ВНИМАНИЕ !!!! НЕ ХОДЕТЕ В АВТОСЕРВИЗ КРИСИДА АУТО СОФИЯ ДО ЗООПАРКА - ЧУПЯТ КОЛИТЕ !!!!

Кой къде си е изпатил
vilamilanov
потребител
потребител
Мнения: 2
Регистриран: 01 фев 2016, 17:34
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: ВНИМАНИЕ !!!! НЕ ХОДЕТЕ В АВТОСЕРВИЗ КРИСИДА АУТО СОФИЯ ДО ЗООПАРКА - ЧУПЯТ КОЛИТЕ !!!!

Мнение от vilamilanov » 10 мар 2016, 17:22

Не взимам ничия страна в настаналия спор, но ще изразя позицията си, която предполагам, че би била същата на 99% от хората, следящи темата:
1. Едва ли ще се стигне до съд, но според описаното, клиента е печеливш (работя в системата на правосъдието). Ако се докаже правотата му, дори може да бъде затворен този сервиз (а и трябва)!
2. Няма значение, че е новорегистриран. В момент на афект го е направил и добре е сторил. Ако беше доволен от дадена услуга, едва ли би си губил времето с "глупости" - какво печели от това? Никой не злепоставя никого без да има основателна причина за това!
3. Не знаем с какви клапани е дошла, но по описанието му се е движела нормално и е дошла на ход в сервиза, а от него си е тръгнала почти с пътна помощ.
4 и 5. Нормална практика (която сервизите у нас не прилагат) е да се диагностицира точно проблема и на нормален език да се обясни на клиента какво е положението, дали подлежи на ремонт, смяна, Надин и т.н., съответно какви рискове и последствия крие евентуален ремонт. Нищо срамно няма в това даден "майстор" да каже на клиента, че не е способен да отстрани даден проблем и да го отпрати.
6. А какво е накарало пострадалия клиент да пише тук? Едва ли без причина би го направил? Той плаща да му се свърши дадена услуга, излиза от сервиза "с пътна помощ", след като е дал торба с пари. Какво се очаква от него - да гали всички с перце и да им благодари ли? Ако дойде майстор да шпаклова стените ви и каже "Готово", а Вие виждате че те все така зле изглеждат, та дори и по-зле, какво ще направите? Кой ще е прав, и кой - не? После във форум ще оплювате майстора, това безпричинно ли ще е?
7. Малко сервизи дават касови бележки. След като назрява проблем, сервизът издава такава + протокол. Но това е лесно доказуемо пред закона, освен ако и касовият апарат не е манипулиран. А къде е гаранцията? Писменна или устна е, доказуема ли е? Би трябвало за всеки взет лев да има гаранция. Кой ще поеме вината и разходите по ремонта? Пак ли клиентът?
8. Какво значи "чул тук-там" разни глупости? Не е цитирал трети лица и слухове, а говори единствено и само от собствено име и за собствените си патила. И други пострадали и недоволни ли има?
9. -
10. Кой къде и как мечтае да живее, и къде може да си позволи да живее, си е лично негов проблем и негова работа. А и село Кътина незнам откога се е превърнала в мечтана дестинация?
11. "Сельо" какво значи? Кой определя кой е сельо, и кой - градски? И с какво се пълнят багажниците също е лична работа, или ако е нещо незаконно - на компетентните органи. Всеки си изкарва прехраната по някакъв начин - по какъв обаче, също е лична работа?

След всичко без да съм убеден в правотата на двете страни, заставам на страната на пострадалия клиент. Този сервиз не го бях чувал, едва ли бих попаднал там по неволя, но дори и да ми се наложи, няма да го направя!!! Виждал съм много сервизи като този, но да чукна на дърво - чак такива бели не са ми правили. Но почти винаги чупят по нещо и колата излиза в по-лошо състояние, отколкото влиза. Стремя се сам да ремонтирам каквото мога, а каквото не - при доверени хора. Колкото и доверени - пак им "вися" на главата. Не пожелавам на никого клиент като мен, а още повеече не пожелавам на никого 95% от "майсторите" у нас!

