Вратите нямат затваряне !!!

Екстериор и интериор.
THB
потребител
потребител
Мнения: 105
Регистриран: 13 фев 2010, 16:43
Модел на автомобила: Mondeo mk1 1.8td
Местоположение: Стара Загора
Status: Извън линия

Вратите нямат затваряне !!!

Мнение от THB » 13 дек 2010, 21:33

Здравейте, ето я пак моята красавица :) .Та този път проблема е че всички врати освен шофьорската се затварят супер трудно, особено задна дясна. още като я купих беше така но сега проблема доста се увеличи и трябва да се оправя. Това да ти каже някоя: "запърви път ми казват удряй силно" , си е доста тъпо. та какво е решението да ми се затварят вратите както трябвa? Само мойта врата (шофьорската) се затваря идеално всички други са леш. Предния собственик ми вика: нали знаеш само собственика си пази колата, да ама на мене ми писна на всяко влизане и излизане на човек да викам удряй силно и някой път се овличат и тряскат така че напрао ше изстрелят прозореца. Благодаря предварително! _friends_
Изображение

Потребителски аватар
Doin
потребител
потребител
Мнения: 1817
Регистриран: 13 мар 2009, 23:18
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8 TDdi Ghia '00
Местоположение: Слатина, София
Status: Извън линия

Re: Вратите нямат затваряне !!!

Мнение от Doin » 13 дек 2010, 21:44

Вземи си едно WD 40, вземи и една четчица (може и стара четка за зъби) - пръскаш, търкаш докъдето стигнеш по бравата, пръскаш, търкаш... и накрая пак пръскаш. Ще има ефект.

THB
потребител
потребител
Мнения: 105
Регистриран: 13 фев 2010, 16:43
Модел на автомобила: Mondeo mk1 1.8td
Местоположение: Стара Загора
Status: Извън линия

Re: Вратите нямат затваряне !!!

Мнение от THB » 13 дек 2010, 21:50

Каде точно да търкам? на бравата на самата врата или на желязцето дето е на купето. Незнам само с това дали ще се оправи по някога и на мене ми дава зор да ги затварям цялата кола се клати като тряскам и всички саседи ме зяпат :?
Изображение

Потребителски аватар
Pyrhel
потребител
потребител
Мнения: 1559
Регистриран: 12 авг 2010, 20:51
Модел на автомобила: няколко други марки +
Mondeo Titanium X 2.2 TDCi
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Вратите нямат затваряне !!!

Мнение от Pyrhel » 13 дек 2010, 21:54

А трудно ли се движат самите врати, да не би от ръждиви панти да идва проблема?
Съмнява ме да е както казва колегата Doin да е проблема, че са зацапани, по-скоро ако е от механизмите за заключване - да не са регулирани правилно.
Аз на една кола - беше станало свинщина вътре, минах през нас, оставих всичко - кичета, стелки, инструменти и т.н. и я метнах на мивката и там се прецака едната задна ключалка та гледай сеир как нямам една отвертка да я наместя та от едно бунище намерих кабел и я вързах през прозореца да се прибера :lol:

THB
потребител
потребител
Мнения: 105
Регистриран: 13 фев 2010, 16:43
Модел на автомобила: Mondeo mk1 1.8td
Местоположение: Стара Загора
Status: Извън линия

Re: Вратите нямат затваряне !!!

Мнение от THB » 13 дек 2010, 22:00

ами да ти кажа от трите прблемни най лесно се затваря задна лява, а тя се движи най трудно, а задната дясна, която се движи като у тях си се затваря най трудно така че ме съмнява да е от задържане в пантите. нещо в машинките или от наместване на вратите ще е, ама дори и като съм ги напъвал нагоре-надолу няма никакъв луфт.
Изображение

Потребителски аватар
Pyrhel
потребител
потребител
Мнения: 1559
Регистриран: 12 авг 2010, 20:51
Модел на автомобила: няколко други марки +
Mondeo Titanium X 2.2 TDCi
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Вратите нямат затваряне !!!

Мнение от Pyrhel » 13 дек 2010, 22:06

те да ти пропаднат вратите от пантите бая зор ще трябва да са видели, та луфтове - тц, това не съм си го и помислял, иначе - напръскай и раздвижи пантите, това като профилактика, а проблема отива да е в регулирането на механизма :)

THB
потребител
потребител
Мнения: 105
Регистриран: 13 фев 2010, 16:43
Модел на автомобила: Mondeo mk1 1.8td
Местоположение: Стара Загора
Status: Извън линия

Re: Вратите нямат затваряне !!!

Мнение от THB » 13 дек 2010, 22:31

е добре де кажи как става тва регулиране на механизма, аз нафтова помпа оправях че едни врати ли ша ми се опрат. давайте да го направим пушка тоя форд изкам всичко да му е наред вчера му сложих чисто ново CD Sony с колони Clarion, ша го прая паметник :D . айде и вратите да му оправим :D >:D<:
Изображение

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10845
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Вратите нямат затваряне !!!

Мнение от ЯЛТА » 13 дек 2010, 23:03

Регулира се механизма за затваряне на вратите, който е на колоните, в смисъл като се охлаби,- се движи напред-назад, но преди това, трябва да си сигурен, че самите брави на вратите работят нормално и правилно.По принцип тази работа си е за тенекеджия.
Успех.
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

Потребителски аватар
Pyrhel
потребител
потребител
Мнения: 1559
Регистриран: 12 авг 2010, 20:51
Модел на автомобила: няколко други марки +
Mondeo Titanium X 2.2 TDCi
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Вратите нямат затваряне !!!

