнение от paci » 14 дек 2006, 23:50

Ако си огледал как ми изглеждаше Ескорта които карах преди тази ...
Задната броня беше пусната под ауспуха .. мрежи там али-бали ..
Една Сиера ми се навря изодзадзе. Дъртия отзад беше вирнат на ладови пружини а Сиерата нали е скосена отперд и буквално се мушна под багажника.
Всичко стана ... сещай се ... :twisted:
Дадох я за ремонт и ми взеха 35 лв.
Като ходих да я взема с мен беше бившия собственик които беше правил тунинга.
Не за нещо друго ами се познаваме с човека от 15 години и ремонта трябваше да продължи у тях с негова помощ защото имаше условия и опит от негова страна.
Та мисълта ми беше, че ходих да я взема и той ме предупреди, че няма да е в някакъв завършен вид и да не се шокирам.
НО !!!
Верно я видях, че има доста работа по нея още, но той се шокира, че е доста пипната и че пича доста се беше постарал в сравнение с това което се е очаквало. А на мен ми изглеждаше все едно не му се е занимавало.
Последва 2 дена китване (поради липса на време), мрежи, заглаждане, доизпипване, ръсене със спрей, връщане в магазина от където взехме спрея, разправии с тоя спрей ... хората не бяха виновни де ...

Потребителски аватар
gmivanko
потребител
потребител
Мнения: 270
Регистриран: 02 юли 2006, 02:40
Модел на автомобила: Peugeot 205 GTI16 & 405 1.9GRi Renault Espace2 2.1TD
Местоположение: Елин Пелин
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от gmivanko » 15 дек 2006, 00:03

Абе наистина лошо се е понапукала :? . Мисля за 40лв. трябва да са ти я залепили добре. Иначе наистина подготовката по боята си я правиш ти (тка де, ако не можеш, су търсиш друг, които може) ако не могат тези дето са ти я лепипа да го направят това. Ама боядисването попринцип да е още към 20-30лв. ама като кажем, че боята и кита (ако е повече) си е от теб. Иначе боята (150гр. доре доло стигат) може да ти е от порядъка на 30-80лв., според зависи макра и вид-металик или не. Та общото се събира 40+ 30 (само за работата по бронята) и още да кажем 70лв. материали (кит, боя, спрей за основа)... та пак станаха грубо 140лв. :roll: :(
Изображение Изображение

Потребителски аватар
billy_boy
потребител
потребител
Мнения: 845
Регистриран: 01 фев 2006, 12:40
Модел на автомобила: Audi a4 1.8TQ AJL, караше Sierra
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от billy_boy » 15 дек 2006, 01:52

Важното е че сичко свърши добре сега бронята ми е във стария перфектен вид. :D Но се пак сичко това беша излишно... :evil:
Изображение
Изображение

Отговори

Върни се в “НЕ ходете там”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 12 госта