проблемно парно

Екстериор и интериор.
audiosemdeset
потребител
потребител
Мнения: 26
Регистриран: 05 сеп 2008, 21:42
Модел на автомобила: форд ескорт 1.8тди 1998г.
ауди 80 1.8JN 1990г.
Местоположение: софия
Status: Извън линия

проблемно парно

Мнение от audiosemdeset » 31 яну 2012, 10:04

Здравейте колеги . Кума ми кара Golf 3 с код на мотора ABC 1993г.производство . Вчера се хванахме да му сменим радиатора на парното понеже му духаше много слабо топло в купето. Процедурата мина добре , претапицирахме клапите на ново сложихме новото радиаторче (НИСЕНС) сглобихме колата и я запалихме , но ужас колата я обезвъздушихме и пак няма парно. Какво ли не гледахме какво ли не пробвахме горните маркучи към радиаторчето са страшно топли но в колата няма никакво парно , когато я вкараме в обороти почва съвсем леко да идва топлото но за части от секундата и пак изчезва. Гледахме дали добре затваря клапата за топло и студено и там всичко е точно. Единственото което ми идва на акъла да няма достатъчно голям дебит на водата и да не циркулира добре , което ме въвежда на мисълта за водна помпа , но пък държи стрелката на средата и си включва перката , искам съвет от вас къде може да е проблема? На входящите маркучи към парното няма байпасни клапани ,че и това се е случвало да ебава парното. Термостата също работи коректно. Аз се предавам и не знам къде да търся проблема вече.
Давайте съвети и мнения ще пробвам всичко което предложите.

Любо
Администратор
Администратор
Мнения: 2510
Регистриран: 01 ное 2005, 13:48
Модел на автомобила: Мондео 2,0i; 107kW, 2006г.
Ford Ka 1,3 DuraTec 51kW 2003г.
Местоположение: София - Надежда 1
Контакти:
Status: Извън линия

Re: проблемно парно

Мнение от Любо » 31 яну 2012, 10:07

Od ke /r od id Да не би маркучите към парното или след него да са запушени?
Някой някога може да е слагал някакви добавки за запушване на малки течове и те да са направиил тапа...
Продухайте ги.
Другия вариант е все пак да има въздух...

Потребителски аватар
FordSierra1.6L
потребител
потребител
Мнения: 1021
Регистриран: 28 фев 2005, 22:11
Модел на автомобила: Ford mondeo MK2 2.5 V6 "ST"
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Re: проблемно парно

Мнение от FordSierra1.6L » 31 яну 2012, 10:21

как обезвъздушихте ?

audiosemdeset
потребител
потребител
Мнения: 26
Регистриран: 05 сеп 2008, 21:42
Модел на автомобила: форд ескорт 1.8тди 1998г.
ауди 80 1.8JN 1990г.
Местоположение: софия
Status: Извън линия

Re: проблемно парно

Мнение от audiosemdeset » 31 яну 2012, 11:36

обезвъздушихме като по дебелите книги както се казва. Ако имаш предвид дали сам вадил изходящия маркуч на парното да вадих го и си течеше чиста вода без въздух в нея

Потребителски аватар
FordSierra1.6L
потребител
потребител
Мнения: 1021
Регистриран: 28 фев 2005, 22:11
Модел на автомобила: Ford mondeo MK2 2.5 V6 "ST"
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Re: проблемно парно

Мнение от FordSierra1.6L » 31 яну 2012, 11:52

audiosemdeset написа:обезвъздушихме като по дебелите книги както се казва. Ако имаш предвид дали сам вадил изходящия маркуч на парното да вадих го и си течеше чиста вода без въздух в нея
а пробвахте ли да махнеш капачката на казанчето за антифриза и да чакаш докато колата загрее и почне леко да бълбука ? ако не си го направи и може би да имаш успех ;)

Потребителски аватар
kEFi
потребител
потребител
Мнения: 2863
Регистриран: 17 яну 2005, 13:19
Модел на автомобила: Eskort 1.6 16V EFi
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: проблемно парно