Потребителски аватар
dimkar
потребител
потребител
Мнения: 1364
Регистриран: 03 мар 2007, 23:21
Модел на автомобила: Nissan
Местоположение: Сопот
Status: Извън линия

Re: ВНИМАНИЕ !!!! НЕ ХОДЕТЕ В АВТОСЕРВИЗ КРИСИДА АУТО СОФИЯ ДО ЗООПАРКА - ЧУПЯТ КОЛИТЕ !!!!

Мнение от dimkar » 10 мар 2016, 20:56

Никога не си оставям колите на ремонт без надзор. Дори и при приятелят ми от детинство, чиито услуги ползвам. Камо ли на някой непознат. Не съм ги купувал, за да ги дам на някой да се учи върху тях. Не знам как си оставяте колите на случайни хора.

krisidaauto
потребител
потребител
Мнения: 3
Регистриран: 09 мар 2016, 21:26
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: ВНИМАНИЕ !!!! НЕ ХОДЕТЕ В АВТОСЕРВИЗ КРИСИДА АУТО СОФИЯ ДО ЗООПАРКА - ЧУПЯТ КОЛИТЕ !!!!

Мнение от krisidaauto » 10 мар 2016, 21:57

Здравейте пак, това ми е последния пост.
Няма да се обяснявам повече.
До Съд със сигурност ще се стигне, па там да видиме дали ще ме затворят или ще ме оставят, кой крив кой прав.
Пак казвам, аз не се крия, този хубавец го доведе мой клиент, който ми е клиент от 15 години.
То ако има тук (във форума) един монтьор би написал нещо друго.
Точка по въпроса, мисля че това което направих, регистрирах се в този форум само за да кажа истината, и до там всичко приключва, вие си вадете изводи от постъпката ми.
Този "Пепи" убижда пише неща с невярно съдържание и така нататък.
Достатъчно интелигентен съм, че да влизам в такива спорове.
След 03.04.2016 г. понеже съм в Германия в момента.
Който иска да говори с мен в сайта ми има адреса да дойде и ще покажа и кажа каква е ситуацията, ОЧИ В ОЧИ, а не такива, ИЗМИСЛИЦИ !!!
УСПЕХ НА ВСИЧКИ !

Иван Вълков
потребител
потребител
Мнения: 348
Регистриран: 24 май 2010, 14:49
Модел на автомобила: '04 Mondeo Mk3 2.0 TDCI estate
Местоположение: Димитровград, Харманли
Status: Извън линия

Re: ВНИМАНИЕ !!!! НЕ ХОДЕТЕ В АВТОСЕРВИЗ КРИСИДА АУТО СОФИЯ ДО ЗООПАРКА - ЧУПЯТ КОЛИТЕ !!!!

Мнение от Иван Вълков » 10 мар 2016, 22:12

Трябваше да играе ключа както писа @НАСКО

Sent from my LG-D290 using Tapatalk

krisidaauto
потребител
потребител
Мнения: 3
Регистриран: 09 мар 2016, 21:26
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: ВНИМАНИЕ !!!! НЕ ХОДЕТЕ В АВТОСЕРВИЗ КРИСИДА АУТО СОФИЯ ДО ЗООПАРКА - ЧУПЯТ КОЛИТЕ !!!!

Мнение от krisidaauto » 10 мар 2016, 22:54

В ЕДИН ДРУГ ФОРУМ РАЗУМНИ МОДЕРАТОРИ ЗАКЛЮЧИХА ТЕМАТА
ПОНЕЖЕ............. ДА НЕ КАЗВАМ

thom
потребител
потребител
Мнения: 2
Регистриран: 03 мар 2016, 13:26
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Re: ВНИМАНИЕ !!!! НЕ ХОДЕТЕ В АВТОСЕРВИЗ КРИСИДА АУТО СОФИЯ ДО ЗООПАРКА - ЧУПЯТ КОЛИТЕ !!!!