Мнение от Pyrhel » 13 дек 2010, 23:12

Начи... Да - на вратите се отхлабват тия винтове и се регулира механизма. Иначе лесно можеш да провериш бачка ли като хората. Като отвориш вратата и погледнеш механизма има едно палче - натисни палчето навън (към външното на вратата) - ако "захапе" т.е. да затвори - работи. Има вътре едни кирливи пружинки, които понякога се късат... Но щом можеш, макар и трудно, да затвориш вратата - пружинките са здрави. Пръсни и тия механизми профилактично да се раздвижат :)

Иначе за паметника - да, и аз на една фиестичка турих (дори се навих да я закарам в Тояга) Кларион цд + usb + bluetooth, смених колоните с helix-и, ново окабеляване за аудиото и сега е паметник: http://www.clubford.org/forum/viewtopic ... 13&t=41959" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false; :(

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10845
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Вратите нямат затваряне !!!

Мнение от ЯЛТА » 13 дек 2010, 23:50

Иначе за паметника - да, и аз на една фиестичка турих (дори се навих да я закарам в Тояга) Кларион цд + usb + bluetooth, смених колоните с helix-и, ново окабеляване за аудиото и сега е паметник: http://www.clubford.org/forum/viewtopic ... 13&t=41959" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false; :([/quote]
:arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow:
Я не я обиждай, много си е готина даже, а че няма клиенти,-криза, и всеки се мята на дизел. Давай я по често, в първите редове, и така !
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

Потребителски аватар
sotirbg
потребител
потребител
Мнения: 59
Регистриран: 10 май 2009, 14:20
Модел на автомобила: 2005 Ford Focus 1.6 tdci DPF 109PS
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: Вратите нямат затваряне !!!

Мнение от sotirbg » 18 дек 2010, 19:50

Проблемът според мен е следния: с времето се износва пластмасовата обвивка на тази част от механизма на бравата, която е върху купето, представлява нещо като метално цилиндърче с черна пластмасова обвивка. Баща ми имаше същия проблем и се реши с купуване на въпросните части от морга за "жълти стотинки", но разликата беше огромна.

Потребителски аватар
tropper
потребител
потребител
Мнения: 687
Регистриран: 12 юли 2007, 00:34
Модел на автомобила: Ford Mondeo MK1 1.6 16V GLX '93; ГИ Stilogas/Tamona, изп. Tomasetto, инж. Valtek; *** КЛИМАТИК ***
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Вратите нямат затваряне !!!

Мнение от tropper » 20 дек 2010, 17:53

Оооо сега се сещам... и при мене беше така :)

Тези куки, за които споменва колагата са абсолютно еднакви, но и двете се износват отгоре. Размени им местата - лявото отдясно и дясното от ляво. Тогава износването идва отдолу и не пречи толкова на бравата. :wink:
Можеш да си поиграеш малко да ги регулираш, за по-лесно затваряне на вратата.
късото съединение прави силата
LPG: Изображение / 1.07 заради гумите :)

head2head
потребител
потребител
Мнения: 51
Регистриран: 15 дек 2010, 07:35
Модел на автомобила: MONDEO МК3 2.0 TDCI '03
Местоположение: Стара Загора, Казанлък
Status: Извън линия

Re: Вратите нямат затваряне !!!

Мнение от head2head » 26 яну 2011, 16:48

Аз да ви кажа имам подобен проблем на шофьорската врата, коята за съжаление при мен е леко увиснала. Като я приближа максимално до купето, без да я напъвам си личи че е увиснала а около половин сантиметър, както и че има луфт, като я повдигна леко нагоре. Честно казано не знам как това може да се оправи.
Ако някои има идея, да помогне, ще бъда благодарен.

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10845
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Вратите нямат затваряне !!!

Мнение от ЯЛТА » 27 яну 2011, 00:55

Тенекеджия, ти трябва .
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

Потребителски аватар
essex
потребител
потребител
Мнения: 2401
Регистриран: 28 окт 2008, 14:15
Модел на автомобила: Форд Фокус СТ170
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Вратите нямат затваряне !!!

Мнение от essex » 27 яну 2011, 01:58

Аз имах проблем със самите ключалки и бравичките на предните 2 врати, падне ли темп под нулата и едвам отклучвах а отворяли вратата при много силно тряскане на вратата едвам се затваряше само като се загрееше колата се затваряха нормално и въобще се затваряха, за това си реших пролема за една седмица като притворя вратата и максимално издърпам отвътре и цъкна да се заключи :mrgreen: така стоеше затворена вратата :lol: Но ден и половина ми отне в най-големия студ да сваля всичко да го изчиста основно и със грес и моторно масълце да намажа всичко дето беше - резултата е удивителен сега с леко се отключва и затварят вратите (дори и при -14) и дори машинки за централното станаха по тихи !
Надявам се да съм бил полезен, а колкото до това за пръскане с веде нищо не ми помогна пробвах :)
По-добре 10мин закъснял, но поне жив и здрав.

Потребителски аватар
vgp.sas
потребител
потребител
Мнения: 215
Регистриран: 04 яну 2010, 19:15
Модел на автомобила: Ford Fiesta mk3 -1118 cс, petrol, Kent/HCS
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Вратите нямат затваряне !!!

Мнение от vgp.sas » 16 мар 2011, 20:53

Pyrhel,
колега, малко извън темата, ама колко парички плати в Тоягата за тая конфигурация?

Потребителски аватар
Pyrhel
потребител
потребител
Мнения: 1559
Регистриран: 12 авг 2010, 20:51
Модел на автомобила: няколко други марки +
Mondeo Titanium X 2.2 TDCi
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Вратите нямат затваряне !!!

Мнение от Pyrhel » 16 мар 2011, 21:00

Вече не си спомням точно - преди близо 2 години, около 900 лева за труд и материали (радиото, колоните, кабелите)

Отговори

Върни се в “КУПЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 23 госта