Търся вежда за мондео

Екстериор и интериор.
Потребителски аватар
nikifor
потребител
потребител
Мнения: 65
Регистриран: 11 апр 2006, 14:13
Модел на автомобила: mondeo 1.8 Tdi
Местоположение: София
Status: Извън линия

Търся вежда за мондео

Мнение от nikifor » 23 май 2006, 21:22

От каде да си купя лява вежда /и да е на добра цена/ .Лявата ми вежда е много зле и се налага смяна,колата е подпирана там и маистора или ако е бил такъв,не е я направил като хората и тази зима и се разказа играта
Последна промяна от nikifor на 14 юли 2006, 19:59, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
chains
потребител
потребител
Мнения: 1161
Регистриран: 08 мар 2005, 23:25
Модел на автомобила: Mondeo 1.8 TDI `94 CLX Turnier & Focus 1.6 V16 `00 Turnier
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Мнение от chains » 05 юни 2006, 15:12

Много странно и на моето Монди задната лява вежда е зле, а колата като цяло иначе е биз забележки? Май това нещо е като сериен дефект, че на доста от мондеотата като се загледам имат тази болка.

Потребителски аватар
snaiperisto
потребител
потребител
Мнения: 963
Регистриран: 11 мар 2006, 22:59
Модел на автомобила: Мондео , Ескорт кабрио...и Honda CBR 600F3
Местоположение: София-Кв. Бенковски
Status: Извън линия

Мнение от snaiperisto » 05 юни 2006, 21:29

Аре стига бе...и мойто там има петно ръжда....ебати модела.
...дрън-дрън...мноо важно...

Потребителски аватар
methodboy
потребител
потребител
Мнения: 553
Регистриран: 13 юни 2006, 00:22
Модел на автомобила: Mondeo 1.8 D TCI '94 CLX; Mondeo 2.0 DOCH 16V GHIA; Cougar 2.0 DOCH 16V, Jeep Cherokee '99 2.5TD Limited
Местоположение: Варна, Разград, София и Лондон
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от methodboy » 17 юни 2006, 00:09

160 лева комплекта. Това май му е решението. Това е цена за немски, казаха че имали и някакви сковани в България.

Потребителски аватар
chains
потребител
потребител
Мнения: 1161
Регистриран: 08 мар 2005, 23:25
Модел на автомобила: Mondeo 1.8 TDI `94 CLX Turnier & Focus 1.6 V16 `00 Turnier
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Мнение от chains » 17 юни 2006, 12:52

А дали наистина са немски, това че твърдят търговците, не значи че е истина аз така ходих да бия един капут на ботев, който много сладкодумно ми обясняваше, че тампоните за предните носачи в неговия мягазин са немски и всичко ще е ок - слид три седмици из софия обаче положението стана страшно - бяха по разбити от оригиналните на 11г. и така се върнах при него и той отначало даже се правеше на луд, че никога не е продавал тампони за форд /нагло парче/, но понеже съм 190см. и 135кг. много бързо си опресни паметта и беше така благоразумен да ми върни парите /аз всъщност го бях предупредил че ще се върна ако има проблеми - убедил съм се че с тия гадняри трябва да се държиш грубо и по - нагло от тях иначе ти е... майката, още с влизането ти в магазина трябва да изглеждаш нервен, да се държиш нагло, да си гаден, груб и претенциазен - това им вдъхва голям респект и започват да кръжат около теб като пчелички и да викат угоднически "така добре ли е господине?" и даже ти ги дават с отстъпка в 4 от 5 случая/, а аз му върнах купените от него в насипно състояние, защото междувременно си бях закупил някакви италиански на половин цена /които по между другото са още здрави/.

Изводите всеки да си ги прави сам.

Потребителски аватар
methodboy
потребител
потребител
Мнения: 553
Регистриран: 13 юни 2006, 00:22
Модел на автомобила: Mondeo 1.8 D TCI '94 CLX; Mondeo 2.0 DOCH 16V GHIA; Cougar 2.0 DOCH 16V, Jeep Cherokee '99 2.5TD Limited
Местоположение: Варна, Разград, София и Лондон
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от methodboy » 18 юни 2006, 16:31

При тези при които ходя аз не съм им носил часта, за да я сравняваме. Не ми се е налагало да им връщам някоя част.

Потребителски аватар
chains
потребител
потребител
Мнения: 1161
Регистриран: 08 мар 2005, 23:25
Модел на автомобила: Mondeo 1.8 TDI `94 CLX Turnier & Focus 1.6 V16 `00 Turnier
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Мнение от chains » 19 юни 2006, 11:13

Не, не си ме разбрал правилно - те частите от доста време вече по размери съвпадат /явно са се сдобили с орг. чертежи/, но материала от който са изработени е различен, а колкото до това, че са оригинални просто трябва да се направи сравнение с цените на същите части в чужбина и се оказва, че тук са по-евтини /а те се внасят, плаща се мито, данъци и много още разходи/, тъй че как у нас са по-евтини и със същото качество???

Та въпроса е като ни продават ментета, поне да не ни лъжат /ние тъй или иначе не можем да си позволим големи разходи и правим компромиси/ и ние като си знаеме, че караме с ментета внимаваме повече и по-често правиме преглед на механиката. По между другото примерно оригинален кормилен накрайник изкарва минимум 60хил. км. из бъпгарските пътища, дори много често на нашите "нови" коли от частите по окачването 60-80% са си от както колата е била нова! А тук ужкем същия накрайник едвам изкарва 20-30хил. /като не искам да говоря за най-тежките случаи/.

Та за въпроса за веждите - едната моя е сменяна /лявата/ и пак след втората зима стана по-зле от дясната /която си е оригиналната/, а смея да твърдя, че майстора иначе се потруди и сложи бая антикорозионни материали!

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13097
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Мнение от HACKO » 19 юни 2006, 17:42

Скъпите вежди пасват по-точно от по евтините и поради това се монтират по-лесно. Откъм издръжливост на корозия все тая (има заварки,наслгване на ламарини, стари ръжди които не могат да се изчистят на100%),така че ако се сложат по-евтини може профилът да стане по-различен от оригиналния и нищо друго (освен заканите на майстора относно ваш роднина от женски пол ).
p.s. Ако все пак решите да си сложите от скъпите тенекии купете си ги лично и ги занесете на майстора.

Отговори

Върни се в “КУПЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 85 госта