На какво се нагледах по автокъщите

Кой къде си е изпатил
Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13096
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: На какво се нагледах по автокъщите

Мнение от HACKO » 29 яну 2022, 18:08

ЯЛТА написа:
29 яну 2022, 14:06
.... Какъв е смисъла да имаш, а да не я използуваш, .....
Ами например, ако не е по реда си колата. Вече като я платиш и я подкараш, реви колкото си искаш, всичките "Кръв повръщат пари не връщат".
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10832
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: На какво се нагледах по автокъщите

Мнение от ЯЛТА » 29 яну 2022, 18:23

Както писах клиенти-лаици.
Всяка кола без регистрационни номера е бракувана в страната от която е внесена. А е бракувана защото собственикът и трябва да плати за обслужването и има няма 2 000 евра, поради което той я бракува, което е по евтиният вариант. При покупка на такъв автомобил клиента трябва да похарчи съответно пак 2000 но лева, за да стане изправна кола. И е така когато се купува кола без регистрация нов внос. Ако бъдат задължени търговците да дават гаранция поне 6 месеца или 3000 км. , може и да потръгнат нещата, но е мнооого сложно. В Англия например търговец е задължен да опише какво има за смяна по колата, или от какво обслужване се нуждае, неизпълнението води до съд, и обикновено търговеца там сериозно гори.
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13096
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: На какво се нагледах по автокъщите

Мнение от HACKO » 29 яну 2022, 20:08

99% да не кажа 100% от колите нов внос на вторичния пазар в България са бракувани. Или защото са натупали години/километри и са започнали да струват скъпо за собствениците си заради ремонти и завишени данъци (в някои държави), или са сравнително нови, но са претърпели тежък инцидент и ремонта е нерентабилен или не е разрешен (пак в някои държави). Такива коли се продават най-често от застрахователите на безценица. Нашите джамбази ги купуват, от морги пак на запад, купуват каквото има ударено врати калници и парчета от греди и прагове съответстващи на удареното място и ги докарват тука. Пристигнала тука колата влиза в тенекеджийниците, където се разпъва колата доколкото може (майсторите успяват перфектно), най-смачканите части се изрязват и на тяхно място се имплантират домъкнатите от друга кола, напасват се новите врати, капаци калници. Подготвя се и се боядисва цялостно (и да Васко свалят се уплътненията). Следва триене на цялата кола и пастиране, това е със цел да се заличат следите от пребоядисването и да се предаде автентичен вид.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

F Focus
потребител
потребител
Мнения: 1189
Регистриран: 25 сеп 2020, 17:56
Модел на автомобила: Форд Фокус 1.8 бензин 125к.с., 2006г.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: На какво се нагледах по автокъщите

Мнение от F Focus » 05 фев 2022, 19:20

Абе, Васко, Наско-не се ли забрани преди няколко години да се внасят бракувани, или спрени от движение автомобили в наше село?
Не, че фактите относно състоянието на колите нов внос при джамбазите в авто-къщите сочи друго, ама да попитам...
Аз, заради това, а и по ред други причини винаги съм предпочитал да купя регистрирана кола от собственик тук.
Много автомати-слаби резултати!

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13096
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: На какво се нагледах по автокъщите

Мнение от HACKO » 05 фев 2022, 22:01

Де юре не са бракувани, но де факто да.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

aspasia
потребител
потребител
Мнения: 1412
Регистриран: 30 ное 2010, 19:10
Модел на автомобила: форд фокус-2000 1.6 16v
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: На какво се нагледах по автокъщите

Мнение от aspasia » 06 фев 2022, 10:08

Ако не беше толкова беден или по скоро с ниски доходи Българина едва ли този пазар щеше да е толкова развит.

freeway
потребител
потребител
Мнения: 536
Регистриран: 26 дек 2016, 23:08
Местоположение: sofia
Status: Извън линия

Re: На какво се нагледах по автокъщите

Мнение от freeway » 06 фев 2022, 20:41

Напротив. Много е богат, след като може да си позволи да купи стар автомобил, да го прави скъпо, да му плаща разходите и малко да го кара.Накрая като тегли чертата излиза, че по-добре да се беше возил на таксита.

