Ремонтни работи по купето на Ford TRANSIT

Екстериор и интериор.
nedev_zlatko
потребител
потребител
Мнения: 1
Регистриран: 08 юни 2007, 13:35
Модел на автомобила: FORD_TRANZIT
Status: Извън линия

Ремонтни работи по купето на Ford TRANSIT

Мнение от nedev_zlatko » 08 юни 2007, 16:01

Здравейте, приятели! Търся за Ford TRANSIT схеми, картинки, снимки, чертежи на едрогабаритните части на този модел. Подобни неща има за по-съвременните автомобили в някои сайтове(даже има подробни чертижи на всички ламарини, с размерите и разрезите по тях).
Ще съм благодарен, дори и само да ми посочите адреси на които мога да видя подобно нещо. Още с купуването на буса, старият собственик ми даде един незаменим учебник на английски(забравих да уточня, че бусът е сглобяван във Великобритания-т.е. е с десен волан), в който са дадени всички ремонтни работи по него(дори и основен ремонт как се прави, с размери и всичко необходимо). Учебникът е на английската издателска къща "HAINES", но в него няма нищо за смяната на прагове, калници, части от врати, предни и задни греди и др. подобни гниещи части.
Особено ще ми е приятно, ако знаете и къде се продават нови или втора употреба тенекии. Бусът е от първите "акули", 2000 куб.см., бензинов, типът на двигателя е NAT (или т.н. ОНС двигатели), обикновен карбуратор, мисля, че това са обикновени сиерови двигатели, произведен е през 1987г.
Не се смейте, че искам да го възстановя-това товарно добиче, за 20 години не е износило ризите дори до първи ремонтен размер! В момента, по данните от учебника, ризите се намират на границата на четвърти заводски размер!
Предварително благодаря на всеки, който сподели всяка информация по въпроса, а сигурно и други ще се заинтересуват! Извинявам се, за дългата тирада, но от много глава не боли!(Нали!)
с поздрави: Златко от Пловдив.

Потребителски аватар
murselin
потребител
потребител
Мнения: 127
Регистриран: 16 окт 2006, 22:21
Модел на автомобила: Форд Мондео Джия /98/ 2.0I 130k.s.
Контакти:
Status: Извън линия

:)

Мнение от murselin » 09 юни 2007, 13:09

Колега имам такъв 88 и още не съм му барвал нищичко по мотора ,а го карам колкото може и си го товаркам яко:).Много е добра машината кат си я стегнеш ще разбереш.А инак ламарини само нови или фирма която изработва по поръчка на влизане в сф след караулката вдясно има подобна мисля прагове и т н.
добрите момчета отиват в рая ! лошите където си поискат :)

Отговори

Върни се в “КУПЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 35 госта