Счупена антена Фокус

Екстериор и интериор.
stefan1
потребител
потребител
Мнения: 50
Регистриран: 31 окт 2006, 16:58
Модел на автомобила: FORD FOCUS
Местоположение: София
Status: Извън линия

Счупена антена Фокус

Мнение от stefan1 » 03 мар 2012, 12:36

Чистейки снега счупих антената на радиото на Фокуса на жената /дето е на покрива/. Проблема е, че се счипи щифта, който свързва самата антена /на нея и няма нищо/ и основата /която е на покрива/. Половината от щифта е в резбата на антената, а другата в резбата на основата. Не могат да се хванат с клещи и да се отвият.Не знам дали стана ясно. Имам нов щифт, но трябва да извада парчетата. Ако някой е имал подобен проблем и го е решил да сподели.
Благодаря!

b1r1b1ty
потребител
потребител
Мнения: 81
Регистриран: 16 фев 2009, 16:24
Модел на автомобила: ford focus
99
АГУ
Местоположение: Павликени
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Счупена антена Фокус

Мнение от b1r1b1ty » 03 мар 2012, 14:21

Търси основа от друг Фокус,ако толкова искаш да е със същата антена.Мойта като я счупиха си сложих вътрешна малка и симпатична.

Потребителски аватар
<StarDust>
потребител
потребител
Мнения: 20
Регистриран: 14 яну 2011, 10:34
Модел на автомобила: Focus Zetec-E 1.8 1998
Status: Извън линия

Re: Счупена антена Фокус

Мнение от <StarDust> » 03 мар 2012, 22:23

Аз моя Фокус със счупена антена го купих естествено имаше коментари по цената :P но и така си лови станциите така че не е болка за умиране.И при мен така не може да се захване с клещи.Махал съм плафона в купето над огледалото централно и мисля че от там се развива да се махне.
...и някой бе написал: "Факт е че возих 5 момичета във форда после в бмвто и всички казаха форда ми е по готин от бмвто!!! После гъзетата ми тръгват да свалят мацки с умрелите си е36ци! Абе слезте на земята бе хора!!!"

Потребителски аватар
Doin
потребител
потребител
Мнения: 1817
Регистриран: 13 мар 2009, 23:18
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8 TDdi Ghia '00
Местоположение: Слатина, София
Status: Извън линия

Re: Счупена антена Фокус

Мнение от Doin » 03 мар 2012, 23:04

Като начало опитай с вадене на шифта в антената - пръскаш хубаво с WD-40 , масло или каквато имаш смазка, така че да улесниш максимално развиването и една тънка права отверка натискайки се опитваш да развиеш щифта поне до степен с която да можеш да го хванеш с клещи. Отнема време и търпение, но може да стане. Ако стане с антената, то сваляш основата (колегата ти е казал как - сваляш плафона и ще видиш болта дето държи основата) и повтаряш процедурата и с основата.

stefan1
потребител
потребител
Мнения: 50
Регистриран: 31 окт 2006, 16:58
Модел на автомобила: FORD FOCUS
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Счупена антена Фокус

Мнение от stefan1 » 04 мар 2012, 12:47

То вярно, че не е болка за умиране ама мрънка началника.
Благодаря на всички, ще опитам да се справя!

stefan1
потребител
потребител
Мнения: 50
Регистриран: 31 окт 2006, 16:58
Модел на автомобила: FORD FOCUS
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Счупена антена Фокус

Мнение от stefan1 » 04 мар 2012, 18:18

Докладвам - свърших наполовина работата, за другата ще видя дали ще се справя. Въздействах върху щифта, дето остана в антената с тънка бургия м-5,5 и после с метчик 6 навих резба и навих резервния щифт. Остава да повторя процедурата и при основата ама като се стопли времето.

citizen
потребител
потребител
Мнения: 110
Регистриран: 21 дек 2008, 08:37
Модел на автомобила: ford fiesta 99,1,3i ENDURA-E
Местоположение: Русе
Status: Извън линия

Re: Счупена антена Фокус

Мнение от citizen » 18 апр 2012, 18:04

Имам фиеста мк 4.Тази нощ незнайно дали с външна намеса или от нещо друго ми се счупила антената като парче от шпилката е в антената.Извадих го от антената ,но искам да попитам като сваля основата от тавана дали другата част е нещо като болт отдолу който да развия или първо да се снабдя с друга основа от автоморга.Дъждовно е и не искам да разбутам неподготвен и да се получи теч в купето.Надявам се че е нещо като болт М6 който минава през ламарината затяга основата и част от резбата се показва от основата за завиване на антената.Ако е излят заедно с пластмасовата основа да търся такава и тогава да разглобявам.

citizen
потребител
потребител
Мнения: 110
Регистриран: 21 дек 2008, 08:37
Модел на автомобила: ford fiesta 99,1,3i ENDURA-E
Местоположение: Русе
Status: Извън линия

Re: Счупена антена Фокус

Мнение от citizen » 29 апр 2012, 17:46

И така днес проблема се разреши набързо.Минавайки до една автоморга се отбих и купих основата с мачтата за 5 лв.На фиестата и ескорта са еднакви.Добре че момчето спомена че е с торкс(еврейска звезда) че минах и си купих един комплект пак за 5 лв. :) и без това за смяната на крушка на фара пак ми трябваха че се молех на колеги.Махнах пластмасата(стъклото) на плафона внимателно,на 4 щипки е и ако една се счупи е кофти,после се маха крушката и леко се издърпва плафона които се държи на 2 пластини отстрани.Отначало се чудех кой ще държи основата докато завия отвътре болта но инж.са се сетили да сложат една зегерка, че болта не пада а си стои в ламарината.Има и центриращ щифт който не позволява на основата да се извърти при завиването.Утре отивам да измия колата и да се тества уплътнението добре ли е или да помогна със силикон.Всичко става бързо и лесно и всякакви опити за разпробиване и ремонти са безсмислени.

kingralf
потребител
потребител
Мнения: 82
Регистриран: 08 апр 2011, 18:51
Модел на автомобила: Ford Focus 1.6 16v
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Re: Счупена антена Фокус

Мнение от kingralf » 27 май 2012, 00:59

Аз утре съм по моргите, че основата на антената се счупи много кофти и няма поправяне. Мислех си да отида да ми направят една заварка на две гайки върху отчупената част и да навия антената но това ще е в краяен случай ако не мога да открия основа. Беше се счупила като на колегата половината в основата, половината в антената. При опит да махна парчето от основата директно се отчупи цяло парче с цялата резбата около 5 мм. Сега го минах с пила и може да се направи заварка но аз нямам инструмент за такава.
Колеги ако ви се намира основа на антена за фокус мк1 пишете ми също ако някой може да помогне с финна заварка.
Благодаря

п.с.
ето как мисля да я направя ако има кой да я завари. Така изглежда разглобена
Изображение

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13097
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Счупена антена Фокус

Мнение от HACKO » 27 май 2012, 09:37

Като отиваш по моргите, да ти дам жокер. При Фиеста, Ескорт, а мисля че и на старото Мондео стойката на антената е еднаква, има вероятност и при Фокус да е същата. Посочените модели се срещат по-често от Фокуса по моргите, така че не се ограничавай само до Фокус а сравни и стойките на другите.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Отговори

Върни се в “КУПЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 63 госта