Тече вода в багажника

Екстериор и интериор.
Aicken
потребител
потребител
Мнения: 348
Регистриран: 17 авг 2007, 12:54
Модел на автомобила: Mondeo Mk1 1.6 16V
Местоположение: Пазарджик
Status: Извън линия

Тече вода в багажника

Мнение от Aicken » 01 ное 2007, 21:03

Колеги помагаите поваля един - два дни и видях че от лявата страна на колата отзад багажника е мокър... и нямам представа от къде идва , уплътненията са там но имам подозрения че е през стопа , и лошото е че вода и електричество не се разбират , какво да правя че колата ми трябва да си ходя на работа на последък а така не може да кара , някои друг имал ли е такъв проблем ?


Видях че има и подобна тема , но там не ми става много ясно какво мога да направа....

Потребителски аватар
ctpyrap
потребител
потребител
Мнения: 65
Регистриран: 07 окт 2007, 14:26
Модел на автомобила: Ford Mondeo 97 hatchback 1.8 Zetec 16V
Ford Mondeo 2004 2.2 Duratorq TDCi, 155 HP
Status: Извън линия

Мнение от ctpyrap » 01 ное 2007, 22:33

Здравей, колега,
значи и аз имах такъв проблем, та при мене се оказа че вода влиза от гуменото уплътнение, което е на оста на задната чистачка. Ако колата ти е хечбек, погледни дали е от там. Излей една чашка с вода върку уплътнението, изчакаи половин минута и си отвори багажника и ако е потекло - или сменяш уплътнението или си купуваш ново. Не се изключва варианта да ти тече някаде от стоповете. Потърси във форума... имаше един ескорт, който течеше от там. Там колегата беше решил проблема, като беше сложил между стоповете и купето уплътнения за врати от Практикер :)

Aicken
потребител
потребител
Мнения: 348
Регистриран: 17 авг 2007, 12:54
Модел на автомобила: Mondeo Mk1 1.6 16V
Местоположение: Пазарджик
Status: Извън линия

Мнение от Aicken » 04 ное 2007, 15:25

ctpyrap написа:Здравей, колега,
значи и аз имах такъв проблем, та при мене се оказа че вода влиза от гуменото уплътнение, което е на оста на задната чистачка. Ако колата ти е хечбек, погледни дали е от там. Излей една чашка с вода върку уплътнението, изчакаи половин минута и си отвори багажника и ако е потекло - или сменяш уплътнението или си купуваш ново. Не се изключва варианта да ти тече някаде от стоповете. Потърси във форума... имаше един ескорт, който течеше от там. Там колегата беше решил проблема, като беше сложил между стоповете и купето уплътнения за врати от Практикер :)
Колега мерси за помоща , значи видях , не е от уплътненията... през стопа тече , значи 2-та стопа изглеждат АБСОЛЮТНО еднакво , никакви размествания дупки и такива а през левия тече , през десния не , махнах вътре таблото и кабеляците защото се е наслоило малко кал или нещо такова в стопа и трябва да сваля цялото тяло за да го почистя , после ще го сложа отново и ще го залепя с силикон защото виждам от къде тече УЖ , дано да съм уцелил.... ама имам една молба... даи ми съвет къде се намират болтове/щифове изобщо как да сваля целите стопове , колата е седан не е хечбек стоповете са от квадратните , колата я има на снимки в раздел Моята Кола можеш да видиш какви са стоповете , чакам помощ

Потребителски аватар
ctpyrap
потребител
потребител
Мнения: 65
Регистриран: 07 окт 2007, 14:26
Модел на автомобила: Ford Mondeo 97 hatchback 1.8 Zetec 16V
Ford Mondeo 2004 2.2 Duratorq TDCi, 155 HP
Status: Извън линия

Мнение от ctpyrap » 05 ное 2007, 20:34

Според мен първо трябва да махнеш корите, които закриват вътрешното тяло на стоповете... Иначе стоповете се държат (сменях на една фиеста стопа) на болтове. Развиваш гайките и си готов... Поне така са на Форд Фиеста. Трябва да видя мойте как са и утре ще ти пиша пак.

