Помощ за вентилатор

Екстериор и интериор.
Потребителски аватар
komarov
потребител
потребител
Мнения: 17
Регистриран: 16 мар 2005, 17:21
Модел на автомобила: Mondeo 1.8 16v Ghia 1998г.
Status: Извън линия

Помощ за вентилатор

Мнение от komarov » 30 апр 2006, 18:31

Здравейте колеги
имам следния проблем: от вчера не ми работи управлението на вентилатора или по друг начин казано там откъде си избираш дали да духа на краката или на стъклата. Просто на всички позиции духа само на стъклата. На какво би могло да се дължи това. Колата е Мондео 97г Chia

Потребителски аватар
ikov_vr
потребител
потребител
Мнения: 143
Регистриран: 30 апр 2006, 13:53
Модел на автомобила: `05 Fiesta 1.3
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Помощ за вентилатор

Мнение от ikov_vr » 30 апр 2006, 20:46

komarov написа:Здравейте колеги
имам следния проблем: от вчера не ми работи управлението на вентилатора или по друг начин казано там откъде си избираш дали да духа на краката или на стъклата. Просто на всички позиции духа само на стъклата. На какво би могло да се дължи това. Колата е Мондео 97г Chia

запушило се е

Потребителски аватар
komarov
потребител
потребител
Мнения: 17
Регистриран: 16 мар 2005, 17:21
Модел на автомобила: Mondeo 1.8 16v Ghia 1998г.
Status: Извън линия

Мнение от komarov » 01 май 2006, 09:09

кое се е запушило. Днес сутринта взе да духа само в краката. Много странна работа, ако на някой му се е случвало да помага

aaleks
потребител
потребител
Мнения: 1004
Регистриран: 29 яну 2005, 12:06
Модел на автомобила: Мондео 1.8 TD 94'
Местоположение: някъде в BG ВТ
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от aaleks » 01 май 2006, 20:25

Управлението е с вакум, който се взема близо до сервото на спирачките. Самата врътка превключва накъде да отиде вакума. Ако отнякъде засмуква въздух може да се получи нещо подобно.
Небойте се роби Спартак е с вас!

Radikn
потребител
потребител
Мнения: 98
Регистриран: 02 апр 2006, 08:15
Модел на автомобила: Ford Mondeo MK1 1,8 TD 95г.
Ford Mondeo MK3 2,0 TDCi 2004г.
Местоположение: гр. Пловдив
Status: Извън линия

Мнение от Radikn » 19 май 2006, 23:34

И мойто прави нещо подобно ама му хванах цаката-като превключиш накъде да духа, врътни малко "топло-студено" и до 10 сек. ще превключи.

Потребителски аватар
chains
потребител
потребител
Мнения: 1161
Регистриран: 08 мар 2005, 23:25
Модел на автомобила: Mondeo 1.8 TDI `94 CLX Turnier & Focus 1.6 V16 `00 Turnier
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Мнение от chains » 05 юни 2006, 22:14

Абе колеги, и вашта не е лисна, ама на мен ми е ощи по-зле - значи това дето насочва потока е ок, селектора на топло/студено ок, но ей така без предупреждение врътката която регулира силата на духане се счупи /ей така вечерта беше идеална, сутринта реших да намаля духалката и край - счупи се и спря да духа/, проблема е че е супер смотано направено /самия ключ/ и сега за да го сменя трябва да сменя цялата конзола - и трите врътки???? просто не можах да повярвам на безумието, на старата сиерка врътката си беше независима от другите прибори. Та проблема ми идва от това, че моето монди е австрийче и то базов модел, а по моргите има само от тези с клима, а буксите са различни, а хич не ми се ще да побългарявам нещата!!!

Любо
Администратор
Администратор
Мнения: 2510
Регистриран: 01 ное 2005, 13:48
Модел на автомобила: Мондео 2,0i; 107kW, 2006г.
Ford Ka 1,3 DuraTec 51kW 2003г.
Местоположение: София - Надежда 1
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от Любо » 06 юни 2006, 10:02

Мисля, че буксите различни само от задната страна. Т.е откъм самата врътка са еднакви. Така че ако можеш да си вземеш една врътка и да смениш буксата с твойта.

