Проблем с позицията на чистачки Торнео Конект.

Екстериор и интериор.
vslxp
потребител
потребител
Мнения: 13
Регистриран: 09 ное 2013, 08:05
Модел на автомобила: Ford Tourneo Connect 1.8TDCI
Status: Извън линия

Проблем с позицията на чистачки Торнео Конект.

Мнение от vslxp » 02 май 2014, 14:18

Здравейте,
Имам проблем с позицията на чистамките при Ford Tourneo Connect 1,8 2005. Бях му сложил чистачки по каталог на Бош и се оказаха че са му големи и се заплетоха. Сложих други но и със тях чистачките седят на средата. При включване първо връщат надолу до крайна позиция и след това нагоре до край и се връщат на средата. Пробвах със сваляне надолу ръчно, но при контакт се връщат на средата. Нямам ръководство и не знам кое реле за къде е нито бушоните кои са за чистачките. На пръв поглед всички бушони работят, но има липсващи гнезда. По принцип работят но ми отнемат видимостта и ме дразнят.
Ако някой се сблъсквал със сходен проблем или има идея мола да сподели!
Благодаря предворително!

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13096
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Проблем с позицията на чистачки Торнео Конект.

Мнение от HACKO » 02 май 2014, 15:40

Проблема не е електрически а чисто механичен, превъртели са в оста. Обаче щом първо тръгват надолу и след това нагоре, не са превъртели в оста на раменете, което е лесно за оправяне а във оста на мотора. Оправянето също не е проблем, проблем е достигането до мотора. Не знам къде е мотора на Конекта, но трябва да го намериш, да развиеш гайката, която фиксира лостовата система към мотора, да върнеш рамената в правилна позиция и да затегнеш гайката.
Внимание!!! Тази операция ЗАДЪЛЖИТЕЛНО се прави при изключен акумулатор, защото до мотора има постоянно захранване и може да тръгне при манипулацията. Познавам един тенекеджия, който остана без част от пръста защото не беше изключил акумулатора.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

vslxp
потребител
потребител
Мнения: 13
Регистриран: 09 ное 2013, 08:05
Модел на автомобила: Ford Tourneo Connect 1.8TDCI
Status: Извън линия

Re: Проблем с позицията на чистачки Торнео Конект.

Мнение от vslxp » 02 май 2014, 19:22

Стигнах до моторчето като свалих чистачките и всичката пластмаса отдолу. настроих си позицията и завих гайката на коляното към рамената. Сега работи идеално. Намерих и филтъра на купето под пластмасата и смених и него. Сега всичко е наред.
Благодаря за помоща!

vslxp
потребител
потребител
Мнения: 13
Регистриран: 09 ное 2013, 08:05
Модел на автомобила: Ford Tourneo Connect 1.8TDCI
Status: Извън линия

Re: Проблем с позицията на чистачки Торнео Конект.

Мнение от vslxp » 26 сеп 2015, 17:17

Ще използвам старата тема за да добавя нов проблем пак с чистачките.

При позиция 1 нагоре на лостчето за чистачките на волана, когато моторчето на чистачката трябва да прави по един оборот през определено време при мен чистачката прави между 1/2 и 3/4 и спира своеволно по средата на стъклото. Също така когато натисна надолу лостчето и се очаква чистачката да направи един оборот/размах и да се върне долу чистачката прави само една стъпка и аз трябва да държа лостчето натиснато надолу докато се върне в начално състояние. Иначе се чува се цъкане на реле за интервал. При позиция 2 и 3 нагоре когато чистачките работят постоянно няма проблем.
Проблема се получи една сутрин когато при запалване на автомобила изгоря бушона в таблото за чистачките.
Един от шофьорите ни каза че било релето на чистачките.
В магазин за авточасти на ул.Козлодуй ми казаха че няма отделно реле за чистачките и че сигурно е за смяна двигателчето за чистачките.

Някой да се е сблъсквал с подобен проблем?

Потребителски аватар
OgiDogi
потребител
потребител
Мнения: 2042
Регистриран: 01 фев 2009, 00:09
Модел на автомобила: Orion 1.6DL '83 -> Mondeo 1.8TDi '97 с газ
Местоположение: Сливен
Status: Извън линия

Re: Проблем с позицията на чистачки Торнео Конект.

Мнение от OgiDogi » 26 сеп 2015, 20:57

vslxp написа:При позиция 1 нагоре на лостчето за чистачките на волана, когато моторчето на чистачката трябва да прави по един оборот през определено време при мен чистачката прави между 1/2 и 3/4 и спира своеволно по средата на стъклото. Също така когато натисна надолу лостчето и се очаква чистачката да направи един оборот/размах и да се върне долу чистачката прави само една стъпка и аз трябва да държа лостчето натиснато надолу докато се върне в начално състояние...
В магазин за авточасти на ул.Козлодуй ми казаха че няма отделно реле за чистачките и че сигурно е за смяна двигателчето за чистачките...
Проблемът ти е в износена контактна пластина в червячния механизъм на задвижването. Почти правилно са ти казали в магазина - двигателят ти е здрав, но предавката към рамената (която върви с него) е за смяна.
Изображение
Ford не боледува - направо умира... примерно след 25 години. :D
ДЕ-РУСИФИКАЦИЯ

Потребителски аватар
mrdds
потребител
потребител
Мнения: 3127
Регистриран: 23 фев 2006, 12:26
Модел на автомобила: S max 2.0 Diratec HE 2007 titanium
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: Проблем с позицията на чистачки Торнео Конект.

Мнение от mrdds » 30 сеп 2015, 18:16

Контактните пластинки в мотора се оправят лесно-не хвърляйте мотора!
Преди време и аз бях с такива симптоми.Купих втора употреба мотор и го смених като за по-лесно.Един ден реших да го разгледам и му отворих капачето.Отдолу едни медни писти отгоре едни контактни пластинки и между тях грес,прах и нагар.След избърсване,почистване и леко натискане на пластинките мотора си тръгна както трябва с равномерни интервали.

Отговори

Върни се в “КУПЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 13 госта