Ford Focus TDdi наводняван!?!

Екстериор и интериор.
Потребителски аватар
joro_sf
потребител
потребител
Мнения: 41
Регистриран: 03 май 2007, 14:05
Модел на автомобила: Mondeo 2.0 180ks
Местоположение: София
Status: Извън линия

Ford Focus TDdi наводняван!?!

Мнение от joro_sf » 18 юни 2007, 15:42

Здравейте! От скоро съм член на форума тъй като станах собственик на един Фокусник 2001 година модел!
Последна промяна от joro_sf на 05 ное 2007, 15:25, променено общо 1 път.
Който кара Ford се чувства горд!

Потребителски аватар
FordSierra1.6L
потребител
потребител
Мнения: 1021
Регистриран: 28 фев 2005, 22:11
Модел на автомобила: Ford mondeo MK2 2.5 V6 "ST"
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Re: Ford Focus TDdi наводняван!?!

Мнение от FordSierra1.6L » 18 юни 2007, 16:11

joro_sf написа:Здравейте! От скоро съм член на форума тъй като станах собственик на един Фокусник 2001 година модел! Молбата ми за помощ е следната: явно в купето е имало някакво наводнение! Та трябва да поразглобя доста неща за да почистя и смажа някои детайли! Някой дали може да ме насочи от къде мога да намеря някакво ръководство с описание на чарковете в купето и как се разглабят! Най вече по таблото ме интересува и под него! Иначе колата е кукла мотора след смяна на масло и консумативи е слънце! Работи на 6!!! Само тая влага където е влязла ама ще я преборя!
Защо ти е да сваляш таблото ??? не е ли мокър само мокета ? сваляш мокета ако ти се занимава ама трябва да сваляш седалки декорации всички пластмаси долу дето ги има....
А за таблото- ми гледаш винтчета болчета има доста скрити дето не се виждат...елемент по елемент и ще го разглобиш :)

Потребителски аватар
joro_sf
потребител
потребител
Мнения: 41
Регистриран: 03 май 2007, 14:05
Модел на автомобила: Mondeo 2.0 180ks
Местоположение: София
Status: Извън линия

Мнение от joro_sf » 18 юни 2007, 17:04

Ами аз поразглобих сега малко! Само дражката на вратат малко ми се запъна! По елементите които не са защитени има ражда! Това са лоста за повдигане на седалката, таблото с бушоните и още две лайсни отстрани на таблото! При друг фокус някой да има същия проблем?
Който кара Ford се чувства горд!

Потребителски аватар
debug
потребител
потребител
Мнения: 1582
Регистриран: 07 фев 2007, 01:29
Модел на автомобила: триврат Focus Zetec 2.0 99г; Mazda 626 GC купе 84г.; BMW E36 96г.
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Мнение от debug » 18 юни 2007, 23:12

http://clubford.org/forum/viewtopic.php?t=2298
Пълно сервизно ръководство за Focus :wink:

Няма да е лошо да си напръскаш всички ел.контакти с WD40 или някакъв контактен спрей, че наводняваните коли правят сериозни проблеми с ел.инсталацията.
Изображение

Изображение

Потребителски аватар
libra
потребител
потребител
Мнения: 154
Регистриран: 15 апр 2007, 23:40
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8 Zetec Ghia
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Ford Focus TDdi наводняван!?!

Мнение от libra » 18 юни 2007, 23:35

joro_sf написа:Здравейте! От скоро съм член на форума тъй като станах собственик на един Фокусник 2001 година модел! Молбата ми за помощ е следната: явно в купето е имало някакво наводнение! Та трябва да поразглобя доста неща за да почистя и смажа някои детайли! Някой дали може да ме насочи от къде мога да намеря някакво ръководство с описание на чарковете в купето и как се разглабят! Най вече по таблото ме интересува и под него! Иначе колата е кукла мотора след смяна на масло и консумативи е слънце! Работи на 6!!! Само тая влага където е влязла ама ще я преборя!
Здравей колега, и аз като теб съм нов тук.
Наводнението в колата ти мисля, че е от пролука между предното стъкло и пластмастмасовата кора, която покрива филтъра на купето.
Измислено е малко тъпо... При смяната на филтъра се подменят 2 щипки и една болкитена лепенка, която прилепя кората към стъклото. Ако има дори и милиметър пролука, от там минава вода, която влиза през филтъра и се пълни пода.... Лепенката за лявата част на кората + 2 щипки струват около 25 лв. филтър с активен въглен е около 47 лв. Но най-добре е смяната да я направят в Мото Пфое понеже знаят как точно да залепят лепенката. Аз си смених филтъра сам, но не успях да уплътня кората и после се наложи пак да я карам при тях...
За подсушаването най-добре да намериш мощна прахосмукачка тип "Rainbow" за да не се налага да вдигаш мокета

Потребителски аватар
joro_sf
потребител
потребител
Мнения: 41
Регистриран: 03 май 2007, 14:05
Модел на автомобила: Mondeo 2.0 180ks
Местоположение: София
Status: Извън линия

Мнение от joro_sf » 20 юни 2007, 10:31

Благодаря ти за отговора! Случайно вчера открих причината! А сега ти я потвърждаваш. Отивам да действам по изолацията! Дано това да е слабото място на фокусника :)))
Който кара Ford се чувства горд!

