Проблем с отключване/заключване на Fiesta MK4 '98

Екстериор и интериор.
KDebian
потребител
потребител
Мнения: 74
Регистриран: 10 ное 2013, 05:19
Модел на автомобила: Fiesta
Status: Извън линия

Проблем с отключване/заключване на Fiesta MK4 '98

Мнение от KDebian » 17 яну 2014, 21:33

Здравейте, колеги. Много ми харесват полезните теми които сте създали, но за жалост в никоя не открих на моя проблем, затова ще си задам въпроса в тази тема.

От както си закупих въпросната Fiesta, имам проблем с централното заключване, ето как стоят нещата:
Ако не съм използвал колата повече от час-два, при опит за отключване на шофьорската врата (завъртане на ключа на дясно), вратите се отключват и веднага се заключват. Междинното решение, което ползвам е като чуя че се отключва, светкавично да отворя вратата. При вече отворена врата, всички врати започват циклично да се отключват и заключват до безкрай. Веднъж влязъл в купето като отворя дясната пасажерска врата (а това става като задържа дръжката понеже при откл/закл те потъват, идват на преден план, пак потъват). Веднъж отворена и дясната врата, цикличното отключване и заключване спира. Ако съм сам в колата и не предвиждам друг човек да сяда в нея, затваряйки моята си врата, отново спира цикъла.

Ако по някаква причина дясната врата не е затворена добре (т.е. е полузатворена) - се инвертират (обръщат се) стойностите и така вместо да се отключва/заключва, се заключва/отключва (т.е. колата остава отключена).

Въпросът ми е някой имал ли е такъв проблем и според Вас дали е механичен или електронен? И другият ми въпрос е - видях че се продават аларми за по 30-40 лв. Монтирането на една такава би ли решил проблема, при наличието на модул на заключване към пакета?

Благодаря Ви предварително! Очаквам Вашите идеи!

Потребителски аватар
paci
Модератор
Модератор
Мнения: 7883
Регистриран: 18 яну 2005, 07:52
Модел на автомобила: Fiesta MK4 Zetec-S 1.4 16V 90 коня
Местоположение: Плевен
Status: Извън линия

Re: Проблем с отключване/заключване на Fiesta MK4 '98

Мнение от paci » 17 яну 2014, 23:29

На моята се оказа, че някога е сваляно или сменявано жило на шоферската врата и не беше монтирано правилно.

Филма беше много дълъг.
Вземай бири и идвай да разправям и може и да оправим и твоята :D:

KDebian
потребител
потребител
Мнения: 74
Регистриран: 10 ное 2013, 05:19
Модел на автомобила: Fiesta
Status: Извън линия

Re: Проблем с отключване/заключване на Fiesta MK4 '98

Мнение от KDebian » 18 яну 2014, 16:27

Ако е това с удоволствие бих се радвал (поне като свърши сесията де) да се видим и да оправим проблема. По-скоро се съмнявах да не би да е електронен проблема, тъй като дясната ако е полу-затворена колата си стои отключена, иначе се заключва.

Понеже се занимавам с компютри и си го обяснявам така:

Предна лява ; Предна дясна ; Задна лява ; Задна дясна
ЗАТВОРЕНА && ЗАТВОРЕНА && ЗАТВОРЕНА && ЗАТВОРЕНА = {1. Отключи ; 2. Заключи}
ЗАТВОРЕНА && ОТВОРЕНА && ЗАТВОРЕНА && ЗАТВОРЕНА = {1. Заключи ; 2. Отключи}
ОТВОРЕНА && ЗАТВОРЕНА && ЗАТВОРЕНА && ЗАТВОРЕНА = {1. Отключи ; 2. Заключи ; 3. Отключи ; 4. Заключи ... до безкрай}

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13097
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Проблем с отключване/заключване на Fiesta MK4 '98

Мнение от HACKO » 18 яну 2014, 17:14

Няма никаква електроника, всичко е електро-механично. В предните машинки има контакти, които задействат останалите машинки, при механично задействане на някоя от тях. Също така вътре има и крайни изключватели, които спират процеса. Щом процеса не спира, някоя от машинките затяга и не стига до крайно положение или контактите на крайния изключвател са замърсени.
Вземи спрей WD-40 или подобен и напръскай машинките, смажи и жилата на ръчките за отваряне от вътре. Ако не помогне, ще трябва да свалиш машинките, да ги разглобиш и да почистиш контактите.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

KDebian
потребител
потребител
Мнения: 74
Регистриран: 10 ное 2013, 05:19
Модел на автомобила: Fiesta
Status: Извън линия

Re: Проблем с отключване/заключване на Fiesta MK4 '98

Мнение от KDebian » 20 яну 2014, 22:13

Опитах горепосоченото, но не стана. Консултирах се с ключар, той се съмнява в някаква пружина на някоя врата. Иска по 20 лв за отварянето на всяка една врата и вече отделно ремонта.

