Централно...

Екстериор и интериор.
Потребителски аватар
ravenman
потребител
потребител
Мнения: 278
Регистриран: 19 май 2007, 15:58
Модел на автомобила: .....
Местоположение: Добрич-София
Контакти:
Status: Извън линия

Централно...

Мнение от ravenman » 19 юни 2007, 10:52

Здравейте колеги!
Първо искам да се извиня на модераторите, в случай, че не пиша в правилния раздел....
Искам да попитам, дали мога д аси сложа централно заключване на ЕSCORT '86, без да сменям две ключалки, шофьорската и на багажника?
И може ли предната дясна ключалка да се премести на мястото на шофьорската?
Благодаря предварително, на всички които ще се включат!!! *00130*

Потребителски аватар
gicho_fiesta
потребител
потребител
Мнения: 62
Регистриран: 18 май 2007, 15:05
Модел на автомобила: FIESTA 1,8D 1999г.
Status: Извън линия

Мнение от gicho_fiesta » 08 сеп 2007, 10:46

Поставянето на централно няма нищо общо с ключалките.
Може да си сложиш или да ти сложат централно на всички врати - около 15-20лв. на врата ще ти вземат.
Ако си го слагаш сам - по 5лв. на врата.
Но трябва да имаш аларма, която да го управлява или ще трябва и модул за централно.

Потребителски аватар
ravenman
потребител
потребител
Мнения: 278
Регистриран: 19 май 2007, 15:58
Модел на автомобила: .....
Местоположение: Добрич-София
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от ravenman » 08 сеп 2007, 13:08

Пич,благодаря ,че се опитваш да помогнеш, но ходих да питам в красно село (там живея) колко пари ще ми излезе, и дали ще стане.Пича, който беше там ми казва,че трябвало да се слага някаква вакум помпа,а и май нямало да стане, защото...заключалките от вътре....не са до прозореца да слизат на доли , а са на самата врата и се натискат. Каза също,че ще ми струва около 200 кинта, затова се отказах. Взех си една ключалка за 50 кинта и си я смених. Може и да може да стане, но може и да го е домързяло, щото може да е играчка... :)
Мерси все пак :)
Когато дойде краят,винаги се сещаме за началото!
Когато всичко отиде подяволите.....не отивай и ти!
Изображение

Потребителски аватар
alexxx
потребител
потребител
Мнения: 395
Регистриран: 13 май 2006, 00:26
Модел на автомобила: Ford Mondeo 2.0 1998г.
Местоположение: София,Люлин
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от alexxx » 08 сеп 2007, 13:24

Колега,на тоя майстор му кажи да си смени професията! Преди 8 години на първия ми форд МК-3 му направих централно за 50лв!!! Взех втора употреба 3 машинки по 10 лв(2 врати и багажник)и модул за 20лв и за около 2 часа си ги монтирах сам.По-добре провери и на други места за монтаж,че тоя майстор май е искал да отиде на море с твойте пари :lol: Успех!

Потребителски аватар
paci
Модератор
Модератор
Мнения: 7883
Регистриран: 18 яну 2005, 07:52
Модел на автомобила: Fiesta MK4 Zetec-S 1.4 16V 90 коня
Местоположение: Плевен
Status: Извън линия

Мнение от paci » 08 сеп 2007, 13:40

Даам има ги и такива образи .. велики разбираш ли:)
Или човека толкоз знае за света около себе си или е от тези които като видят човек с по-стар автомобил и му забият една цена та да му се посмеят. Човека естественно си заминава а те си седят цял ден и си бъркат в носовете вместо да са изкрали 5лв. поне тока за деня да си платят или пътя до сервиза.

На стария Ескорт бях с централно. Не го бях слагал аз ами така го взех. До колкото имам инфо беше с универсални машинки които бяха закрепени на едни планки с много отвори за да можеш да коригираш положението на машинката. Планките съм ги виждал но какви са машинките незнам. Мисля, че бяха поставяни заедно с алармата и не са скъпи.
Никакви ядове не съм имал дори и зимата - към 3 зими ли се търпяхме :)

Потребителски аватар
ravenman
потребител
потребител
Мнения: 278
Регистриран: 19 май 2007, 15:58
Модел на автомобила: .....
Местоположение: Добрич-София
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от ravenman » 08 сеп 2007, 13:51

Така, като ви чета постовете, ми се струва много евтинко. Тоя ....... щше му ...... майката.Кажете някъде, където сте ходили, ако има такива, където е на тея цени +/- 20-30 кинта, че да отида и аз
Когато дойде краят,винаги се сещаме за началото!
Когато всичко отиде подяволите.....не отивай и ти!
Изображение

Потребителски аватар
paci
Модератор
Модератор
Мнения: 7883
Регистриран: 18 яну 2005, 07:52
Модел на автомобила: Fiesta MK4 Zetec-S 1.4 16V 90 коня
Местоположение: Плевен
Status: Извън линия

