Вода в купето - Фокус 2000г, комби

Екстериор и интериор.
Heliocentric
потребител
потребител
Мнения: 6
Регистриран: 25 ное 2013, 01:14
Модел на автомобила: ford focus 2000
Status: Извън линия

Вода в купето - Фокус 2000г, комби

Мнение от Heliocentric » 26 сеп 2014, 17:50

Здравейте!

Днес, след обилното нощно напояване с иначе съвсем липсващия тази година дъжд, седнах в колата, запалих я и тръгнах, но 2-3км след това осъзнах, че е в краката на пасажера стелката е доста мокра. след огледах колата и видях, че на задната седалка, отново от дясната страна, е станала буквално локвичка. бях доста шокиран от това, разгледах, натисках и ми изглеждаше сякаш под самата текстилна повърност се е събрала вода, над металния под.

и така се оказа, че в момента колата ми е цялата мокра отдясно, в лявата й страна, за щастие, няма нищо такова. течът със сигурност не е от страничните стъкла или през вратите, изглежда сякаш се "просмуква" изотдолу, но реално няма как да съм сигурен. на какво може да се дължи това и къде в София бих могъл да закарам колата, за да го оправим, понеже есента с подобен проблем е... неприятно.

и едно допълнение - огледах изолацията на онези гумени уплътнители около предното стъкло - точно от тази страна се е скапала, явно с годините и има луфт. възможно ли е да тече оттам? и в такъв случай - как се мокри не само в краката на предната седалка, но и на задната?

благодаря ви!

Потребителски аватар
martin1977
потребител
потребител
Мнения: 848
Регистриран: 17 май 2010, 16:42
Модел на автомобила: Ford
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Вода в купето - Фокус 2000г, комби

Мнение от martin1977 » 26 сеп 2014, 18:13

Проблема вероятно не е от предното стъкло, нито от уплътнения на прозорци и врати. Според мен е от тавана. Махни дясната лайсна отгоре и виж под нея какво се случва. Огледай внимателно ъгълчетата и ръбчетата от дясната страна на тавана, а също и колонките - все нещо ще се види.

kosta69
потребител
потребител
Мнения: 121
Регистриран: 04 мар 2013, 21:12
Модел на автомобила: ford focus 1.8 tddi 90hp combi 2000
Status: Извън линия

Re: Вода в купето - Фокус 2000г, комби

Мнение от kosta69 » 26 сеп 2014, 21:37

Здравей,колега!
Сигурно влиза вода през филтъра за купето.Над този филтър има една предпазна менбрана/улеи/,която извежда водата.Ако си сменял филтъра,сигурно си я видял.Може да е пълна с боклуци и да се е запушил отвора през който се изтича водата.Има и друго,ако си я спрял по наклон – на горе,при обилен дъжд улея да не може да изведе всичката вода.
Филтъра е точно там– от дясно,където си видял,че уплътнението не ляга добре до стъклото.

Потребителски аватар
martin1977
потребител
потребител
Мнения: 848
Регистриран: 17 май 2010, 16:42
Модел на автомобила: Ford
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Вода в купето - Фокус 2000г, комби

Мнение от martin1977 » 26 сеп 2014, 22:07

kosta69 написа:Здравей,колега!
Сигурно влиза вода през филтъра за купето.Над този филтър има една предпазна менбрана/улеи/,която извежда водата.Ако си сменял филтъра,сигурно си я видял.Може да е пълна с боклуци и да се е запушил отвора през който се изтича водата.Има и друго,ако си я спрял по наклон – на горе,при обилен дъжд улея да не може да изведе всичката вода.
Филтъра е точно там– от дясно,където си видял,че уплътнението не ляга добре до стъклото.
За водата в краката на пасажера съм съгласен, че може да е от това .... но какво е обяснението за водата на дясна задна седалка? А и уплътнението в долната част на предното стъкло няма нищо общо и то по-скоро е там с декоративна цел, не толкова предпазна. Така или иначе водата, която се стича по предното стъкло СЪС или БЕЗ това уплътнение отива на едно и също място - в отводнителната кухина (там където е машинката за чистачките и филтър купе), откъдето по улеи се изтича зад подкалниците. Знам го, защото скоро го ядох заради запушване на тези улеи. А и ако се загледаш- на повече от половината коли уплътненията на предно стъкло или са прегорели, или има луфт и не прилягат плътно. И пак продължавам да твърдя, че проблема на колегата идва от тавана, и то в задната му част, откъдето вече водата си намира път и се стича, където си поиска. Някога имах Астра комби и точно от лайсните на тавана ми течеше на непредполагаеми места в купето- голяма загадка беше месеци наред, а после се оказа елементарно и лесно за откриване.

