Въпрос за задна броня

Екстериор и интериор.
Потребителски аватар
Rick
потребител
потребител
Мнения: 660
Регистриран: 18 сеп 2005, 03:36
Модел на автомобила: SCORPIO 2.9 V6 Ghia '93 FOCUS 1.6 Trend '08
Местоположение: Пловдив
Контакти:
Status: Извън линия

Въпрос за задна броня

Мнение от Rick » 02 авг 2006, 00:42

Днеска си сложих новата задна броня най-накрая. Голям зор беше докато я открия, после боя и т.н. и днеска ходих да я взема. Получило се е много хубаво, цвета си е същия сребърен обаче за жалост съм взел от по-стария модел. Не че имах избор, важното беше да е седан, оригинална и запазена. Та тоя дето аз купих е от модела 1990-1, а мойта е или по-точно беше от 1992 преди да стане на половина. Проблема ми е че не пасва хубаво отзад, виси и неще да се долепи до купето плътно. Уж всичко е както трябва, тя се хваща основно от багажника отдолу и после се закача отстрани. Възможно е и човека да не разбира много също като мен, и за това питам дали има нещо дето пропускам. Друго което ми дойде на ум е дали Форд не са решили и бронята да я променят през няколко месеца и затова да не пасва много. Съмнявам се че е това, но все пак. Ето две снимки на броните ако ви говорят нещо.

Изображение
такава беше оригиналната

Изображение
такава е новата

Потребителски аватар
nikolovvd
потребител
потребител
Мнения: 4952
Регистриран: 15 май 2006, 16:18
Модел на автомобила: Mitsubishi X
Местоположение: Видин
Status: Извън линия

Мнение от nikolovvd » 02 авг 2006, 09:43

Да не е от Скорпио?

Потребителски аватар
Rick
потребител
потребител
Мнения: 660
Регистриран: 18 сеп 2005, 03:36
Модел на автомобила: SCORPIO 2.9 V6 Ghia '93 FOCUS 1.6 Trend '08
Местоположение: Пловдив
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от Rick » 02 авг 2006, 14:27

Не е от Скорпио, единствената външна разлика със старата е височината на лайсните и липсващото място за светлината на задния номер. На нейно място има две по-малки отворчета дето и аз незнам за какво служат.
Най-странното е че иначе седи равна и не мърда изобщо, само дето има 5 санти пролука :?
Дали някой тенекиджия няма да е запознат с проблема, защото съм виждал и доста други коли с висящи брони. Предполагам че не съм много рядък случай. Ако някой има инфо за човек дето се занимава с такива работи в Пловдив, моля да сподели.

Потребителски аватар
Overclock
потребител
потребител
Мнения: 358
Регистриран: 15 апр 2005, 19:19
Модел на автомобила: Sierra 1,8TD, BMW 316 96'
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от Overclock » 02 авг 2006, 14:43

Първо за двете дупки - там се намират светлините за осветяване на номера.Намери си от някоя морга от стария модел броня телата и бронята ще стане както трябва.За проблема с висенето - на релсите дето влизат в купето има два болта.Виждат се като погледнеш бронята отдолу.Не тези в багажника с които закрипваш бронята, а от долната страна.По принцип са с глава тип "еврейска звезда".Та тези болтове като ги въртиш бронята се вдига и сваля и по този начин се регулира.

Потребителски аватар
Rick
потребител
потребител
Мнения: 660
Регистриран: 18 сеп 2005, 03:36
Модел на автомобила: SCORPIO 2.9 V6 Ghia '93 FOCUS 1.6 Trend '08
Местоположение: Пловдив
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от Rick » 03 авг 2006, 16:30

Мерси много колега, тия дни ще видя как е при мен и се надявам да стане :D

Отговори

Върни се в “КУПЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 28 госта