Мнение от kEFi » 31 яну 2012, 14:20

audiosemdeset написа:Здравейте колеги . Кума ми кара Golf 3 с код на мотора ABC 1993г.производство . Вчера се хванахме да му сменим радиатора на парното понеже му духаше много слабо топло в купето. Процедурата мина добре , претапицирахме клапите на ново сложихме новото радиаторче (НИСЕНС) сглобихме колата и я запалихме , но ужас колата я обезвъздушихме и пак няма парно. Какво ли не гледахме какво ли не пробвахме горните маркучи към радиаторчето са страшно топли но в колата няма никакво парно , когато я вкараме в обороти почва съвсем леко да идва топлото но за части от секундата и пак изчезва. Гледахме дали добре затваря клапата за топло и студено и там всичко е точно. Единственото което ми идва на акъла да няма достатъчно голям дебит на водата и да не циркулира добре , което ме въвежда на мисълта за водна помпа , но пък държи стрелката на средата и си включва перката , искам съвет от вас къде може да е проблема? На входящите маркучи към парното няма байпасни клапани ,че и това се е случвало да ебава парното. Термостата също работи коректно. Аз се предавам и не знам къде да търся проблема вече.
Давайте съвети и мнения ще пробвам всичко което предложите.
А на изходните маркучи има ли нещо прикачено? АГУ-то как е вързано - паралелно или последователно и на коя линия? Ако има де!

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10831
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: проблемно парно

Мнение от ЯЛТА » 31 яну 2012, 19:51

Има въздух в самото радиаторче на парното, а на топъл въздух не може да се отнеме топлината за да задуха топло. Според мен входящият маркуч трябва да е от горната страна, та ако направи въздушен балон да е от горе, а на долу да слиза топлия антифриз, за да духа топло. Някои коли имат "цицка" за обезвъздушаване на входа на парното- преди радиаторчето или на самото радиаторче в най високата си част, но някои, не всички. Но при всички случаи има въздух в радиаторчето.
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13096
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: проблемно парно

Мнение от HACKO » 31 яну 2012, 20:04

Голфа има един магнитен клапан на маркуча към парното който отваря чак след като достигне до определена температура, проверете го да не е блокирал. Отделно на Голф и Ауди радиатора на парното се обезвъздушават ужасно трудно, понякога се налага да се прави по няколко пъти.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

audiosemdeset
потребител
потребител
Мнения: 26
Регистриран: 05 сеп 2008, 21:42
Модел на автомобила: форд ескорт 1.8тди 1998г.
ауди 80 1.8JN 1990г.
Местоположение: софия
Status: Извън линия

Re: проблемно парно

Мнение от audiosemdeset » 31 яну 2012, 21:15

Днеска цял ден си играхме с колата и пак няма парно. Прегледахме обстойно водните маркучи да не са запушени но няма никакви проблеми с тях. Сменихме водна помпа и термостат и пак няма никой. Когато я вкараме в критичните обороти почва да подухва леко топло но само за секунди и пак изчезва. Вече наистина нямам идея от какво може да го прави. Дайте някакви идеи , или никой от вас не се е сблъсквал с такъв проблем до момента.

Потребителски аватар
essex
потребител
потребител
Мнения: 2401
Регистриран: 28 окт 2008, 14:15
Модел на автомобила: Форд Фокус СТ170
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: проблемно парно

Мнение от essex » 31 яну 2012, 21:31

Значи на предно дясно (пасажерско) място, долу в краката , там дето е закачено жилото за парното в ляво се намира, са разположени 2-та маркуча за циркулацията на антифриза към радиаторчето на парното, е провери ги тях ! ако не си естествено.
По-добре 10мин закъснял, но поне жив и здрав.

audiosemdeset
потребител
потребител
Мнения: 26
Регистриран: 05 сеп 2008, 21:42
Модел на автомобила: форд ескорт 1.8тди 1998г.
ауди 80 1.8JN 1990г.
Местоположение: софия
Status: Извън линия

Re: проблемно парно

Мнение от audiosemdeset » 02 фев 2012, 08:21

колеги проблема е решен. Изолирахме водните пътища на газовата уредба и дойде АФРИКА в колата. А най интересното е че не беше хваната за маркучите към парното. Благодаря на всички отзова ли се :respect

Отговори

Върни се в “КУПЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 20 госта