Heliocentric
потребител
потребител
Мнения: 6
Регистриран: 25 ное 2013, 01:14
Модел на автомобила: ford focus 2000
Status: Извън линия

Re: Вода в купето - Фокус 2000г, комби

Мнение от Heliocentric » 28 сеп 2014, 13:39

благодаря ви за мненията!
martin1977 написа:Проблема вероятно не е от предното стъкло, нито от уплътнения на прозорци и врати. Според мен е от тавана. Махни дясната лайсна отгоре и виж под нея какво се случва.
имате предвид - черните лайсни, които са точно където се монтира горният багажник? дали можете да ме посъветвате как точно се прави това - нужни ли са специални инструменти и нужно ли ми е да имам някакъв вид лепило или друго, за да ги върна на мястото им след това, тъй като реално това ми е първата кола и почти нищо не съм правил по нея сам до момента ((:

engi7d
потребител
потребител
Мнения: 25
Регистриран: 30 яну 2013, 09:03
Модел на автомобила: фокус 1,6i 16v
Status: Извън линия

Re: Вода в купето - Фокус 2000г, комби

Мнение от engi7d » 30 сеп 2014, 12:43

Колега , отстрани обезателно теча отпреде! При мен влизаше вода във филтъра на купето.Моторчето на парното е точно отдолу!Това е голяма простотия! То се пълни с вода.Резултата при мен беше , че се запали колата! Едва я угасих! Явно моторчето е натоварило инсталацията и от там започна!

Потребителски аватар
ivaylo_shack
потребител
потребител
Мнения: 53
Регистриран: 14 юли 2007, 18:48
Модел на автомобила: Ford Focus Mk1 1,6 Zetec-S
Местоположение: Ямбол/Кюстендил
Status: Извън линия

Re: Вода в купето - Фокус 2000г, комби

Мнение от ivaylo_shack » 14 мар 2017, 06:04

Здравейте колеги, темата е малко стара но проблема е актуален и при мен и търся решение. Вчера забелязах на моя фокус 2000 год. комби че се събира малка локвичка на стелката на пасажера отзад в дясно. Под стелката също беше мокро. Огледах уплътненията - здрави, вратата прилепя прилично, не намерих следи от капки, тавана е сух. Моля помагайте къде да търся проблема :-/:

aspasia
потребител
потребител
Мнения: 1412
Регистриран: 30 ное 2010, 19:10
Модел на автомобила: форд фокус-2000 1.6 16v
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Вода в купето - Фокус 2000г, комби

Мнение от aspasia » 14 мар 2017, 22:33

Доста често тече вода от самата врата минава през долната част на кората и влиза в купето.

Потребителски аватар
ivaylo_shack
потребител
потребител
Мнения: 53
Регистриран: 14 юли 2007, 18:48
Модел на автомобила: Ford Focus Mk1 1,6 Zetec-S
Местоположение: Ямбол/Кюстендил
Status: Извън линия

Re: Вода в купето - Фокус 2000г, комби

Мнение от ivaylo_shack » 15 мар 2017, 06:03

aspasia написа:
14 мар 2017, 22:33
Доста често тече вода от самата врата минава през долната част на кората и влиза в купето.
Да, направих втори оглед и май и от там тече. Причината разлепен найлон ли е или друго? За сега след наместване поне не капе от горе но това е за сега. Има ли решение на проблема с течовете? В чуждите форуми също се оплакват но и там не видях конкретни решения.

aspasia
потребител
потребител
Мнения: 1412
Регистриран: 30 ное 2010, 19:10
Модел на автомобила: форд фокус-2000 1.6 16v
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Вода в купето - Фокус 2000г, комби

Мнение от aspasia » 15 мар 2017, 09:10

В един форум преди време не мога да се сетя сайта бяха залепили найлон от вътрешната страна със силикон за да отвежда водата в долната част и да се оттича.

Потребителски аватар
ivaylo_shack
потребител
потребител
Мнения: 53
Регистриран: 14 юли 2007, 18:48
Модел на автомобила: Ford Focus Mk1 1,6 Zetec-S
Местоположение: Ямбол/Кюстендил
Status: Извън линия

Re: Вода в купето - Фокус 2000г, комби

Мнение от ivaylo_shack » 15 мар 2017, 17:48

То по принцип всички коли трябва да имат такава мембрана тип найлон. Ще отварям да видя как е от долу под кората.

Потребителски аватар
kilikanzer
Потребител
Потребител
Мнения: 907
Регистриран: 20 ное 2007, 19:59
Модел на автомобила: Focus tddi/комби/P1888PM
Wartburg 312
Местоположение: Разград
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Вода в купето - Фокус 2000г, комби

Мнение от kilikanzer » 15 мар 2017, 18:48

Вратата отдоло трябва да има отвори.Едни правоъгълни,ако са запушени си ги отпуши и излизаш от тоя филм.

Изпратено от моя Респром

Изображение
Конституция на РБ.
Чл. 36.
(1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани.

Отговори

Върни се в “КУПЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 15 госта