Потребителски аватар
pepy1
Модератор
Модератор
Мнения: 4777
Регистриран: 18 май 2005, 22:38
Модел на автомобила: бивш форд ескорт 1.6i 16v zetec Ghia Combi'96
бившо пежо 306 комби 1,9 ТД пак комби и Сеат ибиза 3 цилиндров 1.4 дизел
Местоположение: шоп от Младост-4
Контакти:
Status: Извън линия

Re: На какво се нагледах по автокъщите

Мнение от pepy1 » 07 фев 2022, 17:53

Тия дето карат малко в София и Пловдив, минаха на спарк. Таксито си е скъпо вече. Иначе като пътувам из България ги гледам катастрофиралите автомобили по автовозите, не всички но 1/3 от тях. И то до 5 годишни част от тях. Не ми се инвестира в качествен видеорекордер, почти всяка седмица ще се нагледате на много неща. :D
времето е като парите-никога не стига

F Focus
потребител
потребител
Мнения: 1189
Регистриран: 25 сеп 2020, 17:56
Модел на автомобила: Форд Фокус 1.8 бензин 125к.с., 2006г.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: На какво се нагледах по автокъщите

Мнение от F Focus » 09 фев 2022, 20:53

Доколкото съм се пулил и зяпал по западноевропейските и нашенските сайтове за продажба на употребявани автомобили ми е направило впечатление, че кола в прилично състояние на запад е на почти двойна цена от нашенските(уж в същото състояние и същият пробег)-ако сте на място и успеете да се докопате директно до собственика продаващ колата си, което е перфектният вариант цената ще е 50% нагоре, спрямо нашенските, но парите ще си заслужават, дори и с вкл. транспорт до наше село. Макар и много рядко у нас изпадат наистина добри коли(изпуснах една такава, докато се чесах и ми протичаше мисъл дали да я купя, или не), но цената им е, като на запад.
Та е ясно какъв е основният внос у нас.
Много автомати-слаби резултати!

Потребителски аватар
toniboy
потребител
потребител
Мнения: 1391
Регистриран: 21 мар 2008, 17:20
Модел на автомобила: ford C MAX 1.6 TDCI /109 к.с / 2009 г
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: На какво се нагледах по автокъщите

Мнение от toniboy » 22 мар 2022, 20:58

Интересна тема. Тъкмо да споделя куриоз от преди три седмици.
Колегата на работа си купи регистриран фокус от Стара Загора от човек. Съответно старозагорски номера.
Та какво се случва ,идва в Бургас с договора от нотариус за купуването на колата.
Отива в КАТ Б-с. за смяна на регистрация а там го карат да смени само големия талон за собственост на негово име 20лв. А в срок до 1 месец пак да отиде вече за смяна на табелите. На втората седмица колегата отива пак вече за смяна на номера и съответно пак за смяна на талона заради новите вече номера. Съответно 50 за номера и още 20лв за талони. До тук Уж добре , прехвърли си винетката в Апи вече на новите номера, Междувременно гражданската му изтичаше и направи нова, след което вкара колата за технически преглед и там изненада на четвъртия ден от смяната на номерата КАТ не са подали информация за колата ,че е сменена регистрацията и не може да мине преглед.
От четвъртък колата седи в гараж без преглед защото от КАТ още не са подали инфо в системата на пунктовете за гтп . Късмет ,че старата още е редовна и я кара докато мине преглед на новата.
Аз поне имах късмет с моята ,че беше градска и само смених талона на мое име и към гражданската ми направиха едно допълнително вписване на моите данни докато дойде време за нова полица. Винетка и преглед си карах с тях до подмяната им.

