проблем с вратата на fiesta

Екстериор и интериор.
tedo
потребител
потребител
Мнения: 13
Регистриран: 09 дек 2005, 23:58
Модел на автомобила: fiesta
Status: Извън линия

проблем с вратата на fiesta

Мнение от tedo » 18 май 2006, 13:01

Жилото се е извадило или скъсало и вратата не се отваря нито отвътре,
нито с ключ отвън.
Взех да махам кората на вратата, ама незнам как да махна дръжката за прозореца, на стария модел фиеста се махаше капачето и се развиваше.
Тука май не е така и ме е страх да не счупя дръжката. :oops:
Помагайте, щото сега влизам като индианец през другата врата :lol:

Потребителски аватар
Brock
потребител
потребител
Мнения: 2226
Регистриран: 15 фев 2005, 11:49
Модел на автомобила: Mondeo 1.6 16V - 94г. - комби АГУ
Местоположение: София, Гео Милев
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от Brock » 18 май 2006, 13:14


Потребителски аватар
ikov_vr
потребител
потребител
Мнения: 143
Регистриран: 30 апр 2006, 13:53
Модел на автомобила: `05 Fiesta 1.3
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от ikov_vr » 18 май 2006, 13:48

ръчката е със зегерка и много ебано се сваля трябва да бръкнеш с нещо тънко и да намериш края и после да я измъкнеш

Потребителски аватар
Манияка
потребител
потребител
Мнения: 240
Регистриран: 05 май 2006, 20:56
Модел на автомобила: Мондео CHIA 1.8 16v 115 PS и Орион 1.4 73 PS Моно
Местоположение: Крумовград
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от Манияка » 18 май 2006, 17:10

Много лесно се сваля даже.Наскоро се наложи да свалям на Ориона.Леко придърпай ръчката и бръкни с отвертка,бутнеш ли е единпът и си готов.Е после малко трудно се слага,ама на теб сега ти трябва да е свалиш.УСПЕХ :P

tedo
потребител
потребител
Мнения: 13
Регистриран: 09 дек 2005, 23:58
Модел на автомобила: fiesta
Status: Извън линия

Мнение от tedo » 22 май 2006, 12:34

Свалих кората, жилото си излезна...
Има ли начин да се отвори вратата,
или да търся сервиз?
Прикачени файлове
f1.jpg
f2.jpg

Потребителски аватар
Манияка
потребител
потребител
Мнения: 240
Регистриран: 05 май 2006, 20:56
Модел на автомобила: Мондео CHIA 1.8 16v 115 PS и Орион 1.4 73 PS Моно
Местоположение: Крумовград
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от Манияка » 22 май 2006, 20:29

Ами ти трябваше преди да изкараш жилото да отвориш вратата.Сега малко трудно ще стане.Виж под ключалката трябва да има лостче или нещо подобно.Пробвай с него-трябва да стане

runtavguz
потребител
потребител
Мнения: 197
Регистриран: 25 ное 2005, 19:02
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1,3mi.`95, центр. закл., ел стъкла, 2Airbags SRS, LPG system
Местоположение: Sofia, д`ге
Status: Извън линия

Мнение от runtavguz » 23 май 2006, 09:37

Това, което виждаш най-отвън е само покриваща пластмаса. Вътре межанизма си е в друга "кутийка".Спокойно "изтръгни" тази пластмаса, която покрива механизма...и проблема ти е решен. Отдолу е механизмът ...само ще повдигнеш лостчето с ръка(Вместо с жилото)
Пластмасата, която е коруба на целия механизъм и се държи на 1 или 2 винчета - едното може и да намериш къде е, но другото защо ли си мисля, че е откъм тази част, до която нямаш достъп.(Преди по-малко от месец отварях заради центр. закл., но убий ме не помя)

Съвет: Разглоби здравата врата,(поне аз така направих) за да проучиш как стои въпроса с тази пластмаса покриващата. Разглоби дясната по лесния начин - трите винта отстрани на вратата(тясната част)...свали межанизма, огледай тази погриващата пластмаса къде са и винчетата(или е само едно) и се увери, че отдолу заключващия межанизъм, както казах по-горе си е в друга "кутйка"

Тогава пристъпи към действие с лявата...изтръгни пластмсовата коруба или я отвий, ако е на достъпно място...После ще я залепиш - все пак е пластмаса?
...
Другия вариант е да се свали релсата на стъклото, защото тя покрива каналчето в което са металните щангички, свързващи механизма с бравата и ключалката. Достъпа до тези лостчета също би ти отворил вратата. За самта релса -Единия винт е долу ниско там където си отвори...но за жалост другия май пак е на тясната страна на вратата, където нямаш достъп....Пак...можеш да разглобиш здравата врата и да видиш как стоят нещата.

Забележка: Мисля, че не можеш да свалиш целия механизъм за откл/закл без да демонтираш релсата на прозореца. Имай предвид, че после много трудно се напасва, така че да върви прозореца гладко.
На самата релса за джама има един огънат профил, който покрива патрона на ключалката срещу външни интервенции(отключване с тел) ->оттам идва проблема с напасването на релсата....Аз изрязах с флекса малка част от самия профил...Можеш сам да прецениш колко, ако не успееш да напаснеш.
----------------
Съжалявам нямам апаратче!!!...Иначе, ако тази манипулация, отпреди месец, която ми коства близо 5-6 часа проучвания, мъки и доста нерви, беше онагледена със снимков материал щеше да бъде добър "Мануал"
---------------------
Успех колега!

Отговори

Върни се в “КУПЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 23 госта