DN сервиз Младост 4

Кой къде си е изпатил
Отговори
hristov008
потребител
потребител
Мнения: 85
Регистриран: 31 юли 2014, 09:41
Модел на автомобила: ford focus estate 1.6 ztec 2000
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

DN сервиз Младост 4

Мнение от hristov008 » 10 май 2017, 12:42

Закупих ваучер от "Грабо" за диагностика на климатичната система. Уговорих си час по телефона и закарах колата в сервиза. Сервизът се намира на края на бул."Ал. Малинов", отбивката за Пловдив. Вкараха колата и след 45 минути ми казаха, че е готова. Аз изчаках във фоаето на сервиза. Казаха ми, че в системата на колата не е имало никакъв фреон! Преди да закарам колата пуснах климатика и духаше студено. Според вас може ли в колата да няма никакъв фреон и климатика да работи и да духа студено?! Платих за 730 мл. фреон, колкото побира системата. Поисках обяснение, но започнаха да ме убеждават, че е системата е била празна. Казаха, че няма да тръгнат да лъжат клиентите си за 10-20 лева. Също така ми казаха, че преди да заредят фреона може да е духало студено от външния въздух. Гледат те в очите и се опитват да те убедят, че едва ли не си "куку". Не знам кого лъжат, но логиката е такава, че няма кака системата да е била празна. Не е нужно да разбираш много от коли, за да е ясно това.

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10831
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: DN сервиз Младост 4

Мнение от ЯЛТА » 10 май 2017, 12:55

Ми то футболист, като направи автосервиз,- така е. За другия в Подуяне отзивите са същите..............
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

aspasia
потребител
потребител
Мнения: 1412
Регистриран: 30 ное 2010, 19:10
Модел на автомобила: форд фокус-2000 1.6 16v
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: DN сервиз Младост 4

Мнение от aspasia » 10 май 2017, 13:47

То цялата система на фокуса е 730гр. ако ти е била празна няма да ти включва климатика има клапан ако няма налягане не пуска системата. Ако чуваш цъкане като пуснеш климатика значи компресора работи при мен се чува отчетливо и се качват оборотите.

Eastbourne
потребител
потребител
Мнения: 901
Регистриран: 18 юни 2014, 10:14
Модел на автомобила: Focus c-max 1.8
Status: Извън линия

Re: DN сервиз Младост 4

Мнение от Eastbourne » 10 май 2017, 14:09

Във всеки автомобил форум има секция "Не ходете там" и сервизите DN са на челните места

hristov008
потребител
потребител
Мнения: 85
Регистриран: 31 юли 2014, 09:41
Модел на автомобила: ford focus estate 1.6 ztec 2000
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: DN сервиз Младост 4

Мнение от hristov008 » 10 май 2017, 20:47

Трябваше да прочета повече в нета, но видях отзивите в Грабо, на хора, които са ползвали услугите им и ги описваха като "истински професионалисти"... Явно не им пука дали ще те спечелят като клиент. Важното е да се приберат парите на момента, пък после да става каквото ще. София е голям град. Клиенти бол. Двама, трима и да не се върнат не е голяма загуба.

Потребителски аватар
Didibao
потребител
потребител
Мнения: 1769
Регистриран: 03 юни 2008, 01:08
Модел на автомобила: Focus ST170
Местоположение: Перник
Status: Извън линия

Re: DN сервиз Младост 4

Мнение от Didibao » 11 май 2017, 18:10

Не съм съгласен, при нас също се занимаваме и с климатици и имам не е един случай в който клиент ме е убеждава, че климатика му работи и е за допълване закачам му машината и фреон няма, при това положение на кой да вярвам, има една разлика това се случва пред клиента, та студеното му което е имал е от външния въздух!
Изображение

Отговори

Върни се в “НЕ ходете там”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 5 госта