Мнение от paci » 08 сеп 2007, 14:04

Странно ми беше като каза "вакуум"
Значи може до някаква степен да се доближава цената до 200 лв.
Незнам какво представлява модула за който говори alexxx
При мен може би това управление си го е имало в алармата или .. не.
Ако да предположим, че за нова машинка е ~25лв. и модул да кажем 70лв. тази за багажника може и да няма такава или да е по-скъпа бе към 150 кинта ги смятам на око :) и раота ....
Ако имаш аларма и тя управлява централно ...
Незнам вече говорим на изуст :(
Имаш ли Аларма ?
Може и човека да си е прав за цената като се е презастраховал леко и в после ще ти каже 150 кинта и ти ше си щастлив :)
Само това за вакуума ме усъмни. Електрически бяха моите.
Виж alexxx какво ти е писал за 2-ра употреба е май по-евтиния вариант, щом той дава такива цени. Обаче пък тогава нямаш гаранция колко живот е останал в тези машинки и могат да те изненадат във всеки един момент е не, че с нови не може да има изненади :)

А може и да са по 15 кинта машинките знае ли човек :) Ако не забравя от понеделник ще мина на едно място да питам ориентировъчно.

Потребителски аватар
ravenman
потребител
потребител
Мнения: 278
Регистриран: 19 май 2007, 15:58
Модел на автомобила: .....
Местоположение: Добрич-София
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от ravenman » 08 сеп 2007, 14:44

paci,имам аларма, но се пре...цака.Сама се включва. Беше ми блокирала паленето, абе.....гадна работа.Намерих я и й дръпнах една жичка. Сега поне не се чува - само пуска аварийните, така че - аларма нямам :)
Ще съм ти благодарен,ако кажеш някаква цена.
Нали разбрахте какви ми са заключалките? :)
Когато дойде краят,винаги се сещаме за началото!
Когато всичко отиде подяволите.....не отивай и ти!
Изображение

Потребителски аватар
alexxx
потребител
потребител
Мнения: 395
Регистриран: 13 май 2006, 00:26
Модел на автомобила: Ford Mondeo 2.0 1998г.
Местоположение: София,Люлин
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от alexxx » 08 сеп 2007, 15:30

Моя модул ми го прави един алармаджия който после си смени адреса и му изгубих следите.Но това беше отдавна когато не беше така заринато от електроника.Преди около два месеца един колега си купи от Люлин,от руския пазар комплект модул с 4 машинки за крупната сума от 24лв.В комплекта имаше такива планки с много отвори,човека си ги монтира супер лесно и смятай колко му излезе централното!

Потребителски аватар
billy_boy
потребител
потребител
Мнения: 845
Регистриран: 01 фев 2006, 12:40
Модел на автомобила: Audi a4 1.8TQ AJL, караше Sierra
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от billy_boy » 08 сеп 2007, 17:40

Айде да дам и аз сега малко обеснения. Надявам се да съм изчерпателен.

Ключалките нямат нищо общо с централното. Аз махнах мойте ключалки и продължавам да имам централно. Централното играе ролята на втора ключалка.

Централните биват няколко вида оригинални за модела, туркси ментаци и други по-добри не оригинални.

Турските ментаци струват 25лв. комплекта за 4 врати. Комплекта включва 4 машинки (2 водещи (майки) и 2 обикновенни) водещите машинки имат 5 кабела те се слагат обикновенно на предните врати. Когато отключиш водеща машинка тя подава сигнал на модул, които е включен в комплекта и отключва всички машинки. В комплекта са предвидени и всички необходими чаркалъци за монтирането му. Монтажа е елементарен машинката се захваща с 3 винта някъде на вратата има едни метални пръчици посредством с тях се захваща за металната пръчка която е свързана с бравата и заключва и отключва вратата.

Въпреки ценетаот 25лв. Това централно е надеждно. А и дори да се повреди някоя машинка след време (което се случва често при тези централни (все пак зависи от колатаи усилието на отваряне)) замяната и не струва нищо. 5лв. е машинка нова продаваща се отделно. Било то майка или не.

Може да се закупи от много места например илиенци. Ето ти и линк за онлайн покупка http://www.topspeed.bg/product.php?iid=152" onclick="window.open(this.href);return false;
Тук цената е 29лв. за 4 врати.

Изображение


Втория вид малко-по скъпо но не оригинално захранване. За него нещата стоят по- същия начин само, че е по надеждно има някои който наистина са със вакум помпи. Това е нещо като управляващия модул, само дато шуми повече :shock:

И третия най-добър вариант са оригиналните машинки. Те нямат управляващ модул. За форд биват 2 вида. (говоря за по-старите фордове) тъй като около 90та година се въвежда отварянето на вратата с жило а не с метална пръчка именно за това са разделени. Тези преди 90та на който отварянето е с мерална пръчка машинката е свързана чрез друга метална пръчка за бравата както илиенските централни, но е доста по надеждна. Другия вид които е с жило. машинката стои закачена забравата и брава която е нямала централно няма къде да се закачи за нея централното. Машинките от единия и другия вид са почти еднакви. Поне аз лично съм слагал такава с жило на пръчковия вариант и пасва идеално.