Aicken
потребител
потребител
Мнения: 348
Регистриран: 17 авг 2007, 12:54
Модел на автомобила: Mondeo Mk1 1.6 16V
Местоположение: Пазарджик
Status: Извън линия

Мнение от Aicken » 05 ное 2007, 20:52

ctpyrap написа:Според мен първо трябва да махнеш корите, които закриват вътрешното тяло на стоповете... Иначе стоповете се държат (сменях на една фиеста стопа) на болтове. Развиваш гайките и си готов... Поне така са на Форд Фиеста. Трябва да видя мойте как са и утре ще ти пиша пак.

Пластмасата я махам без проблем , ако са само болтове здраве :D

Aicken
потребител
потребител
Мнения: 348
Регистриран: 17 авг 2007, 12:54
Модел на автомобила: Mondeo Mk1 1.6 16V
Местоположение: Пазарджик
Status: Извън линия

Мнение от Aicken » 08 ное 2007, 11:36

За информация за собствениците на Мондео седан 93-та адски лесно се разглабя всичко стоповете падат лесно , само ключе номер 10 ви трябва , оплътних и само се надявам да спре да тече..


Има обаче страничен проблем ,смених всички крушки защото някои изгорели други почернели , ватовете са еднакви всичко е ок , НО сега когато пуснеш габарити или къси вместо да свети по ЕДНА крушка на фар светят по 2 на всеки фар , а като натиснеш и спирачка става панаир , 3 светлини , мен не ми пука ама аако е нещо опасно казваите

Потребителски аватар
msotiroff
потребител
потребител
Мнения: 461
Регистриран: 30 мар 2007, 21:30
Модел на автомобила: Ford Galaxy 1,9 TDI
Ford Mondeo 1,8 TD
Местоположение: Пазарджик
Status: Извън линия

Мнение от msotiroff » 24 ное 2007, 20:16

Aicken написа:оплътних и само се надявам да спре да тече...
Спря ли да тече, колега?! Че и аз утре се каня да уплътнявам и искам да знам дали си заслужава.
Същността на човешката личност може да се оприличи на дроб,
където в числителя стои оценката на обществото за личността, а в знаменателя - самооценката й.
Така колкото повече знаменателя клони към безкрайност, толкова повече дробта клони към нула.

Потребителски аватар
The seven
потребител
потребител
Мнения: 1107
Регистриран: 16 яну 2005, 13:39
Модел на автомобила: Punto 75 1,2 MPI ELX '96
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от The seven » 24 ное 2007, 21:40

Aicken написа: ...

Има обаче страничен проблем ,смених всички крушки защото някои изгорели други почернели , ватовете са еднакви всичко е ок , НО сега когато пуснеш габарити или къси вместо да свети по ЕДНА крушка на фар светят по 2 на всеки фар , а като натиснеш и спирачка става панаир , 3 светлини , мен не ми пука ама аако е нещо опасно казваите
:) по две крушки на фар или на стоп ?
А да не би да ти е натиснато копченцето за габарити за мъгла ? Проверява се като пуснеш дълги, ако спре да свето значи е пуснато. Ако не, може би буксата която е за стоповете ти прави проблема
Поздрави
Изображение

Потребителски аватар
msotiroff
потребител
потребител
Мнения: 461
Регистриран: 30 мар 2007, 21:30
Модел на автомобила: Ford Galaxy 1,9 TDI
Ford Mondeo 1,8 TD
Местоположение: Пазарджик
Status: Извън линия

Мнение от msotiroff » 25 ное 2007, 17:33

Фууу, най - после свърших.
Ужасна гняс беше уплътнението на стопа.
Уплътних със силикон и вътре и отвън на стоповете. Дано няма повече течове в багажника.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Същността на човешката личност може да се оприличи на дроб,
където в числителя стои оценката на обществото за личността, а в знаменателя - самооценката й.
Така колкото повече знаменателя клони към безкрайност, толкова повече дробта клони към нула.

Отговори

Върни се в “КУПЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 13 госта