При мен проблема с вентилатора е че като поработи малко на най-високата степен почва да бръмчи.
А другия проблем с отоплението ми е че нещо намаля дебита на въздух през въздуховодите, в сравнение преди две години. Преди пускам на челното стъкло да духа и за 5 минути го изчиства и повече не се запотява. А сега мъка, мъка... неможе да изчисти изобщо. Духа, но много слабо, дори на висока степен. Съвети за това как се разглабят въздуховодите?

Потребителски аватар
Brock
потребител
потребител
Мнения: 2226
Регистриран: 15 фев 2005, 11:49
Модел на автомобила: Mondeo 1.6 16V - 94г. - комби АГУ
Местоположение: София, Гео Милев
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от Brock » 06 юни 2006, 10:10

Любо написа:...А другия проблем с отоплението ми е че нещо намаля дебита на въздух през въздуховодите, в сравнение преди две години. Преди пускам на челното стъкло да духа и за 5 минути го изчиства и повече не се запотява. А сега мъка, мъка... неможе да изчисти изобщо. Духа, но много слабо, дори на висока степен. Съвети за това как се разглабят въздуховодите?
А сменял ли си въздушния филтър на купето?!
Ако да, може да е някакво менте, което да е с по-малко пропускливост или просто и той да се е затлачил.
:idea: Проверката дали е от филтъра е лесна - пускаш на 4 степен да върти въздуха вътре и после на 4-та да върти отвън - ако има разлика /като вкарва отвън по-малко/ значи филтър

:twisted:

Любо
Администратор
Администратор
Мнения: 2510
Регистриран: 01 ное 2005, 13:48
Модел на автомобила: Мондео 2,0i; 107kW, 2006г.
Ford Ka 1,3 DuraTec 51kW 2003г.
Местоположение: София - Надежда 1
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от Любо » 06 юни 2006, 10:20

Филтъра го купих преди седмица, но не ми остава време да го сменя :( ще се постарая да свърша таз работа тия дни. А за втория съвет... хмм... при мен няма бутон за циркулация вътре, винаги засмуква вънен въздух.
Като сменя филтъра ще кажа как е.

Но намаляването на дебита стана постепенно (наистина като от запушен филтър), но пък миналата година го бях сменил и нямаше особено подобрение. За това си мислех да отворя въздуховодите и да ги почистя. Особено тези във вратите. левия го няма почти никакъв...

Потребителски аватар
Brock
потребител
потребител
Мнения: 2226
Регистриран: 15 фев 2005, 11:49
Модел на автомобила: Mondeo 1.6 16V - 94г. - комби АГУ
Местоположение: София, Гео Милев
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от Brock » 06 юни 2006, 15:39

Любо написа:... хмм... при мен няма бутон за циркулация вътре, винаги засмуква вънен въздух...
Брей *00147* че кво е твоето мондео *00106*

Аз си мислех, че всички имат тази опция. Я виж картинката по-долу и кажи дали не е така врътката

:twisted:
Прикачени файлове
mondeo_v.jpg
наляво - върти въздуха вътре
надясно - вкарва въздух отвън

Потребителски аватар
demiro
потребител
потребител
Мнения: 1210
Регистриран: 17 мар 2005, 00:36
Модел на автомобила: голяма печка :)
Местоположение: Около В.Търново :)
Status: Извън линия

Мнение от demiro » 06 юни 2006, 16:23

Brock написа:...Брей *00147* че кво е твоето мондео *00106*

Аз си мислех, че всички имат тази опция. Я виж картинката по-долу и кажи дали не е така врътката:twisted:
Любо твоето има ли климатик,тези дето нямат са с врътка само надясно,май :roll:
Изображение

Любо
Администратор
Администратор
Мнения: 2510
Регистриран: 01 ное 2005, 13:48
Модел на автомобила: Мондео 2,0i; 107kW, 2006г.
Ford Ka 1,3 DuraTec 51kW 2003г.
Местоположение: София - Надежда 1
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от Любо » 07 юни 2006, 11:19

Brock, мойто няма климатик.
demiro е прав, при мен врътката се върти само на дясно.

