Изпотяване на стъклата на Мондео

Екстериор и интериор.
mtel11
потребител
потребител
Мнения: 125
Регистриран: 17 яну 2005, 18:26
Модел на автомобила: MOndeo 2.0
Местоположение: Plovdiv
Status: Извън линия

Изпотяване на стъклата на Мондео

Мнение от mtel11 » 22 юни 2007, 00:47

Здравейте, имам Мондео и много странно му се изпотяват стъклата.Изпотяват се когато колата е паркирана и не я карам няколко дена като влеза и всички стъкла са запотени.Като включа климатика не се оправат.Мислех че е от радиатора на парното ама не е щото избърсах стъклата и отидох на море и за 1000 км нищо не се изпоти.След това паркирах колата пред нас и на 3тия ден влизам всичко изпотено.Филтъра на купето е сменен миналия месец.Другото което е като включа климатика никакав конденс не тече оттдолу.Имало някаква тръба за конденза и ме съмнява че е запушена и някаде се събира вода и колата като стои на слънце и се изпотяват стъклата от влагата.Някой може ли да ми каже каде се намира тая тръба да я погледна?

Изображение
България - страната на мечтите. Всечки мечтае да се махне от нея..........но не и аз!!!!!

Потребителски аватар
demiro
потребител
потребител
Мнения: 1210
Регистриран: 17 мар 2005, 00:36
Модел на автомобила: голяма печка :)
Местоположение: Около В.Търново :)
Status: Извън линия

Мнение от demiro » 22 юни 2007, 09:25

Ако се съмняваш в дренажа,като спреш погледни отдолу дали прави локва след като си карал на климатик известно време.Ако всичко е ОК трябва да има мокро петно.Но по-скоро в купето имаш някакъв малък теч,защото колкото и да са навлажнени стъклата след като пуснеш климатика,трябва да ги изсуши веднага.И при мен се е случвало,но само есенно време при висока влажност се изпотяват,но като пусна климатика и за две минути ги изсушава.... :roll: Може и да е запушен дренажа,Руснаците преди време пишеха за такъв проблем в техният форум... :roll:
Изображение

mtel11
потребител
потребител
Мнения: 125
Регистриран: 17 яну 2005, 18:26
Модел на автомобила: MOndeo 2.0
Местоположение: Plovdiv
Status: Извън линия

Мнение от mtel11 » 22 юни 2007, 12:40

Значи от 2 години имам колата и само два пъти съм видял да тече от дренажа и то много малко.Ама наистина си прав щото ако е вода климатика щеше да го изчисти за 2 минути.Имам един ароматизатор такъв по странен (купувах го от Турция) възможно ли е от него да се изпарява?


Изображение
България - страната на мечтите. Всечки мечтае да се махне от нея..........но не и аз!!!!!

Потребителски аватар
demiro
потребител
потребител
Мнения: 1210
Регистриран: 17 мар 2005, 00:36
Модел на автомобила: голяма печка :)
Местоположение: Около В.Търново :)
Status: Извън линия

Мнение от demiro » 22 юни 2007, 14:50

Амчи пробвай го мани,щом е от Турция всичко е възможно.Сигурно е разработка на военните :roll: :lol:
Изображение

mtel11
потребител
потребител
Мнения: 125
Регистриран: 17 яну 2005, 18:26
Модел на автомобила: MOndeo 2.0
Местоположение: Plovdiv
Status: Извън линия

Мнение от mtel11 » 02 юли 2007, 15:28

Абе искам да питам нещо.Като климатика работи и цирколира въздуха само в купето никакав конденз не тече оттдолу,а като го пусна да смуче въздух от вънка оттдолу тече нормално.Това нормално ли е? Не трябва ли да тече и при двете положения ?


Изображение
България - страната на мечтите. Всечки мечтае да се махне от нея..........но не и аз!!!!!

Потребителски аватар
Brock
потребител
потребител
Мнения: 2226
Регистриран: 15 фев 2005, 11:49
Модел на автомобила: Mondeo 1.6 16V - 94г. - комби АГУ
Местоположение: София, Гео Милев
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от Brock » 02 юли 2007, 16:07

Би трябвало и при двете положения да тече, но ако си го карал дълго време на вътрешна циркулация, може би е изсушило до толкова въздуха, е почти да няма конденз.

:twisted:

Потребителски аватар
pantata
потребител
потребител
Мнения: 1374
Регистриран: 28 сеп 2006, 03:22
Модел на автомобила: Fiesta 1.4 `89
Fiesta 1.25 '10
Subaru Legacy 3.0R Auto '07
Местоположение: Димитровград/София
Status: Извън линия

Мнение от pantata » 23 окт 2007, 16:10

Сега забелязах нещо странно, заваля силен дъжд и излезнах на терасата да погледам и видях, че само на моята кола се изпотиха стъклата, а днес не съм я карал и не съм отварял нищо... това май не е нормално :roll:
Изображение

Потребителски аватар
Неделчо Неделчев
потребител
потребител
Мнения: 60
Регистриран: 27 окт 2007, 17:22
Модел на автомобила: Мондео 1.8 TD Turnie - 1996 год. 89 коня
Местоположение: ВАРНА - VARNA
Status: Извън линия

Мнение от Неделчо Неделчев » 02 ное 2007, 02:39

pantata написа:Сега забелязах нещо странно, заваля силен дъжд и излезнах на терасата да погледам и видях, че само на моята кола се изпотиха стъклата, а днес не съм я карал и не съм отварял нищо... това май не е нормално :roll:
И аз имах същия проблем.
Отварял ли си решетката - черната до чистачките? Там също имаш филтър, че и е скъп мааму да еба :x
Филтъра ти който е под тая решетка е задръстен и за изхвърляне. Може да караш и без него известно време докато го купиш.

Потребителски аватар
_Elf_
потребител
потребител
Мнения: 108
Регистриран: 23 юли 2007, 10:02
Модел на автомобила: Мондео'96 MK1 1.8
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от _Elf_ » 02 ное 2007, 10:58

Най-вероятно говориш за филтъра на купето, който наскоро взимах за 16 лв...
Поздрави!

Потребителски аватар
Неделчо Неделчев
потребител
потребител
Мнения: 60
Регистриран: 27 окт 2007, 17:22
Модел на автомобила: Мондео 1.8 TD Turnie - 1996 год. 89 коня
Местоположение: ВАРНА - VARNA
Status: Извън линия

Мнение от Неделчо Неделчев » 02 ное 2007, 14:30

_Elf_ написа:Най-вероятно говориш за филтъра на купето, който наскоро взимах за 16 лв...
Поздрави!
Браво че си го сменил! :wink:

Но pantataa mtel 11 май не са? :roll:

Отговори

Върни се в “КУПЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 20 госта