Проблем с отваряне на преден капак Ford Fiesta MK4

Екстериор и интериор.
atopaloff
потребител
потребител
Мнения: 3
Регистриран: 01 май 2011, 21:28
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1.4 16V
Status: Извън линия

Проблем с отваряне на преден капак Ford Fiesta MK4

Мнение от atopaloff » 06 окт 2014, 10:27

Здравейте,
от няколко дни предният ми капак не може да се отвори. Жилото не е скъсано, защото си има напрежение като дърпам лоста. Явно е някакъв проблем в самия механизъм. Някакви идеи как евентуално мога да се справя?

Благодаря предварително. :)

Потребителски аватар
samsung_bg
потребител
потребител
Мнения: 1992
Регистриран: 24 сеп 2006, 13:51
Модел на автомобила: Fiesta MK4 FUN 1.4 16V 90PS Zetec-S FHA '96г
Местоположение: Габрово
Status: Извън линия

Re: Проблем с отваряне на преден капак Ford Fiesta MK4

Мнение от samsung_bg » 06 окт 2014, 10:44

Пробвал ли си в момента, когато дръпнеш лоста под волана, някой да повдигне капака... трябва да мръдне 1-2см. нагоре.
Ако става този номер, напръскай мехнизма с WD40.
Изображение

atopaloff
потребител
потребител
Мнения: 3
Регистриран: 01 май 2011, 21:28
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1.4 16V
Status: Извън линия

Re: Проблем с отваряне на преден капак Ford Fiesta MK4

Мнение от atopaloff » 06 окт 2014, 13:24

Пробвах, но няма резултат. Преди ставаше, обаче в един момент просто не помръдва. Напръсках обилно през иначе малкия процеп, но пак нищо. Питам първо тук преди да отида на майстор. Първо, защото предполагам, че няма да е нещо, с което няма да мога да се справя(въпреки, че не знам какво е). Второ - ако отида при майстор, може и да не му се занимава с такава, на пръв поглед, "глупост". И въпреки това ако не успея да го оправя сам, ще трябва да се примоля на някой да го погледне. Просто нямам идея какво да правя. Четох в английски форум как не са могли да го оправят и са отрязали част от капака, освободили са механизма и са заменили с друг капак от моргата, но това ми се струва прекалено крайно в момента. Моля за съвети как да действам.

Благодаря :)

asia_d
потребител
потребител
Мнения: 2
Регистриран: 25 юли 2017, 07:43
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Re: Проблем с отваряне на преден капак Ford Fiesta MK4

Мнение от asia_d » 25 юли 2017, 07:52

Здравейте!! Знам , че отварям малко стара тема , но ми се случи и на мен тази беля :x Пробвахме с клещи самата ръчка , която е под кормилото , но се оказа , че не реагира на никакъв натиск. Най-вероятно жилото е счупено. Отпред пък не може да се провре отверка , тъй като има решетка и от страх да не се счупи. Просто незнам дали проблема е в механизма или в жилото. Моля за съвет :?

Отговори

Върни се в “КУПЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 16 госта