Потребителски аватар
ivchotr
потребител
потребител
Мнения: 822
Регистриран: 31 окт 2015, 13:40
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: На какво се нагледах по автокъщите

Мнение от ivchotr » 22 мар 2022, 21:51

Вече не е нужно да се сменят табелите, без значение, че не са от същата област.
Знам всички вицове за Форд :D

F Focus
потребител
потребител
Мнения: 1189
Регистриран: 25 сеп 2020, 17:56
Модел на автомобила: Форд Фокус 1.8 бензин 125к.с., 2006г.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: На какво се нагледах по автокъщите

Мнение от F Focus » 23 мар 2022, 20:40

Това е така, но в нашите села има нетърпимост към "чужденците", та си мисля, че рядко някой запазва рег. номер, ако е от друга област. Аз лично, след като купих колата с Хасковска регистрация първата ми работа беше да я сменя със Софийска, че току-виж някой я надрал с отвертка, примерно, или изкъртил огледала, извил рамена на чистачки и т.н.
Абе простотията при нас е голяма и повсеместна, за съжаление! :evil:
Много автомати-слаби резултати!

Потребителски аватар
pepy1
Модератор
Модератор
Мнения: 4777
Регистриран: 18 май 2005, 22:38
Модел на автомобила: бивш форд ескорт 1.6i 16v zetec Ghia Combi'96
бившо пежо 306 комби 1,9 ТД пак комби и Сеат ибиза 3 цилиндров 1.4 дизел
Местоположение: шоп от Младост-4
Контакти:
Status: Извън линия

Re: На какво се нагледах по автокъщите

Мнение от pepy1 » 24 мар 2022, 11:17

Да ти кажа, навремето форда го карах 3 години ловешка регистрация. Никога не съм имал проблеми. Проблемите идват от това, че всеки който мине табелата София/особено в последните 10-15 години/, вече е софиянец и има голяма чувство за собственост, особено когато паркира. Дадох голяма сума пари за боя на моята кола и... изкара 7 седмица, вече е с драскотина от ключ, от задния калник, през двете врати та до предния калник. Итова е от някой "софиянец" дето си мисли, че булеварда е негов. Докато не вкарат закон и солидни глоби за превъртяни километри и гаранция от продавача за купения автомобил - все ще караме отпадъците на Европа. Затова по-заможните дават по-малко пари за канадски и американски автомобили, защото имат история - такъв е закона. В столицата се напълни с такива, във Варна също съм виждал немалко.
времето е като парите-никога не стига

ivo_63
Потребител
Потребител
Мнения: 1260
Регистриран: 07 авг 2007, 10:35
Модел на автомобила: ford mondeo MK1 1.8 TD ex
ford focus 2 1.6 tdci 2007
Местоположение: ruse
Status: Извън линия

Re: На какво се нагледах по автокъщите

Мнение от ivo_63 » 24 мар 2022, 16:29

На запад са по-скъпи само колите под 250 000 км, над 300 цените падат , над 500 000 са на нашите цени - такива и се мъкнат у нас.

Потребителски аватар
pepy1
Модератор
Модератор
Мнения: 4777
Регистриран: 18 май 2005, 22:38
Модел на автомобила: бивш форд ескорт 1.6i 16v zetec Ghia Combi'96
бившо пежо 306 комби 1,9 ТД пак комби и Сеат ибиза 3 цилиндров 1.4 дизел
Местоположение: шоп от Младост-4
Контакти:
Status: Извън линия

Re: На какво се нагледах по автокъщите

Мнение от pepy1 » 24 мар 2022, 17:50

Естествено, че са по-скъпи. Вземат ги нови, за 2-4 години правят 250-300 000 и ги сменят, а ние ги купуваме уж на малко години/и на малко км по километраж/. Тези на по 500 000км ги продават символично 100до 300 евро на големите клиенти, като по документи са части. А тук са по 1500-3000 лв напудрени.
времето е като парите-никога не стига