Потребителски аватар
vlad
потребител
потребител
Мнения: 646
Регистриран: 22 мар 2005, 17:51
Модел на автомобила: Mondeo MK III '07, 2.2 TDCi Ghia, sedan
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от vlad » 20 юни 2007, 12:11

При кората над филтъра има и друго. От долната страна има нещо като ваничка, излято с кората, с отвор за оттичане, в края между двете кори. Така, че и да пропусне някъде уплътнението водата не капе върху филтъра, а се събира там и се оттича. При мен се появи проблем след смяната на филтъра в МП. Бяха спукали преградата на въпросната ваничка, така че при силен дъжд събраната вода минаваше и оттам и вече капе върху филтъра, и в купето. Открихме спуканото след настояване да я отворят, и си я оправиха. Така, че освен хубаво уплътнение гледайте внимателно да няма и нещо спукано на самата кора от долната страна.

Потребителски аватар
joro_sf
потребител
потребител
Мнения: 41
Регистриран: 03 май 2007, 14:05
Модел на автомобила: Mondeo 2.0 180ks
Местоположение: София
Status: Извън линия

re

Мнение от joro_sf » 21 юни 2007, 13:52

Ех жалко!!! Забравих да погледна там! Ама иначе добре го нацедих! Между кората и прозореца сложих БОДИ940 специално за тея работи! Дано проработи! 4акам дъжд :D
Който кара Ford се чувства горд!

Потребителски аватар
Атанас
потребител
потребител
Мнения: 857
Регистриран: 18 окт 2006, 15:36
Модел на автомобила: Mondeo MK2 1.8TDI в сърцето ми
Mondeo MK3 2.2TDCI
Местоположение: София
Status: Извън линия

Мнение от Атанас » 21 юни 2007, 14:47

С това Боди дали после ще успееш да свалиш кората?
На един от служебните фокуси сменяха миналия месец поленовия филтър и като заваля протече. Оказа се, че не бяха сложили добре кората и въпросната ваничка беше с обратен наклон и всичката вода отиваше във филтъра. Визуално след като оправихме кората същата слезе с около 1 см надолу - преди това почти опираше в перото на чистачката

Потребителски аватар
joro_sf
потребител
потребител
Мнения: 41
Регистриран: 03 май 2007, 14:05
Модел на автомобила: Mondeo 2.0 180ks
Местоположение: София
Status: Извън линия

Ре

Мнение от joro_sf » 21 юни 2007, 20:50

Ами то Боди-то не стяга ами стои все в такова състояние като болкит! А да знаеш как се отстранява натрапчивата миризма от въздушната инсталация?
Който кара Ford се чувства горд!

Потребителски аватар
Атанас
потребител
потребител
Мнения: 857
Регистриран: 18 окт 2006, 15:36
Модел на автомобила: Mondeo MK2 1.8TDI в сърцето ми
Mondeo MK3 2.2TDCI
Местоположение: София
Status: Извън линия

Мнение от Атанас » 22 юни 2007, 09:16

Преди бях чел за някакви спрейове, с които пръскаш във всички вентилационни отвори и убивали гъбичките, които се развивали там. Сефте преди няколко седмици случайно видях такъв спрей на бензиностанция на Литекс (в Сф. има 2 и една в Ловеч), струваше към 15лв. Сигурно го има по магазините, но не ми се е налагало да търся. Спреят е с тънък маркуч дълъг към 20см. Пъхаш маркуча във вентилационния отвор и пръскаш - има инструкция за употреба :)
Като сваляхме кората на фокуса, филтъра беше мокър и миришеше ужасно. Оставихме го да изсъхне, но продължи да мирише. Не знам с какви химии го обработват, но като се намокри си :censur: мамата.

Потребителски аватар
Dundee
потребител
потребител
Мнения: 852
Регистриран: 22 яну 2006, 14:48
Модел на автомобила: Mondeo Mk4 2.5T
Местоположение: София
Status: Извън линия

Мнение от Dundee » 22 юни 2007, 12:23

Спреят струва 10-11 лв. и върши работа.
В тая тема има снимки http://www.clubford.org/forum/viewtopic ... c&start=15
Изображение

Отговори

Върни се в “КУПЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 13 госта