Оплакване от (бивш) Поли кар и Жоро 

Кой къде си е изпатил
Отговори
yumyum
потребител
потребител
Мнения: 17
Регистриран: 19 юни 2010, 16:24
Модел на автомобила: Ford Focus 1.6 tdci (110 к.с.)
Местоположение: София
Status: Извън линия

Оплакване от (бивш) Поли кар и Жоро 

Мнение от yumyum » 06 май 2017, 00:38

дравейте колеги.Става дума за бившия сервиз Поли кар и Жоро и след толкова позитивни мнения реших и аз да отида при него.След предварителна уговорка ме прие днес (петък) и ме предупреди че може и да няма много време да и обърне внимание на колата.Разбираемо е а и аз имам втори автомобил и му казах че не ми е спешно ,важното е да се оправи проблема който беше че светеше чека и турбото не надуваше както и няколко други по маловажни проблема които можеше да почакат.По късно през деня ми се обади и ми каза че не само са направили диагностиката на проблема ами и са я "пооправили" и да я взимам а останалите неща следващата сряда мога да я оставя.Отивайки в сервиза Жоро отсъстваше но там беше човека който е извършил ремонта и ми обясни че проблема с турбото бил от разяден вакуумен маркуч който са сменили а чека от Маф сензора.Помоли ме първо да покарам колата и да я усетя и след това ще покаже какво е сменил и къде.След пробното каране установих че определено има подобрение но е е както беше преди да спре турбината,сега надуваше след 2200 оборота и малко вяло което и казах на работника.Неговия отговор беше че колата е на километри и е нормално турбината да не е на 100% с което съм съгласен.Отворихме капака и той ми показа въпросния маркуч и забелязах че тръбата от интеркулера не е захваната за монтажната стойка и се клати доста свободно.Казах му че не трябва да е така от което последваха няколко отговора че така е било,че няма къде да я захване защото монтажната точка я нямало?!? и че той правил само това което му било казано да оправи...Не съм бил рязък или критичен но това си е мойта гледна точка.Казах му че не е проблем и ще я закрепиме следващия път като дойда за останалите неща.Платих си сумата от 65 лв. която ми се стори разумна за труда и резултата и си тръгнах с Форда като оставих другата кола паркирана там.След около час се върнах с приятелката ми за да вземеме другата кола и междувременно пак светна чека.Докато спирах Жоро беше отвън и го поздравих и му казах че идвам да си взема другата кола и му казвам че чека пак е светнал,явно има по сериозен проблем който само с чистене на грешката не се е оправил.Попитах го към колко часа в сряда да оставя колата на което той ми отговаря да не идвам.На майстора не му било харесало отношението ми и не искал повече да работи по колата ми?!?Поисках обяснение какво не му е харесало а отговора му беше "не знам,това си е тяхно право".Не съм лесно обидчив човек но това отношение ме учуди.Отговорих му ,добре, и си тръгнах.В същото време майстора беше там но в момента в който излезнах от колата се покри мишока.В крайна сметка не бих пускал такава тема заради нещо маловажно според мен но в крайна сметка след още 20 км шофиране турбото пак си взе почивка от което следва че проблема не е бил отстранен и/или диагностициран правилно.Накратко взеха ми парите,изгониха ме и проблема си остана без никаква промяна.Заставам с името си зад всяка дума.Ако Жоро желае да отговори нека го направи тук ,за извинение което мисля че заслужавам ми има телефона,ако вече го е изтрил пускам го отново - О8787265О8 Димитър Величков

Потребителски аватар
essex
потребител
потребител
Мнения: 2401
Регистриран: 28 окт 2008, 14:15
Модел на автомобила: Форд Фокус СТ170
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Оплакване от (бивш) Поли кар и Жоро 

Мнение от essex » 06 май 2017, 19:01

Понякога е по-добре късно да разбереш че не само ще ти вземат парите, но има и голяма вероятност да повредят повече колата, така че според мен човека ти е направил услуга като те е изгонил :D
По-добре 10мин закъснял, но поне жив и здрав.

aspasia
потребител
потребител
Мнения: 1412
Регистриран: 30 ное 2010, 19:10
Модел на автомобила: форд фокус-2000 1.6 16v
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Оплакване от (бивш) Поли кар и Жоро 

Мнение от aspasia » 06 май 2017, 20:07

То повечето майстори са такива взимат ти парите и довиждане гаранция никаква като им направиш забележка триста довода ще ти изкарат ама пари не връщат.

Потребителски аватар
essex
потребител
потребител
Мнения: 2401
Регистриран: 28 окт 2008, 14:15
Модел на автомобила: Форд Фокус СТ170
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Оплакване от (бивш) Поли кар и Жоро 

Мнение от essex » 06 май 2017, 20:37

Виж сега когато ЧОВЕК работи по дадено нещо в този случай колата и вижда че нещо не е на мястото, редно е да оправи дори и да не е развалено от него, дори и това че някой преди него си е оставил ръцете. " тръбата от интеркулера не е захваната за монтажната стойка и се клати доста свободно" при това че неговия отговор е бил отрицателен веднага би трябвало да ти подскаже ще за човек е и просто няма как да си закарам втори пут колата при него. Понякога се случва от затруднение при ремонта, много бързане, натоварване да се изпусне нещо и да се види от клиента, но тогава реакцията трябва ( според мен де) да се признае за пропуска и да се отсрани дори и без пари, само и само клиента да е доволен. За съжаление нашите родни майстори на 99 % са такива като този човек, не го познавам и нямам личен опит с този човек, никой не искам да обидя или засегна просто говоря от скромния опит който имам с няколко майстора, защото опитвам сам да си ремонтирам колата.
По-добре 10мин закъснял, но поне жив и здрав.

Отговори

Върни се в “НЕ ходете там”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 7 госта