Потребителски аватар
Polly
потребител
потребител
Мнения: 905
Регистриран: 24 фев 2005, 16:02
Модел на автомобила: Бира Каменица в кен
Местоположение: село Извор
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от Polly » 07 юни 2006, 19:25

Проблема се решава по следния начин: сваля се предната част на таблото, където са копчетата, оттам се поглежда жилото на копчето, с което се определя на къде да се насочва въздушната струя. Възможно е, жилото, което задвижва копчето и определя посоката на въздушната струя, да е заяло или да седи в едно положение.
FORD - Feel the difference.

Потребителски аватар
Brock
потребител
потребител
Мнения: 2226
Регистриран: 15 фев 2005, 11:49
Модел на автомобила: Mondeo 1.6 16V - 94г. - комби АГУ
Местоположение: София, Гео Милев
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от Brock » 08 юни 2006, 09:22

Polly написа:Проблема се решава по следния начин: сваля се предната част на таблото, където са копчетата, оттам се поглежда жилото на копчето, с което се определя на къде да се насочва въздушната струя. Възможно е, жилото, което задвижва копчето и определя посоката на въздушната струя, да е заяло или да седи в едно положение.
Polly,
при мондеото управлението не е с жила, а с вакуум :wink:

:twisted:

Любо
Администратор
Администратор
Мнения: 2510
Регистриран: 01 ное 2005, 13:48
Модел на автомобила: Мондео 2,0i; 107kW, 2006г.
Ford Ka 1,3 DuraTec 51kW 2003г.
Местоположение: София - Надежда 1
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от Любо » 08 юни 2006, 09:34

От три дена немога да уцеля време да не вали, за да си сменя филтъра. Като го гледам как се държи той е в дъното на нещата. Пояснявам: При положение на врътката за челното стъкло, при пускане на вентилатора 1-3 минути го обдухва та се къса, т.е. всичко е ОК. Но след това умира и почва да духа някъде, неопределено, като чувствително му пада и силата на духане, заради което немога да определя накъде духа.

Извод: При първото спиране на дъжда, смяна на филтъра. А като се зъдржи малко без валежи, разглабяне и почистване на въздуховодите и проверка на вакуумните линии.

Любо
Администратор
Администратор
Мнения: 2510
Регистриран: 01 ное 2005, 13:48
Модел на автомобила: Мондео 2,0i; 107kW, 2006г.
Ford Ka 1,3 DuraTec 51kW 2003г.
Местоположение: София - Надежда 1
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от Любо » 12 юни 2006, 12:45

В Петък уцелих малко време да не вали и смених филтъра. Резултата е че всичко си дойде на мястото. Brock беше прав като предположи първо филтър. Благодаря на всички за идеите.

Abigor
потребител
потребител
Мнения: 10
Регистриран: 05 сеп 2007, 11:14
Модел на автомобила: форд мондео TD-1997г
Местоположение: София
Status: Извън линия

Мнение от Abigor » 12 сеп 2007, 10:13

Аз го имам същия проблем.вляво не обдухва.и всичко както ти си описал.
Тез филтри къде се намират на колата?Скъпи ли са?
Аз колата я имам от 20 дена.И задните реотани не бачкат и не знам какво да правя.Знаеш ли къде поправят реотани?
Снощи се прибрах с показана глава от прозореца :lol: Кой не мина покрай мен само той не ми изми очите :?

petkoff_pl
потребител
потребител
Мнения: 1581
Регистриран: 07 окт 2005, 16:18
Модел на автомобила: Dacia Sandero Stepway 2021
Местоположение: Благоевград
Status: Извън линия

Мнение от petkoff_pl » 12 сеп 2007, 19:13

Abigor написа:Аз го имам същия проблем.вляво не обдухва.и всичко както ти си описал.
Тез филтри къде се намират на колата?Скъпи ли са?
Аз колата я имам от 20 дена.И задните реотани не бачкат и не знам какво да правя.Знаеш ли къде поправят реотани?
Снощи се прибрах с показана глава от прозореца :lol: Кой не мина покрай мен само той не ми изми очите :?
http://www.clubford.org/portal/content/ ... y/3/67/95/" onclick="window.open(this.href);return false;
Не бачкат реотаните на задното стъкло
реотани за задно стъкло
Как да си оправим прекъсващата задна чистачка и реотани !!!!

Отговори

Върни се в “КУПЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 21 госта