Тъй като колата ти епреди 90 ако съдя по подписа те съветвам да си закупиш оригинални машинки от форд цената им варира от 10 до 15лв. втора ръка. И да идеш някои да ти ги монтира ако не можеш сам. Ще останеш доволен. Успех!


Снимка на оригинални машинки за централно от форд:
Изображение
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
ravenman
потребител
потребител
Мнения: 278
Регистриран: 19 май 2007, 15:58
Модел на автомобила: .....
Местоположение: Добрич-София
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от ravenman » 08 сеп 2007, 18:37

Благодаря за изчерпателният отговор.Не разбрах само от къде мога да си ги купя тея машинки. Да предположим,че си ги купя онлайн.Има ли някой, който да ми ги монтира?Лесно ли става монтирането? И изискват ли се някакви познания за автомобили?
Още едно питане - от къде мога да си взема оригинални машинки (втора ръка)?
Когато дойде краят,винаги се сещаме за началото!
Когато всичко отиде подяволите.....не отивай и ти!
Изображение

Потребителски аватар
gicho_fiesta
потребител
потребител
Мнения: 62
Регистриран: 18 май 2007, 15:05
Модел на автомобила: FIESTA 1,8D 1999г.
Status: Извън линия

Мнение от gicho_fiesta » 08 сеп 2007, 21:19

Аз монтирам такива, а и първата ми кола беше Форд Орион с точно такова заключване - копчето е на вратата на дръжката за отваряне.
Ключалките дори ги изхвърлих и ми направиха по техния размер тапи на струг по 1лв. и сложих тапите, защото точно с обратното на пила в ключалката ми отвориха колата през 2000г. и ми откраднаха касетофона посред бял ден на паркинга на казармата!

Мога да ти пратя комплект централно за 4 врати с модул и всички механизми и кабели /като това на снимката по-горе/ по ЕКОНТ за 22лв. и ще ти вземат 3-4лв. за доставката до техния офис в твоя град.
Това е едровата цена. Ако искаш ми се обади на 0898740349 да ми кажеш име, GSM и град.

С монтажа може да се заемеш смело - ще се справиш абсолютно сам - гарантирам ти!
За монтажа
1. Прекарай кабелите /сини и зелени/ от шофьорската страна - долу, където ще е модула /сигурно и алармата ти е там/ до всяка врата /вътре/.
Ако ще управляваш централното с модула му, тогава за шофьорската врата ще пуснеш и кафявия, белия и черния проводник, а ако ще ползваш алармата за закл./откл. няма да пускаш тези 3 проводника.
2. Пробиваш 2 дупки на вратата - хоризонтално /по размера на отворите на машинката/ на такова място, така че машинката да стои успоредно на лостчето, което се движи при откл./закл. Гледай и машинката да не пречи на стъклото като се сваля и вдига! Повечето коли си имат готови отвори, така че се огледай първо.
3. Слагаш й лостчето от комплекта отпред и я закрепяш с 2 видии. Ако ще ти се скрие достъпа до двата кабела /син и зелен/ след монтажа, тогава първо ги свържи с положения кабел /спазвай цветовете/.
4. Захващаш двете лостчета с тройника от комплекта и от там регулираш машинката да се движи свободно до двете крайни положения при закл./откл. и стягаш здраво болтовете.
Това е механиката. На предните врати би трабвало да имитираш че са затворени, ако не искат да се заключват като са отворени, като им щракнеш ключалките отстрани и не забравяй после да ги отключиш - иначе не може да си затвориш вратата.

Има и съвсем елементарна схема в комплекта. Ще ти помогна за свързването по телефона ако се затрудниш, но общо взето е направено като за военни - всички зелени кабели вързваш заедно, всички сини също, червен на постоянен +, черен на -, и трите кабела за управлението от машинката в шофьорската врата, които няма как да объркаш /бял, кафяв и черен - те се вързват на същите цветове от модула/, ако ще ползваш модула, а ако ще си ползваш алармата тези кабели отпадат.


Ако някога се повреди машинка, както по-горе са писали ще ти струва 5лв. и 10-20 минути работа.

Пиши ми каква марка ти е алармата за да ти кажа как да свържеш централното към нея вместо към модула, за да си отключваш от дистанционното, а не с ключа, ако алармата има такава възможност.
Прикачени файлове
centralno zakluchvane.jpg

Отговори

Върни се в “КУПЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 11 госта