Проблем със Заден калник на фокус

Екстериор и интериор.
Потребителски аватар
Паяк
потребител
потребител
Мнения: 6
Регистриран: 27 май 2009, 22:09
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8 TDCi , 115cc
Местоположение: Испания
Status: Извън линия

Проблем със Заден калник на фокус

Мнение от Паяк » 17 ное 2009, 18:16

Здравейте , имам сериозен проблем ! Днес някой закачил фокуса ми от страни по задния десен калник и вратата и я остъргал .. има малко криво и доста изстъргано , моля ви дайте ми съвет , незнам какво да правя ! Колата е фокус 2003 тдци Хечбек ..
Въпроса ми е - Сменят ли се задните калници и горе долу колко ще ми излезе , или има и друг начин.
:((: :((: Помагайте бързо че съм закъсал доста сериозно ! Извинете ако темата не е написана както трябва но както казах доста съм притеснен в момента.

Потребителски аватар
debug
потребител
потребител
Мнения: 1582
Регистриран: 07 фев 2007, 01:29
Модел на автомобила: триврат Focus Zetec 2.0 99г; Mazda 626 GC купе 84г.; BMW E36 96г.
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: Проблем със Заден калник на фокус

Мнение от debug » 17 ное 2009, 18:22

Принципно могат да се сменят с рязане и заваряване, но дали е нужно? Най-добре отиди при тенекеджия и той ще прецени дали да сменя или да изчуква...
Ти да не си от Пловдив - днес видях в движение един задран Фокус, май сив? Не беше много смачкан като че ли...
Изображение

Изображение

Потребителски аватар
DigiPro
потребител
потребител
Мнения: 4336
Регистриран: 08 фев 2005, 23:15
Модел на автомобила: служебен C-Max 1,0 EcoBoost
ex служебен B-Max 1,0 EcoBoost
ex служебен Fusion 1,4 Duratec 16V.
ex Fiesta Si 1,6 16V MK3,5
ex Fiesta 1,1i MK3
Местоположение: Велико Търново
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Проблем със Заден калник на фокус

Мнение от DigiPro » 17 ное 2009, 18:37

Паяк написа: има малко криво и доста изстъргано
Въпроса ми е - Сменят ли се задните калници и горе долу колко ще ми излезе , или има и друг начин.
Ако е леко натиснат го запълват с кит, шкурят да се заглади и боядисват. Ако е добър майстора изобщо не личи, че е имало нещо.

Потребителски аватар
Паяк
потребител
потребител
Мнения: 6
Регистриран: 27 май 2009, 22:09
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8 TDCi , 115cc
Местоположение: Испания
Status: Извън линия

Re: Проблем със Заден калник на фокус

Мнение от Паяк » 17 ное 2009, 23:50

Именно , малко е натиснат и поодран. Дано кита помогне ... че иначе никак не ми се реже от колата защото иначе е доста запазена и новичка.
Не съм от пловдив , аз съм в момента извън България , и за това ме интересуваше дали може да се смени направо .. новото си е ново.
За пръв път ми се случва и наистина нищо не разбирам ... но щом казвате че може да се оправи да не личи изобщо .. успокоявате ме най малкото .. благодаря ви много _friends_ . Ако имате други идеи .. моля споделете , за да знам всички възможности. Ако някой в българия познавате , който е добър ... препоръчайте ми го , догодина ще си идвам и най вероятно тогава ще я правя. Ако не и пречи да стои така де ... може ли да ръждяса или нещо такова ?
Извинете за простите въпроси но съм наистина нов в тези работи.

Потребителски аватар
debug
потребител
потребител
Мнения: 1582
Регистриран: 07 фев 2007, 01:29
Модел на автомобила: триврат Focus Zetec 2.0 99г; Mazda 626 GC купе 84г.; BMW E36 96г.
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: Проблем със Заден калник на фокус

Мнение от debug » 18 ное 2009, 13:01

Подмяната на панела с рязане и заваряване не е толкова страшна, ако се направи за света. Това си е и официалния начин за ремонт, Форд си продават такива панели за цялото купе, не само калници. При всички положения ще е по-скъпо от изчукване/китосване обаче. Няма защо се прави, ако не е необходимо. При леки деформации ще минеш по тънката лайстна. Ръжда ще се появи, ако е оголен метала някъде - т.е. да е нарушено антикорозионното покритие. За временно можеш да го пръснеш с някакъв антикорозионен грунд ако имаш гол метал; не знам обаче дали можеш да се движиш така там, където си. Да не те глобят...
Изображение

Изображение

Потребителски аватар
Паяк
потребител
потребител
Мнения: 6
Регистриран: 27 май 2009, 22:09
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8 TDCi , 115cc
Местоположение: Испания
Status: Извън линия

Re: Проблем със Заден калник на фокус

Мнение от Паяк » 18 ное 2009, 19:02

Много благодаря за информацията , да знаеш ... камък ми падна от сърчицето , много си обичам колата но тук не пазят особено много. Имам право да я карам и ударена да е , никой нищо не казва но работата е там че ми вади очите удареното. Днес ходих до застрахователната компания , ако ремонта излиза над 300 евро те ще го платят . Сега само остава да чакам да ми се обадят и да ми платят ... останалото ще го уредя във форд ... щом подменят панелите.
Ужасно съм ви благодарен _friends_

Отговори

Върни се в “КУПЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 12 госта