EKO В Търново

Кой къде си е изпатил
Отговори
Потребителски аватар
pepy1
Модератор
Модератор
Мнения: 4777
Регистриран: 18 май 2005, 22:38
Модел на автомобила: бивш форд ескорт 1.6i 16v zetec Ghia Combi'96
бившо пежо 306 комби 1,9 ТД пак комби и Сеат ибиза 3 цилиндров 1.4 дизел
Местоположение: шоп от Младост-4
Контакти:
Status: Извън линия

EKO В Търново

Мнение от pepy1 » 10 авг 2019, 07:55

Здравейте,
от темата е видно къде да не сипвате, ще Ви кажа точно за коя става дума. А ето и случката: решавам да заредя гориво/дизел/ имам четвърт резервоар или по компютър за 160 км гориво. Естествено си приготвям карта за отстъпка, така вместо 2.19 , литъра ще ми е 2.11. Да, няма грешка, по-ефтино е от София, може би 3 месеца. Поне аз от толкова постоянно пътувам натам и обратно, а може и да е от повече. Та плащам и си тръгвам, гледам тотала и рестото, сбора с дадената сума от мен съвпадат. Тръгвам си и се замислям, защо толкова много ми струваше - повече от София. Разглеждайки бележката, жена ми казва, че съм сипал повече от 45 л. Интересното в случая е, че резервоара ми е 45 л. Как имам за 160 км гориво/15-16л/ да речем, че има грешка нека да са 10л и да добавя малко над 45л. колкото е капацитета на целия резервоар. Грешката ми е, че не се усетих докато бях на бензиностанцията. Та отсъпката и по-ефтиното гориво ми излязоха +30 лв. Аз винаги ще подминавам това място, беше ми за пръв и последен път. Адреса на "чудото" е ул. „Магистрална, Велико Търново 3, 5002 Район Западен, Велико Търново. Посока София, непосредствено след нея има ОМВ. Преди двете кръгови. Ако се интересувате от касовата бележка ще Ви я кача. Случи се на 3 колонка.
времето е като парите-никога не стига

Потребителски аватар
m_fokus
потребител
потребител
Мнения: 163
Регистриран: 14 юли 2010, 14:19
Модел на автомобила: Ford Fokus 1,6 ZETEC SE
Ford Focus C-MAX 2.0 TDCI
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: EKO В Търново

Мнение от m_fokus » 10 авг 2019, 17:00

*00141* аз пък никога не съм успявал да заредя повече от 46 литра при резервоар 55л ( в някои информационни бюлетини 53л) при почти изцяло изчерпана резерва т.е. на борда показва 20 км до свършека на горивото. Обясненията за мен са или някакъв въздушен джоб непозволяващ на 100 процента запълване на резервоара или вариант две - има още няколко литра в резервоара след като по борд уж трябва да е приключило горивото.
Сега предимно зареждам в Шел, Лукойла взех да го избягвам.
По-голям късмет е да попаднеш на читав майстор, отколкото на читава жена :lol:

Потребителски аватар
ieiei
потребител
потребител
Мнения: 389
Регистриран: 11 май 2007, 12:50
Модел на автомобила: Ford
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: EKO В Търново

Мнение от ieiei » 10 авг 2019, 18:56

Почти всеки резервоар "до капачката" събира повече от вместимоста си.

Потребителски аватар
pepy1
Модератор
Модератор
Мнения: 4777
Регистриран: 18 май 2005, 22:38
Модел на автомобила: бивш форд ескорт 1.6i 16v zetec Ghia Combi'96
бившо пежо 306 комби 1,9 ТД пак комби и Сеат ибиза 3 цилиндров 1.4 дизел
Местоположение: шоп от Младост-4
Контакти:
Status: Извън линия

Re: EKO В Търново

Мнение от pepy1 » 11 авг 2019, 16:26

pepy1 написа:
10 авг 2019, 07:55
... А ето и случката: решавам да заредя гориво/дизел/ имам четвърт резервоар или по компютър за 160 км гориво.
И в този случай ли? Ми дълбоко се съмнявям. Откакто зареждам тази кола/около 3г/ за първи път ми се случва такова нещо. Както и да е, всеки си решава сам. Аз моето решение го взех!
времето е като парите-никога не стига

perun
потребител
потребител
Мнения: 134
Регистриран: 19 юни 2019, 21:41
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Re: EKO В Търново

Мнение от perun » 11 авг 2019, 21:54

Служебно често зареждаме там и няма никакви проблеми-последно преди около 10 дена.Ако има нещо нередно щяхме да го забележим. От личен опит мога да кажа, че ако една кола рядко вижда пълен резервоар, то такива отклонения са нормални.

Потребителски аватар
pepy1
Модератор
Модератор
Мнения: 4777
Регистриран: 18 май 2005, 22:38
Модел на автомобила: бивш форд ескорт 1.6i 16v zetec Ghia Combi'96
бившо пежо 306 комби 1,9 ТД пак комби и Сеат ибиза 3 цилиндров 1.4 дизел
Местоположение: шоп от Младост-4
Контакти:
Status: Извън линия

Re: EKO В Търново

Мнение от pepy1 » 12 авг 2019, 09:36

Зареждам винаги до горе, изключително рядко ми светва резервата( по компютър 80 км оставащ пробег) не знам дали е случайност, но е факт случката. На ОМВ посока Варна след кръговите, седмица по-рано при зареждане, всичко си беше наред. В петък ще се пробвам на другото търновско еко, пак до горе.
времето е като парите-никога не стига

Отговори

Върни се в “НЕ ходете там”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 11 госта