Мнение от thom » 10 мар 2016, 22:58

krisidaauto написа:Здравейте на всички
Аз съм Андрей Костадинов собственик на ''Крисида Ауто'' ЕООД
Така като гледам какво пише чакайте и аз да кажа нещо
1.Този сладур Пепи както го познавам аз ще си реши проблемите с мен в Съдебната зала.
2.Не мислите ли и не виждате ли че той се регистрира и започва да хули има един пост (интересно).
3.Не казва че колата е дошла при мен без мощност и с криви клапани.
4.Като искам да сложа болкажните инструменти за белезите те не влизат, разхлабих ремъка, разхлабих коляновия вал (махнах болта със заварената вложка), докарах на белези и т.н. да не влизам в технически подробности.
5.А каза ли ви че като запасах ремъка със специалните инструменти и стегнах коляновия вал (ОБЕЗМАСЛИТЕЛ ЯКО ЛОКТАЙТ ЯКО) и превъртях мотора на ръка подпря клапани, тогава го викнах и му казах каква е ситуацията той да вземе решение, това е неговата воля аз нищо не съм ОТКРАДНАЛ НА СИЛА ОТ НЕГО, да се прави колата при мен той е решил сам.
6.Вие сами си водете изводи, аз няма какво да кажа, чист съм пред съвестта си и спя спокойно не съм излъгал никого.
7.И да ви кажа че този Пепи дето хули съм му дал и протокол и касова бележка, мога да кача ДУБЛИКАТ който се пази И ПРИ МЕН.
8.Защо не се оплака на мен а пишеш глупости който си чул тук там.
9.Не само твойта мазда с фордов мотор, болта на коляновия вал държи в синхрон разпределителния и коляновия вал.
10.Кътина може да си мечтаеш да живееш.
11.Сельо си ти дето сте дошли от провинцията напълнил си багажника на Маздата с тонери за принтери и обикаляш къщите на хората и взимаш пари без документ, аз съм с ДДС регистрация давам фактури както съм дал и на теб (ИМАМ КОПИЕ НАЛИ ЗНАЕШ), И СЕРВИЗА МИ Е ПОЗИЦИОНИРАН, аз не се крия и не бягам.

Андрей!!! Услуга аз не съм ти извършвал , за да ми казваш аз какви документи издавам ??!!!!! Това аз с какво се занимавам си е лично моя работа !Това не е темата тук !! Аз клиенти , които пищят от мен нямам !!!!Чакам да ми дадеш моята фактура оригинал и касовата бележка . Трябват ми , а и така е редно . Нали си изряден пред данъчните ??? Нали няма да ни кажеш ,че си направил ремонт за 1500 лева и не си уведомил данъчното за това ? Кога ще си оправиш мърлящините ???? Тази кола така не може да се кара !!!! Всяка седмица сипвам масло !!!! Изчаках да мине време , да те видя дали ще се сетиш да звъннеш и да ме попиташ какво става с колата . Ти не се сещаш !!!! Ползвах гаранцията и ти закарах колата . Каза , че нищо и няма ???? Колко дълго може да трае моето търпение , Андрей ? Колко ?

Потребителски аватар
pepy1
Модератор
Модератор
Мнения: 4777
Регистриран: 18 май 2005, 22:38
Модел на автомобила: бивш форд ескорт 1.6i 16v zetec Ghia Combi'96
бившо пежо 306 комби 1,9 ТД пак комби и Сеат ибиза 3 цилиндров 1.4 дизел
Местоположение: шоп от Младост-4
Контакти:
Status: Извън линия

Re: ВНИМАНИЕ !!!! НЕ ХОДЕТЕ В АВТОСЕРВИЗ КРИСИДА АУТО СОФИЯ ДО ЗООПАРКА - ЧУПЯТ КОЛИТЕ !!!!

Мнение от pepy1 » 10 мар 2016, 23:22

Бележки/фактури не видяхме, явно трябваше да заключа темата отдавна. Грешката ще бъде поправена. Ако все още сервиза иска да пусне въпросните документи да ми пише ЛС.
времето е като парите-никога не стига

Заключена

Върни се в “НЕ ходете там”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 6 госта