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13097
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Проблем с отключване/заключване на Fiesta MK4 '98

Мнение от HACKO » 20 яну 2014, 23:20

Кое от описаното не помогна? Направи ли всичко или само напръска отвънка с ВД?
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

KDebian
потребител
потребител
Мнения: 74
Регистриран: 10 ное 2013, 05:19
Модел на автомобила: Fiesta
Status: Извън линия

Re: Проблем с отключване/заключване на Fiesta MK4 '98

Мнение от KDebian » 21 яну 2014, 05:41

Цръкнах в самите ключалки. Машинките и жилата не можах да разбера как да ги смажа. Машинките - външно или вътрешно, защото ако е вътрешно не съм сигурен дали ще мога да разглобя (и най-вече сглобя) цялата врата

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13097
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Проблем с отключване/заключване на Fiesta MK4 '98

Мнение от HACKO » 21 яну 2014, 09:45

В ключалките няма смисъл да пръскаш, оттам не може да стигне до бравата. Самата брава се смазва през отвора отстрани на вратата, където се закопчава. Е най-добре е да се свали, почисти и смаже, но това е бързия начин. Не съм се изразил правилно, замърсяване на бравата, може да доведе до проблема, а ако не се оправи тогава се отварят машинките. 20 лв на кора е безбожна цена за развиване на няколко болта и откопчаване на няколко копки, с две думи елементарно.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Потребителски аватар
baro
потребител
потребител
Мнения: 597
Регистриран: 07 окт 2008, 22:31
Модел на автомобила: Ford Fiesta МК3 2.0 16v DOHC 136 ps. 95г.
Status: Извън линия

Re: Проблем с отключване/заключване на Fiesta MK4 '98

Мнение от baro » 21 яну 2014, 11:47

При мен го имаше този проблем ,но на МК3.При мен все още го има ,но е само когато колата е заключена и пробвам да отворя вратата и след това няма отваряне ,но аз си я знам и рядко се бъркам.Още първия път като ми го направи и аз така разглобих вратата ,мазах,пръсках но не се оправи.Пак разглобих и този път забелязах следното, лостчето което е от външната дръжка стига и влиза в машинката,така това лостче като е леко надолу не добре повдигнато от външната дръжка и го прави този номер.Леко с ръка го дръпвам нагоре и се оправя.Решението ми беше леко да сгъна лостчето ,но много малко да обере този "луфт" който остава и прави проблема.Надявам се да си разбрал нещо ,ако не ти е ясно питай.

KDebian
потребител
потребител
Мнения: 74
Регистриран: 10 ное 2013, 05:19
Модел на автомобила: Fiesta
Status: Извън линия

Re: Проблем с отключване/заключване на Fiesta MK4 '98

Мнение от KDebian » 21 яну 2014, 17:29

Отвън дръжката и да я държа и да я придръпвам леко - продължава да си цикли на едно място. Обаче отвътре ако хвана дръжката и я застопоря - спира цикъла. Два часа по-късно опитах същия метод - но безуспешно. Остава да опитам това което е предложил Наско и ще пиша пак.

Потребителски аватар
baro
потребител
потребител
Мнения: 597
Регистриран: 07 окт 2008, 22:31
Модел на автомобила: Ford Fiesta МК3 2.0 16v DOHC 136 ps. 95г.
Status: Извън линия

Re: Проблем с отключване/заключване на Fiesta MK4 '98

Мнение от baro » 21 яну 2014, 18:26

Всъщност дръжката отвън я натискам в обратна посока на отваряне или рязко я дърпам и пускам.Външната дръжка е закачена чрез едно лостче със самата машинка за централното.Това лостче прави мизерията при мен.Провери при теб да не е от там.

KDebian
потребител
потребител
Мнения: 74
Регистриран: 10 ное 2013, 05:19
Модел на автомобила: Fiesta
Status: Извън линия

Re: Проблем с отключване/заключване на Fiesta MK4 '98

Мнение от KDebian » 23 яну 2014, 19:28

Днес опитах и това с външната дръжка - и да я натисна на вътре - ефект нулев.

Потребителски аватар
dimkar
потребител
потребител
Мнения: 1364
Регистриран: 03 мар 2007, 23:21
Модел на автомобила: Nissan
Местоположение: Сопот
Status: Извън линия

Re: Проблем с отключване/заключване на Fiesta MK4 '98

Мнение от dimkar » 23 яну 2014, 19:47

Преди няколко години имах същия проблем с моята Фиеста. Тогава си помислих, че причина може да е монтираната аларма. Затова отидох при майстора, който я монтира. Оказа се нещо по ключалката на шофьорската врата. Какво точно, не знам, но майстора го оправи сравнително бързо. Така че потърси си читав майстор на аларми.
П.П. Този, който ти е предложил 20 лв. на врата, мисля, че си е оферта. Просто му кажи да започне от шофьорската врата. :)

kbv
потребител
потребител
Мнения: 1
Регистриран: 10 апр 2008, 16:50
Модел на автомобила: Ford Fiesta
Status: Извън линия

Re: Проблем с отключване/заключване на Fiesta MK4 '98

Мнение от kbv » 28 фев 2022, 16:52

Здравейте!Благодаря за точната информация във форума.Готов бях да купувам нова машинка , а то се оказва в лостчето на външната дръжка.
Благодаря още веднъж! :D

Отговори

Върни се в “КУПЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 16 госта