F Focus
потребител
потребител
Мнения: 1189
Регистриран: 25 сеп 2020, 17:56
Модел на автомобила: Форд Фокус 1.8 бензин 125к.с., 2006г.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: На какво се нагледах по автокъщите

Мнение от F Focus » 24 мар 2022, 20:53

ivo_63 написа:
24 мар 2022, 16:29
На запад са по-скъпи само колите под 250 000 км, над 300 цените падат , над 500 000 са на нашите цени - такива и се мъкнат у нас.
Искренно ме разсмя. Иво-"мъкнат се"! :lol: :lol:
Та по този повод се замислих при "Форд"-2 има ли начин да се разбере реалният пробег-някои марки и модели имали "скрит"( Тойота, например)" километраж, но добър хакер може и него да редуцира-демек намали.
Добичето ми гони 275х.км. и по всички външни белези и "документи"мяза да е на толкова, ама дали...? Демек се води към "новите"? :wink:
Май ще е добре да се пусне отделна тема по въпроса?
Много автомати-слаби резултати!

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13096
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: На какво се нагледах по автокъщите

Мнение от HACKO » 24 мар 2022, 22:05

Щом двигателя работи, има мощност и си гори масло в рамките на търпимото, какво ти пука на колко километра е? За мене е важно състоянието на агрегата а не някакви цифри написани на таблото, не вярвам на километраж, освен ако колата излиза току що от магазина с найлончетата по седалките и характерната миризма. АБС модула също отчита километри.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Потребителски аватар
pepy1
Модератор
Модератор
Мнения: 4777
Регистриран: 18 май 2005, 22:38
Модел на автомобила: бивш форд ескорт 1.6i 16v zetec Ghia Combi'96
бившо пежо 306 комби 1,9 ТД пак комби и Сеат ибиза 3 цилиндров 1.4 дизел
Местоположение: шоп от Младост-4
Контакти:
Status: Извън линия

Re: На какво се нагледах по автокъщите

Мнение от pepy1 » 24 мар 2022, 22:27

Факт - прави се основен ремонт N4, и продължава да се кара. Все пак струва 1500- 3000 лв А ние, работещите българи все пак сме бедни
времето е като парите-никога не стига

F Focus
потребител
потребител
Мнения: 1189
Регистриран: 25 сеп 2020, 17:56
Модел на автомобила: Форд Фокус 1.8 бензин 125к.с., 2006г.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: На какво се нагледах по автокъщите

Мнение от F Focus » 28 апр 2022, 11:32

Мислех, че легендите на автоджамбазите относно историята на колата са се изчерпали, но съм грешал-наскоро колега, търсейки Тойотка-Аурис попадна на такава внос от Швейцария, и взе, и мен(за акъл :D ). Търговеца авторитетно заяви, че това била личната кола на посланника ни в Швейцария?! :lol:
Баси колко скромни посланници имаме видиш ли?! Аз се ухилих до ушите и без да имам представа кой е посланникът му казах: айде, бе-г-н Стоянов никога не е имал такава кола, познавам го много добре! :lol: Отделно, че двете задни врати бяха пребоядисвани, снадката м/у предните калници и праговете в долната си част "зяпаше" и т.н. Е-понеже на колегата му беше писнало от търсене и гледане на кенефи, спешно му трябваше кола, а двигателят беше ОК, и като цяло беше най-читава, оня му направи голяма отстъпка и сделката стана.
Много автомати-слаби резултати!

ivo_63
Потребител
Потребител
Мнения: 1260
Регистриран: 07 авг 2007, 10:35
Модел на автомобила: ford mondeo MK1 1.8 TD ex
ford focus 2 1.6 tdci 2007
Местоположение: ruse
Status: Извън линия

Re: На какво се нагледах по автокъщите

Мнение от ivo_63 » 28 апр 2022, 13:29

Преди няколко години и аз попаднах на кола от "посланник", която се оказа на един шофьор българин , работил няколко седмици в посолството :D

Отговори

Върни се в “НЕ ходете там”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 13 госта